بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟

در این مقاله کیف پول الکتروم معرفی شده و موارد مربوط به آن از جمله مزایا و معایب، انواع، امنیت، ارزهای مورد پشتیبانی و غیره بیان شده‌اند. همچنین نحوه ارسال و دریافت بیت‌کوین توسط آن نیز توضیح داده شده است.

0 709

این مطلب ایجاد شده تا به شما کمک کند هر آنچه که نیاز است راجع ‌به یکی از قدیمی‌ترین و پراستفاده‌ترین کیف‌پول‌های بیت‌کوینی موجود بدانید.

بنابراین، اگر از خودتان سوالاتی مانند: آیا الکتروم امن است؟ یا آیا الکتروم قانونی است؟ می‌پرسید، به مکان درست آمده‌اید. قبل از تمام شدن این مطلب به این سوالات و سوالات بسیار دیگر پاسخ داده خواهد شد.

در این مطلب، چندین نوع مختلف از کیف پول و مزایا و معایب آنها بررسی خواهد شد و سپس، به سراغ الکتروم (Electrum) رفته می‌شود و چیستی این کیف پول، نقاط منفی و مثبت آن و امنیت آن بررسی خواهد شد. در پایان، راه‌اندازی یک کیف پول الکتروم برای اولین بار و همچنین ارسال و دریافت بیت‌کوین با استفاده از الکتروم پوشش داده خواهد شد.

در پایان بررسی کیف پول الکتروم باید بدانید: الکتروم دقیقا برای چه استفاده‌ای مناسب است، برای چه نوع استفاده‌ای مناسب نیست، الکتروم چقدر امن است و چگونه از الکتروم استفاده کنیم.

مثل همیشه، مطالب زیادی وجود دارد که باید مرور شوند. پس اجازه دهید شروع کنیم!

فهرست مطالب

 • یک کیف پول ارز رمزنگاری شده چیست؟
 •  بررسی کیف پول الکتروم: کیف پول بیت‌کوین الکتروم چیست؟
 • بررسی کیف پول الکتروم: کیف پول الکتروم چقدر خوب است؟
 • بررسی کیف پول الکتروم: چگونه کیف پول الکتروم را راه بیاندازیم
 • بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از کیف پول الکتروم استفاده کنیم

یک کیف پول ارز رمزنگاری شده چیست؟

قبل از اینکه به بررسی کیف پول Electrum بپردازیم، ابتدا باید توضیح دهم که یک کیف پول ارز رمزنگاری شده چیست.

کیف پول ارز رمزنگاری شده نامی است که به نرم‌افزاری داده شده که جفت‌هایی کاملا تصادفی از کلیدهای رمزنگاری‌شده ایجاد می‌کند. این کلید‌ها برای ارسال و دریافت بیت‌کوین (و دیگر ارزهای رمزنگاری شده) از یک شخص به شخص دیگر استفاده می‌شوند.

اگرچه نام کیف پول کمی سردرگم کننده است، اما برخلاف کیف پول واقعی شما، در واقع هیچ‌چیز در کیف پول ارز رمزنگاری شده‌ شما ذخیره نمی‌شود. نرم‌افزار فقط برای ارتباط با بلاکچین ارز رمزنگاری شده‌ای عمل می‌کند که کیف پول برای آن طراحی شده است.

انواع مختلف بسیاری از کیف پول‌های ارز رمزنگاری شده‌ وجود دارد. بعضی فقط قابلیت نگهداری از یک دارایی دیجیتال دارند. در حالیکه بقیه قابلیت نگهداری از دارایی‌های زیادتری را دارند. بعضی بسیار ایمن هستند، و بقیه نیستند. قبل از اینکه بررسی کیف پول الکتروم شروع شود، ابتدا چندین نوع مختلف کیف پول در دسترس را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

کیف پول‌های سرد

امن‌ترین کیف پول‌های ارز رمزنگاری شده‌ی در دسترس به عنوان کیف پول‌های سرد شناخته می‌شوند. آنها برای ذخیره‌ی طولانی مدت ارزهای رمزنگاری شده عالی هستند. دو نوع اصلی از کیف پول‌های‌ سرد وجود دارد که شامل کیف پول‌های کاغذی و کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌باشند.

