بررسی کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی KeepKey

کیف‌های سخت‌افزاری با اختلاف امن‌ترین راه برای ذخیره ارزهای‌رمزنگاری شما هستند. از آنجا که این کیف‌ها آفلاین و در فضای سرد هستند، دسترسی به آن‌ها برای هکر‌ها و یا افراد مخرب غیرممکن است و امنیت سرمایه‌های شما در دست خود شما است. کیپ‌کی خود را با طراحی خاص، نسبت به بقیه کیف‌پول‌های مشابه مجزا می‌کند. این کیف صفحه نمایش بزرگی دارد تا به سادگی اطلاعات حساب را بخواند و معاملات را تایید کند و کسانی که گاهی با خواندن متن در لجر نانو اس به مشکل بر می‌خورند، طراحی این کیف پول را تحسین ‌می‌کنند. در این مطلب می‌توانید بررسی این کیف پول و نحوه بازخوردهای دریافت شده توسط آن را مطالعه کنید.

1 171
  • کیپ‌کی چیست؟
  • ویژگی‌های کیف کیپ‌کی چیست؟
  • مردم درباره کیپ‌کی چه می‌گویند؟

بررسی کیپ‌کی

اگرچه این کیف همانند لجر (Ledger) یا ترزور (Trezor) محبوب نیست، ولی اگر دنبال ذخیره سکه‌های خود به صورت آفلاین و نگهداری از آن‌ها در یک فضای ذخیره سازی سرد هستید، کیف سخت‌افزاری کیپ‌کی همچنان یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود.

کیف‌های سخت‌افزاری با اختلاف امن‌ترین راه برای ذخیره ارزهای‌رمزنگاری شما هستند. از آنجا که این کیف‌ها آفلاین و در فضای سرد هستند، دسترسی به آن‌ها برای هکر‌ها و یا افراد مخرب غیرممکن است و امنیت سرمایه‌های شما در دست خود شما می‌باشد.

کیپ‌کی (keepkey) خود را با طراحی خاص نسبت به بقیه کیف‌پول‌های مشابه مجزا می‌کند. این کیف صفحه نمایش بزرگی دارد تا به سادگی اطلاعات حساب را بخواند و معاملات را تایید کند و کسانی که گاهی با خواندن متن در لجر نانو اس (Ledger Nano S) به مشکل بر می‌خورند، طراحی این کیف پول را تحسین ‌می‌کنند.

بررسی کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی
بررسی کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی

شما در حال حاضر می‌توانید بیتکوین، لایتکوین، دوجکوین (Dogecoin)، Namecoin، اتریوم و دش را در یک کیف کیپ‌کی ذخیره کنید. ممکن است توجه کرده باشید که توکن‌های ERC20 از این لیست حذف شده‌اند؛ این یک سازگاری است که باقی رقبا روی آن کار کرده‌اند.

از نظر فنی، توکن‌های ERC20 توسط کیپ‌کی پشتیبانی می‌شوند اما در حال حاضر آن‌ها در حال کار بر روی یک نرم افزار مشتری هستند تا بتوانند این سکه‌ها را هم قابل دسترسی کنند. این تیم مدیریتی اعلام کرده که این موضوع باید خیلی زود صورت بگیرد اما تاریخ خاصی را مشخص نکرده است.

مردم درباره keepkey چه می‌گویند؟

خوب: keepkey شهرتی عالی در جامعه دارد و ۴.۲ ستاره از ۵ در آمازون گرفته و ۲۶۰ نقد مثبت دارد. بیشتر کاربران از طراحی جذاب کیپ‌کی، صفحه نمایش بزرگ و آسانی استفاده آن صحبت می‌کنند و بسیاری از مشتریان هم زمان پاسخ سریع آن‌ها در هنگام اختلالات و کمک عمیق تیم پشتیبانی مشتری آن‌ها را گزارش داده‌اند.

بد: گزارش‌هایی از سوی برخی کاربران وجود داشته که کیپ‌کی تا زمان فورک بیت‌کوین‌کش (Bitcoin cash) به خوبی کار می‌کرده است ولی بعد از این فورک، نرم افزار بتا و سخت افزار کمی‌ مشکل دار شده و هنگام ارسال سکه‌ها، سبب اختلالاتی شده است. برخی مشتریان همچنین گزارش داده‌اند که keepkey برای آن‌ها زیادی ساده است و محدودیت‌هایی روی ریکاوری و تنظیمات اتوماتیک کارمزد گذاشته شده که قابل تغییر نیستند؛ همچنین کیپ‌کی با یک برچسب قیمت ۱۲۹ دلاری، کمی‌گران‌تر از باقی رقبای محبوب می‌باشد.

keepkey چگونه کار می‌کند؟

شما می‌توانید از کیپ‌کی خود برای هر سیستم عامل ویندوز، مک یا لینوکسی استفاده کنید، این کیف همچنین یک افزونه گوگل کروم دارد که برای استفاده شما در دسترس است.

