بررسی صرافی پولونیکس: آیا پولونیکس امن است؟

نقطه تمرکز این مقاله صرافی ارز رمزنگاری‌شده پولونیکس می‌باشد. مزایا و معایب و سایر اطلاعات مرتبط با این صرافی را می‌توانید در این مقاله مطالعه بفرمایید. این مطلب همچنین دارای آموزش‌هایی برای ایجاد حساب و کار با این صرافی می‌باشد.

1 606

حتما نام صرافی پرطرفداری چون پولونیکس (poloneix) را شنیده اید؟ اما مطمئن نیستید که آیا مناسب شما هست یا خیر؟ اما نگران نباشید، زیرا هر آنچه را که شما نیاز دارید در این بررسی کامل و جامع راجع به پولونیکس قرار داده شده است!

ابتدا اطلاعاتی ارائه شده است که بیان می‌کند پولونیکس توسط چه کسانی و در کجا پایه گذاری شده است. سپس، علاوه بر توضیحاتی راجع به جدول کارمزد پولونیکس، لیستی از معایب و مزایای آن نیز به شما ارائه خواهد شد. همچنین به یکی از مهمترین سوالات یعنی”آیا پولونیکس امن است؟” نیز پاسخ داده می‌شود.

در انتها نیز ،نحوه ایجاد حساب کاربری و چگونگی استفاده از poloneix گام به گام و به طور تصویری به شما آموزش داده خواهد شد.

نخستین قسمت از بررسی پولونیکس به این موضوع اشاره دارد که کاربرد پولونیکس چیست!‍

فهرست مطالب

 • پولونیکس چیست؟
 • بررسی پولونیکس ـ مزایا و معایب
 • بررسی پولونیکس ـ کارمزد poloneix
 • نحوه استفاده از پولونیکس: ایجاد حساب کاربری
 • نحوه استفاده از پولونیکس : صندوق های سپرده
 • نتیجه گیری
 • پولونیکس چیست؟

پولونیکس یکی از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال است که نخستین بار در سال ۲۰۱۴ توسط تریستان دی‌آگوستا (Tristan D’Agosta) راه اندازی شد. دفاتر آن‌ها واقع در شهر دلاور(Delaware) ایالات متحده است و همین امر نشان‌دهنده‌ی آن است که در کشوری بسیار قانونمند در حال فعالیت است.

poloneix به کاربران خود اجازه‌ی خرید، فروش و تبادل طیف گسترده‌ای از ارز‌های دیجیتال را می‌دهد. این ارز‌های دیجیتال شامل ارزهای مشهوری چون بیت‌کوین(Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) و همچنین ارز‌هایی با محبویت کمتر است.

این صرافی در حال حاضر یکی از پراستفاده‌ترین صرافی‌هاست که حجم معاملاتی آن چیزی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار است! آن‌ها این حجم از پول را از طریق دریافت کارمزد‌های روزانه خود به  دست می‌‌آورند. دریافت کارمزد از طریق پلتفرم‌های خود صرافی صورت می‌گیرد که خریدار و فروشنده ملزم به پرداخت آن هستند.

این صرافی برای معامله‌گران با تجربه‌تر خود خدمات مضاعفی چون خرید و فروش حاشیه‌ای و وام‌های پولونیکس را ارائه می‌دهد.شما می‌توانید با تهیه‌ یکی از ربات‌های وام‌های پولونیکس نظیر اورین(Averin) عمل واریز وام‌های poloneix به حساب خود را به صورت خودکار درآورید.

نکته: وام‌دهی پولونیکس زمانی صورت می‌گیرد که سرمایه‌گذاران به جهت خرید مقادیر ارز بیشتر پولی را قرض می‌گیرند. وقتی این عمل از طریق پولونیکس انجام می‌گیرد در واقع سرمایه‌گذاران از سایر کاربران پولی را قرض می‌گیرند وکاربران در ازای مبلغی که قرض داده‌اند سودی را دریافت می‌کنند!

