بررسی صرافی Hitbtc

Hitbtc یک صرافی در کشور استونی است که توسط Dave Merrill تاسیس شده است و از اواخر سال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت کرده است. این صرافی در رتبه بندی سایت Coinmarketcap بین ده صرافی برتر دنیا قرار داد و به دلیل حساب های ناشناس و آسان گرفتن معاملات ارزهای رمزنگاری شده مشهور است. در این مقاله بررسی کاملی درباره این صرافی خواهید خواند و با نحوه کار آن آشنا خواهید شد.

1 2,159

ویژگی های اصلی

نوع معاملات : معاملات ارزهای رمزنگاری شده

حساب های ناشناس: دارد

رمز ارز های در دسترس : بیت‌‌کوین (BTC)، لایت کوین (LTC)، اتریوم (ETH)، مونرو (XMR)، ریپل (XRP)، دوج کوین (DOGE)، اتریوم کلاسیک (ETC)، بیت‌‌کوین کش (BCH)، دش‌‌کوین (DASH) و پنجاه آلتکوین دیگر

گزینه‌‌های پرداخت: BTC + ارز های ‌‌رمز نگاری شده تحت پشتیبانی دلار امریکا، یورو (SEPA، انتقال وجه)

حداقل مبلغ قابل سپرده گذاری: هرچیزی بالاتر از کارمزد تراکنش برای سپرده فیات

سقف برداشت از سپرده : ندارد

کارمزد سپرده گذاری : ۵ یورو یا ۱٪ USD؛

کارمزد برداشت از حساب: ۳۰ یورو یا ۲٪ دلار آمریکا

گزینه معاملاتی Leverage : ندارد

انواع پیشنهادات معامله:

 • limit orders
 • ‌‌ market orders
 • ‌‌ good-til-canceled
 • ‌‌ good-til-date/time
 • ‌‌ day
 • ‌‌ immediate-or-cancel
 • ‌‌ fill-or-kill

محیط آزمایشی : دارد

تمهیدات امنیتی: ۲FA، ثبت فعالیت، اطلاع رسانی فعالیت ها با ایمیل، HTTPS / SSL، ذخیره سازی سرد و پشتیبان گیری روزانه بانک اطلاعاتی

نرا‌‌افزار تلفن همراه: فاقد نرم‌‌افزار

نحوه پشتیبانی: سیستم تیکت ایمیلی در فروم (ساعات کاری)

کشورهای تحت پشتیبانی: در سراسر جهان (محدود در مناطق بدون قانون AML / CFT)

مزایا:

 • حساب های ناشناس
 • رابط کاربری گرافیکی
 • بیش از ۵۰ ارز رمزنگاری شده پشتیبانی شده است
 • چت چند زبانه / ترول‌‌باکس (trollbox)
 • کارمزدهای نسبتا کم
 • امنیت قوی

معایب:

 • استفاده از رابط محیط آزمایشی راحت نیست
 • روند احرازهویت سخت و زمان‌‌بر است
 • عدم وجود یک برنامه تلفن همراه
 • ساختار گنگ
 • برداشت از حساب بسیار کند صورت می‌پذیرد

Hitbtc یک صرافی در کشور استونی است که توسط دیو مریل (Dave Merrill) تاسیس شده است و از اواخر سال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت کرده است. این پروژه به عنوان یک پروژه سرمایه گذاری مشترک بین توسعه‌‌دهندگان، معامله گران باتجربه و متخصصین مالی با مبلغ ۶ میلیون یورو آغاز شده است.

به طور کلی تمرکز این شرکت در استونی و بازار اروپا است، اما خدمات خود را در هر کجا که قوانین سختگیرانه AML / CFT اعمال می‌‌شود، ارائه می‌‌دهد. به گفته Coinmarketcap، حجم معاملات روزانه Hitbtc تقریبا ۲۸،۰۰۰ یبت‌‌کوین است.

