بررسی صرافی Bithumb

بیتامب، یک صرافی ارز رمزنگاری‌شده در کره جنوبی می‌باشد که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. در این مقاله مزایا و معایب آن بررسی شده و ارزهایی که توسط آن پشتیبانی می‌شوند معرفی شده‌اند. همچنین این مقاله امنیت این صرافی را نیزتحلیل کرده و حجم نقدینگی آن را آنالیز نموده است.  

0 234

 آیا شما به خرید و فروش ارز رمز در Bithumb فکر می‌کنید، اما در ابتدا می‌خواهید بدانیدکه این صرافی گزینه درستی برای شما هست یا خیر؟ یا ممکن است از اینکه در Bithumb معامله نمایید، عصبی بشوید، و دوست دارید تا قبل از اینکه این موضوع برایتان اتفاق بیافتد، در مورد امنیت آن بیشتر بدانید.

در این بررسی کامل بر بیتامب (Bithumb)، مروری سریع بر این موضوع که موسسان بیتامب چه کسانی هستند و کار خود را چگونه آغاز کرده‌اند، خواهید داشت. پس از آن، چگونگی خرید سکه و مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

همچنین در ادامه در خصوص انواع سکه‌های فهرست شده در بیتامب صحبت می‌شود. همچنین درباره اینکه این سکه‌ها برای چه کسانی مناسب‌ترین گزینه می‌باشند نیز صحبت خواهد شد. در نهایت، تمام موارد با فهرست‌کردن مزایا و معایب آن‌، به صورت خلاصه برای شما بیان خواهد شد.

با خواندن این متن از ابتدا تا انتها ، تمامی اطلاعاتی را که در این خصوص نیاز دارید به دست خواهید آورد تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این پلتفرم، خواسته‌های شما را برآورده می‌سازد یا اینکه این کار را انجام نمی‌دهد.

فهرست مطالب

 •  مقدمه‌ای مختصر بر Bithumb
 •  روش‌های پرداخت
 •  کارمزد‌های Bithumb- سپرده‌گذاری، برداشت از سپرده و معامله
 • در دسترس بودن (موجود بودن) سکه
 • ثبت‌نام در Bithumb
 • چه کسی باید از Bithumb استفاده نماید؟
 • مروری بر Bithumb: آیا Bithumb، امن است؟
  •  هک‌شدن Bithumb
 •  مروری بر Bithumb: مزایا و معایب
 •  نتیجه‌گیری

مقدمه‌ای مختصر بر Bithumb

Bithumb، یک صرافی واسطه‌ای (third party exchange) است که به شما این امکان را می‌دهد تا گستره‌ای متنوع از رمزارزها را بخرید، بفروشید و با آن‌ها معامله نمایید. Bithumb در سال ۲۰۱۳ توسط شرکتی به نام BTC Korea.com Co. Ltd به‌وجود آمد و سران آن در کره جنوبی مستقر هستند.

با شروع به کار بیتامب و اوج گرفتن آن، این صرافی به یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های دنیا در حجم‌ مبادلات روزانه تبدیل شده است. حجم مبادلات روزانه مقدار پولی است که مردم در یک دوره‌ی ۲۴ ساعته با آن معامله کرده‌اند. در واقع، در زمان نگارش این مطلب در ژوئن ۲۰۱۸، Bithumb دارای حجم متوسطی برابر با ۱۰۰ میلیون دلار به صورت روزانه بوده است و به این شکل،  حجم معاملاتی آن به مقدار ۲ میلیارد دلار رسیده است.

بررسی صرافیBithumb
بررسی صرافیBithumb

Bithumb همچنین حساب‌هایی را برای سرمایه‌گذاران مؤسسات ارائه می‌دهد و این یکی از دلایلی است که به واسطه‌ی آن به چنین حجم بالایی از معاملات دست یافته است. این موضوع واقعاً دارای اهمیت می‌باشد، چراکه تضمین می‌نماید تا همواره در بازار نقدینگی کافی برای ایجاد یک معامله وجود داشته باشد.

