صرافی جمینی : آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟

در این مقاله صرافی جمینی از جهات مختلف بررسی شده و مزایا و معایب آن ذکر گردیده است. این نوشتار همچنین حاوی آموزش‌هایی برای ایجاد و تایید حساب در این صرافی و برخی موارد دیگر می باشد که دانستن آن‌ها می تواند افراد مشتاق به سرمایه‌گذاری را تا حدی راهنمایی کند.

0 2,277

اگر می‌خواهید خرید و فروش بیت کوین یا اتر را انجام دهید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، این بررسی صرافی جمینی (Gemini) کمک‌تان خواهد کرد.

صرافی‌های رمز ارز بسیاری وجود دارند و هر کدام مزایا و معایب متفاوتی در پلتفرم‌شان دارند. بعضی انواع مختلفی کوین برای عرضه دارند اما امنیت‌شان زیر سوال است؛ در حالی که، برخی دیگر تنها تعداد کمی دارایی دیجیتال برای عرضه دارند ولی امنیت بسیار خوبی دارند. این مسائل می‌تواند انتخاب را برایتان دشوار کند.

در این بررسی که درباره‌ی معتبر‌ترین صرافی ارز رمز‌نگاری شده موجود است، این موضوعات شرح داده خواهد شد: صرافی رمز‌نگاری Gemini چیست، تاریخچه کوتاهی از آن، مزایا و معایب پلتفرم، جایی که در جمینی می‌توانید رمز ارز خرید و فروش کنید، و هر چیزی که باید در مورد کارمزد‌های جمینی برای تبادلات بدانید.

در آخر، مطالبی در مورد ساخت حساب کاربری در صرافی Gemini آورده خواهد شد، و در ادامه پیشنهاداتی به افراد استفاده کننده از این پلتفرم داده می‌شود.

در پایان این مطلب، در مورد اینکه آیا Gemini صرافی ارز رمز‌نگاری‌شده‌ی مناسبی برایتان است یا خیر، قادر به تصمیم‌گیری خواهید بود.

اطلاعات زیادی برای کسب درک کاملی از این صرافی قابل اعتماد و معروف هست که باید به شما داده‌شود. پس اجازه بدهید ببینیم Gemini چه چیز‌هایی به کاربرانش ارائه می‌دهد!

فهرست محتوا

مروری بر جمینی: جمینی چیست

جمینی یک پلتفرم صرافی برای بیت کوین و اتر (ارز اصلی در بلاک چین اتریوم) است. که توسط دوقلو‌های وینکلووس (Winklevoss) در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد. نام Gemini، ارجاع به صورت فلکی و نشانه‌ی دایره البروج دارد که جفت دوقلو را نشان می‌دهد و نامی هوشمندانه است.

دو‌قلو‌های وینکلووس در سال ۲۰۰۴ بعد از استفاده از مارک زاکربرگ برای فیس‌بوک، به شهرت رسیدند. تایلر (Tyler) و کامرون (Cameron) متوجه شدند که زاکربرگ ایده‌ی معروف‌ترین شبکه‌ی اجتماعی را از آن‌ها دزدیده‌است و به عنوان خسارت ۶۵ میلیون دلار دریافت کردند.

این دوقلوی معروف در آوریل ۲۰۱۳، ۱۱ میلیون دلار روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند. آن زمان ارزش هر کوین ۱۲۰ دلار بود. امروز ارزش سرمایه‌گذاری آن‌ها حدود ۱ میلیارد دلار است.

صرافی Gemini در نیویورک پایه گذاری شد و به سرعت تبدیل به مورد احترام‌ترین صرافی ارز رمز‌نگاری شده در فضای رمز ارز شد و همچنین در سال ۲۰۱۶ اولین صرافی مجاز اتر در دنیا شد.

صرافی جمینی ۵۱ نفر را به کار گرفته‌است و بر اساس حجم معاملاتی ۲۴ ساعته‌اش به عنوان ۳۹‌امین صرافی بزرگ جهان در سایت Coinmarketcap لیست شده است. اگر چه حجم تبادل بیت کوین و اتریوم جمینی بالاست، این صرافی نمی‌تواند با پلتفرم‌هایی مانند بایننس (Binance) که ارز‌های رمز‌نگاری شده‌ی متفاوتی ارائه می‌دهند، رقابت کند.

جمینی رقیبی مستقیم برای کسانی مثل کوین‌‌بیس (Coinbase)، بیت‌استمپ (Bitstamp) و کراکن (Kraken) است. به این دلیل که تبدیل ارز رمز‌نگاری شده به ارز فیات را مانند معاملات بازارهای BTC/ETH ارائه می‌دهد.

