برنامه شناسایی باگ امنیتی لیبرا در دسترس عموم قرار گرفت

باگ امنیتی لیبرا را پیدا کنید و تا ۱۰ هزار دلار جایزه بگیرید! انجمن لیبرا در راستای رفع نگرانی‌های موجود پیرامون امنیت شبکه رمز ارز لیبرا (Libra) که در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد، برنامه bug bounty یا شکار باگ های امنیتی این پروژه را در اختیار عموم قرار داده است.

0 87

برنامه شناسایی باگ امنیتی لیبرا

طبق اعلام انجمن لیبرا ، این رقابت موجب ارتقای ویژگی‌هایی از جمله “متن باز بودن، شفافیت و دسترسی جهانی” برای پروژه لیبرا شده و مشکلات احتمالی را در زمان عرضه این رمز ارز به حداقل می‌رساند.

این انجمن معتقد است راه اندازی برنامه bug bounty افراد متعددی با مهارت‌ها و زمینه‌های تخصصی گوناگون را برای آزمایش امنیت بلاک چین لیبرا تشویق می‌کند.

پیشگیری بهتر از درمان است!

در پستی دیگر که ۲۷ ام آگوست در سایت لیبرا قرار گرفت، مایکل اِنگِل (Michael Engle)، رئیس توسعه شبکه در انجمن لیبرا، اعلام کرد شرکت کنندگانی که بتوانند مشکلات جدی امنیتی را پیدا کنند، تا ۱۰۰۰۰ دلار پاداش دریافت خواهند کرد. وی انگیزه این انجمن برای اجرای این برنامه را اینگونه توصیف کرد:

ما می‌خواهیم هنگامی که بلاک چین لیبرا هنوز در حالت آزمایشی بوده و هنوز گردش پولی ندارد، به محققانمان برای کشف مشکلات و باگ های امنیتی کمک کنیم.

 

مشکلات نظارتی

اکثر افراد فیسبوک را رهبر انجمن لیبرا می‌دانند، اما جالب است که در اطلاعیه لیبرا درباره برنامه bug bounty اسمی از فیسبوک برده نشده است. حواشی پیرامون فیسبوک و انجمن لیبرا موضوع حساس و بحث برانگیزی برای سازمان‌های نظارتی در آمریکا بوده است، تا جایی که یکی از اعضای کنگره از لیبرا به تمسخر بعنوان “Zuck Buck یا دلار زاکربرگ (موسس فیسبوک)” یاد می‌کند.

دیوید مارکوس در تلاشی برای رفع چنین نگرانی‌هایی، به کاربران اطمینان داد که “فیسبوک تنها یکی از صدها عضو انجمن لیبرا خواهد بود.”

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.