برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال ۲۰۱۸

ترون پلتفرمی است که برای غیرمتمرکز کردن عرصه شبکه‌های اجتماعی و سرگرمی به وجود آمده است و برنامه دارد تا با متحول کردن ساختار سنتی این شبکه‌ها باعث سود بیشتر تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محتوا شود. برای ذخیره‌سازی توکن این شبکه می‌توان از کیف پول‌های گوناگونی استفاده کرد. در این مطلب سعی شده است، چند کیف پول معتبر برای توکن این شبکه معرفی شود.

0 719

مقایسه ۵ عدد از برترین کیف پول‌ها برای ذخیره, ارسال و دریافت TRX

TRON یک پروتکل سرگرمی با محتوایی مبتنی بر بلاکچین است که به کاربران اجازه می‌دهد داده‌ها را به صورت رایگان منتشر و ذخیره کنند و صاحب آنها شوند. (TRONIX (TRX توکن رسمی شبکه TRON است و در زمان نوشتن این مقاله یکی از ۲۰ ارز رمزنگاری شده برتر جهان برای سرمایه‌گذاری در بازار محسوب شده است.

برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال 2018
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال ۲۰۱۸

اگر قصد خرید TRX را دارید یا از قبل برخی از این توکن‌ها را دارید، باید برای ذخیره آنها مکانی امن پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برخی از بهترین کیف پول‌های TRON برای ذخیره‌سازی آنلاین و آفلاین و برای یافتن کیف پولی که متناسب با نیازهای شما است، به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

در کیف پول TRON دنبال چه چیزی باشیم؟

اگر دنبال کیف پول مناسبی برای نشانه‌های TRX خود هستید، ویژگی‌های زیر را به یاد داشته باشید:

 • سازگاری TRX. اول و مهمتر از همه، مطمئن شوید که هر کیف پولی که شما در نظر می گیرید، با توکن‌های TRX سازگار باشد، زیرا هیچ کیف پولی وجود ندارد که همه نوع ارز رمزنگاری شده موجود را پشتیبانی کند.
 • کلیدهای خصوصی. امنیت در هنگام ذخیره TRX یا هر نوع ارز رمزنگاری شده دیگری مهم است، پس مطمئن شوید که هر کیف پولی که انتخاب می‌کنید به شما اجازه دهد تا کنترل کلیدهای خصوصی خود را حفظ کنید. اگر کلیدهای خصوصی خود را کنترل نکنید، شما به طور موثر بر دارایی‌های ارز رمزنگاری شده خود هیچ کنترلی نخواهید داشت.
 • سایر ویژگیهای امنیتی. از پین‌های امن و رمز‌های عبور قابل بازیابی تا قابلیت احراز هویت دوعاملی و پشتیبانی از قابلیت چند امضایی را بررسی کنید و مطمین شوید که کدام کیف پول برای محافظت از وجوه شما در برابر هک و سرقت مناسب است.
 • استفاده آسان. یکی دیگر از حوزه‌های کلیدی که بر روی آن باید تمرکز کرد، راحتی استفاده از کیف است. ارزهای رمزنگاری شده و کیف پول‌هایی که آنها را نگه می‌دارند می‌توانند بسیار پیچیده باشند، بنابراین مطمئن شوید که هر کیف پولی که انتخاب می‌کنید به راحتی قابل استفاده باشد.
 • توسعه و پشتیبانی مداوم. به تیمی که کیف پول را می‌سازند نگاه کنید تا دریابید که آیا آن کیف پول به طور مداوم در حال توسعه و به روز رسانی با ویژگی‌های جدید هست یا خیر. همچنین اگر سؤال یا مشکلی داشتید می‌توانید با پشتیبانی مشتری ارتباط برقرار کنید.

چیزهایی که راجع به کیف پول‌های TRX و TRON باید بدانید

در حال حاضر TRON یک توکن  ERC20 در شبکه اتریوم هست. با این حال، هنگامی که شبکه اصلی  TRON به طور رسمی راه اندازی شود، که قرار است در تاریخی مشخص در سال ۲۰۱۸ رخ دهد (نسخه بتا برای راه اندازی در ۳۱ مارس است)، TRX دیگر یک توکن ERC20 نخواهد بود و با کوین TRX جایگزین خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که با اطلاع رسمی در مورد TRON برای مشاوره در مورد بهترین کیف پول برای ذخیره سکه‌های خود به روز شده و از آنها با خبر شوید.

