استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )

استخر های استخراج گروهی از استخراج‌‌کنندگان همکار هستند که بر سر تقسیم پاداش‌‌های بلوک با توجه به میزان توان هش (Hash Power) خود توافق می‌‌کنند. در این مقاله پرطرفدارترین استخرهای استخراج بیت‌ کوین ، مورد بررسی قرار گرفته‌اند، با خواندن این مقاله می‌توانید نحوه کار هر کدام از استخرها را بدانید و استخر استخراج مناسب را از بین آن ها انتخاب کنید. در حالی که استخرهای استخراج به دلیل گرفتن پاداش متوسط و قابل‌‌پیش‌‌بینی بودن، برای استخراج‌‌کنندگان معمولی مطلوب هستند، متاسفانه تمرکز قدرت را به صاحب استخر استخراج می‌‌دهند.

16 6,219

استخر های استخراج بیت کوین :

تمرکز استخر های استخراج در چین

پیش از اینکه سراغ پیوستن به بهترین استخر استخراج برویم، باید حتما اشاره کنیم که مهم‌‌ترین استخرهای استخراج در چین هستند. بسیاری از آنان تنها وب‌‌سایت و پشتیبانی چینی دارند. تمرکز استخراج در چین یکی از بزرگ‌‌ترین مشکلات حال حاضر بیت‌ کوین است.

بیش از ۲۰ استخر استخراج بزرگ وجود دارد. با در نظر گرفتن میانگین توان هشی که در اختیار یک استخر قرار دارد و موقعیت شرکت استخر، می‌‌توان برآورد کرد که استخرهای چینی کنترل حدود ۸۱ درصد از توان هش شبکه را در اختیار دارند:

 • چین: ۸۱ درصد
 • جمهوری چک: ۱۰ درصد
 • ایسلند: ۲ درصد
 • ژاپن: ۲ درصد
 • گرجستان: ۲ درصد
 • روسیه: ۱ درصد

بزرگ‌‌ترین استخر های استخراج بیت‌ کوین

لیست پایین بزرگ‌‌ترین استخر های استخراج بیت‌ کوین را به همراه جزییات نشان می‌‌دهد. داده‌‌های این لیست بر اساس نمودار سهم استخر بلاک‌ چین آورده شده است.

استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )
استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )

به استخراج‌‌کنندگان تازه‌‌کار توصیه جدی می‌‌کنیم که به Slush Pool بپیوندند، اگرچه جزو بزرگ‌‌ترین‌‌ها هم نیست. این استخر اولین استخر استخراج بیت‌ کوین بود و یکی از قابل‌‌اعتمادترین و مطمئن‌‌تری استخرها، به ویژه برای تازه‌‌واردها است.

۱. BTC.com

BTC.com یک استخر عمومی است که می‌‌توان به راحتی عضو آن شد، اما با این حال ما به جای آن Slush Pool را توصیه می‌‌کنیم.

۲. انت پول ( Antpool )

انت پول یک استخر استخراج مستقر در چین است و تحت مالکیت شرکت BitMain قرار دارد. انت ماینرها حدود ۲۵ درصد کل بلوک‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

۳. ViaBTC

ViaBTC یک استخر استخراج تقریبا جدید است که الان یک ساله است. این استخر برای استخراج کنندگان چینی هدف گذاری کرده است.

۴. اسلاش ( Slush )

اسلاش اولین استخر استخراج بیت‌ کوین بود و در حال حاضر حدود ۳ درصد از بلوک‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

اسلاش بر خلاف قرار نداشتن در زمره بزرگ‌‌ترین‌‌ها، یکی از بهترین و محبوب‌‌ترین استخرهای استخراج است.

۵. F2pool

DiscusFish، معروف به F2pool، در چین قرار دارد. F2pool در ۶ ماه گذشته حدود ۵ تا ۶ درصد کل بلوک‌‌ها را استخراج کرده است.

۶. BTC.top

BTC.top یک استخر خصوصی است و نمی‌‌توان عضو آن شد.

۷. Bitclub.Network

شبکه بیت کلاب (Bitclub Network) یک استخر بزرگ استخراج است اما کمی مبهم به نظر می‌‌رسد. پیشنهاد می‌‌کنیم از این استخر پرهیز کنید.