کیف پول‌های کاغذی

اگر کیف پول‌های کاغذی را به درستی تنظیم کنید، بالاترین سطح امنیت را فراهم می‌کنند. تنظیم آن به شکلی که کاملا امن باشد آسان نیست. اگرچه آن‌ها رایگان هستند اما به علت سخت بودن تنظیم آن‌ها، برای کاربران جدید ارزهای رمزنگاری شده توصیه نمی‌شوند.

کیف پول‌های کاغذی به شما اجازه می‌دهند تا کلید‌های کیف پولتان را پرینت کرده و به صورت آفلاین ذخیره کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کاغذ چاپ شده را امن نگه‌ دارید، زیرا اگر کسی به کاغذی که کلید‌های کیف پول شما در آن است دست یابد، می‌تواند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری

اگر یک کیف پول بسیار ایمن برای ذخیره‌ی طولانی مدت ارز رمزنگاری شده بخواهید و مطمئن نباشید که چگونه به درستی یک کیف پول کاغذی را تنظیم کنید ؛کیف پول‌های سخت‌افزاری برای کار شما عالی هستند. نمونه‌های کیف پول‌های سخت‌افزاری شامل دستگاه‌های Ledger Nano S و Trezor هستند.

آن‌ها تعادلی عالی بین امنیت و آسایش فراهم می‌کنند. اگرچه، رایگان نیستند و باید تصمیم بگیرید که آیا ارزش ارز رمزنگاری شده‌ای که می‌خواهید از آن محافظت کنید ارزش هزینه‌ی یک کیف پول سخت‌افزاری را دارد یا خیر.

کیف پول‌های گرم

کیف پول‌های گرم بسیار کمتر از کیف پول‌های سرد ایمن هستند. با این حال آن‌ها هنوز هم به هدف مفیدی خدمت می‌کنند و برای خرج روزانه‌ی ارزهای رمزنگاری شده ایده‌آل هستند.

شما باید کیف‌ پول‌های گرم را مانند کیف پول‌های واقعیتان در نظر بگیرید. گشت و گذار در شهر با تمام پول داخل کیف پولتان که در جیب پشتی شماست احمقانه خواهد بود و محل ذخیره‌ی ایمنی برای پول شما نیست!

داشتن کمی پول در کیف پول واقعیتان برای زمانی که بخواهید چیزی بخرید بسیار راحت‌تر است. یک کیف پول گرم همان کاربرد را دارد.

دو نوع اصلی از کیف پول گرم وجود دارد که شامل کیف پول‌های آنلاین و کیف پول‌های نرم‌افزاری می‌شود.

کیف پول‌های آنلاین

کیف پول‌های آنلاین عموما برای ذخیره‌ی ارزهای رمزنگاری شده بد هستند. با این حال به هدفی خدمت می‌کنند. کیف پول‌های آنلاین معمولا در صرافی‌ها (از واژه نامه ما استفاده کنید، نحوه ترجمه این کلمه در واژه نامه آمده است) یا دیگر خدمات آنلاین که از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌کنند یافت می‌شوند. می‌توانید در یک کیف پول گرم پول سپرده‌گذاری کنید تا از خدمات متصل به آن استفاده کنید. به هیچ‌وجه نباید سعی کنید تا ارز رمزنگاری شده را برای زمان‌های طولانی در یک کیف پول گرم ذخیره کنید.

آخرین نکته بسیار مهم است ــ کیف پول‌های گرم معمولا تحت کنترل شما نیستند. یکی از مهم‌ترین درس‌هایی که در کل ارز رمزنگاری شده باید یاد بگیرید این است که اگر هر کس دیگری بتواند کلید خصوصی شما را ببیند، می‌تواند پول شما را نیز کنترل کند.

برای مثال، اگر ارز رمزنگاری‌شده شما در صرافی بیت‌رکس (Bittrex) باشد و بیت‌رکس فردا ناپدید شد، آیا هنوز قادر خواهید بود تا به ارزتان دسترسی داشته باشید؟ احتمالا نه …

با هر کیف پول دیگر، مهم نیست چه اتفاقی برای یک شرکت می‌افتد، زیرا اگر شما به درستی از کلیدهایتان نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید، هنور سکه‌هایتان را کنترل خواهید کرد. کیف پول‌های آنلاین می‌توانند هک شوند یا طی یک شب ناپدید شوند. بنابراین، آنها را برای ذخیره استفاده نکنید!