پلتفرم دو‌قلو‌های وینکلووس اغلب به عنوان یکی از امن‌ترین صرافی‌های موجود نیز تلقی می‌شود. به این دلیل که ویژگی‌های جانبی متنوعی را برای کمک به محافظت کاربران در مقابل هکر‌ها ارائه می‌دهد. در حقیقت به دلیل امنیت بسیارش یکی از صرافی‌هایی است که قراردادهای آتی بیت کوین CBOE در آن اجرا می‌شود. (قراردادهای آتی یا همان future نوعی قرارداد تجاری است)

پلتفرم صرافی جمینی در تمام ایالات متحده و همچنین کانادا، هنگ‌کنگ، پورتو‌ریکو، سنگاپور، کره‌ی جنوبی و انگلستان قابل دسترسی است.

مروری بر صرافی Gemini: مزایا و معایب

در بخش بعدی این بررسی، چیز‌های خوب و بد در صرافی جمینی بررسی می‌شود.

مزایا:

 • اقدامات امنیتی اضافی: تنها درصد کمی از بیت کوین در جمینی به صورت آنلاین نگه‌داری می‌شود و اکثر آن به صورت آفلاین نگه‌داری می‌شود تا از آسیب احتمالی توسط هکرها در امان باشد‌‌. البته این به این معنی نیست که باید همه‌ی ارز رمز‌‌نگاری‌شده‌ی خود را به صورت بلند‌مدت در جمینی نگاه دارید.
 • دلارهای ایالت متحده توسط شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال بیمه شده‌اند و تمام وجوه در صندوق بانکی در نیویورک نگه‌داری می‌شوند.
 • این صرافی به طور کامل ثبت‌شده است و با استاندارد‌های بانکی سازگار است. این امر برای مشتریان حقوقی و همچنین افراد مناسب است.
 • خدمات حرفه‌ای و عالی
 • پشتیبانی عالی مشتری. یک وبلاگ و بخش پرسش و پاسخ برای حل مسائل وجود دارد. زمانی که هیچ کدام از این موارد کافی نباشد شکایات و مسائل از طریق ایمیل برطرف می شود. صرافی معمولا در چند ساعت پاسخ خواهد داد.
 • کاربر‌پسند بودن و طراحی خوب. یک رابط کاربری ساده را برای مبتدیان و همچنین کاربران پیشرفته‌تر فراهم می‌کند.
 • خرید بیت کوین و اتریوم Gemini به لطف گزینه‌های خرید پایه‌ای کاربر‌پسند آسان است. این صرافی همچنین دارای یک بازار پیشرفته‌تر است که برای کاربران با سطوح مختلف تجربه، مناسب است.
 • دارای کارمزد کم برای تبادل دارایی‌ها. ارز رمز‌نگاری شده، بانک، انتقال الکترونیکی نیز رایگان‌اند و اینکه، ۳۰ برداشت اول هر ماه نیز رایگان است.

معایب

 • برای ثبت‌نام به اطلاعات زیادی نیازمند است. دو‌قلو‌های وینکلووس تلاش کرده‌اند صرافی‌شان را هر چه ممکن است با قوانین سازگار‌تر کنند، که متاسفانه به معنی ارسال اطلاعات بسیار به پلتفرم است.
 • زمان‌هایی که حجم معاملات بسیار بالاست درست مانند کوین بیس آفلاین می‌شود و این باعث شده است برخی کاربران این پلتفرم را متهم به این کنند که افرادی را که می‌خواهند دارایی خود را بفروشند، نادیده می‌گیرد . به هر حال، احتمال قطعی سیستم به دلیل پرکاری سرور‌ها از احتمال دست‌کاری کردن بازار بیشتر است.
 • روش‌های سرمایه‌گذاری محدود
 • انتخاب محدود بین کوین‌های قابل خرید

مروری بر صرافی جمینی: چه کوین‌هایی را در جمینی می‌توانید خریداری کنید؟

صرافی جمینی تنها بیت کوین و اتریوم را پشتیبانی می‌کند. این احتمالا به این دلیل است که جمینی به دنبال تبدیل شدن به صرافی قابل اعتماد و مورد پسند برای مشتریان حقوقی است. بسیاری از ارز‌های رمز‌نگاری شده جدیدتر هستند که هنوز مدت زمانی طولانی برای اثبات کارایی خود نیاز دارند و اگر جمینی مجبور شود به هر دلیلی یک  از این دارایی‌ها را از لیست معاملاتی خود خارج کند، در نظر کاربران کمی نابالغ  و غیرحرفه‌ای جلوه خواهد کرد.