۸. BTCC

BTCC یک استخر و همچنین سومین صرافی بزرگ بیت کوین در چین است. این استخر در حال حاضر چیزی حدود ۷ درصد از کل بلوک‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

۹. بیت فیوری ( Bitfury )

بیت فیوری یک استخر خصوصی است و نمی‌‌توان عضو آن شد. بی ‌‌فیوری در حال حاضر حدود ۲ درصد از کل –بلوک‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

۱۰. BW Pool

استخر BW که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد، یک شرکت استخراج دیگر است که در چین مستقر شده است و حدود ۲ درصد از بلوک‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

مقایسه استخر های استخراج بیت‌ کوین

استخر موقعیت کارمزد استخر خصوصی
BitFury گرجستان ۰% بله
BTCC چین ۲-۳% خیر
Slush Pool جمهوری چک ۲% خیر
Antpool چین ۱% خیر
BW چین ۱% خیر

نمودار مقایسه بالا تنها یک ارجاع سریع است. موقعیت یک استخر آن‌‌قدرها هم مهم نیست. بسیاری از استخرها در کشورهای مختلف سرور دارند و حتی اگر استخر استخراج در چین مستقر باشد می‌‌توانید به یک سرور مثلا در ایالات متحده وصل شوید.

یک کیف پول بیت کوین و نرم‌‌افزار استخراج بگیرید

قبل از پیوستن به یک استخر استخراج به یک نرم‌‌افزار استخراج و کیف پول بیت کوین نیاز دارید.

استخر های استخراج بیت‌ کوین در مقابل استخراج ابری

خیلی‌‌ها درباره استخر های استخراج مطالبی می‌‌خوانند و فکر می‌‌کنند که آن‌‌ها گروه‌‌هایی هستند که بیت کوین رایگان می‌د‌‌هند. این اصلا درست نیست. استخر های استخراج برای کسانی است که سخت‌‌افزار استخراج دارند و سودهایشان را تقسیم می‌‌کنند.

بسیاری از افراد استخر استخراج را با استخراج ابری اشتباه می‌‌گیرند. استخراج ابری جایی‌‌ست که در آن به یک ارائه‌‌کننده سرویس پول می‌‌دهید تا برایتان استخراج انجام دهد و شما پاداش استخراج را ببرید.

فقط بیت کوین می‌‌خواهید؟

اگر هدفتان فقط بیت‌ کوین است، استخراج بهترین راه برای به دست آوردن بیت‌ کوین نیست.

خرید بیت‌ کوین آسان‌‌ترین و سریع‌‌ترین راه برای خرید بیت‌ کوین است.

کدام کشورها بیشترین بیت کوین را استخراج می‌‌کنند؟

پیکان استخراج بیت‌ کوین بیشتر به سمت کشورهایی مایل است که برق ارزان‌‌تری دارند.

از آن‌‌جایی که استخراج بیت‌ کوین متمرکز است، ۱۰ الی ۱۵ شرکت استخراج هستند که اکثریت توان هش شبکه را در اختیار دارند.

و چون بسیاری از این استخرها در یک کشور هستند، تنها شمار کمی از کشورها مقدار قابل‌‌توجهی از بیت‌ کوین‌‌ها را استخراج و صادر می‌‌کنند.

چین

چین بیشترین میزان بیت کوین را استخراج می‌‌کند و به همین دلیل بیشترین مقدار بیت‌ کوین را نیز صادر می‌‌کند.

هزینه برق در چین بسیار ارزان است و به استخراج کنندگان چینی بیت‌ کوین امکان به دست آوردن میزان زیادی از توان هش بیت‌ کوین را داده است.

شایعاتی وجود دارد که شرکت‌‌های برق چینی توان مازاد خود را برای جلوگیری از هدررفت آن به سمت استخراج بیت‌ کوین آورده‌‌اند.

چین سکونت‌‌گاه شرکت‌‌های برتر استخراج بیت‌ کوین است:

 • F2pool
 • AntPool
 • BTCC
 • BW

برآورد می‌‌شود که این استخر های استخراج حدود ۶۰ درصد از توان هش بیت‌ کوین را در اختیار دارند، این یعنی ۶۰ درصد کل بیت‌ کوین های جدید را آن‌‌ها استخراج می‌‌کنند.

گرجستان

شرکت بیت فیوری در گرجستان قرار دارد و یکی از بزرگ‌‌ترین تولیدکنندگان سخت افزار و تراشه‌‌های استخراج بیت‌ کوین است. بیت‌‌فیوری در حال حاضر حدود ۱۵ درصد کل بیت‌ کوین‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

سوئد

شرکت استخراج بیت‌ کوین KnCMiner در استکهلم سوئد قرار دارد. این شرکت هم‌‌اکنون ۷.۵ درصد از کل بیت‌ کوین‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

ایالات متحده

شرکت استخراج بیت‌ کوین ۲۱ Inc. در کالیفرنیای آمریکا قرار دارد.

