برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس از چهار راز نگهداری از کریپتو می‌گوید

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) مدیرعامل و یکی از بنیان‌‌گذاران صرافی رمز ارز آمریکایی کوین بیس‌‌ (Coinbase)، می‌‌گوید به باور او چهار اشتباه رایج در زمینه‌‌ی راه‌‌های نگهداری از کریپتو وجود دارد. مقاله‌‌ی آرمسترانگ 22 فوریه در بخش The Ledger مجله‌‌ی Fortune منتشر شد؛ بخشی که موضوعات دنیای کریپتو را پوشش می‌‌دهد.

0 83

ذخیره سرد (Cold storage) یکی از روش‌‌های نگهداری از دارایی‌‌های کریپتو و کلیدهای خصوصی کاربران است که از آن‌‌ها در برابر حملات از راه دور حفاظت می‌‌کند. ذخیره داغ (Hot storage) همان گونه که از نامش پیداست برعکس روش ذخیره سرد است. ذخیره داغ به معنای نگه داشتن دارایی‌‌ها و کلیدها روی یک دستگاه متصل به اینترنت است.

نخستین استدلال آرمسترانگ این است که کاربر برای بهره‌‌مندی از انعطاف‌‌پذیری و سرعت در انجام مبادلات همواره مجبور است از ذخیره داغ استفاده کند. او اشاره می‌‌کند که برخی پلتفرم‌‌ها به کاربران اجازه می‌‌دهند با استفاده از واریز معوق به صورت فرعی (OTC) معامله انجام دهند، یعنی مبلغ در حالت ذخیره آفلاین می‌‌ماند تا زمانی که معامله به اجرا برسد.

همان طور که چندی پیش گزارش شد، شرکت امنیت بلاکچین BitGo و بیت‌‌کوین (BTC) به تازگی با سرمایه‌‌گذاری مشترک یک پلتفرم جدید به نام Genesis Global Trading ایجاد کرده‌‌اند که ویژه‌‌ی معاملات فرعی یا over-the-counter) OTC) است. در این پلتفرم کاربران می‌‌توان بدون نیاز به برداشت از ذخیره سرد، معاملات رمز ارز انجام دهند.

نکته‌‌ی دوم آرمسترانگ درباره‌‌ی رمز ارزهای مبتنی‌‌بر اثبات سهام (PoS) است. به گفته‌‌ی وی شرکت در یک شبکه‌‌ی PoS و به دست آوردن سود از سکه‌‌های سرمایه‌‌گذاری شده لزوما به این معنا نیست که سکه‌‌های به دست آمده باید در یک کیف پول داغ (به روش ذخیره داغ) ذخیره شوند.

مدیرعامل کوین بیس‌‌ برای نمونه از پروژ‌‌ی کریپتوی تزوس (Tezos) نام می‌‌برد که در آن صاحبان توکن می‌‌توانند مبالغه سرمایه‌‌گذاری خود را به شخصی بسپارند و او بخش کوچکی از سرمایه‌‌ها را برای سوددهی در حالت داغ نگه دارد و از سوی دیگر بقیه‌‌ی مبالغ آفلاین باقی بمانند.

آخرین نکته‌‌ی آرمسترانگ درباره‌‌ی ماژول‌‌های سخت‌‌افزاری امنیتی است. او می‌‌گوید این دستگاه‌‌ها می‌‌توانند امنیت را تا نزدیکی ذخیره سرد بالا ببرند و در نتیجه فواید روشنی برای صاحبان دارند. با این وجود آن‌‌ها نمی‌‌توانند به امنیت ذخیره سرد برسند. آرمسترانگ مقاله‌‌ی خود را با نکته‌‌ای پیرامون ذخیره داغ به پایان برده که می‌‌گوید:

در ذخیره داغ جزییات بسیار زیادی وجود دارد که باید به همه‌‌ی آن‌‌ها توجه داشت تا بتوان امنیت دارایی‌‌ها را برقرار نمود. آیا می‌‌توان تمامی نکات جزیی را انجام داد؟ بله، و من با استفاده از ذخیره داغ برای کار با مبالغ مشخص راحت هستم. (...) آیا دوست دارم تمام کسب و کار خودم را روی درست بودن همه‌‌ی این جزییات تا ابد ریسک کنم؟ البته که نه

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.