بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)

در این مقاله کیف پول الکترونیوم به طور کامل معرفی شده و مورد بررسی قرار گرفته است. مزایا و معایب و انواع کیف پول الکترونیم نیز از جمله موضوعات مورد بحث این مقاله می‌باشد؛ همچنین آموزش راه‌اندازی کیف پول الکترونیوم و برخی آموزش‌های دیگر در این زمینه را نیز می‌توانید در این مقاله مطالعه بفرمایید.

9 3,056

در این مطلب به بررسی کیف پول الکترونیوم  (Electroneum Wallet) یا به طور مخفف ETN خواهیم پرداخت.

این راهنمای مفید ایجاد شده تا شما به همه‌ی اطلاعات مورد نیازتان درباره این کیف پول که برای استفاده به همراه ارز رمزگذاری شده ETN طراحی شده است، دسترسی پیدا کنید. خبر خوب اینست که این  کیف پول به این منظور طراحی شده که تا حد ممکن کاربر‌پسند باشد و به راحتی بدون نیاز به یک سیستم کامپیوتری کارش را انجام دهد.

اما این بررسی به طور دقیق بررسی ارز رمزنگاری‌شده الکترونیوم نیست، برای همین من به توضیح عبارت “الکترونیوم چیست؟” نمی‌ پردازم و در‌نظر می‌گیرم که شما تا به این‌جا درباره پایه و اساس‌های آن مطلع هستید.

در این بررسی، من با نگاه به انواع مختلف کیف پول‌ها و مزایا و معایب آن‌ها شروع خواهم‌کرد. برای همین، درباره کیف پول الکترونیوم و همچنین کیف پول کاغذی (Paper Wallet) آن صحبت خواهم‌کرد.

قسمت‌هایی در این بررسی برای مزایا، معایب و امنیت این سیستم وجود دارد و سپس به شما نحوه استفاده از اپلیکیشن موبایلی این برنامه داده خواهم‌ شد.

در پایان این بررسی شما خواهید‌ دانست که کدام نوع کیف پول برای هر کاری مناسب یا نامناسب است و همچنین خواهید دانست که چگونه هر نوع از کیف پول الکترونیوم خود را ساخته و از آن استفاده کنید.

فهرست محتوا

کیف پول ارز رمزگذاری شده چیست؟

قبل از این‌که به بخش اصلی این بررسی بپردازم، بهتر است بدانید کیف پول ارز رمزگذاری شده چیست.

یک کیف پول نامی است که به دسته ای از کلید های رمزگذاری شده می‌دهند. این کلید‌ها باهم به شما اجازه‌ی دریافت و ارسال کوین‌های دیجیتالی را می‌دهند.

کلمه “کیف پول” کلمه خیلی دقیقی نیست چون کیف پول‌های ارز رمزگذاری شده واقعا چیزی درونشان نیست و مانند کیف‌پولی که سکه‌ها، کارت‌های بانکی و نوت‌های شما را نگه‌داری می‌کند نیست. نرم‌افزار درون کیف پول برای ارتباط با یک بلاکچین مورد استفاده قرار می‌گیرد که به عنوان مثال می‌تواند بلاکچین بیت‌کوین، اتریوم یا الکترونیوم باشد.

کیف پول‌های ارز دیجیتال می‌توانند انواع مختلفی داشته‌ باشند. بعضی‌ها طراحی شده تا برای ارز‌های متفاوتی قفل ایجاد کنند و بعضی ها فقط برای یک نوع ارز خاص می‌باشند. بعضی از آنها امنیت خیلی بالایی ارائه می‌دهند و بعضی‌ها راحت‌ترند اما امنیت کم‌تری دارند.

قبل از اینکه با جزئیات درباره کیف پول الکترونیوم صحبت کنیم، بیاییم تا نگاهی به انواع کلید‌های موجود و برخی ویژگی‌های آن‌ها داشته باشیم.

کیف پول‌های کاغذی (Paper Wallets)

کیف پول‌های کاغذی با وجود راه‌اندازی دشوارشان از امن‌ترین نوع کیف پول‌های ارز رمزگذاری شده به حساب می‌آیند.. به همین علت، برای تازه‌کارها پیشنهاد نمی‌شوند. آنها چیزی جز یک جفت کلید نیستند که بر‌روی یک کامپیوتر کاملا آفلاین و در امن‌ترین جای‌ممکن نگهداری می‌شوند.

