بررسی صرافی چنجلی

چنجلی یک پلتفرم مبادلاتی شناخته شده است که توسط سرمایه‌گذارانی با سطح تجربه ابتدایی و متوسط، برای تبدیل یک ارز رمزنگاری شده به دیگری استفاده می‌شود و شما همچنین می‌توانید در این بورس ارزهای رایج فیات را با ارزهای رمزنگاری‌شده معامله کنید. یکی از ویژگی‌های خوب این صرافی این است که ارز شما را در کیف‌ پول‌هایش نگهداری نمی‌کند و صرفا فقط برای مبادله، ارز را از شما دریافت کرده و پس از انجام مبادله آن را به کیف پول شخص شما بازمی‌گرداند. در این مطلب به بررسی این صرافی پرداخته شده و نحوه کار و مبادله ارز با آن به خوبی توضیح داده شده است.

0 336

چنجلی چیست؟

چنجلی (Changelly) یک پلتفرم مبادلاتی شناخته شده است که توسط سرمایه‌گذارانی با سطح تجربه ابتدایی و متوسط برای تبدیل یک ارز رمزنگاری شده به دیگری استفاده می‌شود. شما همچنین می‌توانید در این بورس ارزهای رایج فیات را با ارزهای رمزنگاری‌شده معامله کنید؛ اما به شما توصیه می‌شود برای اینگونه مبادلات از پلتفرم‌هایی ‌همانند جمینی (Gemini) یا کوین‌بیس (Coinbase) استفاده کنید که بیشتر روی این نوع معاملات تمرکز دارد.

در این مقاله روی این موارد تمرکز خواهیم کرد:

  • اطلاعات کلیدی
  • چگونه عمل می‌کند
  • کارمزدهای معامله
  • ارزهای رمزنگاری شده در دسترس
  • محدودیت نقل و انتقالات
  • اعتماد شرکت
  • امنیت سرمایه
  • پشتیبانی از مشتری
  • نتیجه‌گیری

چنجلی؛ اطلاعات کلیدی

اطلاعات کلیدی

چنجلی (Changelly)
چنجلی (Changelly)
نوع سایت صرافی ارزهای رمزنگاری شده
مناسب برای افراد مبتدی
نرم افزار موبایل
محل شرکت پراگ، چک
تاریخ آغاز به کار شرکت ۲۰۱۳
روش‌های سپرده‌گذاری کارت اعتباری، کارت بدهی، ارز رمزنگاری شده
روش‌های برداشت ارز رمزنگاری شده
ارزهای رمزنگاری شده در دسترس بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و ۶۹ سکه دیگر
اعتماد و اعتبار شرکت خوب
امنیت عالی
کارمزدها متفاوت
پشتیبانی از مشتری معمولی
وبسایت Visit Changelly

چگونه عمل می‌کند؟

چنجلی یک رابط کاربری ساده دارد که شما را در معامله دارایی‌های خود راهنمایی می‌کند. آن‌ها دستورالعمل‌های فراوانی برای شما فراهم می‌کنند که حتی برای اغلب سرمایه‌گذاران تازه‌کار هم قابل فهم محسوب می‌شود.

شما به هنگام ورود با دو منو رو به رو می‌شوید تا دو ارزی که می‌خواهید معامله کنید را انتخاب کنید؛ وقتی که میزان ارز مورد نظر خود را انتخاب کردید، چنجلی تخمینی از میزان ارز جدیدی که دریافت خواهید کرد به شما نشان می‌دهد.

 

چنجلی Changelly
چنجلی Changelly

 

در صفحه بعدی، شما می‌توانید میزانی که در ابتدا وارد کردید را تغییر داده و یا آن را تایید کنید. کارمزد معامله، مقداری که شما دریافت خواهید کرد و زمان تخمینی رسیدن پول هم به خوبی مشخص شده است. چنجلی حتی ۰.۵ درصد کارمزد معامله را نیز محاسبه کرده و نشان می‌دهد تا جای هیچ سردرگمی‌ برای شما باقی نماند.