کیف پول نرم‌افزاری

سرانجام، به موضوع اصلی این مطلب رسیدیم! کیف پول بیت‌کوین الکتروم یک کیف پول نرم‌افزاری است و مانند کیف پول‌های سخت‌افزاری، کیف پول‌های نرم‌افزاری به کاربران تعادلی از امنیت و آسایش می‌دهد.

آن‌ها به اندازه‌ی کیف پول‌های سخت‌افزاری ایمن نیستند، اما استفاده از آن‌ها راحت‌تر است. این موضوع آن‌ها را برای خرج روزانه مناسب می‌کند اما برای ذخیره‌ی مبالغ زیاد پول برای مدتی طولانی ایده‌ال نیستند.

کیف پول‌های نرم افزاری روی یک سیستم کامپیوتری یا تلفن موبایل اجرا خواهند شد. آنها به شما اجازه می‌دهند تا به سرعت و به آسانی ارزهای رمزنگاری شده را ارسال و دریافت کنید. بااین حال، انها نسبت به بدافزار و keyloggers (کلیدنماها) آسیب پذیر هستند.

نکته: بدافزار به معنی نرم‌افزار مخرب است.بدافزار معمولا تصادفا دانلود می‌شود و به صورت نامرئی روی کامیپوتر یا تلفن شما اجرا می‌شود. انواع مختلف بدافزار می‌تواند امنیت کیف پول نرم‌افزاری شما را کاهش دهد.

بررسی کیف پول Electrum: کیف پول بیت‌کوینی الکتروم چیست؟

کیف پول الکتروم یک کیف پول بیت‌کوینی ساده بوده و استفاده از آن آسان است. این کیف در ماه نوامبر ۲۰۱۱ منتشر شده است که باعث می‌شود یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های بیت‌کوینی در دسترس و همچنین یکی از مورد اطمینان‌ترین آن‌ها باشد.

کیف پول بیت‌کوینی الکتروم، بیت‌کوین ذخیره می‌کند و هیچ ارز رمزنگاری شده‌ی دیگری را پشتیبانی نمی‌کند. این موضوع شامل هر فورک دیگر بیت‌کوین (مانند بیت‌کوین‌کش  (ترجمه متن تست شما در مورد بیت‌کوین‌کش بود) نیز می‌شود. اگرچه کاربران ارز رمز نگاری شده نرم‌افزار Electrum را فورک کرده‌اند تا BTC فورک‌های مختلف را نیز پشتیبانی کند.

یک مثال از این کیف پول‌های فورک شده الکترون کش (Electron Cash) است. این کیف پول هیچ ربطی به کیف پول الکتروم اصلی ندارد اما بیشتر از همان رمزگذاری استفاده می‌کند و با پیچیده‌تر کردن کدها به کاربران اجازه می‌دهد تا با بلاکچین بیت‌کوین‌کش (BCH) تعامل کنند.

نکته: یک فورک در ارز رمزنگاری شده  یک دو دستگی در شبکه است و زمانی بروز می‌کند که گروهی می‌خواهند تغییراتی در قوانین شبکه ایجاد کنند. هارد فورک منجر به ورژن جدیدی از ارز رمزنگاری شده‌ی اصلی می‌شود. بیت‌کوین‌کش یک فورک از بیت‌کوین است و موفق‌ترین مثال یک هارد فورک است.

درحالیکه هیچ داده‌ روشنی درباره‌ی تعداد کاربران کیف پول الکتروم وجود ندارد، یک منبع تخمین می‌زند که تا سال ۲۰۱۸، ۱۰٪ از کل معاملات بیت‌کوین از الکتروم استفاده خواهند کرد.

بررسی کیف پول الکتروم: کیف پول الکتروم چقدر خوب است؟

همانطور که در بالا توضیح دادم، Electrum یک کیف پول نرم‌افزاری است و به این معنی است که امنیت بیشتری نسبت به یک کیف پول آنلاین و امنیت کمتری نسبت به یک کیف پول کاغذی یا یک کیف پول سخت‌افزاری ارائه می‌دهد.

هرچند امن‌ترین راه‌حل ذخیره‌ی ارز رمزنگاری شده‌ی موجود نیست، کیف پول الکتروم به کاربران راه‌حل بسیار کاربرپسندی برای ارسال و دریافت پرداخت‌های منظم بیت‌کوین ارائه می‌دهد. اگر دوست دارید از ارز رمزنگاری شده برای پرداخت‌های آنلاین استفاده کنید، پس الکتروم برای نگهداری مبالغ کوچک که مورد استفاده روزانه هستند عالیست.