موسسان Bithumb آن را به گونه‌ای طراحی نموده‌اند که توسط هر کسی قابل استفاده باشد، بدین معنا که برای کسانی که کار با آن را تازه شروع می‌کنند، بسیار کاربر-پسند و کامل است. هرچند درصد بسیاری از کسانی که با بیتامب معامله می‌نمایند، از کره جنوبی هستند ولی وب‌سایت آن‌ها از زبان‌های انگلیسی، چینی، ژاپنی و حتی هندی هم پشتیبانی می‌نماید.

بنابراین، حال که شما می‌دانید آن‌ها که هستند و چه زمانی تاسیس شده‌اند، بخش بعدی این بررسی، به این موضوع می‌پردازد که چگونه می‌توانید سکه خریده و چه مبالغی از شما دریافت خواهد شد.

روش‌های پرداخت

همواره مهم است که پیش از آنکه ثبت‌نامی را انجام دهید، در نظر داشته باشید که یک صرافی ارز رمزنگاری‌شده از چه روش‌های پرداختی پشتیبانی می‌نماید، چون ممکن است گزینه‌ای که شما به‌دنبال آن هستید، وجود نداشته باشد.

خبر خوب آن است که بیتامب دارای امکاناتی است که سرمایه‌گذاری‌های ارز فیات‌ و استرداد آن‌ را انجام می‌دهد و خبر بد آن است که این مسئله فقط در خصوص افراد مقیم در کره جنوبی که از KRW استفاده می‌کنند، صادق است.

چنان‌چه شما این متن را می‌خوانید و از کره جنوبی نیستید، نگران نباشید، چون هنوز هم می‌توانید سرمایه‌گذاری نمایید و برای این کار از یک ارز رمزگذاری‌شده استفاده کنید.

اگر به تازگی کار با ارز رمزها را آغاز کرده‌اید و هنوز هیچ سکه‌ای ندارید، بهترین کار بازنمودن یک حساب در کوین‌بیس (Coinbase) می‌باشد. کوین‌بیس این امکان را برای شما فراهم می‌نماید تا یک حساب باز کرده و با استفاده از حسابی که به آن بدهکار می‌شوید یا یک حساب اعتباری یا به صورت مستقیم از طریق یک حساب بانکی، سرمایه‌گذاری نمایید.

کارمزد‌های بیتامب سپرده‌گذاری، برداشت از سپرده و معامله

کارمزد سرمایه‌گذاری بستگی به نوع سکه‌ای دارد که می‌خواهید با آن در حساب خود سرمایه‌گذاری نمایید. بنا به دلایلی، کارمزد سپرده‌گذاری رمزارزهایی مثل اتریوم، ریپل (Ripple) و EOS رایگان هستند، و این در حالی است که برخی دیگر از این ارزها مانند بیت‌کوین، دش (Dash) و لایت‌کوین (Litecoin) کارمزد‌ی بسیار کمی دارند. به عنوان مثال، سرمایه‌گذاری روی یک بیت‌کوین، کارمزدی برابر با BTC001/0 دارد.

همچنین مقدار حداقلی برای سپرده‌گذاری نیز تعیین شده است که باید آنرا در نظر داشته باشید، به هر حال، در زمان نگارش این بررسی بیتامب، مقدار این حد بسیار پایین است. برای مثال، مقدار حداقل سرمایه‌گذاری لایت‌کوین، برابر با ۰.۱ LTC و مقدار حداقل سرمایه‌گذاری با اتریوم کلاسیک، نیز برابر با ۰.۱ ETC است!

هنگامی که قصد دریافت ارزهای رمزنگاری‌شده‌ی خود را داشته باشید نیز، کارمزد‌ها بستگی به نوع سکه‌ای دارد که شما قصد دریافت آن را دارید. به عنوان مثال، اتریوم کارمزدی برابر با ۰.۰۱ ETH و بیت‌کوین، کارمزدی برابر با ۰.۰۰۱ BTC‌ دارد. برای دریافت فهرست به‌روزشده‌ای از قیمت‌ها، به وب‌سایت بیتامب مراجعه نمایید.