تاکنون بررسی اجمالی راجع به عملکرد پولونیکس داشتیم. در بخش بعدی نگاهی به مزایا و معایب آن خواهیم داشت!

بررسی poloneix ـ مزایا و معایب

احتمالا همانگونه که می‌دانید هر صرافی مزایا و معایب خود را دارد. برخی از افراد کمترین کارمزد را ترجیح می‌دهند، در حالی که ترجیح برخی دیگر آن صرافی است که اجازه‌ی سپرده‌‌گذاری فیات(Fiat) را می‌دهد. همین امر دلیل اهمیت بررسی همه جوانب پیش از افتتاح حساب است! بنابراین وقت آن رسیده که بررسی معایب و مزایای پولونیکس را آغار کنیم.

مزایا‌ی پولونیکس

یکی از مزایای اصلی استفاده از پولونیکس، طیف گسترده‌ای از ارز‌های دیجیتال موجود در لیست این صرافی است. این ارز‌های دیجیتال شامل ارز‌های اصلی چون ریپل(Ripple)، استیم(Steem)، مونرو(monero) و بیت‌کوین کش(Bitcoin Cash) است. علاوه بر موارد فوق‌الذکر poloneix ارزهای دیجیتال کم اهمیت‌تری چون بلک‌کوین(Blackcoin)،بلا(Bela) و بارست(burst) را در لیست خود جای داده است. به مجرد آنکه پولونیکس وارد مبحث معاملات شده است، از مجموعه‌ای شامل بهترین ابزار‌ها بهره می‌برد. این ابزار‌ها شامل نمودار‌های قیمت با قابلیت نمایش ۵ دقیقه تا بیش از ۴ ساعت، ثبت سفارشات با گزینه  stop-limit و قابلیت بزرگنمایی و کوچکنمایی نمودارها است. این بدین معنا نیست که این پلتفرم برای مبتدیان مناسب نیست، زیرا رابط کاربری واقعا ساده‌ای برای آن استفاده شده است.

این حقیقت که پولونیکس در ایالات متحده مستقر است نیز یکی از مزایا‌ی آن است زیرا قوانین دولتی بسیار سخت‌گیرانه است و به این معناست که صرافی باید تمام سعی و تلاش خود را در جهت حفظ سرمایه‌ی مشتریان و دوری از هر گونه جرم و جنایت انجام دهد.در غیر این صورت، در صورت بروز هرگونه اتفاق ناخوشایندی، پولونیکس می‌داند که ناظران ایالات متحده جرایم مالی سنگینی را برای آنان وضع خواهند کرد. بنابراین، آیا پولونیکس امن است؟ البته که با قاطعیت خواهیم گفت بله!

مزیت دیگر استفاده از پولونیکس نقدینگی بسیار بالای آن به ویژه با جفت‌سازی آلتکوین‌هاست. این امر بسیار مهم است زیرا همواره شخصی را پیدا خواهید کرد که با آن معامله کنید این کار همچنین خطرات ناشی از نوسانات را کاهش خواهد داد.

هنگامی که به مبحث کارمزد‌ها می‌رسیم، poloneix در سپرده گذاری یا برداشت از سپرده یکی از بهترین‌ها در این صنعت است. این امر به این دلیل است که شما تنها کارمزد تراکنش در بلاکچین  را پرداخت خواهید کرد! بسیاری از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال در ازای برداشت شما از سپرده‌های خود و همچنین انجام تبادلات شما سود می‌برند که این امر به هیچ وجه منصفانه نمی‌باشد.

کارمزد‌های معاملاتی در صرافی پولونیکس بسیار مناسب هستند. به گونه‌ای که حداکثر کارمزد معادل ۰.۲۵ درصد است. علاوه بر این افزایش حجم معاملات کاهش کارمزد را نیز در پی خواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای صرافی پولونیکس عدم نیاز به تایید هویت به جز در مواردی است که حجم معاملاتی بسیار زیاد باشد. در حقیقت، اگر حجم معاملاتی شما روزانه کمتر از  ۲۰۰۰ دلار باشد، قادر به انجام معاملات خود به صورت ناشناس خواهید بود! دلیل اصلی این امر که شما قادر به انجام آن هستید این است که هیچ گونه ارتباطی مابین ارز‌های دیجیتال و ارز‌های رایج دولت‌ها وجود ندارد.