برای تنظیم اولیه keepkey خود، باید بعد از دانلود کلاینت نرم‌افزار از فروشگاه کروم یک یو اس بی را به کامپیوتر خود متصل کنید. این کلاینت یک واسطه مستقیم و ساده به همراه دستورالعمل‌های واضح از چگونگی انجام کارهای ابتدایی همانند سرمایه‌های ارسالی و دریافتی، دیدن معاملات و اضافه کردن حساب های چندگانه دارد.

بررسی کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی
بررسی کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی

همانطور که قبلا توضیح داده شد، تاییدهای معاملاتی و هویتی از طریق کیف فیزیکی صورت می‌گیرند و صفحه بزرگ و متن واضح به برقراری آرامش ذهنی در هنگام انجام این اعمال مهم و گهگاه غیر قابل بازگشت کمک می‌کند.

بررسی کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی
بررسی کیف پول سخت‌افزاری کیپ‌کی

کمی ‌پیش‌تر، کیپ‌کی توسط شیپ‌شیفت (Shapeshift) خریداری شد. شیپ شیفت یک پلتفرم محبوب در تبدیل ارزهای رمزنگاری‌شده به یکدیگر می‌باشد و به خاطر این خریداری، شما می‌توانید سکه‌هایی را بدون اینکه مجبور باشید آن ها را به یک صرافی بفرستید به طور مستقیم به کیف خود منتقل کنید.

آیا من می‌توانم به این افراد اعتماد کنم؟

مدیر ارشد فنی keepkey شخصی به نام کنت هودلر (Kenneth Hodler) است. هودلر که واقعا فامیلی او هودلر می‌باشد، حرفی باقی نمی‌گذارد! اگر نمی‌توانید با همین اسم قانع شوید، نمی‌دانم دیگر به شما چه بگویم!

برای آن‌هایی که با واژه‌های دنیای رمزنگاری آشنا نیستند باید بگوییم، HODL (حفظ برای زندگی عزیز) یک واژه معمول برای تشویق سرمایه‌گذاران به منظور خودداری فروش‌ از روی وحشت در یک بازار پر نوسان می‌باشد.

از شوخی بگذریم، keepkey یک شرکت مشهور است که از بالاترین استانداردهای امنیتی برای تضمین امنیت سپرده شما تبعیت می‌کند. سخت افزار آن‌ها ۱۰۰ درصد متن باز است و از همین رو هیچ نقطه ضعف یا قابلیت دزدی کلیدهای شخصی در آن وجود ندارد.

تمام کیپ‌کی‌ها تست می‌شوند و قبل از فرستادن به شما در بسته‌بندی‌های کوچک آزمایش شده پیچیده می‌شوند. هیچ راهی وجود ندارد که جعبه محتوی keepkey خود را بدون شکستن قفل امنیتی آن باز کنید و با تحویل گرفتن کیف خود خیلی سریع متوجه می‌شوید که آیا کیف شما قبلا باز شده یا خیر.

اگر کیف شما گم یا دزدیده شد، شما با آرامش می‌توانید از امن بودن سپرده‌های خود مطمئن باشید، زیرا تنها راهی که کسی بتواند به کیف شما دسترسی پیدا کند وارد کردن پین شما است. مطمئن باشید که آن را به یاد می‌سپارید و جمله ریکاوری خود را به گونه ای وارد کنید که بتوانید آن را به خاطر آورید، چون این تنها راه دسترسی به سرمایه یا سپرده شما در صورت ایجاد مشکل می‌باشد.

پشتیبانی keepkey چگونه است؟

کیپ‌کی یک تیم پشتیبانی منسجم و یک بخش اضافه پشتیبانی از مشتری در وبسایت خود دارد. آن‌ها تعدادی مقاله برای کمک به شما از طریق نکات کلیدی ارائه می‌کنند تا بتوانید در هنگام استفاده از کیف خود آسوده باشید.

موضوعاتی که در بخش کمک وجود دارند مسائل آغازین و چگونه حساب اضافه کنیم و یک مقدمه برای بیت‌کوین را پوشش می‌دهند. وبسایت همچنین لیستی بلند از FAQها دارد تا به شما کمک کند.

تیکت‌های پشتیبانی از طریق ایمیل کنترل می‌شوند و بسیاری از کاربران می‌گویند زمان ۲ روز کاری برای دریافت پاسخ از سوی شرکت برای آن‌ها وجود داشته است.

حرف آخر

این کیف با صفحه بزرگش به زیبایی طراحی شده است تا هنگام انجام معامله و کارهای دیگر، اجازه داشتن یک تجربه آسوده را برای شما فراهم کند و با توجه به انطباق تجربه مشتری با کیف، واسطه نرم‌افزاری آن اصلا پیچیده نیست.

تنها نقطه ضعف آن لیست، تعداد محدود سکه‌هایی است که شما می‌توانید در کیف نگهداری کنید و احتمال می‌رود که وقتی پشتیبانی از توکن ERC20 صورت بگیرد، این نقطه ضعف نیز برطرف شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. اسماعیل

    احسنت اگاهی خلاصه ومفید بود