بررسی Revolut: همه‌‌ چیزی که باید قبل از ارسال پول با Revolut بدانید

Revolut‌‌ یک سیستم بانکداری جدید است که به تازگی در کشورهای اتحادیه اروپا راه اندازی شده است. با استفاده از این سیستم شما می‌‌توانید انتقالات خود را انجام دهید و هیچ کارمزدی پرداخت نکنید. البته برای انتقال‌‌های خاص و برای شرایط خاص کارمزدهای کمی اعمال می‌‌شود. تمام معایب و فواید Revolut‌‌ را در این مقاله بخوانید.

0 2,944

Revolut‌‌ یک بانک و سیستم مبادله‌‌ ارز نوآورانه است که از یک اپلیکیشن پیشرفته‌‌ موبایل و دیگر روش‌‌ها استفاده می‌‌کند. آن‌‌ها با حساب‌‌های ارزی و انتقال وجه گسترده، به مشتریان شخصی یا کاری خدمات ارائه می‌‌دهند.

حساب‌‌های شخصی قابلیت استفاده از امکانات بین‌‌المللی همچون ویزا یا مسترکارت و همچنین انتقال وجه بدون کارمزد بین ۱۴۰ کشور جهان را دارند.

لطفا توجه کنید که اگر بانک ذی نفع خارج از اروپا باشد یا انتقال داخل اتحادیه‌‌ی اروپا نباشد، انتقال شما از طریق سوئیفت صورت می‌‌گیرد و شما باید کارمزد انتقال بین‌‌الملل را بپردازید. ممکن است بانک ذی نفع و بانک‌‌های میانجی نیز برای دریافت یا پردازش انتقال شما موظف به پرداخت کارمزد باشند. این کارمزدها به این ترتیبند: ۲۰ تا ۴۰ دلار آمریکا، ۱۶ تا ۳۲ یورو، ۳۵ دلار استرالیا، ۲۰ دلار کانادا، ۵۰ درهم امارات، ۳۵ دلار نیوزیلند، ۷۵۰۰ ین ژاپن.

معاملات بین ارزی برای ۵۰۰۰ پوند در چرخه‌‌ی ماهانه یا معادل آن رایگان است. برای بیشتر از آن، ۵/۰% کارمزد منصفانه دریافت می‌‌شود. انتقال‌‌های توربو نیز کارمزد جداگانه دارند؛ مگر اینکه شما حساب پرمیوم Revolut‌‌ داشته باشید.

در هنگام سفر می‌‌توانید تا سقف معینی وجه بدون کارمزد از خودپردازها برداشت کنید.

حساب‌‌های شخصی و شغلی می‌‌توانند حساب‌‌های چندارزی داشته باشند. این حساب‌‌ها امکان نگهداری، انتقال و معامله‌‌ی وجه بین ۲۴ ارز مختلف را دارند. انتقال‌‌های بین حسابی به نرخ مبادله‌‌ بیس‌‌لاین انجام می‌‌شوند. هم چنین اپلیکیشن موبایلی برای انتقال سریع وجه وجود دارد.

هم اکنون بیش از ۲۰۰۰۰ شغل در Revolut‌‌ حساب دارند. علاوه بر حساب‌‌های چندارزی، امکاناتی از قبیل انتقال وجه سریع بین‌‌المللی به سایر مشاغل، تولید کارت‌‌هایی که در هماهنگی با نرم‌‌افزارهای حسابداری هستند، تصفیه‌‌ آنی و گزارش گرفتن از مخارج برای مشاغل وجود دارد.

Revolut‌‌ بیش از ۲ میلیون مشتری دارد و ۱۲۵ میلیون تراکنش به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد پوند را مدیریت می‌‌کند. برآورد شده که ۷۴۰ میلیون پوند از پول مشتریان به دلیل حذف کارمزدها ذخیره شده است.

Revolut‌‌ برای ساکنین این کشورها در دسترس است: اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، جمهوری قبرس، فنلاند، استونی، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لیختنشتاین، لتونی، لیتوانی، لوگزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوییس و بریتانیا.