این شرکت استخراج کنندگان زیادی دارد اما دستگاه های استخراج کم‌‌مصرفی را هم به عنوان بخشی از کامپیوتر بیت‌ کوین ۲۱ خود به فروش می‌‌رساند.

مقدار زیادی از توان هش کامپیوترهای بیت‌ کوین ۲۱ به استخر استخراج ۲۱ اختصاص دارد. این شرکت حدود ۳ درصد کل بیت‌ کوین‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

سایر کشورها

کشورهایی که در بالا ذکر شدند حدود ۸۰ درصد کل بیت‌ کوین‌‌ها را استخراج می‌‌کنند.

مابقی توان هش در سایر نقاط جهان پراکنده شده است و اغلب در استخرهای کوچک‌‌تری مثل اسلاش در جمهوری چک و الیجیوس (Eligius) در ایالات متحده متمرکز است.

انواع پاداش استخرهای استخراج و توضیح آن

 • CPPRSB: پرداخت پاداش به ازای سهم با مابه‌‌التفاوت اخیر
 • DGM: روش دوگانه هندسی. ترکیبی بین PPLNS و انواع پاداش هندسی که اپراتور را قادر به جذب ریسک واریانس می‌‌کند. اپراتور در دوره‌‌های کوتاه بخشی از پرداخت را دریافت کرده و در دوره‌‌های بلندتر برای عادی‌‌سازی پرداخت‌‌ها آن را برمی‌‌گرداند.
 • ESMPPS: پرداخت حداکثری برابر و تقسیم‌‌شده به ازای سهم. این هم مانند SMPPS عمل می‌‌کند اما پرداخت‌‌ها را به طور منصفانه بین کسانی که طلبکار هستند تقسیم می‌‌کند.
 • POT: پرداخت در سررسید. یک واریانس PPS با واریانس بالا که دشواری کار برگشتی به استخر را پرداخت می‌‌کند و نه دشواری کاری که توسط استخر انجام شده است.
 • PPLNS: پرداخت به ازای آخرین سهم N. این هم سهمی است، اما به جای نگاه به تعداد سهام در دوره، به سهام N توجه دارد.
 • PPLNSG: پرداخت به ازای آخرین گروه N. این هم مشابه PPLNS است اما سهام گروه‌‌بندی می‌‌شوند و به صورت یک کل پرداختشان انجام خواهد شد.
 • PPS: پرداخت به ازای سهم. هر سهم ثبت‌‌شده مقدار مشخصی BTC ارزش دارد. از آن‌‌جایی که پیدا کردن یک بلوک به «دشواری کنونی» متوسط سهام نیاز دارد، روش PPS با کارمزد ۰ درصد یعنی ۱۲.۵ بیت‌ کوین با «دشواری متوسط» تقسیم می‌‌شود. این برای اپراتورهای استخر خالی از ریسک نیست، بنابراین کارمزد بالا است.
 • Prop: نسبی. وقتی بلوکی پیدا می‌‌شود، پاداش آن به صورت نسبی بین همه تقسیم می‌‌شود تا نشان دهد هر کدام از آنان چند سهم پیدا کرده‌‌اند.
 • RSMPPS: پرداخت حداکثری سهام تقسیم‌‌شده اخیر. این هم مانند SMPPS است اما این سیستم قصد دارد تازه‌‌ترین استخراج‌‌کنندگان را در اولویت قرار دهد.
 • Score: سیستم مبتنی بر امتیاز (Score): یک پاداش نسبی است اما وزن زمانی دارد. هر سهم ثبت‌‌شده از زمان شروع دوره در تابع زمانی t ارزش بیشتری خواهد داشت. امتیاز هر سهم توسط «امتیاز += exp (t/C)» به‌‌روزرسانی می‌‌شود. این باعث می‌‌شود سهام تازه‌‌تر ارزشمندتر از سهام پیشین باشند، بنابراین امتیاز استخراج‌‌کننده در زمان توقف استخراج در استخر، به سرعت کاهش پیدا می‌‌کند. پاداش‌‌ها به صورت نسبی به امتیازات محاسبه می‌‌شوند.
 • SMPPS: پرداخت تقسیم‌‌شده حداکثری به ازای سهام. این هم مثل پرداخت به ازای سهم است اما هیچ‌‌وقت بیش از درآمد استخر پرداختی ندارد.
 • FPPS: پرداخت کامل به ازای سهم. این هم مانند PPS است اما نه تنها پاداش معمول بلوک (یعنی ۱۲.۵ بیت‌ کوین)، بلکه مقداری از کارمزدهای تراکنش را هم تقسیم می‌‌کند. محاسبه کارمزد استاندارد تراکنش در دوره‌‌ای معین و تقسیم آن بین استخراج‌‌کنندگان بر اساس توان هش آنان در استخر. این هم باعث افزایش درآمد استخراج‌‌کنندگان توسط تقسیم کارمزدهای تراکنش می‌‌شود.