بررسی الکتروم: معایب و مزایا

مزایا

 • برای کسانی که می‌خواهند از بیت‌کوین برای پرداخت‌های منظم استفاده کنند، عالی است.
 • حفاظت با رمز ورود کار هکرها برای ورود به کیف پول Electrum را سخت می‌کند.
 • فوری: کاربران نیاز ندارند کل بلاکچین را دانلود کنند. کیف پول الکتروم اطلاعات بلاکچین را از یک سرور دریافت می‌کند و به این معنی است که هیچ تاخیری وجود ندارد و این کیف همیشه به روز است.
 • کلیدهای خصوصی هرگز با سرور به اشتراک گذاشته نمی‌شوند. این بدان معنی است که لازم نیست به خود سرور اعتماد کنید!
 • هیچ یک از اطلاعات کاربر در سرور ذخیره نمی‌شود. کاربران کلیدهای خصوصی خودشان و در نتیجه بیت‌کوین خودشان را کنترل می‌کنند.
 • یک نرم‌افزار متن باز است و هرکسی می‌تواند کد آن را برای عیب‌ فنی، باگ یا نقض ایمنی بررسی کند.
 • دانلود آن کاملا رایگان است.
 • الکتروم مبلغ کارمزدی را که برای یک تراکنش احتیاج خواهید داشت محاسبه می‌کند. یک لغزنده‌ی مفید دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا انتخاب کنند که معامله چقدر اضطراری می‌باشد و حتی می‌توانند انتخاب کنند که چند بلاک (چه مدت) می‌خواهد تا توسط شبکه پردازش شود.
 • الکتروم می‌تواند به عنوان یک کیف پول چند امضایی استفاده شود. این موضوع ایمنی کیف پول را بسیار افزایش می‌دهد.
 • کاربران می‌توانند از احراز هویت چند عاملی در کیف پول الکتروم استفاده کنند. این موضوع ایمنی بیشتری به کیف پول اضافه می‌کند.

معایب

 • اگرچه این کیف ویژگی‌های امنیتی زیادی دارد اما الکتروم همچنان یک کیف پول گرم است و به این معنی است که تمام مسائلی که کیف پول‌های گرم را تحت تاثیر قرار می‌دهند به آن مربوط است. برای هکرها امکان این وجود دارد که وارد کیف پول‌های Electrum افراد شوند.
 • فقط از بیت‌کوین پشتیبانی می‌کند. اگر فقط می‌خواهید از بیت‌کوین همراه آن استفاده کنید خوب است. اگرچه وقتی هارد فورک در بلاکچین بیت‌کوین بروز می‌کند، نیاز به کیف پول متفاوت خواهید داشت تا سکه‌ی ایجاد شده با فورک را پشتیبانی کنید.
 • اخیرا یک نقض ایمنی رخ داد و زمان زیادی برای تیم الکتروم طول کشید تا آن را درست کنند. این موضوع مهمی است.

بررسی کیف پول الکتروم: مرور مسائل امنیتی

یه کیف پول Electrum ویژگی‌های امنیتی زیادی اضافه شده تا بیت‌کوین شما را امن نگه دارد. این موضوع آن را یکی از ایمن‌ترین کیف پول‌های نرم‌افزاری موجود می‌کند. با این وجود، به اندازه‌ی کیف پولی که به ندرت اتصال اینترنتی برقرار می‌کند (کیف پول سرد) ایمن نیست.

بررسی الکتروم: ویژگی‌های امنیتی کیف پول الکتروم

 • فایل کیف پول رمزگذاری شده که شامل کلیدهای خصوصی شماست با یک پسوورد (رمز ورود) محافظت شده است.
 • کیف پول الکتروم از یک سید به عنوان مقیاس پشتیبانی استفاده می‌کند. اگر کلید خصوصی‌تان را از دست بدهید یا دستگاهی را که Electrum روی آن نصب است گم کنید یا دزدیده شود؛ این از شما محافظت می‌کند.
 • الکتروم هیچ اسکریپتی دانلود نمی‌کند. این به‌ این معنی است که حتی اگر یک سرور هک شود، شما بیت‌کوین‌هایتان را از دست نخواهید داد.
 • از آنجایی که کد سرور متن‌باز است، هر کسی می‌تواند یک سرور را اجرا کند. این مدل غیرمتمرکز شده از کاربران محافظت می‌کند زیرا هیچ نقطه‌ی شکستی در آن وجود ندارد.
 • زبان برنامه‌نویسی الکتروم در پایتون نوشته می‌شود. این زبانی قدیمی و شناخته شده است، بنابراین کد می‌تواند توسط تعداد زیادی از اعضای اجتماع بررسی شود.