کارمزد‌های معاملاتی بیتامب چگونه است؟

وب‌سایت ادعا نموده که آن‌ها کمترین کارمزد‌ها را در این صنعت دارند. کارمزد‌ی مبنایی که Bithumb دریافت می‌نماید، برابر با ۱۵/۰٪ کل مقداری است که شما خرید کرده یا می‌فروشید. برای مثال، اگر ۱۰۰۰ دلار ریپل خرید ‌کنید، مبلغ ۱۵/۰٪ از این مبلغ را می‌پردازید که برابر با ۵۰/۱ دلار است.

از نظر فنی، این مبلغ در واقع، کمترین مقدار در این صنعت نیست، چون باینانس (Binance) صرفا نرخ ثابتی برابر با ۱/۰٪ را دریافت می‌نماید. با این حال، چنان‌چه از حساب تضمینی (voucher) بیتامب استفاده کنید، که امکان دسترسی به آن از طریق حساب شما فراهم است، در واقع می‌توانید به نرخ‌های ارزان‌تری نیز دست یابید.

این کار کارمزد‌های بیتامب شما برای معامله را به میزان ۰۱/۰-۰۷/۰٪ کاهش خواهد داد. چنان‌چه بتوانید بیشترین تخفیف را دریافت کنید (که این موضوع به واسطه‌ی جایزه ]بیتامب[ به ازای حجم‌های مبادلاتی بزرگ است، آن‌گاه بیتامب ]واقعا[ یکی از ارزان‌ترین موارد در این صنعت خواهد بود.

بنابراین، حال که فهمیدید چگونه می‌توانید روی سکه‌ها سرمایه‌گذاری نموده و کارمزد‌های بیتامب چگونه دریافت می‌شوند، بخش بعدی این بررسی بیتامب، به انواع سکه‌هایی معطوف خواهد بود که می‌توانید تهیه نموده و بخرید.

سکه‌های در دسترس

در زمان نگارش این مقاله (ژوئن ۲۰۱۸)، در مجموع ۳۷ سکه مختلف وجود دارد که می‌توانید بخرید، بفروشید و با آن‌ها در بیتامب معامله نمایید. نوع سکه‌ی موجود، بستگی به آن دارد که شما به دنبال چه هستید.

آن‌ها از بیشتر ارز رمزهای رایج مانند بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، لایت‌کوین و بیت‌کوین‌کش پشتیبانی می‌نمایند. همچنین از اکثر سکه‌هایی مانند اتوس (Ethos)، آگور (Augur) و اترنیتی (Aeternity) که محبوبیت کمتری دارند نیز پشتیبانی می‌کنند.

جالب است که مانند اکثر دیگر صرافی‌های کره‌ی جنوبی، قیمت‌های سکه‌های محبوب مانند بیت‌کوین، در واقع گران‌تر از صرافی‌هایی است که در سایر کشورها وجود دارند. مردم فکر می‌کنند که این امر به این دلیل است که صرافی‌های کره‌ی جنوبی، بسیار حرفه‌ای‌تر از سایر کشورها هستند، که به خاطر استرداد سریع ]در صورت درخواست[ و امنیت بالای آن‌ها می‌باشد.

به علاوه، از آن‌جا که معامله ارزهای رمزنگاری ‌شده، اکنون در چین ممنوع شده است، بسیاری از معامله‌گران چینی از صرافی‌های موجود در کره جنوبی استفاده می‌نمایند تا قوانین را دور بزنند.

هرچند بیتامب یکی از بزرگ‌ترین بورس‌های موجود در جهان است، اما تعداد سکه‌های موجود در مقایسه با سایر رقبای آن بسیار کمتر است. به عنوان مثال، صرافی‌هایی مانند باینانس و کریپتوپیا (cryptopia) دارای صدها ارز رمز مختلف برای معامله هستند که البته این موارد همواره در حال افزایش است.

از سوی دیگر، سکه‌های موجود در بیتامب، در فهرست‌های آن‌ها نیز قابل انتخاب است. جدیدترین موردی که اضافه شد در ژوئن ۲۰۱۸ بود که با اضافه‌نمودن کاردانو (Cardano)‌ و توکن استاتوس (Status Token) صورت گرفت. هرچند این امر می‌تواند برای افرادی که تمایل دارند تا سکه‌هایی را از یک فهرست بزرگ و گسترده انتخاب کنند، ناامیدکننده باشد، اما تیم بیتامب صرفا تمایل به پشتیبانی از پروژه‌هایی دارد که باور دارد قانونی و درست هستند.