مروری بر صرافی جمینی: چه روش‌هایی برای سپرده‌گذاری در جمینی قابل قبول هستند؟

جمینی سپرده‌های ساخته شده توسط ACH) automated clearing house) در ایالات متحده و انتقالات انجام شده از جا‌های دیگر را قبول می‌کند. همچنین سپرده‌های بیت کوین و اتر را قبول می‌کند و در حال حاضر روش‌های سرمایه‌گذاری دیگر را قبول نمی‌کند.

کارمزد‌های جمینی چیست؟

تمام روش‌های گفته شده در بالا از طرف Gemini کاملا رایگان است، اما انتقالات بانکی ممکن است از طرف بانکی که از آن فرستاده می‌شوند کارمزد داشته باشند.

به علاوه، کاربران باید کارمزد تراکنش‌های شبکه را برای سرمایه‌گذاری بیت کوین یا اتریوم جمینی پرداخت کنند؛ به هر حال این مانند هر انتقال در هر شبکه رمز ارز دیگر است.

کارمزد‌های جمینی کمی با پلتفرم‌های دیگر صرافی دارایی دیجیتالی متفاوت است. این بستگی به حجم تبادل ۳۰ روزه‌ی شما دارد. ۶ تابع هزینه وجود دارد که طیفی از تبادل‌کنندگان کوچک تا کسانی حجم زیادی از بیت کوین و اتر را تبادل می‌کنند در آن وجود دارد. نیمه شب هر روز (به وقت UTC ) کارمزدهای هر جفت معاملاتی دوباره محاسبه می‌شوند.

جدول زیر به تجزیه‌و‌تحلیل هر تابع می‌پردازد:

بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟

توجه: مشتریانی که یک سفارش معاملاتی با قیمتی ایجاد می‌کنند که قبلا در دفترسفارش ثبت نشده است، در جدول بالا به عنوان “سازندگان” شناخته می‌شوند و کسانی که یک سفارش معاملاتی با قیمت‌های موجود در دفتر سفارش ایجاد می‌کنند به عنوان “گیرندگان” شناخته می‌شوند.

مروری بر صرافی جمینی: تایید حساب

از آنجایی که پلتفرم صرافی Gemini با مقررات موجود سازگار است، برای ایجاد یک حساب شخصی تاییدیه لازم است. سه مرحله برای تایید هویت لازم است: قرار دادن یک شماره‌ی همراه برای احراز هویت دو مرحله‌ای، قرار دادن یک حساب بانکی، و در آخر، ارسال مدارک برای تایید آدرس و هویتتان.

روند تایید قسمت مهمی از ایجاد حساب شخصی است. برای هر چه آسان‌تر کردن آن برای کاربران جدید، تمامی مراحل در زیر آورده‌ شده است.

ایجاد و تایید یک حساب شخصی جمینی

 • اول، com را باز کنید.
 • روی گزینه ی “register” که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید.
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
 • اطلاعات خواسته شده در صفحه‌ی بعد را وارد کنید. که شامل نام کامل، آدرس ایمیل‌تان و یک رمز عبور است. زمانی که تمام شد، “توافق‌نامه کاربری” و “سیاست حفظ حریم خصوصی” را بخوانید.
 • اگر با عبارات درون این اسناد موافق بودید، مربع بالای “create my account” را علامت بزنید. سپس روی لینک “create my account” کلیک کنید.
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
 • شماره‌ی همراهتان را در صفحه‌ی بعد وارد کنید. به این دلیل که این بخشی از روند تایید است، مهم است که شماره‌ی صحیح را وارد کنید. برایتان یک کد به تلفن‌تان ارسال خواهد تا بررسی کنند که شماره‌ی واقعی خودتان است. آن را در کادر مربوطه واردش کنید.
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
 • مرحله‌ی بعدی این است که حساب بانکی‌تان را به حساب صرافی جمینی‌تان وصل کنید. این باعث خواهد شد که در آینده دلار آمریکا به سهولت به حسابتان اضافه شود. به سادگی به پرسش‌ها پاسخ دهید.
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
 • بعد از ضمیمه کردن حسب بانکی‌تان، نیاز است که هویت‌تان شناسایی شود. که شامل ارائه انواع مختلف مستندات است. که معیار این است که “مشتری‌ات را بشناس” (KYC) و چک آن را قبول کنید؛ اگرچه شکی نیست که برخی از مشتریان بالقوه از ادامه‌ی ثبت‌نام منصرف می‌شوند.
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
بررسی کامل صرافی جمینی: آیا جمینی ارزش اعتماد کردن دارد؟
 • همان طور که در اسکرین شات بالا می‌بینید، جمینی از مشتریان جدید هم photo ID و هم تاییدیه‌ی آدرس می‌خواهد. در مورد عکس بسیار سخت‌گیرند و تنها عکس گذرنامه برایشان قابل قبول است! با این حال، شکل‌های کمی متفاوت تاییدیه‌ی آدرس را قبول می‌کنند. که شامل: اسکن تمام صفحه‌ی یک قبض خدماتی، یک قبض بانکی، یک قبض کابل، یک شماره تلفن یا قبض اینترنت است.
 • بین یک تا سه روز طول خواهد کشید تا حساب‌تان به طور کامل تایید شود. برخی ویژگی‌ها در زمانی که شما منتظر تایید هستید قابل دسترسی خواهند بود. این‌ها شامل سپرده‌گذاری و تبادل بین جفت‌های مختلف می‌شود. برداشت و سپرده‌گذاری به فیات تا تایید حساب‌تان غیر فعال‌اند.