نحوه ثبت نام

تنها چند صرافی دیگر هستند که فرآیند ثبت نام ساده‌‌تری دارند. شما فقط به ارائه یک آدرس ایمیل و تنظیم رمز عبور نیاز دارید. برای رمز، سختگیری‌‌های خاصی وجود دارد، در حالی که برای آدرس ایمیل، حتی یک سرویس پست الکترونیکی قدیمی نیز معتبر است.

احراز هویت در این صرافی اجباری نیست، مگر اینکه شما بخواهید با فیات معامله کنید. پس از ثبت نام، شما یک حساب عمومی با امکان سپرده گذاری و برداشت نامحدود ارز رمز نگاری شده را دریافت می‌‌کنید.

نحوه سپرده گذاری

طیف روش‌‌های پذیرفته شده برای پرداخت محدود است که تنها می‌‌توان به SEPA و انتقالات وجهی، و ارزهای رمزنگاری شده اشاره کرد.

برای اینکه بتوانید با فیات تعامل مالی برقرار کنید، کاربران باید با تأیید هویت، محل اقامت و مالکیت خود بر حساب‌‌های بانکی که برای انتقال وجوه استفاده می‌‌کنند، حساب‌‌های خود را تأیید کنند. فهرست کاملی از اسناد و اطلاعات مورد نیاز را باید از طریق ایمیل به مدیر بررسی و انطباق ارسال کنید.

تأیید تا کمتر از ۳ روز کاری طول می‌‌کشد. پس از تایید، محدودیت‌‌های مشتری به ۲،۰۰۰ یورو یا دلار در هر هفته و ۱۰،۰۰۰ یورو یا دلار در هر ماه تنظیم می‌‌شود. اگر هر کاربر خاصی نیاز به سقف بالاتر داشته باشد، می‌‌تواند از طریق ایمیل با Hitbtc تماس بگیرد و درخواست کند تا وضعیت وی به “واجد شرایط” (Qualified) ارتقا یابد.

اگر کاربر بیش از محدودیت‌‌های مجاز خود، انتقال دهد، در چند هفته بعد تمام وجوه به حساب او اضافه می‌‌شود. کاربر در صورت عدم رضایت از این سرویس می‌‌تواند با خدمات پشتیبانی مشتریان تماس بگیرد و تقاضای بازپس دهی کامل وجوه را داشته باشد.

کارمزدها به مقدار سپرده و ارز مورد استفاده بستگی دارد. برای یورو، مبلغی معادل ۵ یورو برای سپرده‌‌های کمتر از ۵۰،۰۰۰ یورو و ۱٪ پس از آن وجود دارد. کارمزد مشتریان با استفاده از دلار آمریکا سبک تر است و هزینه ۱٪ بدون در نظر گرفتن مبلغ (محدودیت: حداقل – ۶ دلار، حداکثر – ۴۵ دلار) را به دنبال دارد.

سپرده گذاری به شکل ارزهای دیجیتال نامحدود هستند و هیچ کارمزدی ندارند. علاوه بر بیت‌‌کوین، بیش از ۵۰ آلتکوین در حال حاضر پذیرفته شده‌‌اند، اما برداشت از حساب همچنان کارمزدهایی را به دنبال دارد که برای دانستن مقدار آن می‌‌توان از سایت Hitbtc کمک گرفت. برای ارزهای رمزنگاری شده، فقط کارمزدهای مربوط به شبکه دریافت می‌‌شود، در حالی که برداشت‌‌های فیات با هزینه ۲٪ (کارمزد ثابت ۳۰ یورویی برای سپرده‌‌های کمتر از ۵۰،۰۰۰ یورو) می‌‌باشد.

معاملات

Hitbtc پیشنهادات معاملاتی زیر را ارائه می‌‌دهد:

 • limit orders
 • ‌‌ market orders
 • ‌‌ good-til-canceled
 • ‌‌ good-til-date/time
 • ‌‌ day
 • ‌‌ immediate-or-cancel
 • ‌‌ fill-or-kill

این سایت همچنین طیف گسترده ای از زوج های معاملاتی را ارائه کرده است، و از یورو، دلار، و بیت‌‌کوین و بیش از ۵۰ آلتکوین محبوب دیگر از جمله (لایت کوین، دوج کوین، ریپل، اتریوم، اتریوم کلاسیک، و بیت‌‌کوین کش پشتیبانی می‌‌کند.