علیرغم ویژگی‌های ایمنی زیاد کیف پول Electrum، در گذشته مشکلاتی با امنیت آن وجود داشته است. در نوامبر ۲۰۱۷، یک مشکل امنیتی برای تیم الکتروم آشکار شد. طبق گفته‌‌ی مصطفی البسام (Mustafa Al-Bassam)، پژوهشگر تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کالج لندن، این مشکل نرم‌افزار را از ماه فوریه ۲۰۱۶ تحت تاثیر قرار داده است (ورژن ۲.۶ الکتروم). او توضیح می‌دهد که باگ نرم‌افزار چگونه بیت‌کوین کاربران را در معرض خطر قرار می‌دهد:

«این باگ به هر وبسایت مخربی اجازه می‌دهد تا کیف پول الکتروم شما را کنترل کند، از جمله اگر کیف پول با یک پسوورد رمزگذاری نشده باشد تمام بیت‌کوین شما را حتی اگر کیف پول پسوورد داشته باشد، یک هکر هنوز هم می‌تواند بیت‌کوین‌ها را دوباره از کیف پول به آدرس خودش هدایت کند.»

برای تیم تا اوایل ماه ژانویه‌ی ۲۰۱۸ طول کشید تا این مشکل را حل کنند. آنها ادعا کردند که تا آن زمان نمی‌دانستند این مساله چقدر جدی بوده است. این آسیب‌پذیری از آن زمان حل شده است ومشخص نیست چه تعداد از کاربران به علت این مسئله بیت‌کوین از دست داده‌اند.

بررسی کیف پول Electrum: چگونه کیف پول الکتروم را راه اندازی کنیم

راه‌اندازی یک کیف پول الکتروم برای خودتان بسیار آسان است. در پایین گام‌ها با جزئیات برای کاربران ویندوز شرح داده‌ شده است.

 • به سایت org سر بزنید و روی «دانلود» در بالای صفحه کلیک کنید.
 • روی (windows Installer) کلیک کنید که فایل‌های لازم برای کامپیوتر شما را دانلود خواهد کرد.
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
 • دانلود را باز کنید و گام‌های روی صفحه را دنبال کنید
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
 • زمانی که نصب شد، الکتروم را باز کنید.
 • حالا از شما سوال خواهد شد که آیا می‌خواهید یک کیف پول جدید ایجاد کنید یا اینکه می‌خواهید یک کیف پول موجود را دوباره برگردانید. فرض می‌شود که شما می‌خواهید یک کیف پول جدید ایجاد کنید. روی گزینه‌ی «Create a new wallet»، «standard wallet» کلیک کنید و سپس روی «next» کلیک کنید.
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
 • سپس به شما سید بازیابی داده می‌شود. خیلی مهم است که آن را یادداشت کنید و با جانتان از آن محافظت کنید! اگر زمانی نیاز به بازیابی کیف پول الکتروم‌تان بدون کلید خصوصی داشتید، این عبارت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. فقط یک فایل روی کامپیوتر که سید را در بر دارد ایجاد نکنید، عبارت سید را یادداشت کنید و در جایی امن نگه دارید.
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
 • سپس برای اینکه مطمئن شوند که آن را به درستی یادداشت کرده‌اید، از شما درخواست می‌شود تا دوباره عبارت سید خود را وارد کنید. سیدها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کیف پول Electrum شما هستند ـ امنیت آنها را سرسری نگیرید.
 • سپس از شما خواسته می‌شود تا یک پسورد ارائه کنید. یک پسورد قوی انتخاب کنید و از پسوردی استفاده کنید که در هیچ‌جای دیگری استفاده نکرده‌اید. این یک گام شدیدا مهم است. فقط به یک پسورد ساده تکیه نکنید ـ اگر به یاد آوردن آن آسان است، هک کردن آن نیز آسان است! وقتی پسورد را انتخاب و تایید کردید روی «next» کلیک کنید.
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
 • سپس از شما خواسته می‌شود تا انتخاب کنید که می‌خواهید به کدام سرورها متصل شوید. اگر این اولین کیف پول الکتروم شما است، توصیه می‌کنم روی «Auto connect» کلیک کنید.
 • درپایان، روی «next» کلیک کنید. اکنون کیف پول الکتروم شما آماده برای استفاده است.

بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از کیف پول الکتروم استفاده کنیم

بعد از این مرحله به شما نشان خواهم داد که چگونه یک معامله را با Electrumم ارسال و دریافت کنید. به این شکل می‌توانید با استفاده از یکی ساده‌ترین کیف پول‌های بیت‌کوین موجود کار خود را فورا شروع کنید.

دریافت بیت‌کوین با کیف پول الکتروم

اولین چیزی که احتمالا می خواهید با کیف پول Electrum خود انجام دهید دریافت کمی بیت‌کوین است. هر چه باشد، تا زمانی که مقداری بیت‌کوین نداشته باشید، نمی‌توانید مقداری از آن را ارسال کنید.

دریافت بیت‌کوین با الکتروم بسیار آسان است.

 • در پنجره اصلی الکتروم روی «Receive» کلیک کنید.
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
 • کنار علامت «Receiving address»، شما رشته‌ای از کاراکترها (زیر کادر قرمز بالا) خواهید دید. روی «علامت کپی» کلیک کنید (دو برگ کاغذ روی پس‌زمینه‌ای آبی). این کار کلید (دریافت) عمومی را به clipboard شما کپی خواهد کرد.
 • کلید عمومی را در جایی که بیت‌کوین را از آنجا می‌فرستید پِیست کنید. اگر آن را از یک صرافی می‌فرستید، کلید عمومی را در قسمت برداشت وجه آن صرافی پِیست کنید. زمانی که روی ارسال کلیک کردید، ممکن است مدتی طول بکشد تا ارز را درون کیف الکتروم خود دریافت کنید.
 • اگر قصد ارسال بیت‌کوین از یک موبایل را دارید، می‌توانید از کد QR استفاده کنید. این کد در بالا و زیر کادر بنفش  است.

ارسال بیت‌کوین با کیف پول الکتروم

حالا که مقداری بیت‌کوین دارید، باید بدانید که چگونه می‌توانید آن را خرج کنید. انجام این کار نیز بسیار آسان است.

 • در بالای صفحه‌ی اصلی کیف پول Electrum روی «Send» کلیک کنید.
 • آدرسی را که می‌خواهید بیت‌کوین‌ها را به آن بفرستید کپی کنید. ممکن است یک فروشگاه آنلاین، یک دوست، یا یک صرافی باشد.
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
بررسی کیف پول الکتروم: چگونه از الکتروم استفاده کنیم؟
 • آدرس را درون کادری که نوشته شده «Pay to » پیست کنید. همیشه دوبار آدرس را چک کنید تا مطمئن شوید که درست است. می‌توانید این کار را با بررسی ۳ رقم اول و آخر انجام دهید.
 • مبلغ بیت‌کوینی که می خواهید ارسال کنید را در کادری که با عنوان «amount» مشخص شده وارد کنید.
 • کارمزد را با استفاده از لغزنده تنظیم کنید. هرچقدر کارمزد کوچکتر باشد، معامله‌ی شما بیشتر طول می‌کشد. اگر معامله اضطراری است، می‌توانید لغزنده را بیشتر به سمت راست بکشید. این کار هزینه‌ی بیشتری خواهد داشت ولی سرعت معامله را خیلی بیشتر خواهد کرد.
 • دوبار بررسی کنید که تمام اطلاعات درست باشند. سپس زمانی که راضی بودید، ارسال را بزنید.

بخش آخر

بعد از مطالعه‌ی بررسی کیف پول الکتروم، اکنون باید مسائل زیر را بدانید:

 • تفاوت بین انواع مختلف کیف پول‌ها.
 • مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها.
 • کیف پول Electrum دقیقا چیست.
 • کاربرد‌هایی که الکتروم برای آنها مفید است.
 • موارد استفاده‌ای که یک کیف پول ایمن برای آن‌ها مفید است.
 • پاسخ این سوال: «آیا Electrum ایمن است؟»
 • نقض ایمنی مایه‌ تاسف سال ۲۰۱۷ که الکتروم توانست آن را رفع کند.
 • چگونه یک کیف پول الکتروم نصب کنیم.
 • چگونه از کیف پول Electrum برای ارسال و دریافت بیت‌کوین استفاده کنیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.