در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸، یک کاربر توییتر از جونز سان موسس TRON پرسید که آیا TRON قصد انتشار کیف پول دارد؟ او پاسخ داد: “بله, این یکی از برنامه‌های ما در توسعه شبکه اصلی است، بنابراین این کیف پول همراه شبکه اصلی منتشر خواهد شد. ”

همچنین، در مصاحبه‌ای با فوربس در اوت ۲۰۱۷، سان گفت: “ما بسیار مطمئن هستیم که TRON به هدف یک میلیون کیف پول که در طول یک سال ثبت شده است، برسد. یک میلیون کاربر اولی که در پلت‌فرم TRON ثبت نام کنند، با توکن‌های TRX پاداش قابل توجهی خواهند گرفت. ”

۵ کیف پولی که به طور امن TRON (TRX) ذخیره می کند

Ledger Nano S (کیف پول سخت افزاری)

 • دارای سطح بالایی از امنیت، مدیریت رمزنگاری آسان، سازگاری با چندین ارز رمزنگاری شده
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال 2018
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال ۲۰۱۸

کیف پول‌های سخت افزاری بهترین روش برای ذخیره کردن کلید خصوصی ارز رمزها هستند. Ledger Nano S همراه با TREZOR که در زیر بررسی شده‌اند، دو گزینه پیشرو برای هر کسی است که به دنبال یک راه حل ذخیره‌سازی سرد است. (Bitcoin، Litecoin (LTC)، Dash (DASH را پشتیبانی می‌کند. از طریق سازگاری آن با MyEtherWallet، توکن‌های مبتنی بر اتریوم مانند TRX را نیز پشتیبانی می‌کند.

Nano S با USB به کامپیوتر شما متصل می‌شود و با تاکید بر امنیت، به راحتی قابل تنظیم و استفاده است. امکانات آن شامل پین امن، کلید‌های خصوصی که در فضایی بدون دسترسی به اینترنت ذخیره شده‌اند و صفحه نمایش OLED و دکمه‌های دستی است که می‌توانید برای بررسی دوباره و تایید تراکنش‌ها استفاده کنید. احراز هویت دو مرحله‌ای نیز قابل دسترس است.

عیب اصلی کیف پول‌های سخت افزاری هزینه آن‌ها است. در زمان نوشتن این مقاله، لجر نانو اس ۷۹ یورو (حدود ۱۲۵ دلار AUD) در سایت Ledger به فروش می‌رفت. اگر شما پول کافی برای خرید کیف پول سخت افزاری ندارید، توصیه می‌شود یکی از گزینه‌های رایگان را به جای آن در نظر بگیرید.

TREZOR (کیف پول سخت افزاری)

 • دارای ویژگی های امنیتی، راهاندازی و استفاده آسان از آن، میتوانید چند سکه و نشانه را ذخیره کنید
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال 2018
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال ۲۰۱۸

TREZOR به زبان چک یعنی “خزانه”، و این کیف پول محبوب یکی دیگر از ایفا کننده نقش عمده در دنیای ذخیره‌سازی ارز رمزنگاری شده است. مانند Nano S است و به طور کامل به عنوان یک فلش USB کار می‌کند و دارای صفحه داخلی و دکمه‌هایی است که بهتان اجازه می‌دهد تا به صورت دستی تراکنش‌ها را چک و تأیید کنید. فعال‌سازی تایید دو مرحله ای نیز در آن پشتیبانی می‌شود.

از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتالی، از جمله بیتکوین، (Bitcoin Cash (BCH، اتر، Litecoin و Dash نیز پشتیبانی می‌کند. برای کنترل TRX و دیگر توکن‌های اتریوم ذخیره شده با TREZOR ، باید از کیف پول اینترنتی اتریوم مانند MyEtherWallet استفاده کنید.

از معایب استفاده از کیف پول سخت‌افزاری این است که آنها مانند گزینه‌های دیگر از لحاظ مالی آنقدر مناسب نیستند، در حالی که همچنین به خاطر امنیت بیشتر، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. TREZOR در زمان نوشتن این مقاله معادل ۸۹ یورو (تقریبا ۱۴۰ دلار) ثبت شده بود، که می‌تواند چالش بزرگی برای کسانی باشد که فقط به دنبال ذخیره مقداری اندک از ارز رمزنگاری شده خود هستند.

