بررسی قانون گذاری رمز ارزها در سراسر جهان

اخیراً سندی با عنوان قانون گذاری رمز ارزها در سراسر جهان (Regulation of Cryptocurrency Around the World) که حاصل تلاش جمعی از محققان اداره حقوقی کتابخانهٔ ملی کنگرهٔ آمریکا، مرکز تحقیقات حقوقی جهانی و بازوی تحقیقاتی کنگره ایالات متحده است، در خرداد ماه سال ۱۳۹۷ (ژوئن ۲۰۱۸) منتشر شد. این گزارش یک سند مرجع محسوب می‌شود و جنبه تحقیقی دارد. این سند، یکی از کامل‌ترین مستندات موجود در حوزه قانونگذاری رمز ارزها است. ترجمه این سند با اهتمام مجموعه‌های ویراماینر و هشبان و حمایت معنوی انجمن بلاکچین ایران صورت گرفته است که در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.

0 204

سند « قانون گذاری رمز ارزها در سراسر جهان» به دورنمای سیاسی و حقوقی پیرامون رمز ارزها در سراسر جهان می‌پردازد و از حیث شکل، به گزارش قانون سال ۲۰۱۴ کتابخانه کنگره در مورد همین موضوع، که چهل حوزه قضایی و اتحادیه اروپا را پوشش می‌دهد شبیه است. سند قانون گذاری رمز ارزها در سراسر جهان، پیرامون قانون گذاری در حوزه رمز ارزها برای ۱۳۰ کشور و همچنین برخی سازمان‌های منطقه‌ای است که قوانین و سیاست‌هایی را در خصوص این موضوع صادر کرده‌اند. به همین دلیل، به‌طرز قابل توجهی جامع‌تر و مشروح‌تر است. این رشد گسترده در درجه نخست به این واقعیت نسبت داده می‌شود که در طول چهار سال گذشته رمز ارزها همه‌گیر شده‌اند و سازمان‌های منطقه‌ای و ملی بیشتری را به دست و پنجه نرم کردن با مقرراتشان واداشته‌اند.

دسترسی به مجموعه وسیعی از اطلاعات و داده‌های مرتبط با چگونگی مدیریت بازار درحال رشد، شناسایی الگوهای رمز ارزها توسط حوزه‌های قضایی مختلف نوظهور را ممکن می‌سازد که برخی از آن‌ها در سند قانون گذاری رمز ارزها در سراسر جهان توضیح داده شده‌اند. همچنین برآوردهای کشوری بر اساس منطقه تنظیم شده‌اند تا امکان مقایسه‌های مختص هر منطقه امکان‌پذیر باشد.

برای دانلود نسخه کامل سند قانون گذاری رمزارزها در سراسر جهان، به زبان فارسی و به صورت فایل PDF، کلیک کنید.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.