در نهایت،اگر با مسائلی مواجه شدید که نیاز به کمک داشتید، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های پشتیبانی ازمشتری به منظور طرح مسائل در جهت حل آن‌ها وجود دارد. این گزینه‌های پشتیبانی از مشتری شامل ارتباط مستقیم با نماینده‌ی پشتیبانی، ایمیل و گفت‌و‌گو‌ی مستقیم است. ترجیحتا همیشه آن صرافی باشد  که گفت‌و‌گو‌ی مستقیم دارد زیرا بی‌درنگ قادر به حمایت است.

در اینجا به اختصار بار دیگر مزایای poloneix را مرور می‌کنیم.

 • وجود طیف گسترده‌ای از ارز‌های دیجیتال
 • طیف گسترده‌ای از گزینه‌های پشتیبانی از مشتری
 • شرکت اس(company) ـ جدیت در امنیت
 • استفاده‌ی آسان علاوه بر مفید بودن برای معامله‌گران با تجربه
 • به منظور سپرده‌گذاری یا برداشت از سپرده تنها پرداخت کارمزد بلاکچین نیاز است.
 • کارمزد معاملاتی مناسب ـ حداکثر میزان پرداخت ۰.۲۵ درصد
 • عدم نیاز به تایید هویت مگر در معاملاتی با حجم زیاد

اکنون درک خوبی نسبت به تمام مزایای پولونیکس دارید. بخش بعدی از بررسی پولونیکس اختصاص به صحبت راجع به معایب آن دارد!

معایب

یکی از معایب اصلی استفاده از پلتفرم پولونیکس عدم اجازه‌ی استفاده از روش‌های پرداخت مرسومی چون کارت اعتباری یا حساب بانکی است. اگر برای نخستین بار قصد سپرده‌گذاری را دارید این امر بسیار آزار دهنده می‌باشد، زیرا این امر بدین معناست که شما باید وجه حساب خود را با ارز‌های دیجیتال تامین نمایید.

سایر صرافی‌ها نظیر کوین بیس(Coinbase) به شما این امکان را می‌دهند که از طریق ارز‌های رایج دولتی نیز سپرده‌گذاری یا برداشت از سپرده را انجام دهید، اما در عین حال تنها ۴ ارز قابل دسترس است! اگر در حال حاضر هیچ‌گونه ارز دیجیتالی ندارید، ساده‌ترین کار خرید بیت‌کوین یا اتریوم از کوین‌بیس و سپس انتقال مستقیم آن به پولونیکس است.

اشکال بعدی استفاده از poloneix مربوط به سوالاتی است که هنوز هم راجع به امنیت آن وجود دارد. وجود این سوالات به دلیل آن است که صرافی در سال ۲۰۱۴ حمله سایبری گسترده‎ای را تجربه کرد که در پی آن ۱۲.۳ درصد از مجموع بیت‌کوین‌های موجود آن به سرقت رفت.

این هکر اشکالی را در سیستم پولونیکس یافت. او متوجه شد که اگر همزمان برداشت‌های زیادی را در سیستم انجام دهید، می‌توانید بیشتر از موجودی حقیقی خود برداشت داشته باشید. این عمل مانند این است که به دستگاه خودپرداز مراجعه کرده و بیشتر از موجودی حساب خود پول برداشت کنید.