یک محیط آزمایشی نیز وجود دارد که به تازه واردان سایت و API آن اجازه می‌‌دهد تا سایت را بدون از دست دادن پول واقعی تست کنند. ما سعی کردیم از آن استفاده کنیم، اما همانطور که انتظار می‌‌رفت، کار نمی‌‌کرد زیرا بارگیری داده‌‌ها نتوانست انجام شود.

Chart and data failed to load on HitBTC demo

هر چیزی که مربوط به معامله باشد در زیر بخش صرافی آمده است. اولین چیزی که می‌‌توان یافت یک نمودار است که در سمت راست بالای صفحه نمایش داده می‌‌شود. کاربر می‌‌‌‌تواند از نمودارهای Hitbtc به یک نمودارهای سایت TradingView تغییر حالت بدهد؛ که هر دو سطح بالایی از تعامل و سفارشی سازی را ارائه می‌‌دهند.

Native candlestick chart on HitBTC, LTC/BTC

در زیر نمودار (یا در قسمت پایین‌‌تر، بسته به اندازه صفحه نمایش دستگاه)، دو باکس برای خرید و فروش با زوج معاملاتی انتخاب شده وجود دارد. ایجاد یک پیشنهاد معاملاتی به سادگی پر کردن پارامتر فرم ها و کلیک بر روی یک دکمه انجام می‌‌پذیرد.

در نزدیکی این باکس‌‌ها یک باکس سوم حاوی لیستی از تمام سفارشات کاربر قرار گرفته است. می‌توانید در زبانه های این قسمت پشنهادهای پر نشده (Active Orders)، پیشنهادهای کنسل شده و یا پر شده، و همچنین معاملات پیشین خود را مشاهده کنید. مدیریت پیشنهادهای فعال را می‌‌توان از این قسمت انجام داد، که امکان ویرایش یا کنسل کردن آنها را فراهم می‌‌کند.

Buy and sell boxes and orders list on HitBTC

یک قسمت Order Book نیز برای جفت معاملاتی فعلی ارائه شده است که شامل پیشنهادهای خرید و فروش در انتظار پردازش می‌باشد و یک ترول‌‌باکس نیز با اتاق‌‌های چتی با بیش از ۱۰ زبان در کنار این Order Book قرار داده شده است.

Order book for LTC/BTC and Arabic trollbox

تا به امروز، سایت خدمات معاملات حاشیه‌‌ای را ارائه نمی‌‌دهد، اما یک مطلب وبلاگی اخیر نشان می‌‌دهد که آنها در حال کار بر روی داشتن این ویژگی و اجرای آن هستند.

نرم افزار تلفن همراه

در حال حاضر هیچ برنامه ارائه شده توسط Hitbtc وجود ندارد و همچنین این صرافی از پلتفرم‌‌های واسطه ای مانند Metatrader پشتیبانی نمی‌‌کند. سایت آنها تا حدی responsive است، بنابراین کاربران هنوز می‌‌توانند از تلفن‌‌های همراه خود و با کمی سختی، به حساب خود دسترسی داشته باشند و معاملات خود را انجام دهند.

امنیت در Hitbtc

امنیت یک مساله مهم برای Hitbtc است، زیرا تیم پشتیبانی خود، این مساله را بیش از یک بار در انجمن‌‌های مختلف در سطح اینترنت اعلام کرده است.

اولین قدم به سوی یک محیط امن، داشتن احراز هویت دو عاملی یا ۲FA برای حساب‌‌ها است، و یک لایه امنیتی اضافی به طور جداگانه ارائه می‌‌شود تا از ورود و برداشت از حساب ها محافظت کند. علاوه بر این برای اضافه کردن مرحله دوم امنیتی برای ورود به سیستم، Hitbtc یک لیست از تاریخ ورود به سیستم را نگه می‌‌دارد که در آن تمام ورودهای به حساب کاربری به کاربر نشان داده می‌‌شود و از طریق ایمیل از IP های جدیدی که وارد حساب شده اند به کاربر اطلاع رسانی می‌‌شود.