الکترونیوم راه نسبتا ساده‌ای برای ساختن یک کیف پول کاغذی به شما ارائه می‌دهد. اما کیف پول‌های الکترونیومی که بدون ‌مراحل امنیتی پیچیده ساخته شده باشند نمی‌توانند به بیشترین مقدار امنیت ممکن برسند.

کیف پول‌های سخت افزاری

کیف پول‌های سخت افزاری گزینه خوبی برای کسانی هستند که قصد نگه‌داری مقدار زیادی از ارزهای رمزگذاری شده را دارند. برای مثال می‌توانیم به لجر نانو اس (Ledger Nano S) و دستگاه ترزور (Trezor) اشاره کرد. با وجود این‌که آن‌ها توازن قابل قبولی بین امنیت و راحتی‌کار دارند، هیچ یک از آن‌ها هنوز از الکترونیوم پشتیبانی نمی‌کند. به همین علت توضیح بیشتری درباره آن‌ها نمی‌دهیم.

کیف پول‌های آنلاین

در صورتی که کسی به شما الکترونیوم رهدیه نداده باشد و یا آن را از طریق استخراج به دست نیاورده باشید؛ احتمالا تا الآن تجربه‌ای درباره کیف پول‌های آنلاین داشته‌اید و اگر شما بیت‌کوین، اتریوم، الکترونیوم یا هر ارز دیگری را از کوین‌بیس (Coinbase) یا کراکن (Kraken) خریده باشید، از یک کیف پول آنلاین استفاده کرده‌اید.

کیف پول‌های آنلاین نباید هرگز به عنوان یک انبار ذخیره ارز رمزگذاری شده استفاده بشوند. آن‌ها هدف خود را دارند، شما می‌توانید مبلغی در یک کیف پول آنلاین سپرده بگذارید یا از سرویسی که مرتبط با آن هستند استفاده کنید. این سرویس می‌تواند یک فروشگاه آنلاین و یا یک صرافی باشد. اما شما نمی‌توانید پول خود را آن‌جا نگه دارید.

کیف پول‌های آنلاین معمولا تحت کنترل شما نیستند. اگر صرافی ناگهان ناپدید شود، پول شما هم ناپدید می‌شود. این موضوع مهمیست، زیرا از آنجا که صرافی ها در گذشته هک شده‌اند، ممکن است دوباره نیز هک شوند!

کیف پول‌های نرم افزاری

کیف پول‌های نرم‌افزاری توازن خوبی از امنیت و راحتی‌کار را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. آن‌ها به امنی کیف پول سخت افزاری نیستند اما برای استفاده راحت‌‌ترند. نمونه‌های زیادی از آنان وجود دارد. بعضی از آنها فقط با یک ارز و بعضی دیگر با انواع مختلفی ارز کار‌ می‌کنند.  کیف پول الکترونیوم که درباره‌اش صحبت خواهیم کرد یک کیف پول نرم‌افزاری است.

کیف پول‌های نرم‌افزاری برای ذخیره مقدار‌کم ارز و استفاده روز‌مره، ایده‌آل هستند. اما آیا برای ذخیره مقادیر زیاد پول به مدت زیاد مناسب هستند؟ نه خیلی. کیف پول‌های نرم‌افزاری می‌توانند برروی یک کامپیوتر یا موبایل استفاده شوند. آنها به کاربر امکان ارسال و دریافت سکه‌های دیجیتال و توکن‌ها را با فقط یک کلیک می‌دهند. هرچند، امکان هک شدن آن‌ها توسط کی‌لاگرها (Keyloggers) و بد افزارها (Malware)وجود دارد.

یادداشت: مالور کوتاهشدهی عبارت بد افزار(Malicious Software)  میباشد. مالورها اکثرا روی کامپیوتری بدون اطلاع صاحب آن دستگاه دانلود میشوند و به شکل نامرئی در پسزمینه کامپیوتر اجرا میشوند. انواع مختلفی از مالور وجود دارد که میتواند امنیت کیف پولهای نرمافزاری را کاهش دهد.

کیف پول الکترونیوم چیست؟

کیف پول الکترونیوم یک کیف پول طراحی شده برای ذخیره ارزهای الکترونیوم است. ما دو نوع کیف پول ETN داریم: یکی اپلیکیشن کیف پول الکرتونیوم و دیگری کیف پول کاغذی الکترونیوم است.