تحلیل معتبر آماری از بعضی از استخر های استخراج بیت کوین و روش‌‌های پرداخت آن ها

نام موقعیت اندازه استخراج ادغام شده نوع پاداش کارمزد تراکنش کارمزد PPS سایر کارمزدها درجه بندی GBT واریانس انجمن وب سایت
AntPool چین بزرگ خیر PPLNS & PPS برای استخر ۲.۵% ۰% بله خیر  ? لینک لینک
BCMonster.com استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک نه PPLNS تقسیم ۰.۵% بله نه دینامیک لینک لینک
BitcoinAffiliateNetwork استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )  ? NMC, DOGE  ? برای استخر  ?  ? بله دینامیک /پویا لینک لینک
BitMinter استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک NMC PPLNSG تقسیم ۱% بله نه دینامیک /پویا لینک لینک
BTC.com استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) متوسط NMC FPPS تقسیم ۰% ۴% بله نه دینامیک لینک لینک
BTCC Pool چین، ژاپن بزرگ NMC PPS برای استخر ۲.۰% ۰% بله بله دینامیک  ? لینک
BTCDig استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک نه DGM برای استخر ۰% بله کاربر/دینامیک ۲۰SPM لینک لینک
btcmp.com استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک نه PPS برای استخر ۴% بله Diff 1 لینک
btcZPool.com استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) بزرگ BitCoinZ PPLNS تقسیم ۱% ۰% بله VarDiff لینک
BW Mining چین متوسط  ? PPLNS & PPS  ?  ?  ? بله  ?  ? لینک
Eligius استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک NMC CPPSRB تقسیم ۰% بله بله دینامیک: ۳۲ shares/m لینک لینک
F2Pool استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) بزرگ LTC, NMC, SYS, EMC PPS برای استخر ۳% بله نه دینامیک لینک لینک
GHash.IO استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک NMC, IXC, Devcoin PPLNS تقسیم ۰% بله نه کاربر[۳] لینک لینک
Give Me COINS استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک NMC PPLNS تقسیم ۰% بله بله دینامیک لینک لینک
Golden nonce Pool استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک نه DGM برای استخر ۰% بله دینامیک لینک لینک
Jonny Bravo’s Mining Emporium استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک نه PPLNS تقسیم ۰.۵% بله نه دینامیک لینک لینک
KanoPool استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) متوسط نه PPLNSG تقسیم ۰.۹% بله نه کاربر/دینامیک ۱۸SPM لینک لینک
kmdPool.org استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) بزرگ Komodo PPLNS تقسیم ۱% ۰% بله VarDiff لینک
Merge Mining Pool استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک NMC, IXC, Devcoin DGM تقسیم ۱.۵% بله نه کاربر[۳] لینک لینک
MergeMining جهانی کوچک CRW, DVC, HUC, I0C, IXC, XMY/MYR, NMC, SYS, Uno, TRC, ARG, EMC PPLNS تقسیم ۱% بله نه کاربر لینک
Multipool استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) کوچک NMC Score تقسیم ۱.۵% بله نه کاربر لینک لینک
P2Pool جهانی (p2p) کوچک Merged mining can be done on a “solo mining” basis [۴] PPLNS تقسیم ۰% بله نه کاربر لینک
Slush Pool جهانی متوسط NMC Score تقسیم ۲% بله نه کاربر لینک لینک
ZenPool.org استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools ) بزرگ ZenCash PPLNS تقسیم ۱% ۰% بله VarDiff لینک

 

نکته‌‌ای درباره استخرها

در حالی که می‌‌توان دید که کدام استخر‌‌ها بزرگ‌‌ترین‌‌ها هستند، باید حتما بدانیم که توان هش متمرکز در یک استخر استخراج لزوما در تملک خود استخر نیست.

موارد کمی مانند بیت فیوری و KnCMiner هستند که خود شرکت عملیات استخراج را انجام می‌‌دهد اما کار استخر استخراج دست او نیست.

استخراج‌‌کنندگان بیت‌ کوین می‌‌‌‌توانند به راحتی با انتقال توان هش خود به استخری دیگر، استخر استخراج‌‌شان را عوض کنند، پس سهم استخرها از بازار دائما در حال تغییر است.