با وجود اینکه ایمیل‌‌ها رمزنگاری نمی‌‌شوند، هنگام برداشت از حساب، یک درخواست تأییدیه به ایمیل ارسال می‌‌شود و برای ادامه برداشت از حساب، کاربر باید بر روی لینک داخل ایمیل کلیک کند. داده های موجود در سایت به صورت رمزنگاری شده و به عنوان HTTPS در سایت قابل دسترسی است.

پایگاه داده روزانه با هدف افزایش ضریب احتیاط در برابر هرگونه آسیب یا ضرر نهایی، به صورت روزانه پشتیبان‌‌گیری می‌‌شود. Hitbtc همچنین دارای یک برنامه پاداش دهی است که شاید برای افرادی که قبلا مشتری آنها نبوده‌‌اند (یا علاقه مند به تبدیل شدن به مشتری نیستند) جذاب نباشد.

کیف پول‌‌های سرد برای ذخیره کوین های صرافی مورد استفاده قرار می‌گیرند و از ارزهای رمزنگاری شده گوناگونی پشتیبانی می‌کنند. هیچ اطلاعات عمومی در مورد این کیف پول ها افشا نشده و آدرس‌‌های آنها هنوز ناشناخته باقی مانده است.

Hitbtc تا کنون هک نشده است، که نشان می‌‌دهد که طرح امنیتی آنها واقعا کار می‌‌کند. برخی از کاربران ادعا می‌‌کنند که حساب‌‌هایشان علیرغم داشتن ۲FA فعال، هک شده‌‌اند، ولی به درستی نمی‌توان درستی ادعای آن‌ها را متوجه شد.

تجربه کاربران هنگام استفاده از Hitbtc

رابط کاربری گرافیکی، پاسخگو و کاربرپسند است و کار تازه واردان معامله را راحت می‌‌کند. اما برای معامله گران حرفه ای به اندازه کافی پیچیده است.

فرآیند برداشت از حساب بسیار کند است و ادعاهای زیادی وجود دارد که کاربران هنگام خروج سپرده‌های خود دچار مشکل شده اند و با پیغام خراب بودن کیف پول مواجه شده‌اند.

نتایج بررسی‌‌ها در سایت‌‌هایی مانند CryptoCompare و BitTrust مثبت و منفی است، اما اخیرا لحن آنها کمی منفی نیز شده است. Hitbtc دارای رتبه ۲.۴ در CryptoCompare و ۲.۴۳ در BitTrust است.

پشتیبانی مشتریان

از طریق سه کانال مختلف انجام می‌‌شود:

فرومی که در ساعات کاری فعالیت می‌‌کند ( که تیم پشتیبانی تلاش می‌‌کند در طی یک روز به مسائل مربوط پاسخ دهد)

یک ایمیل پشتیبانی و یک سیستم تیکتی

بخش سوالات متداول وجود دارد که خیلی جامع نیست اما اکثر موضوعات را با جزئیات کافی پوشش می‌‌دهد.

نتیجه

Hitbtc یک جایگزین مناسب برای معامله‌‌گران نیمه‌‌وقت است، افرادی که نیاز به واریز و پرداخت مکرر حساب خود ندارند. این صرافی یک گزینه مناسب برای علاقه مندان به آلتکوین هاست، زیرا بیش از ۵۰ ارز را در فهرست خود دارد. سرمایه‌‌گذارانی که حجم معاملاتی خوب و سرعت بالای معاملات را می‌‌خواهند، به طور قطعی بهتر است که صرافی های بهتری را برای معاملات خود پیدا ‌کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. Reza

  سلام من می‌خوام داراییمو خارج کنم ولی پیام ممنوعیت میده چکار باید بکنم