این بدان معنا است که زمانی که رمزارزهای جدیدی پس از ICO برای اولین بار منتشر می‌شوند، پیش از آن‌که در فهرست بیتامب قرار بگیرند، مدت زمان زیادی باید در انتظار بمانند. بدین ترتیب، تاریخچه نشان می‌دهد که هنگامی که یک سکه به فهرست بیتامب اضافه می‌شود، واقعا افزایشی را در ارزش خود تجربه کرده است.

برای دیدن فهرست کاملی از ارزهای رمزنگاری‌شده‌ای که در بیتامب موجود بوده و می‌توان با آن‌ها معامله نمود، روی این لینک کلیک کنید.

ثبت‌نام (Sign up) در بیتامب

در این بررسی بیتامب، به دنبال روشی هستیم که تشریح نماییم باز نمودن یک حساب، تا چه حد ساده است، برای این منظور به این نتیجه رسیدیم که به شما تعدادی اسکرین‌شات نشان داده شود! چنان‌چه با این روش، باز هم مشکلاتی داشتید، می‌توانید راهنمای گام‌به‌گام ما را دنبال نمایید.

مهم است بدانید که در می‌۲۰۱۸، تیم بیتامب اعلام نمود که ثبت‌نام حساب‌ها را برای ۱۱ کشور محدود ساخته‌ است.

این کشورهای خاص به عنوان کشورها و قلمروهای غیرهمکار قلمداد می‌شوند، و مشکلات مربوط به نقاط ضعف آن‌ها نیز در تسویه‌های پولی باعث قطع همکاری با آن‌ها شده است.

اولین چیزی که باید انجام شود، آن است که از وب‌سایت رسمی بیتامب دیدن کنید، که می‌توانید این کار را با کلیک روی این لینک انجام دهید.

سپس بر روی دکمه Sign Up کلیک نمایید.

بررسی صرافیBithumb
بررسی صرافیBithumb

این کار، بخشی از فرایند ثبت‌نام است که در آن باید برخی از اطلاعات پایه را وارد نمایید. متوجه خواهید شد که بر خلاف برخی صرافی‌ها، بیتامب اطلاعات زیادی را درخواست می‌نماید، که دلیل این امر آن است که می‌خواهد مطمئن شود تا مقررات کره، نقض نخواهد شد.

لازم است آدرس ایمیل خود را وارد نموده و سپس بر روی Check Duplicate کلیک نمایید. همچنین باید تیک کنار باکس را بزنید تا بفهمند که یک ربات نیستید!

بررسی صرافیBithumb
بررسی صرافیBithumb

سپس لازم است تا ملیت خود را وارد نمایید. همچنین می‌بایست شماره تلفن خود را هم وارد کنید. وارد کردن شماره صحیح دارای اهمیت می‌باشد، زیرا برای تکمیل نمودن ثبت نام، امری ضروری می‌باشد.

بررسی صرافیBithumb
بررسی صرافیBithumb

هنگامی که شماره تلفن خود را وارد کردید، بر روی SMS Request کلیک کنید. سپس یک کد ۶ رقمی برای شما ارسال خواهد شد، که لازم است آن را در باکس Cellphone verification number وارد نمایید.

پس از آن باید اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. این اطلاعات شامل نام کامل، تاریخ تولد و جنسیت هستند. همچنین لازم است تا آدرس کامل منزل خود را نیز وارد نمایید.

بررسی صرافیBithumb
بررسی صرافیBithumb

اکنون باید یک رمز قوی ایجاد نمایید. طول این رمز باید بین ۸ و ۱۲ کاراکتر بوده و آن را مجددا در باکس زیر نیز وارد کنید. همچنین باید یک پین نامبر ۴ رقمی نیز انتخاب کنید. اطمینان حاصل نمایید که این رمز، چیزی باشد که هیچ‌کس نتواند آن را حدس بزند، مثلا ۱۲۳۴ یا تاریخ تولد شما اعداد مناسبی نیستند.

