بررسی پروژه‌ی کاردانو

کاردانو (ADA) یک تکنولوژی بلاک چین است که برای ایجاد اقتصادی غیرمتمرکز و دموکراتیزه کردن سرمایه در بازارهای نوظهور طراحی شده است. کاردانو اجازه ساخت اپلیکیشن‌ها و قراردادهای غیرمتمرکز را با هزینه کم، امنیت و مقیاس‌پذیری بالا می‌دهد. این عمل دقیقا شبیه به فعالیت‌های شبکه اتریوم است کاردانو ویژگی‌های متمایزتر و بهتری نسبت به اتریوم دارد که می‌توانید آن‌ها را در این مطلب بخوانید.

0 268

بررسی کاردانو

بلاک چین پتانسیل تبدیل شدن به یک تکنولوژی جهانی را دارد اما راه‌حل ‌های موجود توسط برخی مسائل مهم با مانع مواجه شده‌اند. موانعی مانند نبود نظارت قانونی، توسعه‌ی تجربی نرم‌افزار با امنیت غیرمطمئن، مدیریت ضعیف که به‌روزرسانی‌ها را متوقف می‌کند و نبود برنامه‌ریزی بلندمدت برای پروتکل‌های آینده، از این دسته مشکلات هستند.

پروژه‌ی Cardano متفاوت است: این پروژه به طور شفافی نیاز به نظارت قانونی را پوشش می‌دهد و در همین حال حریم خصوصی کاربر را از طریق معماری نوآورانه‌ی نرم‌افزاری حفظ خواهد کرد.

این پروتکل یک نرم‌افزار چندلایه‌ای بلاک چین، منعطف و مقیاس‌پذیر است و با آکادمیک‌ترین و تجاری‌ترین روش‌های توسعه‌ی نرم‌افزار در صنعت توسعه را به نمایش می‌گذارد. Cardano یک سیستم مدیریتی دموکراتیک را به کار می‌گیرد که اجازه‌ی تکامل تدریجی و زمانی را به پروژه می‌دهد و از طریق سیستم مالی پیش‌بینی‌شده، به خود سرمایه تزریق می‌کند.

سهام‌داران پروژه

Cardano یک پروژه‌ی جمعی است که از سه موسسه با نقش‌های جداگانه تشکیل شده است و هر سه‌ این موسسات با هم به موفقیت پروژه کمک می‌کنند.

بررسی پروژه ی کاردانو (Cardano)
بررسی پروژه ی کاردانو (Cardano)

ماموریت بنیاد کاردانو “استاندارد کردن، محافظت و ارتقای” تکنولوژی Cardano است.

بررسی پروژه ی کاردانو (Cardano)
بررسی پروژه ی کاردانو (Cardano)

IOHK یک شرکت مهندسی بلاک چین جهانی است که مسئول ساخت بلاک چین Cardano می‌باشد.

بررسی پروژه ی کاردانو (Cardano)
بررسی پروژه ی کاردانو (Cardano)

امورگو (Emurgo) هم مسئول رشد اپلیکیشن‌های تجاری ساخته شده بر اساس اکوسیستم کاردانو می‌باشد.

پروژه‌‌ی Cardano توسط گروهی از علاقه‌مندان به رمز ارز، سرمایه‌ گذاران و کارآفرینان آسیایی در سال ۲۰۱۴ آغاز شد. IOHK مشغول به طراحی و اجرای کاردانو شد. بنیاد Cardano نیز که در سوییس مستقر است، برای کمک به مشاوره و نظارت بر توسعه‌ی کاردانو و اکوسیستم‌ آن و پشتیبانی کاربران پروتکل ایجاد شد.

نهاد امورگو نیز که در جزیره‌ی من (Isle of Man) مستقر است، برای پیگیری فعالیت‌های سودآور از طرف اکوسیستم و جامعه‌ی Cardano پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. مالکیت و رهبری هر سه نهاد کاملا با هم متفاوت هستند.

بنیاد کاردانو

بنیاد Cardano به عنوان بدنه‌ی نظارتی و آموزشی کاردانو عمل می‌کند. ماموریت این بنیاد به شرح زیر است:

  • استاندارد کردن، محافظت و ارتقای پروتکل Cardano و اپلیکیشن‌های آن
  • قطبی اجتماعی است که اطلاعات صحیح و زمان‌بندی‌شده‌ای در مورد این تکنولوژی و پتانسیل گسترده‌ی کاردانو را ارائه می‌کند.
  • با هدف شراکت راهبردی با کسب‌وکارها و شرکت‌ها و دیگر پروژه‌های متن باز و کمک به ساخت استانداردهای رسمی نرم‌افزاری برای کاردانو است که ویژگی مهمی برای موفقیت بلندمدت‌ آن به حساب می‌آید. این بنیاد برای یکی شدن با دولت به کاردانو کمک می‌کند، به بدنه‌های دولتی و قانون‌گذاری وصل می‌شود و بر آنان تاثیر می‌گذارد.

IOHK

این نهاد که در سال ۲۰۱۵ توسط چالرز هاسکینسون (Charles Hoskinson) و جرمی وود (Jeremy Wood) تاسیس شد، یک شرکت جهانی مهندسی و تکنولوژی است که متعهد به استفاده‌ی نوآوری‌های همتا به همتا برای ارائه‌ی خدمات مالی به سه میلیارد نفری‌ است که به آن دسترسی ندارند. قرارداد این گروه به منظور طراحی، ساخت و نگه‌داری کاردانو تا سال ۲۰۲۰ اعتبار دارد.

امورگو (Emurgo)

امورگو نهاد سرمایه‌ گذار ساخت اکوسیستم بلاک چین است و هدف آن کمک، ادغام و رشد اپلیکیشن‌های بلاک چین Cardano می‌باشد.

امورگو قدرت دگرگونی‌ را که تکنولوژی بلاک چین به جهان در حال توسعه‌ وارد کرده، در دست گرفته است. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز که با سرمایه‌ گذاری و پشتیبانی امورگو بر اساس تکنولوژی کاردانو ساخته شده‌اند، پتانسیل ساخت اپلیکیشن‌های پیشگام‌ را دارند.

نقشه‌ راه پروژه

  • IOHK هم اکنون لایه‌ی کاری را راه انداخته است. این یعنی شما می‌توانید توکن‌های Cardano را به طور کاملا مستقل از لایه‌‌ی محاسباتی انتقال دهید، معامله کنید و بخرید.
  • هدف لایه‌ی محاسباتی داشتن یک نسخه‌ی بتا است که تا سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ به بازار وارد شده باشد. به محض اینکه هردو لایه‌ محاسباتی و کاری به روی خط بیایند، کاربران خواهند توانست که محیطی شخصی‌سازی شده را برای ساخت اپلیکیشن‌های کاردانو تنظیم کنند.
  • IOHK درسال ۲۰۱۹ قصد دارد تا بر مقیاس‌پذیری بلندمدت Cardano کار کند و قابلیت‌های آن را بهبود ببخشد. IOHK به عنوان توسعه‌دهنده، تا سال ۲۰۲۰ قرارداد دارد تا از باقی‌ماندن کاردانو تا آن زمان اطمینان حاصل شود. هدف آن ساخت یک اکوسیستم پایدار است که قابلیت تامین مالی و پشتیبانی خود را دارد.

صرافی‌ها

توکن کاردانو هم‌اکنون در برخی از صرافی‌ها موجود است که می‌توانید لیست آنان را از لینک زیر دریافت کنید:

https://www.cardanohub.org/en/buy-sell-ada

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.