بررسی MyEtherWallet : ویژگی‌ها و نظر عموم مردم

MyEtherWallet، کیف پولی انعطاف‌پذیر است که تمام ویژگی‌های مورد نیاز برای تعامل با شبکه اتریوم را فراهم می‌کند. کاربران روش‌های امنیتی را به دلخواه خود تنظیم می‌کنند، هیچ کدام از این روش‌ها شامل رها کردن کلیدهای خصوصی درحالت اتصال به شبکه نمی‌شود. توانایی ادغام با کیف پول‌های سخت‌افزاری که می‌توانند ارزهای رمزنگاری‌ شده دیگر را هم ذخیره کنند برای سهام‌داران بزرگ ایده‌آل است. به طور کلی با اینکه طراحی این کیف پول با کاربر ارتباطی مرتب و دوستانه ندارد، اما دارای یک قابلیت ذاتی برای کاربران جدی و دائمی اتر است.

0 290

بررسی MyEtherWallet

  • MyEtherWallet چیست؟
  • آیا MyEtherWallet امن است؟
  • MyEtherWallet از چه نوع توکن‌هایی پشتیبانی می‌کند؟

بررسی MyEtherWallet: ویژگی‌ها و نظر عموم مردم

در این بررسی MyEtherWallet، شما از امکانات این کیف پول و اینکه آیا پاسخگوی نیازهای شما است یا خیر، آگاه می‌شوید.

نظر عموم مردم

دو نظر کاملا متفاوت درباره MyEtherWallet وجود دارد؛ از طرفی، کاربران پر و پا قرص رمز ارزها عموما نظرات مثبتی درمورد MyEtherWallet می‌دهند و بعضی از طرفداران پر و پا قرص اتریوم نیز می‌گویند چون این برنامه برای پذیرفتن اتریوم ضروری است نمی‌توانند بدون آن زندگی کنند. از وقتی که این برنامه به شکل کیف پولی رایگان و عمومی از کیف پول‌های سخت‌افزاری ترزور(Trezor) و نانو (Nano) پشتیبانی می‌کند، بیشتر پایگاه‌ها پوشش داده شده‌اند و عملکرد دقیق و کامل همراه با امنیت، نشانه مهمی است.

به نظر رسید که بار اول کاربران اتریوم با این کیف پول به مشکل برخوردند زیرا MyEtherWallet مثل کیف پول‌های عرضه شده توسط شرکت‌های بزرگ، از جمله صرافی کوین‌بیس (Coinbase) کاربرپسند نبود و همچنین کاربران از گیج‌کننده بودن رابط کاربری آن شکایت داشتند.

بررسی MyEtherWallet: ویژگی‌ها و نظر عموم مردم

رابط کاربری

شما به سادگی می‌توانید MyEtherWallet خود را از مرورگر وب مدنظر خود بارگذاری کنید و شروع کار رابط کاربری زمان زیادی نمی‌برد.

کلیدهای خصوصی شما در MyEtherWallet ذخیره نمی‌شود و بنابراین استفاده از یک برنامه وب که به شما امکان تعامل و نظارت بر اتریوم بدهد، ضروری است.

این برنامه خیلی ساده و مقدماتی طراحی شده است و بیشتر بر جنبه‌های اصلی کارکردی تمرکز دارد که کاربران را قادر می‌سازد از طریق شبکه اتریوم دریافت و ارسال انجام دهند.

یک باکس مناسب و بزرگ برای ارسال تراکنش وجود دارد که می‌توان مقادیر اتر (ether) را در آن قرار داد. ارزش معادل در قسمت چپ پایین نشان داده می‌شود تا فورا نرخ‌های صرافی را به نمایش در آورد.

بررسی MyEtherWallet: ویژگی‌ها و نظر عموم مردم

آدرس‌های حساب کاربری آماده هستند و به راحتی در قسمت چپ بالای صفحه پیدا می‌شوند و برای دریافت اتر از یک کیف پول دیگر فقط کافی است آن را کپی و پیست (copy and paste) کنید.

فضاهای پیچیده بیشتری برای ایجاد رابط کاربری وجود دارند تا شما متوجه شوید چه کاری انجام می‌دهید. سامانه ایجاد قراردادهای هوشمند و گزینه‌های صرافی اتر به بیت کوین نیز در این کیف پول موجود هستند و ممکن است شما چنین ویژگی‌هایی را درکیف پول‌های رمز ارزهای عمومی دیگر، نبینید.

مایه تاسف است که این برنامه شامل جستجوگر بلاک چین نمی‌شود و شما برای بررسی تراکنش‌ها باید بر لینکetherscan  در سمت چپ کیف پول کلیک نمایید.

امنیت

برجسته‌ترین ویژگی MyEtherWallet این است که می‌توانید برای هر نیاز شخصی خود برنامه امنیتی تنظیم کنید. این برنامه کیف پولی است که فقط توسط کاربر باز می‌شود، یعنی تنها شما می‌توانید به کلیدهای خصوصی خود دسترسی داشته‌باشید و هرگز کسی به کلیدهای شما در MyEtherWallet دسترسی نخواهد‌داشت.