چنجلی Changelly
چنجلی Changelly

در ادامه، شما باید آدرس کیفی را که قرار است دارایی به آن واریز شود وارد کنید.  این آدرس را دو و یا سه بار چک کنید، زیرا اگر آدرس غلطی وارد کنید، زیرا بعد از انجام معامله هیچ راهی برای دسترسی دوباره به ارز رمزنگاری‌شده خود وجود ندارد.

چنجلی Changelly
چنجلی Changelly

در این مقطع، کار شما تقریبا تمام است. در صفحه بعدی، به شما تمام اطلاعات صفحات قبلی نشان داده می‌شود و از شما می‌خواهد تا صحیح بودن همه چیز را تایید کنید. یکبار دیگر، به شما شدیدا توصیه می‌شود که برای بررسی زمان بگذارید و هر بی‌دقتی را اصلاح کنید چون به محض اینکه پول خود را به کیف چنجلی فرستادید، هیچ راهی برای تغییر و تصحیح این اطلاعات وجود ندارد.

چنجلی Changelly
چنجلی Changelly

برای مرحله آخر، شما باید ارز اصلی که قصد مبادله آن را دارید به کیفی که چنجلی ارائه می‌کند منتقل کنید. شما می‌توانید این کار را یا با کپی کردن آدرس کیف نوشته شده و یا با اسکن کردن کد QR در پایین صفحه انجام دهید.

اگر در حال ارسال استیم (STEEM)، ریپل یا XEM هستید، اطلاعات بیشتری هم برای شما لازم خواهد بود که می‌توانید از اینجا آن ها را پیدا کنید.  here

چنجلی Changelly
چنجلی Changelly
چنجلی Changelly
چنجلی Changelly

وقتی که چنجلی پول شما را دریافت کند، به شما یک ایمیل تایید می‌فرستد. بیشتر نقل و انتقالات صرافی ۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد و شما می‌توانید انتظار داشته باشید که ارز نهایی خود را در همین بازه زمانی در کیفتان داشته باشید.

اگرچه وب‌سایت آن‌ها به خوبی طراحی شده و برای استفاده آسان می‌باشد، اما در برخی مواقع مشکل فنی پیدا کرده و بسیاری از دکمه‌ها به درستی کار نمی‌کنند. وقتی که تیم چنجلی این مشکلات را حل کند، چنجلی یک پلتفرم بسیار عالی در زمینه رابط کاربری خواهد شد.

کارمزدهای معامله

چنجلی یک رقم ثابت ۰.۵ درصد برای هر تراکنش کسر می‌کند؛ این رقم از بسیاری از بورس‌های محبوب پایین‌تر می‌باشد؛ ولی ممکن است همیشه به این شکل نباشد و گاهی اوقات، نرخ تبدیلی که چنجلی از آن برای صورت دادن معامله استفاده می‌کند، از نرخ فعلی بازار بسیار بالاتر است.

طبق وب‌سایت coinmarketcap.com که یک منبع معتبر در داده‌های بازار ارزهای رمزنگاری شده و خرید و فروش آن‌ها محسوب می‌شود و همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، نرخ بازار بیت‌کوین در زمان نوشتن این مطلب، ۵۳۳۷.۶۹ دلار می‌باشد، ولی در چنجلی شما می‌توانید با ۵۳۳۸ دلار فقط ۰.۸۶۶ بیت‌کوین بخرید که این رقم تقریبا ۱۳ درصد کمتر از یک بیت‌کوین کامل می‌باشد و بنابراین بیشتر از ۰.۵ درصد کارمزدی که به شما می‌گویند از شما کسر شده است؛ بنابراین اگر مشکلی با خرید و فروش کمتر از مبلغ کامل ندارید، چنجلی هنوز گزینه‌ای خوب برای معامله‌های سریع می‌باشد.

چنجلی Changelly
چنجلی Changelly
چنجلی Changelly
چنجلی Changelly

ارزهای رمزنگاری شده در دسترس

چنجلی از سکه‌های زیادی پشتیبانی می‌کند که شامل موارد زیر می‌شود:

سکه‌های جدید همواره به پلتفرم اضافه می‌شوند و بنابراین اگر شما در حال حاضر نمی‌توانید چیزی را که می‌خواهید پیدا کنید، ممکن است در آینده نزدیک آن را ببینید.