برای تهیه لیست ۱۰ استخراج‌‌کننده برتر، با استفاده از داده‌‌های سایت BlockTrail به بلوک‌‌های پیدا شده در ۶ ماه گذشته نگاه کردیم.

اندازه استخر های استخراج به طور مداوم در حال تغیییر است. ما نهایت سعی‌‌مان را می‌‌کنیم تا به‌‌روز باشیم.

نکته: اگر استخراج ابری انجام دهید دیگر نیازی به انتخاب استخر نخواهید داشت و شرکت استخراج ابری به صورت خودکار این کار را برایتان انجام خواهد داد.

اهمیت استخراج کنندگان در چیست؟

وجود استخراج کنندگان بیت کوین ، برای بیت‌ کوین و امنیت آن حیاتی است. بیت‌ کوین بدون وجود استخراج‌‌کنندگان در مقابل حملات آسیب‌‌پذیر خواهد بود.

البته یادتان نرود که بیشتر کاربران بیت کوین استخراج نمی‌‌کنند.

با این حال، استخراج‌‌کنندگان مسئول ساخت بیت‌ کوین‌‌های جدید و بخش خیلی جالبی از اکوسیستم بیت‌ کوین هستند.

استخراج زمانی با کامپیوترهای معمولی خانگی انجام می‌‌شد و اکنون در ساختمان‌‌های بزرگ و تخصصی با مقدار زیادی سخت افزار استخراج صورت می‌‌گیرد.

این ساختمان‌‌ها و انبارهای بزرگ توان هش خود را به سمت استخرهای استخراج هدایت می‌‌کنند.

بررسی استخر استخراج Antpool

Antpoolبرخلاف مباحثات پیش‌‌آمده‌‌ی اخیر، بزرگ‌‌ترین استخر استخراج بیت‌ کوین از نظر توان هش شبکه باقی مانده است. انت پول حدود ۱۵ درصد از کل نرخ هش استخرهای استخراج بیت‌ کوین را در اختیار دارد.

استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )
استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )

درباره Antpool

Antpoolاولین بلوک خود را در ماه مارس ۲۰۱۴ استخراج کرد، یعنی حدود ۴ سال پس از اولین استخر بیت‌ کوین، اسلاش‌‌پول، به وجود آمد.

انت پول توسط شرکت Bitmain Technologies Lts، بزرگ‌‌ترین سازنده سخت افزار استخراج بیت‌ کوین اداره می‌‌شود و بخش زیادی از استخر آنان بر ریگ‌‌های استخراج خود شرکت بیت مین کار می‌‌کند.

Antpool روش‌‌های استخراج p2pool و stratum را با گره‌‌هایی که برای تضمین ثبات پراکنده شده‌‌اند پشتیبانی می‌‌کند.

رابط‌‌کاربری انت پول هم بسیار جذاب است و می‌‌توان این را ناشی از فروش سخت‌‌افزار توسط شرکت دانست.

چطور به Antpool بپیوندیم

پیوستن به Antpool رایگان و فرایند آن هم ساده است. ابتدا باید سخت‌‌افزار استخراج بیت کوین را تهیه و سپس نرم‌‌افزار استخراج را دانلود کنید. اگر در انتخاب نیاز به کمک دارید پیشنهاد می‌‌کنم به راهنماهای انتخاب سخت‌‌افزار و نرم‌‌افزار در همین سایت سر بزنید.

سخت‌‌افزار بخش مهمی است چون میزان کمکی که به افزایش نرخ هش استخر می‌‌کنید را مشخص می‌‌کند. نرم‌‌افزار هم مهم است چون‌‌که توان هش نرم‌‌افزاری شما را به سمت استخر دلخواهتان سوق می‌‌دهد. پس برای بهینه شدن پاداش‌‌هایتان مطمئن شودید که انتخاب درستی کرده‌‌اید.

در نهایت در سایت antpool.com ثبت نام کرده و کارتان را شروع کنید.

کارمزدهای Antpool چقدر هستند؟

Antpool ادعا می‌‌کند که برای استفاده از استخر کارمزدی دریافت نمی‌‌کند. اگرچه حقایقی برای اثبات این مدعا وجود دارد اما نمی‌‌توان گفت که ۱۰۰ درصد درست است.