بررسی صرافیBithumb
بررسی صرافیBithumb

همچنین لازم است تا هر دو باکس مربوط به قواعد و شرایط  را تیک بزنید. احتمالا بهتر است تا این موارد را مطالعه کرده و مطمئن شوید که قواعد و مقررات بیتامب را درک نموده‌اید.

بررسی صرافیBithumb
بررسی صرافیBithumb

هنگامی که از ورود تمامی اطلاعات رضایت پیدا کردید، روی دکمه‌ی Sign Up کلیک نمایید. آن‌گاه یک ایمیل تأییدیه برای شما ارسال خواهد شد، که هنگامی که این ایمیل به شما رسید، باید روی آن کلیک نمایید.

تبریک، اکنون شما یک حساب در بیتامب دارید!

شما اکنون در دسته‌ای قرار دارید که سطح ۱ نامیده می‌شود، و این بدان معنا است که می‌توانید مستقیما به معامله بپردازید بدون آنکه نیاز به هیچ کار اضافه‌ای داشته باشید. با این حال، اگر بخواهید تا در مقادیر واقعا بزرگ، معامله نمایید باید حساب خود را به سطح بعدی ارتقا دهید.

این امر مستلزم آن است که برخی از مدارک شناسایی مانند پاسپورت یا مدرک اثبات اقامت خود را آپلود کنید. متأسفانه وب‌سایت بیتامب، به صورت شفاف مشخص نمی‌کند که پیش از آنکه نیاز به انجام سپرده‌گذاری یا استرداد نمایید، به چه میزانی می‌توانید سرمایه ‌گذاری نموده یا درخواست استرداد نمایید، پس بهترین کار آن است که به صورت مستقیم با آن‌ها تماس بگیرید.

چه کسی باید از بیتامب استفاده نماید؟

پیش از این بیان شد که پلتفرم بیتامب برای تازه‌کاران بسیار مناسب است. وب‌سایت آن واقعا شفاف است و از رنگ‌های ساده استفاده نموده است. همچنین تمام آیتم‌ها به خوبی برچسب‌گذاری شده‌اند، و بنابراین معامله را بسیار مستقیم و راحت می‌سازند.

می‌توانید با استفاده از اعتبارهای مجازی (اعتبارهای غیر واقعی که برای تست شبکه استفاده می‌شوند)، معامله کرده و بدین ترتیب، فرصتی عالی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا پیش از سرمایه‌گذاری واقعی، پلتفرم را تست نمایید. به هر حال، در ابتدا لازم است تا پیش از آن‌که از حالت مجازی استفاده نمایید، یک حساب باز نمایید.

از سوی دیگر، پلتفرم بیتامب برای معامله‌کنندگان حرفه‌ای نیز مناسب است! ابزار معاملاتی متنوع بسیاری مانند تحلیل‌های نموداری و و کندل بارها وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید. به علاوه از آن‌جایی که بیتامب یکی از بزرگ‌ترین حجم‌های معاملاتی در جهان را دارد، همواره نقدینگی خوبی برای افرادی وجود دارد که تمایل به معامله در مقیاس‌های واقعا بزرگ را دارند.

همچنین یک ویژگی جالب به نام “ارسال وجه (remittance) “ وجود دارد، که ارسال وجوه به صورت بین‌المللی را ممکن می‌سازد!

در نهایت، چه شما یک تازه‌کار باشید و چه یک معامله‌گر باتجربه‌تر، پلتفرم بیتامب برای تمامی معامله‌کنندگان، عالی است.

چنان‌چه از زاویه‌ی پشتیبانی مشتریان بنگریم، صرافی بیتامب، دارای امکان چت زنده و همچنین پشتیبانی تلفنی ۲۴/۷ است. بدان معنا که چنان‌چه شما مشکلی با حسابتان داشته باشید، همواره می‌توانید از کمک و پشیتبانی بهره‌مند شوید.

