بررسی جنبه‌های مثبت و منفی Binance Launchpad

راه‌اندازی مجدد Binance Launchpad موفقیت‌آمیز بود. پس از BitTorrent و Fetch.AI، هم‌اکنون این Celer است که قصد دارد تا ICO خود را بر روی صرافی محبوبش اجرا کند؛ اما باوجود جاروجنجالی که در اطراف این ICO ها وجود دارد ممکن است از خودمان سؤال کنیم: آیا این برای بازار مناسب است؟ آیا این واقعاً یک سیستم پایدار است؟

2 121

در ابتدا، توضیح مختصری در مورد Binance Launchpad ارائه می‌کنیم که می‌تواند برای برخی از شما مفید باشد. ایده‌ Launchpad این است که بتواند با مشارکت در ICO های بایننس، به شما امکان دریافت مستقیم توکن های خود را در کیف بایننس‌تان بدهد. این مزیت اصلی برای کاربران است. مزیت دیگر این است که احتیاجی به طی نمودن تمام این گام‌های KYC نیست که اغلب ICO ها بدان نیازمندند. مزیت دیگری که برای یک سرمایه‌گذار دارای اهمیت فراوانی است، تضمین قرارگیری توکن در یک صرافی بزرگ (بایننس) و امید به داشتن حجم معاملات مناسب است.

اما برای شرکت‌هایی که قصد اجرای یک ICO را دارند نیز مزایایی در پی دارد. مزیت اصلی اجرای یک ICO بر روی بایننس، دسترسی مستقیم به هزاران سرمایه‌گذار بالقوه است. در بهترین حالت، به‌طور خودکار به شما اعتبار بخشیده و شما را در معرض دید خیل عظیمی قرار می‌دهد چراکه همه می‌دانند قرارگیری در لیست بایننس فوق‌العاده سخت است.

پس چرا مضر است؟

علت این است که بایننس عمداً می‌خواهد اینICO ها دارای hardcap (بالاترین میزان پولی که یک رمز ارز در هنگام عرضه اولیه از سرمایه گذاران دریافت می‌کند) پایینی باشند؛ در نتیجه؟ هزاران دلال در تلاش برای سرمایه‌گذاری بر روی این ICO ها بوده و Fetch.AI (آخرین ICO اجرایی بر روی بایننس) که در کمتر از سی ثانیه به هاردکپ خود رسید، اثباتی برای این ادعا است. افراد در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند نه به خاطر باور به آن، نه به خاطر اینکه فکر می‌کنند ایده‌ی بزرگی است، نه به خاطر پشتیبانی از پروژه، بلکه بدین خاطر که می‌دانند تا زمانی که تجارت بر روی بایننس باز باشد، سیری صعودی خواهد داشت. به‌عبارتی‌دیگر: این دلالی مطلق است. ممکن است گمان کنید که معروف شدن این پروژه‌ها خوب است اما درواقع خوب نیست. به‌محض اینکه این پروژه‌ها به مشکلاتی بربخورند، این توکن ها به‌شدت بی‌ارزش خواهند شد چراکه سرمایه‌گذاران به این پروژه‌ها وفادار نبوده و بسیاری از این دلالان به همین علت پول زیادی را از دست خواهند داد؛ بنابراین این‌یک حالت برد-برد اما فقط برای زمانی کوتاه است. علت این است که این پروژه‌ها در دوره بلندمدت دارای یک جامعه‌ی بد خواهند بود چراکه سرمایه‌گذاران به‌جای تمرکز بر روی پیشرفت پروژه تنها بر روی سود تمرکز دارند.

اما آیا این پروژه هوشمندانه است؟

فوق‌العاده هوشمندانه است. علت این است که موجبات استفاده منحصربه‌فرد BNB (توکن بایننس) را فراهم می‌سازد. سرمایه‌گذاران اغلب تنها می‌توانند با BNB در این ICO ها شرکت داشته باشند. بایننس می‌تواند مشتری‌های جدید را جذب کند، زیرا برای شرکت دریک ICO در Launchpad، شما باید یک حساب کاربری در بایننس داشته باشید.

و در آخر، برنده کیست؟

بدون تردید، بایننس. اغلب سرمایه‌گذاران درواقع دلالان، پول زیادی را از دست خواهند داد. اغلب پروژه‌های راه‌اندازی شده بر روی بایننس دارای جامعه‌ی بدی خواهند بود، جامعه‌ای که تمرکز اصلی‌شان بر سودآوری بوده نه بر خود پروژه؛ اما بایننس با قرارگیری در معرض دید، اعتبار و مشتریان خود را به دست آورده و همچنین قیمت BNB خود را افزایش می‌دهد. قطعاً بایننس در این سیستم برنده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. حسین

    از کجا باید متوج بشیم چه زمانی این اتفاق میافته ؟

    1. مدیر سایت

      با سلام لطفا سوال خودتونو دقیق تر مطرح کنید