اپلیکیشن کیف پول الکترونیوم

برنامه موبایل این کیف پول طوری طراحی شده تا بسیار کاربر‌پسند باشد. قطعا وقتی چیزی طوری طراحی می‌شود که کاربرپسند و راحت باشد، کمتر پیدا می‌شود که امنیت خیلی بالایی داشته باشد. این ماجرا برای این اپلیکیشن صادق است و مالور‌ها به راحتی می‌توانند دستگاه‌های دارای اپلیکیشن الکترونیوم را آلوده کنند که این مسئله می‌تواند به ضرر شما تمام شود.

یکی از بهترین چیزها در رابطه با این اپلیکیشن، استفاده از قدرت پردازشی موبایل برای استخراج الکترونیوم است. این کار می‌تواند باعث کند شدن دستگاه شما و کم‌شدن عمر باتری آن شود، اما تیم سازنده الکتروینیوم می‌خواستند تا پلتفرمی بسازند تا مورد طبع میلیون‌ها انسانی باشد که در کشور‌های در‌حال توسعه زندگی می‌کنند و به تلفن هوشمند دسترسی دارند.

مقدار پولی که با استخراج الکترونیوم با اپلیکیشن کیف پول بدست می‌آید می‌تواند خرج ماهانه تلفن شما را بپردازد.

‌کیف پول کاغذی (Paper Wallet)

درست مثل هر کیف پول کاغذی دیگر، راه انداختن ‌کیف پول کاغذی الکترونیوم می‌تواند بسیار راحت باشد اما  اما در این صورت امنیت شما بسیار پایین و تا حدی شانسی است! اما اگر این کیف پول به خوبی راه‌اندازی شود امنیت بسیار بالایی خواهد داشت.

اگه شما کاملا بدانید که چه می‌کنید، این روش یکی از امن‌ترین روش‌های موجود برای کیف پول‌ها خواهد بود. اگر شما تصادفا با دستگاهی آلوده به مالور اقدام به راه‌اندازی کیف پول خود کنید، آن کیف پول اصلا امن نخواهد‌بود. میزان اهمیت و جلورفتن شما برای امن‌کردن کیف پولتان خیلی به مقدار الکترونیومی که قصد ذخیره‌ آن را دارید بستگی دارد.

کیف پول الکترونیوم چقدر خوب است؟

هر کیف پول ETN ویژگی‌ها و خصوصیات خود را دارد. من لیستی از مزایا و معایب هریک آورده‌ام:

 

مزایای اپلیکیشن کیف پول الکترونیوم:

 • آسانی کار با آن
 • استخراج و ماین کردن مقدار کمی الکترونیوم به کمک پردازنده موبایل (بزودی)

معایب اپلیکیشن:

 • نامناسب برای مقادیر زیاد الکرتونیوم، آسب‌پذیر در برابر بدافزار‌ها و سایر تهدید‌ها
 • جای دیگری تا به امروز الکترونیوم را قبول نمی‌کنند. اپلیکیشن ممکن است خوب و راحت باشد اما به جز ویژگی استخراج الکترونیوم که بزودی عرضه می‌شود کاربری خاصی نخواهد داشت. برای کسانی که در کشور‌های درحال توسعه زندگی می‌کنند بهتر است با کامپیوتر خود این استخراج را انجام دهند و کوین‌های خود را تا وقتی که جاهای دیگر آن را قبول کنند یا ارزش آن افزایش یابد، در یک کیف پول کاغذی ذخیره کنند.
 • استفاده از ویژگی استخراج کوین باعث کندی و کاهش عمر باتری موبایل شما خواهد‌شد.
 • برای راه‌اندازی اپلیکیشن الکترونیوم نیازمند به دادن اطلاعات شخصی خود مثل شماره موبایل و آدرس ایمیل هستید.
 • اپلیکیشن فعلا فقط روی اندروید موجود است.

مزایای کیف پول کاغذی الکترونیوم:

 • اگر درست راه‌اندازی شود می‌تواند بسیار امن باشد. برای ذخیره مقادیر زیادی الکترونیوم مناسب است.
 • برای راه‌اندازی آن نیاز به دادن اطلاعات شخصی خود نیستید.

