بررسی کیف پول Infinito

کیف پول ‌‌های دیجیتال به همراه سایر فناوری‌‌های مرتبط با ارز های ‌‌رمزنگاری شده‌‌ تحول بزرگی در داد و ستد و سرمایه‌‌ گذاری اشخاص به وجود آورده‌‌اند. این مطلب درصدد است تا یکی از بهترین و امن‌‌ترین کیف پول‌‌ های چند ارزی را با بررسی دقیق و مفصل به خواننده معرفی کند. اگر از ارزهای ‌‌رمزنگاری شده‌‌ استفاده می‌‌کنید و یا تصمیم به استفاده دارید، پیشنهاد می‌‌کنیم که این مقاله را مطالعه کنید.

0 826

یک توصیه بسیار مهم برای کاربران ارز های ‌‌رمزنگاری شده‌‌ این است که تنها بروی یک ارز رمز‌‌ سرمایه ‌‌گذاری نکنند. زمانی که درخصوص سکه‌‌ ها، صرافی‌ ‌ها یا کیف پول‌‌ های دیجیتالی صحبت می‌‌کنیم، مقدار زیادی از گزینه‌‌ها در ذهن ما وجود دارد. به همین دلیل زمانی که ارز رمزنگاری شده‌‌‌‌ای به دلیل کیفیت بالا، انعطاف‌‌پذیری، و چشم‌‌انداز هیجان‌‌انگیز آن مورد توجه ما قرار می‌‌گیرد، آن ارز رمزنگاری شده‌‌ از سایر ارزها در جایگاه بالاتری قرار خواهد گرفت.

کیف پول Infinito دقیقا چنین پروژه‌‌ای است. یک کیف پول جهانی برای ارز رمزهاست که می‌‌تواند انواع متعددی از ارز های‌‌ رمزنگاری شده‌‌ را بیش از سایر رقبا پوشش دهد. پس از راه اندازی شبکه اصلی EOS، کیف پول اینفینیتو به اولین کیف پول جهانی تبدیل شد که از مین ‌‌نت ( MainNet ( Eos پشتیبانی می‌‌کند. علاوه بر انعطاف ‌‌پذیری آن به عنوان یک مکانیزم ذخیره‌‌سازی، کار با کیف پول ایفینیتو شفاف، ساده و ایمن است. فرآیند اضافه کردن ویژگی‌‌های جدید نیز به خوبی انجام می‌‌پذیرد.

در ادامه بررسی کیف پول Infinito، ما هرآنچه که لازم است در این‌‌باره این کیف پول پیشرو بدانید، به شما خواهیم گفت و همچنین دستورالعمل‌‌های مورد نیاز برای استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

شما می‌‌توانید نسخه اندروید یا ios برنامه این کیف پول را به‌‌ راحتی دانلود کنید.

کیف پول Infinito چیست؟

کیف پول Infinito راهی برای ذخیره تمامی ارزهای دیجیتال در کیف پول است. این موضوع که می‌‌توان از آن برای ذخیره تمام ارزهای‌‌رمزنگاری شده‌‌ استفاده کرد، امر مهمی تلقی می‌‌شود، چراکه در تاریخ ارز های ‌‌رمزنگاری شده‌‌ سرمایه ‌‌گذاران همواره مجبور بوده‌‌اند که از کیف پول‌‌های متفاوتی استفاده کنند. بعضی از کاربران همچنان از این روش استفاده می‌‌کنند. البته نگهداری و پیگیری چندین کیف پول کار دشواری است که ما آن را به شما پیشنهاد نمی‌‌کنیم. بنابراین پیدا کردن کیف پولی که از طریق آن بتوان تمامی رمز ارزها‌‌ را ذخیره کرد بسیار هیجان‌‌انگیز می‌‌باشد.

Infinito قادر است که ارزهای ‌‌رمزنگاری شده‌‌ معروف و اصلی را از جمله: بیت‌‌کوین، اتریوم، بیت‌‌کوین کش، دوج ‌‌کوین، Eos، دش، نئو و… را پشتیبانی کند. البته دیگر ارزهای دیجیتال نیز در این کیف پول پشتیبانی می‌‌گردند. بیشتر توکن‌‌ هایی که از بلاکچین اتریوم استفاده می‌‌کنند نیز در این کیف پول قابلیت ذخیره‌‌سازی و استفاده دارند. صد توکن برتری که از بلاکچین اتریوم استفاده می‌‌کنند معروف به ERC20 هستند، کیف پول Infinito از تمامی این توکن‌‌ ها پشتیبانی می‌‌کند. این موضوع قابلیت فوق‌‌العاده‌‌ای است اما این تنها قابلیت Infinito نیست. Infinito همچنین از توکن NEP-5 نیز پشتیبانی می‌‌کند، بدین معنا که از تمامی توکن ‌‌های بلاکچین نئو نیز پشتیبانی می‌‌شود. نئو اتریوم چینی است، یکی از بهترین پروژه‌‌های بلاکچین در جهان و توکن‌‌ های مرتبط با آن به سرعت در حال توسعه هستند. سکه‌‌های NEP-5 مانند اونتو‌‌لوژی ( Ontology ) در سال 2018 عملکرد عالی داشته‌‌اند.