با این حال، صاحب صرافی پولونیکس یعنی تریستان دی‌آگوستا، چند ماه بعد با افزایش موقتی کارمزد معاملات و همچنین با استفاده از پول‌های خود، پول کاربران صرافی پولونیکس را بازگرداند. دی‌آگوستا واقعا خوش شانس بود زیرا در زمان حمله سایبری ارزش هر بیت‌کوین معادل ۵۰۰ دلار بود، در حالی که در اواخر ماه دسامبر ارزش بیت‌کوین رشد چشمگیری داشت و به ۲۰۰۰۰ دلار رسید و اگر در ماه دسامبر تنها ۹۷ سکه دزدیده می‌شد ارزش آن چیزی در حدود ۲ میلیون دلار بود.

از طرف دیگر، این امر نیز مهم است که به یاد داشته باشیم که پولونیکس از سال ۲۰۱۴ تاکنون مورد حمله‌ی سایبری قرار نگرفته است که نشان دهنده‌ی جدیت آن‌ها در مبحث امنیت است. واقعا امیدوارکننده است که صاحب صرافی موقعیت را به خوبی کنترل کرد و پول هر کس را به خودش بازگرداند.

در اینجا به اختصار بار دیگر معایب poloneix را مرور می‌کنیم.

 • عدم استفاده از روش‌های پرداخت مرسومی چون کارت اعتباری یا حساب بانکی
 • تجربه حمله‌ی سایبری گسترده در سال ۲۰۱۴ ـ به سرقت رفتن ۱۲.۳ درصد ار مجموع بیت‌کوین‌ها

اکنون معایب و مزایای استفاده از پولونیکس را می‌دانید. تا این جا نظر شما راجع به پولونیکس چه بوده؟ اگر هنوز هم مردد هستید، در بخش بعدی از بررسی پولونیکس،کارمزد‌های پولونیکس را با جزییات بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بررسی پولونیکس ـ کارمزد پولونیکس

در اینجا ساختار پرداخت کارمزد با جزییات بیشتر به شما شرح داده می‌شود.

در جدول زیر میزان کارمزد معاملات poloneix را مشاهد می‌کنید؛

بررسی صرافی پولونیکس
بررسی صرافی پولونیکس

همان‌گونه که در نمودار قیمت‌گذاری بالا قابل مشاهده است، حداکثر میزان پرداختی شما ۰.۲۵ درصد است. همواره میزان کارمزدی که از جانب سازنده‌ها (Maker) پرداخت می‌شود بیشتر از سفارش‌پذیرها (Taker) است.

نکته‌ی قابل توجه وجود رابطه‌ی عکس مابین تعداد معاملات شما با میزان کارمزد پرداختی است، یعنی در ازای افزایش معاملات کارمزد نیز به همان نسبت کاهش می‌باید.

با این حال، برای دستیابی به سطح بعدی که شما می‌توانید ۰.۰۱ درصد صرفه‌جویی در کارمزد‌های خود داشته باشید، حداقل باید در ۳۰ روز ۶۰۰ بیت‌کوین معامله کنید که این مقدار بسیار زیاد است! میزان کارمزد صرافی باینانس(Binance)، رقیب اصلی پولونیکس تنها ۰.۱ درصد است. در صرافی پولونیکس به عنوان خریدار باید در ماه حداقل ۲۴۰۰۰ بیت‌کوین معامله کنید که بتوانید میزان کارمزد پرداختی را برابر با صرافی باینانس، یعنی ۰.۱ درصد گردانید.

نکته:  سازنده به شخصی گفته می‌شود که نقدینگی را فراهم می‌کند. برای مثال،اگر کریس (Chris) قصد فروش ۲ ETH را معادل ۶۰۰ دلار داشته باشد، در واقع کریس سازنده نامیده می‌شود. از طرف دیگر، سفارش پذیر شخصی است که پیشنهاد خرید و فروش بیت‌کوین را قبول می‌کند. برای مثال،اگر بیلی (Billy) ETH  را معادل قیمتی که کریس قرارداده است خریداری کند در واقع بیلی سفارش پذیر نامیده می‌شود.

در قسمت بعدی از بررسی poloneix،روند ثبت نام را برای شما شرح خواهیم داد.