همچنین مهم است به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید در بیتامب به صورت ناشناس به معامله بپردازید. ولی می‌توانید صرفا با استفاده از ارز رمزنگاری‌ شده به سرمایه‌گذاری یا استرداد آن بپردازید، اما همچنان لازم است تا گستره‌ی کاملی از اطلاعات شخصی خود را ارائه نمایید. اگر این موضوع، خوشایند شما نبوده و آن چیزی نیست که دوست دارید انجام دهید، پس بیتامب نمی‌تواند بهترین صرافی برای شما باشد.

بنابراین، اکنون که می‌دانید این صرافی برای چه کسانی مناسب‌ترین صرافی است، در بخش بعدی از این بررسی به میزان ایمنی پلتفرم مذکور پرداخته می‌شود.

مروری بر بیتامب: آیا بیتامب امن است؟

پیش از آنکه پولی را که به سختی به دست آورده‌اید، در یک صرافی واسطه‌ای  سرمایه‌گذاری نمایید، همواره مهم است که ابتدا بدانید این واسطه چقدر امن است.

بنابراین، آیا بیتامب امن است؟ در ابتدا، قوانین مربوط به ارزهای رمزنگاری‌ شده در کره جنوبی، کمی سخت‌گیرانه‌تر (قوی‌تر) بودند، بنابراین صرافی‌ها مسئولیت‌های بیشتری در قبال امن نگه‌داشتن سرمایه‌های مشتریان داشتند.

ممکن است از دستورالعمل‌های ثبت‌نام ذکرشده در بالا به این امر پی برده باشید. این مسئله تضمین می‌نماید که برای هر فرد صرفا می‌توان یک حساب کاربری باز نمود، و همچنین معامله‌کردن به صورت ناشناس را محدود می‌نماید.

همچنین بیان شد که نه تنها لازم است شماره موبایل خود را ارائه نمایید بلکه باید آن را تأیید نیز بنمایید. به علاوه بیتامب برای شما این امکان را نیز فراهم می‌کند که احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید. بدان معنا که هر بار بخواهید وارد شده یا درخواست استرداد مبالغی را داشته باشید، لازم است تا شماره‌ای را که به موبایل شما فرستاده می‌شود، وارد نمایید.

همچنین وب‌سایت از یک فناوری رمزنگاری استفاده می‌نماید که از اطلاعات شخصی شما در برابر هکرهای بیرونی محافظت بیشتری می‌نماید.

هک کردن بیتامب

در ژوئن ۲۰۱۷، گزارش شد که سرورهای بیتامب هک شده‌اند که این امر منجر به از دست رفتن تقریبا ۱۰۰ میلیون کاربر (Won) بیتامب شد. در آن زمان، مقدار خسارت برابر با ۹۴ میلیون دلار شد. بر اساس گزارشی که داده شد، بیش از ۳۱۰۰۰ حساب انفرادی توسط هکرها مورد دستبرد قرار گرفته بودند و این بدان معنا است که اکثر افراد، پول خود را از دست داده بودند.

تیم بیتامب، در پاسخ، بیان کرد که برای تمامی افرادی که پول خود را از دست داده‌اند، ماکزیمم تا ۹۰۰ دلار جبران خسارت خواهد نمود. هرچند این بورس، پس از آن زمان، دیگر مورد هک قرار نگرفت (لااقل تا جایی که ما می‌دانیم)، این امر نگران‌کننده است که هکرها قادر شده بودند تا کنترل‌های امنیتی آن‌ها را بشکنند.

این موضوع باید همواره در خاطر شما بماند که باید همواره مقادیر کمی از ارزهای رمزنگاری ‌شده را در یک صرافی نگه دارید، چون هرگز نمی‌توانید ۱۰۰٪ اطمینان داشته باشید که این صرافی‌ها هیچ‌گاه هک نخواهند شد.

مسئله‌ی دیگری که این صرافی اخیرا آن را تجربه نمود، یک بررسی عمقی توسط مقامات کره جنوبی بود. این بررسی، دپارتمان مالیاتی ، واحد اطلاعات مالی و همچنین وضع‌کنندگان مقررات مالی  را شامل می‌شد.