یکی دیگر از قابلیت‌‌های Infinito امکان استفاده از آن از طریق موبایل است، نسخه اندروید و ios درحال‌‌حاضر موجود است. پلت‌‌فرم این کیف پول 12 زبان مختلف را پشتیبانی می‌کند و زبان‌‌های جدید نیز درحال اضافه شدن است. ویژگی‌‌های امنیتی مانند قابلیت استفاده از تاچ آیدی (حسگر اثرانگشت) ، یک استاندارد جدید برای کیف پول‌‌های موبایلی محسوب می‌‌شود. در واقع، باید گفت که این کیف پول یک سطح از سایر رقبای خود بالاتر است و شاید ما در نهایت کیف پولی پیدا کردیم که بر سایرین غلبه می‌‌کند.

ویژگی‌‌های کیف پول Infinito چیست؟

هدف Infinito تبدیل شدن به بهترین و قدرتمندترین کیف پول ذخیره ‌‌سازی برای تمامی ارزهای ‌‌رمزنگاری شده‌‌ در جهان است. معرفی فهرست ارزهای‌‌ رمزنگاری شده‌‌‌‌ای که در کیف پول Infinito پشتیبانی می‌‌شوند، بسیار طولانی خواهد بود، بنابراین ما فقط به برخی از مهمترین ارزها اشاره می‌‌کنیم تا شما محدوده این کیف پول شگفت‌‌انگیز را درک کنید.

ده ارز رمز برتر: بیت‌کوین، اتریوم، نئو، بیت‌کوین کش، Gas، لایت‌‌کوین، دش، اتریوم کلاسیک، دوج ‌‌کوین، Eos، کاردانو ( ADA )

توکن‌‌های ERC20: VeChain (VEN) ، BNB، OmiseGo (OMG)، )، ICON (ICX)، Golem (GNT)، Walton (WTC)، Loopring

توکن‌‌های NEP-5: Ontology (ONT)، Red Pulse (RPX)، Deep Brain Chain (DBC)، TheKEY (TKY)، Trinity

هر هفته سکه‌‌های جدیدی به ERC20 و NEP-5 اضافه می‌‌گردد، Infinito نیز به تبع این سکه‌‌ها را به کیف پول خود اضافه می‌‌کند. البته سکه‌‌های دیگری که از بلاکچین نئو و اتریوم استفاده نکرده‌‌اند نیز به این کیف پول اضافه می‌‌شوند، شما می‌‌توانید این سکه‌‌ها را در نقشه‌‌راه Infinito مشاهده کنید.

علاوه بر قابلیت پشتیبانی از سکه‌‌های متعدد، استفاده از Infinito ساده و ایمن است. این کیف پول به گونه‌‌ای طراحی شده که تمام اشخاص بتوانند به سادگی از آن استفاده کنند. از نظر سهولت استفاده نیز کیف پول Infinito نسبت به سایر کیف پول‌‌ها برتری دارد. این کیف پول قطعا از جمله برنامه‌‌هایی است که زمان باز کردن آن می‌‌دانید که چگونه از آن استفاده کنید. حتی کاربرانی که بار اول است که می‌‌خواهند از کیف پول دیجیتالی استفاده کنند، دچار مشکل نخواهند شد.

Eos انحصاری: در ازای پرداخت هزینه ثبت‌‌نام حساب Eos، کیف پول Infinito تمام هزینه‌‌های شما را اداره می‌‌کند. این برنامه انحصاری صرفا برای بازه زمانی مشخص خواهد بود، پس توجه داشته باشد که در اسرع وقت این فرصت را از دست ندهید.