در حالی که انت پول به طور مستقیم کارمزد دریافت نمی‌‌کند، اما کارمزدهای تراکنش‌‌های بیت کوین که جمع می‌‌کند را هم منتشر نمی‌‌کند. در واقع مشتریان بی‌‌اطلاع باقی می‌‌مانند. در حال حاضر هر بلوک بیت‌ کوین پاداش ۱۲.۵ بیت‌ کوینی دارد که انت پول در زمان پیدا شدن یک بلوک آن را به شما پاداش می‌‌دهد.

با این حال، کارمزدهای تراکنش بیت‌ کوین در حال افزایش هستند و با پیدا شدن هر بلوک، ۱ تا ۲ بیت‌ کوین توسط استخر برداشته می‌‌شود. در این زمان، انت پول ۱ تا ۲ بیت‌ کوین را هم از کارمزدهای تراکنش‌‌ها برای خود نگه می‌‌دارد که با استخراج‌‌کنندگانی که توان هش خود را به استخر وارد کرده‌‌اند تقسیم نخواهد شد.

می‌‌توان این‌‌طور استدلال کرد که این نرخ‌‌ها از استفاده‌‌ی کوتاه‌‌مدت و حجم زیاد کاربران جلوگیری می‌‌کند. در نتیجه بعضی از کاربران سایت bitcointalk عنوان کرده‌‌اند که عدم انتشار میزان کارمزدها باعث غیرمنطقی شدن استفاده از این سیستم در حال حاضر شده است.

آستانه پرداخت چقدر است؟

به نظر می‌‌رسد که این استخر آستانه پرداخت ندارد و هر روز ساعت ۱۰ صبح به وقت UTC پرداخت‌‌ها را انجام می‌‌دهد.

میزان حداقل برداشت ۰.۰۰۰۵ بیت‌ کوین است.

آیا می‌‌توان در Antpool استخراج انفرادی انجام داد؟

استخرج انفرادی یعنی بدون پیوستن به استخر، دست به استخراج بیت‌ کوین بزنید. بنابراین اگر از انت پول استفاده می‌‌کنید خودبه‌‌خود یعنی استخراج انفرادی نمی‌‌کنید.

عموما با پیوستن به یک استخر، پرداخت‌‌های بیشتری نصیبتان می‌‌شود.

بحث های پیرامون انت پول چه هستند؟

انت پول بنا به دلایل و ادعاهایی که عموما رد شده‌‌اند از ایجاد به‌‌روزرسانی‌‌های مفید در بیت‌ کوین امتناع کرده است. جالب توجه است که این کارها با نوعی رویکرد تلافی‌‌جویانه انجام شده است.

یکی از بحث‌‌های رایج حول segwit می‌‌چرخد، ویژگی‌‌ای که خواهان فعال‌‌سازی آن هستند. Antpool برخلاف این که بیشتر کاربران طالب فعال شدن این ویژگی هستند، آن را مسدود کرده است.

انت پول در ماه مارس ۲۰۱۷ به دلایل نامشخص شروع به سیگنال دادن برای پلفترم Bitcoin Unlimited کرد.

انت پول ادعا می‌‌کند که اگر هاردفورک رخ دهد، برای sewgit هم سیگنال می‌‌دهد و این پیش‌‌فرضی‌‌ست که بیشتر کاربران با آن مخالف‌‌اند. علاوه بر این، اتهاماتی هم مبنی بر خودداری شرکت از فروش سخت‌‌افزار به حامیان segwit منتشر شده است.

شما با استفاده از انت پول به استخر اجازه تعیین رویکرد سخت‌‌افزار خود را می‌‌دهید، یعنی استخری که استفاده می‌‌کنید، نوع پروتکل بیت‌ کوینی که سخت‌‌افزارتان به کار می‌‌گیرد را دیکته می‌‌کند. اگر می‌‌خواهید خودتان تصمیم بگیرید که سخت‌‌افزارتان چه رویکردی داشته باشد، می‌‌توانید به استخری مثل استخر اسلاش بپیوندید که این انتخاب را بر عهده کاربر می‌‌گذارد.

بررسی استخر استخراج BitFury

طبق آمار سایت BlockTrail، BitFury سومین استخر بزرگ استخراج بیت‌ کوین است و حدود ۱۱ درصد از بلوک‌‌ها را استخراج می‌‌کند.

تفاوت اصلی بین استخر BitFury و استخرهای دیگر استخراج این است که بیت ‌‌فیوری یک استخر خصوصی است.

شرکت بیت فیوری سخت‌‌افزار استخراجش را خودش می‌‌سازد و استخرش را هم خودش اداره می‌‌کند. پس برخلاف اسلاش یا انت پول، اگر سخت‌‌افزار استخراج خانگی دارید نمی‌‌توانید به بیت‌ فیوری بپیوندید.