محدودیت انتقالات

چنجلی میزان ارز فیاتی را که می‌توانید معامله کنید محدود می‌کند، اما این موضوع فقط در هفته اول معامله شما می‌باشد. شهروندان آمریکایی، کانادایی و استرالیایی می‌توانند فقط ۵۰ دلار در اولین تراکنش خود معامله کنند و این محدودیت در معاملات بعدی و در طی ۴ روز به ۱۰۰ دلار افزایش می‌یابد و در عرض یک هفته، محدودیت به ۵۰۰ دلار خواهد رسید و بعد از این دیگر هیچ محدودیتی برای معامله وجود ندارد.

هیچ محدودیتی در میزان ارز رمزنگاری‌شده‌ای که می‌توانید خرید و فروش کنید وجود ندارد. اما شما باید از حداقل سپرده برای هر سکه مطلع باشید. اگر سپرده شما برای پوشش دادن کارمزدهای شبکه کافی نباشد، خطر بالایی وجود دارد که شما سپرده خود را از دست بدهید و نتوانید هیچ سکه‌ای خرید و فروش کنید.

اعتماد شرکت

چنجلی در سال ۲۰۱۳ توسط تیم MinerGate (که یک استخر استخراج می‌باشد) ساخته شده است. آن‌ها مشارکت‌های بسیار زیادی با کیف‌های قدرتمند همانند کوینومی‌ و جاکس (Coinomi  و Jaxx) برقرار کرده‌اند و این پلتفرم در حال حاضر توسط ۵۰۰ هزار کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما تعداد زیادی از  اعضای اجتماع ناراحتی خود را از این شرکت بروز داده و دلیل خود را نرخ‌های ضعیف مبادلاتی می‌دانند که پیش‌تر به آن اشاره شد.

امنیت سرمایه

چنجلی هیچ مشخصاتی از سیاست‌های امنیتی خود ارائه نمی‌کند اما نگرانی زیادی در خصوص امنیت سرمایه آن‌ها وجود ندارد. سرمایه‌های شما هرگز در پلتفرم ذخیره نمی‌شود و در عوض، دارایی‌های شما فورا به کیفی که در معامله وجود دارد ارسال می‌شوند. به عنوان حفاظت بیشتر از حساب شما، چنجلی همچنین از تایید ورود دو فاکتوری استفاده می‌کند.

پشتیبانی از مشتری

در پیدا کردن پشتیبانی مشتری در وب‌سایت چنجلی کمی‌ مشکل وجود دارد. لینک سیستم پشتیبانی فقط در برخی از صفحه‌های آن کار می‌کند و دفعات زیادی پیش می‌آید که هنگام کلیک بر روی لینک پشتیبانی به صفحه اصلی بازگردانده می‌شوید، همچنین در هنگامی که این لینک کار می‌کند، پس از ظاهر شدن یک پاپ آپ آزاردهنده می‌توانید مشکل خود را وارد کنید.

اما از طرف دیگر، این بورس یک بخش FAQ دارد که بسیاری از سوالات کاربران تازه وارد درباره پلتفرم را پاسخ می‌دهد.

نتیجه‌گیری

روی هم رفته، چنجلی یک گزینه قوی برای سرمایه‌گذارانی است که می‌خواهند یک ارز رمزنگاری شده را بدون اذیت‌هایی که در دیگر بورس‌ها موجود است به دیگری تبدیل کنند.

به عنوان شرکت نسبتا جوان، قابل توجه است که این تیم هنوز روی حذف کردن مشکلات وب‌سایت خود فعالیت می‌کند. وقتی که مشکلات این صرافی حل شد و نرخ مبادلاتی هم به سطح رقابتی‌تری رسید، مشکلی بابت توصیه چنجلی به دیگران بابت راه سریع در انتقال سکه‌ها وجود ندارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.