بررسی صرافی اوکی کوین ( OKCoin )

اوکی کوین با معامله‌ی بیش از ۱۶ میلیون بیت‌کوین در هر ماه، بزرگ‌ترین صرافی‌ بیت‌کوین دنیا به حساب می‌آید‌. این صرافی ارز رمز‌نگاری‌شده، در بیجینگ چین واقع بوده و در سال ۲۰۱۳ توسط فردی با تجربه‌ی بالا در زمینه‌ی فناوری به نام Star Xu تاسیس شد. صرافی اوکی کوین در اصل به کاربران بازارهای چین و آسیا سرویس‌دهی و خدمات‌رسانی می‌کند؛ اما، از سراسر جهان، معامله‌کنندگان را می‌پذیرد‌.

0 124

قوانین

درست مانند بیشتر صرافی‌های ارز رمز‌نگاری شده، اوکی کوین نیز توسط هیچ سازمان یا مقام قانون گذار مالی معروفی نظارت نمی‌شود. با این حال، این صرافی در بین کاربران خود و جامعه استفاده کنندگان از رمز ارزها، شهرت خوبی کسب کرده است‌.

مورد اعتماد بودن

درست است که صرافی اوکی کوین تحت نظارت قانون گذاران نیست‌، اما به آن معنا نیست که نمی‌توان به آن اعتماد کرد. اوکی کوین ثابت کرده که صرافی بسیار قابل‌اعتمادیست و برای محافظت از کاربران خود، از جدیدترین پروتکل‌های رمزنگاری و امنیت استفاده‌ می‌کند. برای مثال، اوکی کوین سیستم رمزنگاری و امنیت بانکی یعنی SSL، ذخیره سرد برای اکثر ارزهای رمزنگار‌ی شده، GSLB و سرورهای توزیعی، و افراد حقیقی که بر برداشت از حساب و سپرده‌گذاری‌ها نظارت دارند را در یک جا جمع و با هم یکی کرده است.

okcoin مارکت ها
پایگاه های معاملاتی اوکی کوین

پایگاه های معاملاتی

اوکی کوین برای معامله‌ی بیت‌کوین و تعدادی دیگر از ارزهای رمزنگاری شده، دارای یکی از پیشرفته‌ترین و با‌ ثبات‌ترین پایگاه‌های معاملاتی است. این پایگاه معاملاتی مبتنی بر وب بوده و بیشتر از همه، مناسب معامله کنندگان حرفه‌ای است؛ اما در عین حال، آنقدر ساده است که مبتدیان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. این پایگاه دارای نمودارهای پیشرفته ای است که می‌توانید آن را به صورت تمام صفحه ببینید.‌ همچنین، تمام ابزارهای معاملاتی و نمودارهای فنی برای انجام تحلیل‌های فنی عمیق، در دسترسند. این پایگاه و وبسایت بسیار پاسخگو بوده و درک و استفاده از آن‌ها نیز ساده است. رابط کاربری نیز به صورت زیبایی طراحی شده و در نتیجه باعث می‌شود که معامله گران مبتدی و حرفه‌ای از این پایگاه و تمام گزینه‌های معاملاتی موجود سود ببرند.

معامله با موبایل در OKCoin

اوکی کوین هم برای اپل و هم برای اندروید، دارای برنامه‌های موبایل قابل دانلود است. این برنامه‌های معاملاتی، تمام ویژگی‌های پایگاه مبتنی بر وب را در ورژنی موبایلی آن به کار گرفته‌اند.

ابزار/ انواع معاملات

OKCoin بهترین و کامل‌ترین صرافی برای معامله کنندگان باتجربه است؛ زیرا تنوع زیادی از انواع معاملات پیشرفته را به معامله کنندگان ارائه‌ می‌کند. معامله کنندگان می‌توانند در معاملات مارجینی و معاملات سلف شرکت کنند و یا از طریق گزینه معاملاتیIceberg سفارش خود را ثبت کنند و سفارشات متوقف‌شده و TWAPها را پیگیری کنند. صرافی OKCoin به اندازه‌ی دیگر صرافی‌ها، رمز ارز ارائه نمی‌کند اما در عوض، با انواع گزینه های معاملاتی پیشرفته‌ خود آن را جبران می‌کند. ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ موجود برای انجام معامله، بیت کوین، لایت کوین، اتریوم،‌ اتریوم کلاسیک و بیت‌کوین کش بوده و همه‌ی آن‌ها را می‌توان با دلار آمریکا یا یوان چین مبادله کرد.