تراشه ۱۶nm ASIC بیت ‌‌فیوری

بیت‌ فیوری یک تراشه استخراج ۱۶nm ASIC به فروش می‌‌رساند که به استخر استخراجش هم ارتباطی ندارد.

اگرچه BitFury بخش زیادی از نرخ هش شبکه بیت کوین را در اختیار دارد اما به غیرمتمرکز کردن بیت‌ کوین متعهد است.

والری واویلوف (Valery Vavilov) مدیرعامل BitFury می‌‌گوید: «بیت ‌‌فیوری اساسا متعهد به پاسخگویی در جامعه بیت کوین است و ما می‌‌خواهیم با همه‌‌ شرکا و فروشندگان برای گسترش تکنولوژی بی‌‌نظیر خود کار کنیم و مطمئن شویم که شبکه غیرمتمرکز باقی می‌‌ماند و با هم به دوره‌‌ فراهش وارد می‌‌شویم».

بررسی استخر استخراج BTCC

استخر استخراج BTCC توسط شرکت بیت کوین BTCC مستقر در چین اداره می‌‌شود. این شرکت یک صرافی و کیف پول بیت‌ کوین دارد، بیت‌ کوین فیزیکی چاپ می‌‌کند و … .

استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )

سرورهای جهانی

BTCC سرورهایی را در سراسر جهان دارد، پس سخت افزار استخراج شما می‌‌تواند به سادگی به استخر BTCC وصل شود.

پس اگرچه BTCC در چین مستقر است اما نگران استفاده یا پیوستن به آن نباشید:

بابی لی (Bobby Lee) مدیرعامل BTCC می‌‌گوید استخر استخراج ما به‌‌تازگی مشتریانی از ایالات متحده، آمریکای جنوبی، اروپا، چین و آفریقا دارد.

کارمزدهای تقسیم‌‌شده تراکنش

چیز خوبی که درباره استخر BTCC وجود دارد این است که کارمزدهای تراکنش‌‌های بیت‌ کوین را با استخراج‌‌کنندگانش تقسیم می‌‌کند.

در هر بلوک بیت‌ کوین، حدود ۱ تا ۲ بیت کوین کارمزد تراکنش به استخر پاداش داده می‌‌شود.

برخی از استخرها این کارمزدها را برای خودشان نگه می‌‌دارند و آن را بین استخراج‌‌کنندگان تقسیم نمی‌‌کنند. BTCC این کارمزدها را درست مثل پاداش ۱۲.۵ بیت کوینی بلوک‌‌ها به طور منصفانه بین استخراج‌‌کنندگان خود تقسیم می‌‌کند.

بررسی استخر استخراج Slush

استخر اسلاش توسط شرکت Satoshi Labs اداره می‌‌شود و اولین استخر استخراج بیت کوین جهان بود. اگرچه این استخر اکنون پیشرفته شده است اما برای تازه‌‌کاران خیلی خوب است.

استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )
استخر های استخراج بیت کوین ( Bitcoin Mining Pools )

روش عضویت و استفاده از اسلاش

پیوستن به استخر اسلاش آسان است.

 • اول در سایت آن یک حساب کاربری بسازید.
 • نرم‌‌افزار استخراج خود را برای متمرکز کردن توان هش سخت‌‌افزار خود در استخر اسلاش پیکر‌‌بندی و تنظیم کنید.
 • آدرس کیف پول بیت کوینی که می‌‌خواهید پرداخت‌‌ها به آن واریز شود وارد کنید.

آدرس‌‌های استخر استخراج Slush

طبق آن‌‌چه در سایت اسلاش آمده است، آدرس‌‌های پایین برای استخر استخراج وجود دارد. باید نرم‌‌افزارتان را با آدرس نزدیک‌‌ترین موقعیت تنظیم کنید. با این کار سودآوری استخراجتان به حداکثر خود خواهد رسید.

ساحل شرقی ایالات متحده:

stratum+tcp://us-east.stratum.slushpool.com:3333

اروپا:

stratum+tcp://eu.stratum.slushpool.com:3333

چین:

stratum+tcp://cn.stratum.slushpool.com:3333 stratum+tcp://cn.stratum.slushpool.com:443

آسیا-اقیانوسیه/سنگاپور:

stratum+tcp://sg.stratum.slushpool.com:3333

کارمزدهای استخر Slush چقدر هستند؟

استخر اسلاش حدود ۲ درصد از کل پرداخت‌‌ها را کارمزد می‌‌گیرد.