این سرویس در ایالات متحده نیز در حال اجرا است.

کارت Revolut‌‌

یکی از نوآوری‌‌های Revolut‌‌ کارت‌‌هایش است. با این کارت‌‌ها شما می‌‌توانید هر جای دنیا خرید کنید. از آن ارزهای مختلف استخراج کنید و با نرخ بیس‌‌لاین، انتقال وجه خودکار داشته باشید. به این ترتیب خرید بین‌‌المللی بسیار آسان صورت می‌‌گیرد.

رمز ارز‌‌های Revolut‌‌ و مبادلات آن

با Revolut‌‌ شما امکان تبدیل پول فیات (مثل دلار یا یورو) به رمز ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم یا لایت کوین را دارید. با Revolut‌‌ این تبدیل بسیار سریع و ساده است. توجه داشته باشید که رمز ارزها بسیار باثبات و احتکارپذیرند. پس قبل از خرید آن خطرات آن را بپذیرید!

چه چیزهایی را در مورد Revolut‌‌ دوست داریم!

-گستره‌‌ی وسیعی از بانکداری و سرویس‌‌های انتقال وجه

-کارت Revolut‌‌ برای مخارج بین‌‌المللی

-اپلیکیشن موبایل پیشرفته با امکانات زیاد

-نرخ مبادلات مناسب

چه چیزهایی را در مورد Revolut‌‌ دوست نداریم!

-برای بعضی سرویس‌‌ها باید حساب پرمیوم داشته باشید (برای آن باید ۹۹/۶ پوند ماهانه بپردازید)

-اگر چه بیشتر انتقال‌‌ها بدون کارمزد است ولی به بعضی از آن‌‌ها کارمزد تعلق می‌‌گیرد

-حساب مشاغل با ۲۶ پوند در ماه آغاز می‌‌شود و می‌‌تواند تا بالای ۱۰۰۰ پوند هم برسد

اعتبار و امنیت

Revolut‌‌ سرمایه‌‌های زیادی در خود دارد و این امکان نوآوری‌‌های بانکی و سرویس‌‌های انتقال وجه را می‌‌دهد. Revolut‌‌ از طریق FCA تنظیم مقررات شده است و سرمایه‌‌های مردم در حساب‌‌های جداگانه Lloyd’s یا Barclays قرار دارد.

Revolut‌‌ مطابق قوانین FCA از سرمایه‌‌ها حفاظت می‌‌کند. این سیستم از تنظیم مقررات پول الکترونکی در ۲۰۱۱ و تنظیم مقررات سرویس‌‌های پرداخت ۲۰۱۷ نیز پیروی می‌‌کند. در صورت ورشکستگی Lloyd’s یا Barclays کاربران می‌‌توانند اموال خود را با شکایت پس بگیرند.

همه‌‌ی تراکنش‌‌های کارت‌‌ها در مسترکارت یا ویزا پردازش می‌‌شوند و طبق قوانین ویزا و مسترکارت حفاظت می‌‌شوند.

مراحل و سیاست‌‌های Revolut‌‌ طوری طراحی شده که از اطلاعات شخصی حفاظت کند. آن‌‌ها اطلاعات شخصی را با سرورهای میانجی که در مرکز داده‌‌های امن جای گرفته است، ذخیره و پردازش می‌‌کنند. اطلاعات توسط دیوار آتشین محافظت می‌‌شوند و مطابق قوانین دسترسی به آن‌‌ها محدود شده است. تمام اطلاعاتی که در سرورهای موبایل از طریق اپلیکیشن جابه جا می‌‌شود با SSL 2048 بیتی رمزنگاری شده است.

رضایت مشتریان

Revolut‌‌ در تراست پایلوت نظرات خوبی از مردم گرفته است. نمره‌‌ی رضایت‌‌مندی آن‌‌ها ۴/۷ از ۱۰ است. تقریبا ۵۰۰۰ نفر نظر داده اند و اینجا نظرات مثبت و منفی را آروده ایم.