معایب پول کاغذی:

 • راه‌اندازی دشوار
 • نیاز به یک کیف پول دیگر برای امکان پرداخت با الکترونیوم
 • نبودن امکان استخراج الکترونیوم با آن

کیف پول الکترونیوم: بررسی اجمالی امنیت سیستم

هر دو نوع کیف پول الکترونیوم مرتبه‌های مختلفی از امنیت را ارائه می‌دهند. راه‌های زیادی برای افزایش یا کاهش امنیت هر کیف پول وجود دارد. در کل، کیف پول کاغذی بالاترین امنیت را ارائه می‌دهد در حالی که کیف پول اپلیکیشن هنگام کار راحت‌تر است اما از امنیت کمتری برخوردار است.

اول نگاهی به امنیت اپلیکیشن کیف پول می‌اندازیم، انجام دادن این کار‌ها  به امنیت اپ شما خواهد کرد (و برعکس):

راه های افزایش امنیت کیف پول همراه:

 • از آنتی‌ویروس‌های بروز روی موبایل استفاده کنید
 • از سایت‌های ناشناس برنامه دانلود نکنید و اگر امکانش هست کلا چیزی دانلود نکنید!
 • سایت‌هایی که احتمال دارد خطرناک باشند را بازدید نکنید. سایت‌های استریم و یا محتوای بزرگسال بیشتر به بدافزار آلوده‌اند.
 • از کلید‌های خود با احتیاط کامل مراقبت کنید.

راه های افزایش امنیت کیف پول کاغذی:

 • از یک کامپیوتر کاملا آفلاین استفاده کنید
 • موقع اضافه کردن فایل‌های مورد‌نظر برای ساختن کلیدهای رمزگذاری شده به کامپیوتر، از کامپیوتری استفاده کنید که به جز آنتی‌ویروس هیچ چیز دیگری ندارد.
 • از یک منبع انتقال داده‌ی یک‌بار مصرف مانند سی‌دی استفاده کنید.
 • پرینتری که از آن استفاده می‌کنید دارای حافظه یا اینترنت وایرلس نباشد.
 • حواستان باشد که کیف پول شما می‌تواند توسط آب یا سوختن آسیب ببیند و بدانید هرکس به کیف پول دسترسی داشته باشد، به محتویات آن نیز دسترسی دارد پس حتما آن را در جایی امن بگذارید.

چگونه کیف پول الکترونیوم را راه اندازی کنیم

روش چگونگی راه‌اندازی کیف پول بستگی به نوع کیف پول انتخابی شما و میزان امنیت مورد نظر برای آن از سوی شما دارد. ما اصول کار را آموزش می‌دهیم. برای افزایش امنیت کیف پول خود می‌توانید به بخش “راه‌های افزایش امنیت پول کاغذی رجوع کنید”

راه اندازی اپلیکیشن الکترونیوم

بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)

  • بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
 • ایمیل خود را وارد کرده و پسوردی بسازید. پسورد را تکرار کنید. در باکس قبول کردن قوانین مربوطه تیک بزنید و کپتچا (Captcha) مورد نظر را وارد کنید
 • بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
  بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
 • به ایمیل خود رفته و لینکی را که به ایمیل شما فرستاده شده انتخاب کنید
 • اگر یک کپتچا دیگر نیاز بود، وارد کنید.
 • کد کشورتان و شماره موبایل خود را وارد کنید. این باید شماره واقعیتان باشد تا بعدا در احرازهویت دو‌‌مرحله‌‌ای استفاده شود. سپس روی “ارسال پیام (Send SMS) ” کلیک کنید.

  بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
  بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
 • وقتی پیامک را در موبایل‌‌تان دریافت کردید، کد 6 رقمی مربوطه را در باکس وارد کنید. اگر دوباره کپتچا دیگری بود آن را کامل کنید.
 • حالا باید یک پین کد (PIN) و یک ایمیل بازیابی وارد کنید. ایمیل وارد شده باید متفاوت با ایمیل اصلی اکانت باشد. دوباره یک ایمیل به ایمیل دومتان ارسال می‌‌شود که باید بر روی لینک فرستاده شده کلیک کنید.

بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)

  • بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
 • حال از شما خواسته می‌‌شود که یک پین‌‌کد 5 رقمی بسازید. سعی کنید از عددی استفاده کنید که آن را فراموش نخواهید کرد. آن را دوباره وارد کنید و سپس اگر نیاز بود کپچا را وارد کنید.
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)

تبریک. شما یک اکانت الکترونیوم ساختید که می‌‌تواند از طریق مرورگر کامپیوتر و یا اپلیکیشن موبایل کار‌‌کند. به گوگل پلی (Google Play) بروید و الکترونیوم را سرچ کنید. بعد از دریافت و نصب برنامه می‌‌توانید از کیف پول الکترونیوم استفاده کنید.

راه اندازی پیپر کیف پول الکترونیوم

 • به قسمت دانلود ها در سایت الکترونیوم مراجعه کنید.
 • نسخه مرورگری و یا گزینه دانلود فایل زیپ را انتخاب کنید. اگر نسخه مرورگری را انتخاب می‌‌کنید سعی کنید از گوگل کروم استفاده کنید. در این راهنما من از روش مرورگر استفاده خواهم کرد. برای امنیت بیشتر بهتر است بقیه‌‌ی پروسه را آفلاین و یا حتی روی کامپیوتری که تا به حال آنلاین نبوده ادامه دهیم.
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
 • متن قوانین و قسمت عدم مسئولیت را در صفحه بعد مطالعه کنید. وقتی درباره اهمیت مخفی نگه داشتن کلید‌‌هایتان اطلاعات کافی را کسب کردید روی ” (Let’s Get Started) ” کلیک کنید.
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
 • ماوس را به هر شکل و حالتی که می‌‌خواهید در این صفحه تکان دهید. این‌‌کار برای ساختن یک مجموعه‌‌کلیدی کاملا تصادفی‌‌است.
 • حالا اخطار داده شده درباره امن نگه داشتن کیف پول پرینت شده را بخوانید و وقتی آماده بودید روی “کیف پول را به عنوان پی‌‌دی‌‌اف ذخیره کن (Save wallet as PDF)” کلیک کنید.
 • پی‌‌دی‌‌اف را باز کنید و مجموعه کلیدی را پرینت کنید.

این کل کار موردنیاز بود. حالا شما می‌‌توانید از کیف پول کاغذی جدید الکترونیوم برای ذخیره بلند‌‌مدت استفاده کنید.

یادآوری: این یک راه خلاصه و ساده برای ساختن کیف پول کاغذی است و زیاد امنیت ندارد. از موارد بالا برای افزایش امنیت آن استفاده کنید. وقتی این کار را انجام دهید، یک کیف پول کاغذی امن‌ترین روش ذخیره ارز رمزگذاری شده خواهد بود.

هر چند میان‌‌برها و راه‌‌هایی که زیاد موثر نیستند هم وجود دارند. شما باید تصمیم بگیرید که امنیت برایتان چقدر اهمیت دارد. اگر این موضوع برای شما اهمیتی حیاتی دارد، تا قبل از قرار دادن مقدار زیادی ارز در آن، زمانی را صرف یادگیری کامل کیف پول‌‌های کاغذی و بدافزارها کنید.

چگونه از کیف پول الکترونیوم استفاده کنیم

در این قسمت از بررسی به موضوع ارسال الکترونیوم با اپلیکیشن به کیف پول‌‌های دیگر می‌‌پردازیم که این آموزش شامل کیف پول‌‌های کاغذی نیز می‌‌شود.، و بعد از این آموزش درباره چگونگی دریافت آن با اپلیکیشن صحبت خواهم کرد.

 • به اپلیکیشن کیف پول خود لاگین کنید. دکمه “ارسال (Send) ” را بزنید.
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
 • آدرس کیف پولی که قصد فرستادن الکترونیوم به آن را دارید وارد کنید. همچنین می‌‌توانید کدQR آن را با دوربین دستگاه خود اسکن کنید.
 • حالا شما صفحه شناسه پرداخت (Payement ID) را خواهید دید. اگر شما درحال ارسال پول به یک کیف پول کاغذی هستید، از آن بگذرید، اما اگر قصد ارسال الکترونیوم به آدرسی که امکان دریافت سپرده‌‌های مختلفی را از افراد مختلفی (مثل یک صرافی) دارد، شناسه پرداختی که به شما می‌‌دهند را وارد کنید.
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
بررسی کامل کیف پول الکترونیوم (ETN)
 • حالا مقدار الکترونیومی که می‌‌خواهید ارسال کنید را انتخاب کنید.
 • آدرس‌‌ها و مقادیر ارسالی را در صفحه بعدی چک کنید. وقتی مشکلی نبود، ارسال را انتخاب کنید. حالا شما باید پین‌‌کد 5 رقمی‌‌تان را اینجا وارد کنید.