شاید این زیاد به نظر برسد اما بر خلاف استخرهای دیگر، آن را بین استخراج‌‌کنندگان خود تقسیم می‌‌کند. در حال حاضر این مقدار ۱ تا ۲ بیت کوین در هر بلوک است.

Satoshi Labs

شرکت Satoshi Labs استخر اسلاش را اداره می‌‌کند. آن‌‌ها سازنده کیف پول سخت‌‌افزاری ترزور و Coinmao.org هستند.

استخر استخراج اتریوم

بسیاری از افراد می‌‌خواهند استخرهای بالا را برای استخراج اتریوم به کار بگیرند. اما بیشتر استخرهای بالا فقط برای استخراح بیت کوین هستند. می‌‌توانید مطالب دیگر سایت درباره استخراج اتریوم را مشاهده کنید.

استخر استخراج لایت کوین

درست مثل اتریوم، هیچ‌‌کدام از استخرهای بالا برای استخراج لایت کوین کار نمی‌‌کنند. برای استخراج لایت‌‌کوین باید یک سخت‌‌افزار و استخر جداگانه داشته باشید.

مالیات استخر استخراج بیت کوین

برای این مسئله باید با یک مشاور یا وکیل در منطقه خودتان صحبت کنید. اما به احتمال زیاد درست مثل هر نوع درآمد دیگری، باید از محل درآمد استخرتان مالیات بپردازید.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 نظر
 1. عباس

  سپاس
  مطلب جامعی تهیه کردین.

 2. محمد

  چرا گفتید slush pool رو توصیه میکنید؟؟ لطفا توضیح بدید

  1. مدیر سایت

   سلام و درود علت این موضوع این هست که اولین استخر استخراج بیت کوین بوده و دوم اینکه رابطه کاربری ساده ای داره ولی صرفا به این استخر نپرداختیم

 3. محمد

  slush pool معلوم نیست pplns هست یا pps+ یا solo !!!!

  1. مدیر سایت

   https://slushpool.com/help/reward-system/
   https://slushpool.com/help/rewards-payouts/
   در این دو لینک نحوه محاسبه پاداش و نحوه پرداخت آن توضیح داده شده است باز اگر سوالی بود در خدمت هستیم

 4. محمد

  خواهشا راهنمایی کنید با دستگاه ۳۰ تراهش بر ثانیه میخوام بدونم با توجه به اطلاعاتی که اینجا نوشته شده کدوم استخر و کدوم نوع پاداش میتونه سود آور تر باشه؟
  ممنون میشم ازتون

  1. مدیر سایت

   شما به لحاظ دریافت پاداش ماینینگ بهتره برنامه دریافت رو ماهانه لحاظ بکنید و از این بابت استخر انت پول گزینه خوبی هست و استخر بی تی سی…در مورد مدل پاداش هم prop از همه ایده آل تر هست

   1. محمد

    خیلی ممنون از راهنماییتون موفق باشین

 5. محمد

  ببخشید فقط توی antpool گزینه prop وجود نداره!
  فقط pplns , +pps , solo هست.

  1. مدیر سایت

   گزینه pplns هم مشابه prop هست فقط سهم از کل لحاظ میشه و تفاوتی نمیکنه ولی در عوض کارمزد انت پول جذاب تره

   1. محمد

    سلام مجدد فقط من شنیدم antpool و btc قطع و وصلی زیاد دارن میخواستم بدونم درسته؟
    و اگه اینطوره پیشنهادتون چیه؟
    خیلی ممنون

    1. مدیر سایت

     سلام و درود ، خب این موضوع در مورد اکثر استخرها وجود داره و تنها استخرهایی که کارمزدهای بالا می گیرند کمتر با این مسئله رو میشه در اونها دید ولی نکته مهم این هستش که مجموع قطعی مهم است که بیش از ۲ دو روز در طول ماه نباشد

 6. امیر

  سلام کدوم استخر سختی شبکه کمتری داره و بهتر میشه ماین کرد/یعنی دستگاه کارکرد بهتری داره؟؟

  1. مدیر سایت

   سلام بین استخرها در مورد سختی تفاوتی وجود نداره و همینطور سود دهی بیشتر بالا بودن لینکهاشون مهم هست که دستگاه بتونه تمام وقت بهشون وصل باشه

 7. امیر

  من f2pool و btc داشتم بد نبوده/میخواستم ببینم اسلش چطوره؟؟سختی شبکه کمتری داره؟؟راحت ماین میکنه؟؟؟

  1. مدیر سایت

   نه تفاوتی نداره و استخر خوبی هم هست