مثبت

-پاسخگویی واضح به خدمات و کالاها

-آسان بودنِ استفاده از اپلیکیشن موبایل

-رفع سریع مشکلات سیستم

منفی

-تاخیر در ارسال

-مسدود شدن حساب‌‌ها با منقضی شدن کارت‌‌ها

-ارتباط سخت با مشتریان

Revolut‌‌ چگونه کار می‌‌کند

  • یک حساب باز کنید

-وبسایت Revolut‌‌ را مشاهده کنید و یک حساب رایگان باز کنید

  • گیرنده‌‌ی وجه را مشخص کنید

-به Revolut‌‌ بگویید می‌‌خواهید به چه کسی پول را انتقال دهید

  • شرایط انتقال خود را با Revolut‌‌ تعیین کنید

-مقدار پولی که می‌‌خواهید ارسال شود و طریقه‌‌ی پرداخت خود را مشخص کنید

  • انتقال خود را انجام دهید

-با ساخت یک انتقال بانکی یا کارت‌‌های اعتباری انتقال خود را انجام دهید

  • بگذارید Revolut‌‌ بقیه‌‌ی کار را انجام دهد

نرخ معامله و کارمزد

-نرخ معاملات Revolut‌‌ بر اساس نرخ معاملات بین بانکی تعیین شده است. این مقدار بین ۳ تا ۵ درصد است.

-در آخر هفته‌‌ها از ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه، انتقال ارزهای اصلی مانند دلار آمریکا، پوند انگلیس، یورو، دلار استرالیا، دلار کانادا، دلار نیوزیلند، فرانک سوییس، ین ژاپن، کرون سوئد، دلار هنگ کنگ، کرون نروژ، دلار سنگاپور، کرون دانمارک، زلوتی لهستان و کرون چک، نرخ ۵/۰% افزایش می‌‌یابد. به دیگر ارزهای با نقدینگی کمتر مانند روبل روسیه، باهت تایلند . هریوانیای اوکراین نیز ۵/۱% اضافه خواهد شد.

-اگر بانک ذی نفع خارج از اروپا باشد یا انتقال داخل اتحادیه‌‌ی اروپا نباشد، انتقال شما با سوئیفت انجام می‌‌شود و ممکن است مجبور شوید کارمزد بپردازید. بانک‌‌های میانجی و بانک ذی نفع نیز برای دریافت و پردازش انتقال شما کارمزد می‌‌پردازند.

-معاملات بین ارزی تا سقف ۵۰۰۰ پوند رایگان است. برای بیشتر از این مقدار ۵/۰% کارمزد دریافت می‌‌شود. اگر حساب پرمیوم داشته باشید، این انتقال رایگان است.

اپلیکیشن موبایل Revolut‌‌

Revolut‌‌ اپلیکیشن موبایل پرامکاناتی دارد. همه‌‌ی ویژگی‌‌های اصلی Revolut‌‌ در این اپلیکیشن وجود دارد:

-انتقال وجه سریع و آسان به دوستان و خانواده

-نوتیفیکشن‌‌های پرداخت سریع

-ذخیره‌‌ی اتوماتیک پول برای حساب‌‌های ارزی Revolut‌‌

-صدور صورتحساب برای اینکه راحت‌‌تر پول ارسال یا درخواست کنید

-قابلیت تراکنش با رمز ارز‌‌های مختلف

دیگر خدمات و مزایای Revolut‌‌

-خدمات حساب‌‌های ارزی در بریتانیا و اروپا، با مزایای جدید مانند ذخیره‌‌ی خودکار، هماهنگی با موبایل و انتقال پول سر خود

-حساب‌‌های پرمیوم که با ۹۹/۶ پوند در ماه باز می‌‌شود و مزایای اضافی مانند توانایی انتقال بیشتر، بیمه و انتقالات سریع‌‌تر دارد.

-تبدیل آسان وجه به دیگر ارزها

-Revolut‌‌ به شما اجازه می‌‌دهد پول‌‌های فیات خود را به رمز ارزهایی مانند اتریوم، بیت کوین و لایت کوین تبدیل کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.