به همین دلیل است که با هر ورود به سیستم  باید هشیارانه مراقب کلاهبرداری‌های فیشینگ (phishing) باشید. این سیستم در گذشته بارها مورد حمله قرار گرفته‌است. بهترین کار به خاطر سپردن لینک https://www.myetherwallet.com/  است که فقط باید از طریق این لینک وارد کیف پول خود شوید و هرگز از گوگل یا ایمیل برای ورود استفاده نکنید.

شما باید هنگام نصب این برنامه، محل ذخیره کلید خصوصی خود را مشخص کنید. این روند برای امنیت شما بسیار مهم است و سه گزینه برای این کار وجود دارد:

  • کیف پول سخت‌افزاری ( امن‌ترین): کلیدها را در سخت‌افزارهایی مثل  ترزور یا نانو ذخیره می‌کند، موجودی‌ها بدون دستگاه قابل دسترسی نمی‌باشند.
  • دیسک سخت (امنیت کمتر):  در کامپیوتر شما ذخیره می‌شود اما شما همچنان مستعد حملات بدافزاری هستید.
  • کپی کلید خصوصی (کمترین امنیت): کلید شما را کپی یا جایی آن را یادداشت می‌کند، هربار شما باید آن را وارد کنید.

اگر مراقب نباشید راه‌های دیگری نیز برای هکرها وجود دارد تا بتوانند وارد حساب کاربری شما شوند. من به روش وب‌سایت برای نمایش کلید خصوصی شما در صفحه اصلی علاقمند نبودم، زیرا ممکن است وقتی شما مشغول تماشای صفحه خود هستید شخص دیگری آن را بدزدد.

همچنین شما می‌توانید یک کیف پول کاغذی از طریق این کلید پرینت بگیرید و توصیه شده‌است که از کیف پول خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

دسترسی

استفاده از کیف پول MyEtherWallet نسبت به کیف پول‌های دیگر پیچیده‌تر است، اما نتیجه آن یک پلتفرم اتریوم با انعطاف‌پذیری بیشتر می‌شود.

ممکن است از وقتی طراحی این کیف پول مخاطبان با دانش فنی‌ بیشتر را مد نظر قرار داده، کاربران جدید با روند نصب دچار مشکل شوند.

کیف پول قابلیت استفاده‌های متفاوتی دارد و این قابلیت‌ها به محلی که شما کلیدهای خصوصی را ذخیره کرده‌اید بستگی دارد. اگر آن‌ها را در دیسک سخت کامپیوتر خود نگه می‌دارید، دسترسی به موجودی‌های کیف پول فقط از طریق همان کامپیوتر امکان پذیر است. کاربران تروزر  و نانو، می‌توانند با هر مرورگری به برنامه کیف پول متصل شوند و آن را اجرا کنند. این کیف پول مجموعه‌ای از ویژگی‌های جانبی غیرضروری نیست، بلکه گونه‌ای از پلتفرم است که شامل ابزراهایی برای انجام سریع کار و رسیدن به هدف اصلی می‌باشد. اگر بخش‌های مختلف تشکیل دهنده یک کیف پول ارز رمز مناسب را به خوبی بشناسید، کار کردن با این کیف پول برایتان نسبتا ساده می‌شود.

بررسی MyEtherWallet: ویژگی‌ها و نظر عموم مردم

کیف پول قابلیت‌هایی از جمله منوی بازشوی کد کیو‌آر (QR code) و اسکن کننده فوری برای هماهنگ بودن با محیط ارسال و دریافت ندارد. درحقیقت، حتی یک نوار دریافتی که اشتباه گرفته شود هم وجود ندارد و فقط آدرس‌های عمومی شما موجود هستند.

گلچین بزرگی از توکن‌های مورد استفاده کیف پول وجود دارند که برای کیف پول‌های اتریوم بسیار مهم می‌باشند. بسیاری از تراکنش‌های اتر برای سرمایه‌گذاری در توکن‌های ICO و توکن‌های مختلف دیگر استفاده می‌شوند و تعداد زیادی از کاربران به دسترسی داشتن توکن‌های مختلف در شبکه اتریوم اعتماد دارند.

نتیجه‌گیری

MyEtherWallet، کیف پولی انعطاف پذیر است که تمام ویژگی‌های مورد نیاز برای تعامل با شبکه اتریوم را فراهم می‌کند.

کاربران روش‌های امنیتی را به دلخواه خود تنظیم می‌کنند که هیچ کدام از این روش‌ها شامل رها کردن کلیدهای خصوصی درحالی که به شبکه متصل هستند، نمی‌شود. توانایی ادغام با کیف پول‌های سخت افزاری که می‌توانند رمز ارزها دیگر را هم ذخیره کنند برای سهام‌داران بزرگ ایده‌آل است. به علاوه، سرمایه‌داران ICO می‌توانند از اتر برای نیازهای ویژه دیگر خود نیز استفاده کنند.

به طور کلی، طراحی این کیف پول به گونه‌ای است که ارتباطی مرتب و دوستانه با کاربر ندارد، اما دارای یک قابلیت ذاتی برای کاربران جدی و دائمی اتر است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.