شما می‌‌توانید برای ورود به کیف پول رمزی را مشخص کنید یا ورود به برنامه را بدون رمز انجام دهید. اگر رمز خود را فراموش کردید قابلیت استفاده از عبارت پشتیبان نیز وجود دارد که باید قبلا آن را مشخص کرده باشید. اگر به هر دلیلی که موبایل شما دچار آسیب شد و اطلاعات درون موبایل ازبین رفت، Infinito این قابلیت را برای کاربران فراهم ساخته تا به آسانی اطلاعات موجود را برای یک دستگاه جدید از جمله نسخه دسکتاپ برنامه بازیابی کنید. که البته برای این امر نیاز است تا مراحلی را پشت سر بگذارید.

کیف پول Infinito هنوز به اندازه لازم مورد توجه و شناخت کاربران قرار نگرفته است اما در همین مدت زمان کوتاه توانسته که بیش 200000 کاربر جذب کنید.

در ادامه ویژگی و عملکرد Infinito بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد تا اطلاعات شما در این خصوص بیشتر شود. شاید همین امروز اقدام به نصب برنامه و ثبت‌‌‌‌نام در آن کردید.

آیا کیف پول Infinito ایمن است؟

امنیت در خصوص ارزهای ‌‌رمزنگاری شده‌‌ بیشتر به کاربر بستگی دارد و به نوعی نسبی است. برای ایمنی مطلق، کاربر ارز رمزها باید به طور کامل سهولت استفاده را رها کند. اما برای استفاده از سکه‌‌ها براساس تقاضای کاربر، ناچار است با امنیت کمتری اقدام کند. بنابراین همان‌‌گونه که امنیت مطلق کیف پول معمولی غیرممکن است، کیف پول دیجیتالی نیز ممکن است با تهدیداتی مواجه باشد. البته این مسئله ماهیت طراحی کیف پول دیجیتالی است و نقص آن محسوب نمی‌‌شود.

کیف پول Infinito از جمله کیف پول‌‌هایی است که مرزی میان امنیت مطلق و امکان استفاده از امکانات محسوب می‌‌شود. رمزعبور ترکیبی است از عبارت‌‌عبور و تاچ آیدی که کیف پول را تا جای ممکن ایمن می‌‌سازد. اگر به اندازه کافی از موبایل خود محافظت کنید، احتمال بسیار کمی وجود دارد که شخص دیگری غیر از شما بتواند از کیف پول Infinito شما استفاده کند. اطلاعات کاربری و داده‌‌های مرتبط با کوین (کلید عمومی و کلید خصوصی) در سرورهای متمرکز نگهداری نمی‌‌شوند، در حقیقت کیف پول Infinito یک کیف پول غیرمتمرکز است.

علیرغم قابلیت‌‌های متعدد امنیتی Infinito برنامه‌‌های این کیف پول در خصوص ارتقای امنیت همچنان ادامه دارد و تیم Infinito برای اطمینان کاربران به صورت مداوم در تلاش هستند. تا پایان سال 2018 کاربران قادرند که سکه‌‌های خود در فضای سرد (به صورت آفلاین) در کیف پول ذخیره‌‌سازی کنند، که این موضوع به امنیت بیش از پیش کاربران کمک خواهد کرد.

البته ما متعقد نیستیم که چنین قابلیتی در عمل کاملا ممکن باشد، البته اگر این استاندارد در پلت‌‌فرم کیف پول Infinito نباشد، شکایتی نخواهیم داشت.