موفق شدیدو الکترونیوم شما به زودی خواهد رسید.

برای دریافت الکترونیوم از طریق اپلیکیشن کیف پول، به جای “ارسال” روی “دریافت (Revieve)” کلیک کنید. حالا کلیدتان به شما نشان داده می‌‌شود. کافیست آن را در اختیار صرافی مورد نظرتان که باید الکترونیوم را به شما ارسال کند و یا دوستی که قرار است برایتان پول بفرستد، قرار دهید.

روش‌‌های مختلف آنلاین، مراحل متفاوت خود را دارند. اما همه آنها ساده خواهند بود. وقتی شما یا دوستتان “ارسال” را بزنید. بزودی الکترونیوم شما به کیف پولتان اضافه خواهد شد.

نتیجه‌‌گیری

امیدواریم این بررسی برایتان مفید بوده باشد و شما دانش‌‌های لازم برای این نرم‌‌افزار مفید را داشته باشید. به چیزهای زیادی پرداختیم. خلاصه آنها در لیست زیر آمده است:

 • مزایا و معایب انواع مختلف کیف پول ارز رمزگذاری شده.
 • کیف پول الکترونیوم دقیقا چیست
 • کیف پول کاغذی چه فرقی با اپلیکیشن موبایل کیف پول دارد
 • چگونه هر دو نوع کیف پول را امن‌‌تر کنیم
 • چگونه هر یک از انواع کیف پول را راه‌‌اندازی کنیم.
 • چگونه الکترونیوم را با استفاده از اپلیکیشن دریافت و ارسال کنیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 نظر
 1. بهزاد

  بهترین و کامل ترین بررسی بود که خوندم و همه رو دقیق توضیح داده بود . ممنونم

 2. م. رضوی

  ممنون از توضیحات شما

  اما یک سوال دارم که جوابی پیدا نکردم؟
  زمانیکه ولت کاغذی میسازیم موجودی آن صفر است.

  چطور زمانیکه از یک ولت دیگر به آن موجودی انتقال میدهیم, بدون آنکه ولت کاغذی آنلاین باشد شارژ میشود؟

  منظورم اینه ولت کاغذی آفلاینه و کلیدهاش قابل تغییر نیست.
  پس چطور امکان دریافت موجودی داره؟

  ممنون میشم در مورد پروسه توضیح مختصر بفرمایید یا لینک بدید تا مطالعه کنم.

  باتشکر

  1. مدیر سایت

   درود
   ولت صرفا و در اساس به عنوان یک ابزار جهت نگهداری کلیدهای عمومی و خصوصی طراحی شده و معادل با حساب نیست. در ادامه به ولت قابلیت های جنبی اضافه شده ولی کارکرد اصلی اون همچنان نگهداری کلیدهاست. بنابراین چیزی که شارژ میشه حساب شماست و نه کلیدهاتون. پس احتیاجی به آنلاین بودن نیست. این وضعیت رو میشه با حساب بانکی مقایسه کرد. هر چند که شما ممکنه توی بانک نباشین ولی میشه به حسابتون پول واریز بشه و موجودیش تغییر کنه. با این حال ممکن نیست بدون امضای شما موجودی حسابتون کم بشه. کیف پول کاغذی هم دقیقا حکم کلید حساب شما رو داره. بقیه افراد میتونن به حساب شما پول واریز کنن و هر موقع که شما تصمیم بگیرید پول رو برداشت کنید با کلید خصوصی که در ولت ذخیره شده (چه ولت کاغذی
   و چه غیر اون) امکان برداشت میسر میشه

   همچنین برای دریافت جواب های کامل تر به آیدی تلگرام اپراتور پرسش و پاسخ تیم تحقیق و توسعه فینمگ مراجعه فرمایید
   @finq_admin

 3. م. رضوی

  ممنون از پاسخ شما.
  یعنی بلاکچین کار نگهداری حسابها را انجام میده و در ولت کاغذی فقط کلیدها رمز نگهداری میشود.
  بسیار عالی.