چه کسانی باید از Gemini استفاده کنند؟

جمینی یک صرافی فوق‌العاده برای کسانی است که امنیت برایشان از هر چیزی ارزشمند‌تر است. این خصیصه آن را برای کسانی که مقادیر زیادی از ارز فیات را با بیت کوین یا اتر تبادل می‌کنند مناسب است. مجوز داشتن و ارائه‌ی ویژگی‌های امنیتی اضافی آن را به یکی از امن‌ترین صرافی‌ها در فضای ارز رمز‌نگاری شده کرده‌است.

جمینی همچنین برای کاربرانی که می‌خواهند روزانه تبادلات زیادی انجام دهند ایده‌آل است. مبادله‌کنندگان حرفه‌ای قطعا از ویژگی‌های امنیتی پیشرفته که از رمز ارز و فیات‌شان محافظت می‌کند لذت خواهند برد. این به آنان اعتماد می‌دهد که مقادیر زیادی پول را برای معاملات قابل ملاحظه‌ای که هر روز انجام می‌دهد، به صورت آنلاین نگاه دارند.

مقیاس لغزنده‌ی کارمزد‌ها نیز مناسب این مبادله‌کنندگان است. کارمزد سیستم جمینی که در بالا مشخص کرده‌ام به وضوح به نفع کسانی است که تبادلات زیادی نسبت به کسانی دارند که فقط می‌خواهند یک خرید بیت کوین یا اتر داشته باشند و آن را بایگانی کنند. به گفته‌ی آن‌ها، کارمزد‌ها حتی در پایین‌ترین تابع نیز ارزان‌اند زیرا نباید مشتریانی که یک بار خرید می‌کنند را فراموش کرد!

از آنجا که بسیاری از معامله‌گران مبتدی، متقاضیان یا سرمایه‌گذاران مطالبی درباره‌ی بیت کوین و اتریوم به عنوان مقدمه‌ای بر ارز‌های رمز‌نگاری شده می‌شنوند، Gemini مکانی مناسب برای شروع‌ کار آن‌ها است. با این حال ممکن است که به دلیل جزییات شخصی زیادی که باید برای خرید، فروش و تراکنش با ارز رمزنگاری شده به صرافی بدهند؛ پا پس بکشند.

به این دلیل کسانی که تازه به دنیای ارز رمز‌نگاری شده وارد شده‌اند بهتر است که از صرافی دیگری مانند Coinbase استفاده کنند.

به‌علاوه به دلیل اینکه در Gemini تنها بیت کوین و اتریوم ارائه می‌شود، مبتدیانی که می‌خواهند به دارایی‌های دیجیتالی مختلفی دسترسی داشته باشند ممکن است به این پلتفرم تمایلی نداشته باشند.

با همه‌ی این‌ها، به سرمایه‌گذاران مبتدی‌ که می‌خواهند به آسانی به جایگاه مناسبی در بیت کوین و اتریوم با بالاترین سطح امنیت دست پیدا کنند پیشنهاد می‌شود که Gemini را امتحان کنند.

مروری بر جمینی: نتیجه‌گیری

امیدواریم که چیزهای زیادی درباره‌ی یکی از امن‌ترین و قابل اعتماد‌ترین صرافی‌های ارز‌ رمز‌نگاری شده به‌دست آورده باشید. ممکن است از نظر حجم روزانه بزرگ‌ترین نباشد. با این حال، با پشتیبانی سازمان‌هایی مانند Chicago Board Options Exchange برای محصول مالی بیت کوین آینده‌ی خود، به وضوح یکی از محترم‌ترین‌هاست!

حال که خواندن این مطلب را تمام کرده‌اید،  ایده‌ی بهتری از چیستی این پلتفرم، تاریخچه‌اش و چگونگی استفاده از آن را دارید. همچنین می‌دانید که چگونه به طور کامل برای یک حساب شخصی ثبت‌نام کنید، پس به این وسیله می‌توانید نخستین خرید بیت کوین یا اتر خود را انجام دهید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.