انواع حساب‌ ها

حساب تمام کاربران اوکی کوین از یک نوع محسوب می‌شود،‌ اما سطوح احراز هویت متفاوتی وجود دارند که به معامله کنندگان این اجازه را می‌دهند که مقادیر بیشتری را به حساب گذاشته و یا از حساب بردارند. توضیح مختصری از سطوح احراز هویت را در زیر مشاهده می‌کنید.

در سطح اول، سپرده گذاری تا سقف 2000 دلار در روز مجاز است، اما اجازه‌ی برداشت به کاربر داده نمی‌شود. موارد زیر برای سطح اول لازمند:

 • نام
 • ملیت
 • تاریخ تولد
 • شماره کارت ملی یا پاسپورت
 • آدرس

در سطح دوم، ‌اجازه‌ی سپرده گذاری یا برداشت از حساب تا سقف 50,000 دلار در روز برای حساب‌های حقیقی و تا سقف 500,000 دلار در روز برای حساب‌های حقوقی وجود دارد. در این سطح، تمام موارد احراز هویت استاندارد؛ به علاوه‌ موارد زیر لازم است:

 • تصویری از پاسپورت یا کارت ملی شما که توسط دولت صادر شده است
 • قبض برق و گاز یا تاییدیه بانک که نشانی از محل سکونت باشند

علاوه بر این سطوح ، سطوح مهم (VIP levels) دیگری نیز وجود دارند که از طریق جمع‌آوری پاداش‌های معاملات و تکمیل کردن احراز هویت و قوانین شناخت مشتری به دست می‌آیند. این سطوح VIP مقدار کارمزد معاملات را کاهش داده و همچنین، مقدار سرمایه معاملاتی و حدود وام را تعیین می‌کنند. این سطوح به شکل زیر هستند:

 • 8,888 > :کاربر پایه
 • 88,888 < وی‌آی‌پی 1
 • 88,888 < وی‌آی‌پی 2
 • 288,888 < وی‌آی‌پی 3
 • 588,888 < وی‌آی‌پی 4
 • 888,888 < وی‌آی‌پی 5
 • حساب پرداختنی : حساب طلایی

کارمزد و نشر

کارمزدی که توسط اوکی کوین وضع می‌شود هم برای بازارهای بین‌المللی و هم برای بازارهای چینی بسیار پایین است. کارمزدهای معاملاتی مبتنی بر میزان نقدینگی هستند که به حجم ماهیانه‌ی معاملات صرافی اشاره می‌کند. کارمزدهای maker ها ناموجودند؛ کارمزدهای taker هانیز متغیرند، اما هر چه حجم معاملات افزایش یابد، این کارمزدها کاهش می‌یابند (کارمزدهای taker ها بین 0.10 تا 0.20 درصد هستند). .

okcoin
اوکی کوین

گزینه ‌های سپرده گذاری و برداشت از حساب

سپرده‌گذاری و برداشت از حساب را می توان با ارزهای رمزنگاری شده و پول فیات مثل دلار آمریکا و یوان چین به انجام رساند. سپرده‌گذاری و برداشت از حساب برای ارزهای رمزنگاری شده تنها با ارسال و دریافت کوین‌ها از کیف‌پول شخصی شما و کیف‌پول شما در صرافی انجام می‌گیرد. در مورد سپرده گذاری و از حساب برداشتن ارزهای فیات در اوکی کوین، تنها بانک‌ و انتقال الکترونیکی مورد قبول بوده و مقدار کارمزد نیز 0.1 درصد است.

پاداش و ترفیع

متاسفانه، اوکی کوین هیچ پاداش یا ترفیعی را به کاربران خود برای انجام معاملات ارائه نمی‌کند. این صرافی همین حالا هم بسیار موفق بوده و نقدینگی زیادی دارد؛ بنابراین، نیازی ندارند که معامله کنندگان جدیدی را به پایگاه خود جذب کنند.

okcoin
اوکی کوین

پشتیبانی از مشتری

OKCoin در زمینه‌ی پشتیبانی از مشتری، به خصوص برای یک صرافی ارز رمزنگاری شده، عملکرد بسیار خوبی داشته است. گزینه‌های پشتیبانی که برای معامله کنندگان موجودند شامل ایمیل، گفت‌و‌گوی زنده،‌ پشتیبانی تلفنی و سیستم تیکتی می‌شوند. نمایندگان پشتیبانی حرفه‌ای و خوش‌برخورد بوده و معمولا تا کمتر از یک ساعت پاسخ شما را خواهند داد. علاوه بر این، OKCoin دارای صفحه‌ای از سوالات متداول است که معامله کنندگان می‌توانند پاسخ بسیاری از سوالات خود را در آن بیابند.