MyEtherWallet (کیف پول آنلاین)

 • روشی آسان برای مدیریت نشانهها، کاربرد ساده، کلید خصوصی خود را می توانید نزد خود حفظ کنید، و نیز میتوانید با قراردادهای هوشمندانه در تعامل باشید
 • برخی از خطرات امنیتی را به همراه دارد
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال 2018
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال ۲۰۱۸

برای هر کسی که به دنبال ذخیره توکن‌های اتریوم در بلاکچین‌های اتریومی است، MyEtherWallet یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های کیف پولی می‌باشد. در حالی که بسیاری از کیف پول‌های آنلاین خواستار واگذاری کنترل کلیدهای خصوصی خود به شخص ثالث است، MyEtherWallet اجازه می‌دهد تا کلید خود را در رایانه شخصی خود ذخیره کنید.

این یک دلیل مهمی برای محبوبیت این کیف پول متن باز است که هدف آن ارائه راهی ساده و راحت برای مدیریت توکن‌های TRX شما است.

می‌توانید بدون اینکه اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، کیف پول تهیه کنید. برای کسانی که حفظ حریم خصوصی آنها برایشان مهم است گزینه خوبی است، و همچنین برای مدیریت TRON، اتر، اتریوم کلاسیک و سایر نشانه‌های ERC20 در بلاکچین‌های اتریوم استفاده می‌شود.

می‌توانید از طریق مرورگر وب خود به MyEtherWallet دسترسی داشته باشید، اما با کیف پول‌های سخت افزاری مانند TREZOR و Ledger Nano S. 2 نیز سازگار است. به راحتی می‌توانید ارز خود را دریافت و ارسال کنید، امکاناتی نیز برای معامله ETH با bitcoin یا Augur (REP) وجود دارد.

عیب اصلی این گزینه این است که به عنوان یک کیف پول آنلاین، مثل ذخیره‌سازی سخت‌افزاری ایمن نخواهد بود. برخی از کاربران همچنین گزارش داده‌اند که از طریق حملات فیشینگ مورد هدف قرار گرفته‌اند، بنابراین هنگام استفاده از این کیف پول، تمام اقدامات احتیاطی ایمنی را به یاد داشته باشید.

MetaMask (کیف پول آنلاین)

 • دسترسی آسان به شبکه اتریوم، راهی مناسب برای مدیریت توکن‌ها
 • خطرات امنیتی مرتبط با کیف پولهای آنلاین را به همراه دارد، برای مبتدیان کمی گیج کننده است
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال 2018
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال ۲۰۱۸

MetaMask یک افزونه مرورگر است که برای هر کسی که به دنبال راهی مناسب برای مدیریت توکن‌ها در بلاکچین اتریومی است. یکی دیگر از گزینه‌های محبوب است. هنگامی که شما MetaMask را نصب کردید، برای اتصال به شبکه اتریوم نسبتا سریع و آسان عمل می‌کند و شروع به ارسال و دریافت TRX و سایر توکن‌ها می‌کند.

همچنین می‌توانید از پلتفرم برای دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کنید. MetaMask با مرورگرهای Chrome، Firefox، Opera و Brave سازگار است. هیچ اطلاعات شخصی برای ثبت نام لازم نیست وجود داشته باشد و کلید خصوصی شما برای امنیت بیشتر رمزگذاری می‌شود.

البته عیب آن این است که به طور ذاتی ایمنی آنها از کیف‌ پول‌های سخت افزاری کمتر است، بنابراین اگر در حال برنامه‌ریزی برای ذخیره مقدار زیادی TRX هستید، ممکن است لازم باشد دنبال گزینه بهتری برای انجام این کار باشید.

Eidoo (کیف پول موبایل)

 • رابط کاربری مناسب دارد و کاربر پسند است، طیف گسترده ای از توکن‌ها را ذخیره می کند
 • مثل کیف پولهای سخت افزاری امن نیست، در حال حاضر از بیت‌کوین نیز پشتیبانی نمیکند
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال 2018
برترین کیف پول­‌های ارز رمز (TRON (TRX در سال ۲۰۱۸

Eidoo کیف پول موبایلی مناسبی است که برای ذخیره کردن توکن‌های ERC20 و ERC223 در بلاکچین‌های اتریومی طراحی شده است. در زمان نوشتن این مقاله، سایت Eidoo حدود ۵۰۰ توکن قابل پشتیبانی از جمله TRX را ثبت کرد.