این آژانس‌ها به بررسی این موضوع پرداختند که آیا بیتامب در چارچوب قوانین عمل می‌نماید یا اینکه اینکار را نمیکند؛ و زمانی که نتایج بررسی‌ها به صورت اورجینال منتشر شد، قیمت ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ی مختلف، کاهش یافت. به هر حال، خبرهای خوب آن است که در ژوئن ۲۰۱۸ گزارش شد که این صرافی از هرگونه بزهکاری پاکسازی شده است.

در نهایت، بیتامب دارای برخی از کنترل‌های امنیتی واقعا خوب است که تضمین می‌نماید سرمایه‌های شما ایمن نگه داشته شوند. بیتامب اجازه ایجاد و فعالیت حساب‌های ناشناس را نمی‌دهد و دارای کارمندانی می‌باشد که وظیفه‌ی آن‌ها پایش فعالیت‌های مشکوک است. هرچند هیچ صرافی ارز رمزنگاری‌ شده‌ای به صورت ۱۰۰٪ امن نیست، اما بیتامب یکی از امن‌ترین آن‌ها است.

بنابراین، اکنون که می‌دانید بیتامب امن است، بخش پایانی این مقاله، به مزایا و معایب این صرافی اختصاص دارد.

بررسی بیتامب: مزایا و معایب

مزایا:

 • به وجودآمدن در سال ۲۰۱۳: آن‌ها را به یکی از مستحکم‌ترین صرافی‌ها مبدل ساخته است
 • دارای کارمزدهای بسیار پایین می‌باشد
 • حجم بالای معاملات: همواره دارای نقدینگی خوب است
 • پشتیبانی ۲۴/۷: هم چت زنده و هم تلفن
 • کنترل‌های امنیتی خوب
 • ایده‌آل هم برای تازه‌کاران و هم برای معامله‌کنندگان حرفه‌ای

معایب

 • سرمایه‌ گذاری ارز فیات، صرفا برای افراد مقیم در کره جنوبی
 • مقدار کم سکه‌های پشتیبانی شده در مقایسه با سایر صرافی‌ها
 • این صرافی در سال ۲۰۱۷ هک شد و در سال ۲۰۱۸ مورد بررسی قرار گرفت
 • فرایند کند احراز هویت برای ارتقا سطح

نتیجه‌گیری

اینجا پایان بررسی بیتامب است! اگر این متن را از ابتدا تا انتها مطالعه کرده باشید، اکنون باید ایده‌ی خوبی در این خصوص داشته باشید که آیا بیتامب، یک بورس مناسب برای شما هست یا اینکه اینگونه نمی‌باشد.

در این بررسی، به کارمزدهای بیتامب، سکه‌هایی که از آن‌ها پشتیبانی می‌شود و روش‌های سرمایه‌ گذاری پرداخته شده است. همچنین فرایند ثبت‌نام برای شما تشریح شده و تعدادی اسکرین‌شات نیز ارائه شد.

بیتامب از آن جهت که در هنگام ثبت‌نام، بسیاری از اطلاعات شخصی را از شما دریافت می‌کند، با اکثر صرافی‌های دیگر، که مورد بررسی قرار گرفتند، متفاوت است. حتی اگر از ارزهای رمزنگاری ‌شده صرفا برای سپرده‌گذاری و استرداد استفاده می‌نمایید، باز هم لازم است تا اطلاعات شناسایی تفصیلی از خود را ارائه نمایید.

به هر حال، علیرغم اینکه بیتامب در سال ۲۰۱۷ مورد هک هم قرار گرفته است، ولی یک صرافی عالی است که می‌توان از آن استفاده نمود. باید اطمینان حاصل نمود که سرمایه‌های خود را برای مدت بیش از حد طولانی در آن قرار نداد. به همین ترتیب، این کار را باید در خصوص سایر صرافی‌های دیگر نیز به کار بست.

با وجود مطالبی که در این مقاله بیان شد، شما در خصوص بیتامب چگونه فکر می‌کنید؟ آیا فکر می‌کنید که استفاده از آن را آغاز خواهید نمود، یا آیا چیزی وجود دارد که باعث می‌شود آن را دوست نداشته باشید؟

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.