  من برای تست از کیف پول موبایل الکترونیوم ۰.۵ واحد به کیف کاغذی منتقل کردم و بعد از مدتی تایید شد.

  اما مجددا که آن مبلغ (۰.۵) را از کیف کاغذی به کیف موبایل دیگری انتقال دادم, انجام نشد!
  آیا مشکل از کم بودن مبلغ بوده؟
  (بطورکل من کیف کاغذی مشکوکم)

  آیا کیف مطمئن دیگری بجز ولت رسمی الکترونیوم وجود داره؟ (ولت دسکتاپ یا موبایل)

  قصد دارم مبلغی که در ولت موبایل هست را به ولت ثانوی انتقال بدم
  اما هنوز نتونستم کیف مطمئن و مناسبی پیدا کنم

  بازهم از پاسخ شما بزرگوار متشکرم

  1. مدیر سایت

   در مورد عدم انتقال رمزارز نمی توان به طور دقیق و قطعی اظهار نظر کرد و مشکل می تواند دلایل متنوعی داشته باشد.
   در حال حاضر ولت تائید شده دیگری به جز ولت موبایل و ولت کاغذی برای الکترونیوم وجود ندارد (البته این گفته شامل ولت های آنلاین مانند آنچه در اکسچنج ها وجود دارد نمی شود).
   توصیه ما استفاده از ولت رسمی موبایل الکترونیوم است زیرا هم روش ساده ای برای استفاده دارد و هم اتصال نسبتا خوبی با شبکه برقرار می کند اما باید از امنیت این ولت مطمئن شوید. برای مقادیر زیاد و باارزش قابل توجه نیز بهتر است الکتونیوم خود را به صورت کوین دیگری چنج کرده و آن را در یک ولت دیگر نگه داری کنید. به طور مثال می توانید از ولت Exodus استفاده کنید.

 4. مسعود

  با سلام
  به تازگی این شرکت از من مدارک هویتی خواسته ….یعنی اگر بفهمه من تو ایرانم که واقعاً هم گفتم تو ایران هستم و من مدارکم رو فرستادم و تو مرحله انتظار هستم و وارد برنامه نمی زاره بشم ..
  یعنی دعا کنید ۷۵۰ الکترونیومم نپره !!!!!
  هر کسی راه چاره داره برام بفرسته
  متشکرم

  1. مدیر سایت

   سلام. ولت الکترونیوم از ۲۰۱۸/۱۲/۲۷ قوانین KYC و AML را اجرایی کرده است که در نتیجه آن ممکن است برخی مناطق دنیا از جمله ایران که مناطق پرریسک شناسایی شده اند در دسترسی به سرویس های این ولت دچار مشکل شوند. با این وجود هنوز گزارشات زیادی از این دست در مورد ایران در دست نیست. ولی در سایت ولت نوشته شده که کشورهای ایران، سوریه و عربستان سعودی لازم هست سه مرحله KYC رو برای هر مقدار دارایی اجرایی کنند.
   برای مرحله یک لازم هست که اطلاعات نام، کشور و منطقه زمانی رو در ولت وارد کرده باشید.
   برای مرحله دو لازم هست که یک صورت حساب رسمی با نام خودتون ارائه کنید که شامل صورت حساب مالیاتی، بیمه، صورت حساب های بانکی یا قبوض خدماتی مثل برق و گاز میشن. همچنین باید یک مدرک هویتی مثل گواهینامه، کارت ملی یا پاسپورت هم ارائه شود.
   برای مرحله سه لازم هست که منشا درآمدهاتون رو مشخص کنید که کمتر از سه ماه از تاریخشون گذشته باشه. این مدارک میتونن شامل فیش حقوقی و امثالهم باشن.
   برای رفع مشکل میتونید اپ Yoti رو نصب کنید و تلاش کنید تا دوباره مراحل KYC رو اجرایی کنید. میتونید از پشتیبانی ولت به آدرس support.electroneum.com هم کمک بگیرید. ضمنا مراحل تائید مدارک حداقل ده روز طول میکشه.

 5. یغما

  کلیدها رو چطور میتونم از روی کدQR پیدا کنم

  1. مدیر سایت

   زمانی که شما QR آدرس ولت را اسکن می کنید در داخل صفحه نرم افزار اسکنر شما آدرس کیف پول با کاراکترهای آن مشخص می شود