دیگر ویژگی‌‌های مهم کیف پول Infinito

  • مدیریت ارتباطات: کیف پول Infinito برای استفاده روزانه طراحی شده است. زمانی که بخواهیم رمز ارزهای خود را برای شخص دیگری ارسال کنیم، باید آدرس الفبایی داشته باشیم تا بتوانیم ارز مورد نظر خود را به میزان دلخواه برای شخص صاحب آدرس ارسال کنیم. این کدها بسیار طولانی هستند و نمی‌‌توان آن‌‌ها را حفظ کرد. هربار که بخواهید آدرسی را جستجو کنید یا آدرس را در کادر مربوطه وارد کنید به علت طولانی بودن آدرس این مسئله شما را آزار خواهد داد. اما در کیف پول Infinito شما می‌‌توانید آدرس تمامی مخاطبان خود را به روش ساده‌‌ای ذخیره کنید و در زمان لازم به روش ساده‌‌ای آدرس شخص مورد نظر را انتخاب کنید. این روش دقیقا مشابه روش ذخیره شماره‌‌ها در موبایل شماست. این موضوع شاید یک ویژگی تلقی نشود اما این روش قطعا استفاده از Infinito را راحت‌‌تر و مفیدتر می‌‌سازد.
  • بهینه‌‌سازی قیمت: نقل‌‌وانتقال ارزهای ‌‌رمزنگاری شده‌‌ هزینه ‌‌بر است. هربار که شما سکه‌‌های خود را خرج یا ارسال می‌‌کنید، در بسیاری از ساختارهای مبتنی بر بلاکچین کارمزدهایی وجود دارد. با ارزهایی مانند بیت‌‌کوین و اتریوم این انتقال‌‌ها می‌‌بایست به وسیله استخراج‌‌کنندگان تکمیل شود و این استخراج‌‌کنندگان برای انجام این امر مبلغی را دریافت می‌‌کنند. استخراج‌‌کنندگان نمی‌‌توانند تمامی تراکنش‌‌ها را در یک آن انجام دهند، بنابراین کاربران قیمت‌‌های خود را انتخاب می‌‌کنند، هر اندازه که مبلغ انجام تراکنش برای استخراج‌‌کنندگان بیشتر باشد، آن تراکنش سریع‌‌تر انجام خواهد شد. این امر می‌‌تواند کاربران جدید را کمی گیج کند. کیف پول Infinito اما از فناوری بهینه‌‌سازی قیمت اختصاصی برای انتخاب بهترین قیمت استفاده می‌‌کند، که از این طریق بدون صرف هزینه زیاد از سوی کاربران، تراکنش‌‌ها به سرعت انجام می‌‌گیرد.
  • پشتیبانی از زبان‌‌های مختلف: Infinito در حال‌‌حاضر از 5 زبان پشتیبانی می‌‌کند (انگلیسی، ژاپنی، چینی، کره‌‌ای و ویتنامی). تا پایان چند ماه آینده قرار است که Infinito زبان‌‌های آلمانی، فرانسوی، هندی، تایوانی، ایتالیایی، پرتغالی و روسی را نیز به برنامه اضافه کند. واضح است که این اقدام موجب افزایش بسیار زیاد کاربران این کیف پول در نقاط مختلف جهان خواهد شد. سایر زبان‌‌های دیگر از جمله ما فارسی زبانان باید در حال حاضر از زبان انگلیسی استفاده کنیم و امیدوار به آینده برای اضافه شدن زبان فارسی به این نرم‌‌افزار باشیم.
  • کیف پول چند ارزی: برنامه کیف پول Infinito می‌‌تواند بسیاری از کیف پول‌‌ها را که شما به آن علاقمند هستید، پشتیبانی کند. این روش به شما اجازه می‌‌دهد که بروی سکه‌‌های مختلفی سرمایه‌‌گذاری کنید یا هرکار دیگری که ترجیح می‌‌دهید. هر کیف پولی نام مخصوصی دارد تا شما سردرگم نشوید.
  • ثبت‌‌نام Eos: کاربران Eos که می‌‌خواهند سکه‌‌های خود را ثبت کنند می‌‌توانید در صفحه اصلی برنامه Infinito این کار ار انجام دهد.
  • تاریخچه تراکنش‌‌ها: تاریخچه تراکنش‌‌ها را به سرعت می‌‌توان به منظور ذخیره‌‌سازی، مالیات یا هردلیل دیگری به فایل csv. انتقال داد.
  • سبد سرمایه ‌‌گذاری: شما می‌‌توانید به راحتی مجموع ارزش سبد سرمایه ‌‌گذاری خود در کیف پول اینفینیتو به صورت دیداری یا به صورت نمودارهای مشابه برای مالکیت‌‌ شخصی مشاهده کنید.

سخن پایانی

با داشتن برنامه‌‌ کیف پول اینفینیتو باید خوشحال بود. خدماتی که این کیف پول ارائه می‌‌‌‌دهد بیش از هر کیف پول دیگری است. فهرست ارزهای ‌‌رمزنگاری شده‌‌ این کیف پول هر روز بیشتر می‌‌شود. رابط کاربری Infinito نیز به‌‌حق از سایر رقبا بهتر است. امنیت این کیف پول نیز به‌‌گونه‌‌ای است که کاربردپذیری نرم‌‌افزار را قربانی نمی‌‌کند. از همه مهمتر استفاده از این کیف پول رایگان است.

بنابراین باتوجه به ویژگی‌‌های متعدد این کیف پول و قابلیت‌‌های متنوعی که دارد، استفاده از آن را به کاربران پیشنهاد می‌‌کنیم و احتمال می‌‌دهیم در آینده نام این کیف پول را بیشتر بشنویم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.