نحوه استفاده از پولونیکس ـ ایجاد حساب کاربری

اگر شما بررسی پولونیکس را تا به این بخش با دقت مطالعه کرده باشید، اکنون باید نظری راجع به این موضوع که آیا این صرافی برای شما مناسب یا خیر، داشته باشید. اگر تصمیم شما ایجاد یک حساب کاربری است، در ادامه نحوه‌ی انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد!

 1. نخستین گام در ایجاد حساب کاربری، بازدید از سایت poloneix است. برای بازدید از سایت پولونیکس بر روی لینک (https://poloneix.com) کلیک نماید.
 2. سپس روی گزینه‌ی ایجاد حساب کاربری کلیک کنید.
بررسی صرافی پولونیکس
بررسی صرافی پولونیکس
 1. در این بخش شما باید نام کشور و آدرس ایمیل خود را وارد کنید و یک رمز عبور مطمئن برای خود برگزینید.
بررسی صرافی پولونیکس
بررسی صرافی پولونیکس
 1. اکنون به آدرس ایمیل خود رفته و با کلیک بر روی لینکی که پولونیکس برای شما ارسال کرده آدرس ایمیل خود را تاییدکنید.
 2. و تمام! شما هم اکنون حساب کاربری پولونیکس دارید!

استفاده از پولونیکس : سپرده‌گذاری

اکنون شما حساب کاربری خود را ایجاد کرده اید. حال زمان آن رسیده که مقداری وجه به شما حساب خود واریز کنید! فقط به یاد داشته باشد که ارز‌های فیات قابل استفاده در poloneix نیستند بنابراین باید وجه حساب خود را با استفاده از ارز‌های دیجیتال تامین کنید.

در مثال زیر، قصد سپرده‌گذاری بیت‌کوین کش(Bitcoin Cash) را داریم.

 1. موس را در بالای صفحه روی گزینه موجودی (Balances) برده و سپس بر روی گزینه سپرده گذاری و برداشت از سپرده (Deposits & Withdrawals) کلیک می‌کنیم.
بررسی صرافی پولونیکس
بررسی صرافی پولونیکس
 1. اکنون لیستی از ارز‌های دیجیتال برای شما نمایش داده خواهد شد که قادر به خرید آن‌ها خواهید بود. در سمت راست صفحه، ارز مورد نظر خود را جهت سپرده‌گذاری جست‌و‌جو کنید.
بررسی صرافی پولونیکس
بررسی صرافی پولونیکس
 1. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، قصد خرید بیت‌کوین کش را داریم. گام بعدی کلیک بر روی گزینه‌ی سپرده‌گذاری (Deposit) در سمت راست صفحه است.
بررسی صرافی پولونیکس
بررسی صرافی پولونیکس
 1. اکنون شما آدرس منحصر به فردی را مشاهده خواهید کرد. این آدرس مربوط به ارز‌هایی است که توسط آن‌ها می‌خواهید وجه حساب خود را تامین کنید. فقط به یاد داشته باشیدکه هر ارز دیجیتال دارای آدرس متفاوت و خاص خود است بنابراین سعی در ارسال بیت‌کوین به آدرس بیت‌کوین کش را نداشته باشید.

تبریک می‌گویم! اکنون شما از نحوه ایجاد حساب کاربری و واریز وجه به حساب خود اطلاع کامل دارید.

نتیجه‌گیری

اگر از ابتدا تا انتهای بررسی poloneix را مطالعه کرده باشید تمام اطلاعات لازم جهت اخذ این تصمیم که آیا این صرافی مناسب شما است یا خیر را دارید. اکنون که از معایب و مزایای پولونیکس اطلاع دارید، نظرتان راجع به آن چیست؟

در مبحث انتخاب صرافی هر کس توقعات خاص خود را از آن صرافی دارد. در حالی که برخی به سراغ صرافی‌هایی می‌روند که کارمزد‌های معاملاتی آن‌ها کم است، ترجیح برخی دیگر طیف گسترده ارز‌های دیجیتال در لیست آن صرافی است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. حامد

  خیلی خوب و مفید بود ممنون