Eidoo که برای دستگاه‌های iOS و Android موجود است، دارای ساختار سلسله مراتبی قطعی (HD) است. به این معنی است که شما فقط نیاز به یک عدد رمز عبور پشتیبان دارید. کلید خصوصی توسط خود شما مدیریت و بر روی دستگاه خود رمزگذاری می‌شود، که این امکان را می‌دهد که کنترل کامل خود را در اختیار داشته باشید.

یکی دیگر از قدرت‌های پلتفرم Eidoo رابط کاربری آن است، که درک آن ساده و به همان اندازه استفاده از آن راحت است. این باعث می شود که شما راحت‌تر TRX خود را پیگیری کنید و مدیریت تراکنش‌های خود را از گوشی هوشمند خود انجام دهید. کیف پول بیت‌کوین برای اولین بار در ربع اول سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد، در حالی که یک نسخه دسکتاپ Eidoo نیز در راه است. همچنین لازم به ذکر است که کیف پول‌های گوشی‌های همراه مانند ذخیره‌سازی آفلاین ایمن نیستند، بنابراین هر کسی که می‌خواهد مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده ذخیره کند، به جای آن ممکن است کیف پول سخت افزاری را در نظر بگیرد.

ذخیره TRX در کیف پول صرافی‌ها

یکی دیگر از گزینه‌‌هایی که لازم است در نظر بگیرید این است که توکن‌های TRX خود را در یک صرافی ذخیره کنید. این اغلب بهترین گزینه برای انجام معاملات ارزی و دسترسی سریع به توکن‌های خود است.

با این حال، این عمل به چند دلیل توصیه نمی‌شود. در اغلب موارد، صرافی‌ها کلید‌های خصوصی توکن‌های شما را حفظ می‌کنند، که به این معنی است که آنها بر دارایی‌های شما کنترل دارند. همچنین تعداد زیادی موارد سرقت و حملات هک از صرافی‌های ارز رمزنگاری شده گزارش شده است، بنابراین امن‌ترین گزینه برای ذخیره TRX این است که آنها را به یک کیف پول خصوصی انتقال دهید.

نکاتی برای ایمن نگه داشتن TRX خود

نکات زیر را در ذهن داشته باشید تا مطمئن شوید توکن‌های TRX شما به صورت امن ذخیره می‌شوند:

 • آفلاین باشید. اگر مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده دارید که لازم است ذخیره کنید، بهتر است که مقدار زیادی از آن‌ها را به صورت آفلاین و با یک راه حل ذخیره‌سازی سرد مانند یک کیف پول سخت افزاری انتقال دهید. همچنین می‌توانید برای دسترسی آسان مقدار اندکی از آن‌ها را در دسکتاپ، تلفن همراه و یا کیف پول اینترنتی خود نگه دارید تا اگر نیاز به مدیریت هر گونه تراکنش‌های فوری هستید از آن‌ها استفاده کنید.
 • از تمام ویژگیهای امنیتی استفاده کنید. از تمام ویژگی‌های امنیتی ارائه شده توسط کیف پول خود، از جمله احراز هویت دو مرحله ای یا ایجاد یک PIN امن، استفاده کنید.
 • از آنها بک آپ بگیرید. در صورتی که با کیف پول خود به مشکل بر می‌خورید، گزینه‌های بازیابی را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیستم بک آپ شما همیشه به روز است.
 • ابتدا تحقیق کنید. قبل از قرار دادن TRX در هر کیف پولی، مطمئن شوید که به طور کامل ویژگی‌ها، مزایا و معایب هر کیف پول را از قبل بررسی کرده باشید. این شامل شناسایی تیم سازنده کیف پول و مرور نظرات کاربران دیگر برای اطمینان از استفاده از یک محصول امن و ایمن است.
 • مراقب کیف پولهای کلاهبرداری باشید. حواستان به لینک‌های نادرست که منبع حملات فیشینگ هستند باشد و اطمینان حاصل کنید که هر کیف پولی که استفاده می‌کنید، توسط یک ارائه دهنده معتبر پشتیبانی می‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.