مزایا و معایب

مزایا

 • نقدینگی بسیار بالا
 • می‌تواند در بازارهای سلف و مارجین معامله شود
 • کارمزدهای پایین و رقابتی
 • پایگاه‌های معاملاتی پیشرفته
 • سپرده گذاری و برداشت از حساب با ارز فیات

معایب

 • برای برداشت از حساب احراز هویت لازم است
 • تنوع کمی از ارزهای رمزنگاری شده قابل‌معامله وجود دارد

okcoin 4

سوالات متداول

 • آیا OKCoin تحت نظارت قانون است؟

خیر. OKCoin  زیر نظر هیچ سازمان مالی قانون گذار نیست.

 • OKCoin در کجا واقع است؟

OKCoin در بیرون از بیجینگ چین قرار دارد.

 • OKCoin چگونه پول کسب می‌کند؟

OKCoin از طریق مطالبه‌ کارمزدهای معاملاتی و برداشت از حساب پول کسب می‌کند.

 • چگونه می‌توانم در حساب اوکی کوین سپرده‌گذاری کنم؟

اوکی کوین هم ارزهای رمزنگاری شده و هم دلار آمریکا و یوان چین (از طریق بانک و انتقال الکترونیکی) را به عنوان سپرده می‌پذیرد.

 • چگونه می‌توان از اوکی کوین پول برداشت کنم؟

برداشت پول از اوکی کوین درست مثل سپرده‌گذاری انجام می‌گیرد؛ از طریق بانک و انتقال الکترونیکی برای پول فیات، و از طریق انتقال ارزهای رمزنگاری شده بین‌ کیف‌پول‌های دیجیتال.

 • چگونه می‌توانم در اوکی کوین حساب باز کنم؟

برای باز کردن حساب در اوکی کوین، تنها باید یک آدرس ایمیل و پسورد ارائه کنید تا حساب شما ایجاد شود. سپس،‌ باید برای سپرده‌گذاری و برداشت از حساب، اطلاعات هویتی خود را نیز ارائه کنید.

 • آیا اوکی کوین قابل‌اعتماد است؟

بله، اوکی کوین مورد اعتماد افراد بسیار زیادی از سراسر دنیاست.

 • آیا اوکی کوین از متاتریدر (MetaTrader) استفاده می‌کند؟

خیر. اوکی کوین از پایگاه معاملاتی مبتنی بر وب خود که تنها مختص خودش است، استفاده می‌کند.

 • لوریج اوکی کوین چیست؟

حداکثر لوریجی که توسط اوکی کوین ارائه شده است، لوریج x3-2 است.

 • آیا فعالیت‌های اوکی کوین کلاهبرداری است؟

خیر. با وجود اینکه اوکی کوین تحت نظارت قانون نیست، اما کلاهبرداری هم نیست.

 • اوکی کوین تا چه حد امن است؟

اوکی کوین یک صرافی امن است، زیرا از آخرین نسخه‌ی فناوری رمزنگاری استفاده می‌کنند تا وبسایت خود را از هکرها در امان نگه دارند؛ همچنین،‌ برای ورود به حساب و برداشت از آن به تایید هویت دو مرحله‌ای نیاز است.

نتیجه گیری

اوکی کوین برای معاملات حرفه ای محبوب‌ترین ارزهای رمزنگاری شده در بازار، صرافی بسیار خوبی است. این صرافی دارای قابلیت نقدینگی بسیار بالا بوده و مورد اعتماد افراد بسیاری در سراسر جهان است. پایگاه معاملاتی اوکی کوین بسیار پاسخگو بوده و طراحی آن نیز بسیار زیباست. علاوه بر این‌ها، ویژگی‌ها و انواع پیشرفته معاملات را به معامله کنندگان باتجربه ارائه می‌کند.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.