بدافزارهای استخراج مونرو نزدیک به ۵% از موجودی این رمز ارز را استخراج کرده‌‌اند

رمز ارز مونرو در سال ۲۰۱۸ بیشتر از هر رمز ارز دیگری مورد حمله سارقین قرار گرفته است. بر اساس پژوهش پاسترانا و سوارز، اکنون ۵ درصد از موجودی کلی مونرو توسط بدافزارهای مختلف استخراج شده است. استفاده از باج‌‌افزارها در گذشته طرفداران بسیار بیشتری داشت، اما با گسترش روزافزون بدافزارها آن‌ها دیگر استفاده چندانی برای هکرها ندارند.

0 73

طبق مطالعات جدید، در میان کلاهبردارانی که از بدافزار برای استخراج استفاده می‌‌کنند، مونرو (XMR) محبوب‌‌ترین رمز ارز است.

سرجیو پاسترانا و گیلرمو سوارز تانگیل از دانشگاه مادرید و کالج لندن گزارش خود را هفته گذشته منتشر کردند و تخمین زدند که هکرها نزدیک به ۴.۳۲ درصد از کل شبکه مونرو را استخراج کرده‌‌اند. پاسترانا و سوارز چنین می‌‌نویسند:

به صورت کلی، پیش‌‌بینی می‌‌کنیم که ۲,۲۱۸ کمپین فعال وجود دارند که نزدیک به ۷۲۰ هزار مونرو (۵۷ میلیون دلار) جمع‌‌آوری کرده‌‌اند. جالب است که تنها یک کمپین (C#623) بیش از ۱۶۳ هزار مونرو (۱۸ میلیون دلار) استخراج کرده است، که نزدیک به ۲۳ درصد مقدار کل است. این کمپین در زمان نوشتن گزارش هنوز هم فعال است

با این حال، محققین مذکور به دلیل نبود اطلاعات و بی‌‌ثباتی بازار کریپتو مطمئن نیستند که دارندگان بدافزار تاکنون چه میزان از رمز ارزهای خود را به پول نقد تبدیل کرده‌‌اند. در زمان انتشار این گزارش، مجموع این مونروها برابر با ۴۰ میلیون دلار است.

طبق این مقاله، نزدیک به ۴.۴ میلیون نمونه بدافزار در دوره‌‌ای ۱۲ ساله از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ تحلیل و ۱ میلیون استخراج‌‌کننده تبهکار شناسایی شده‌‌اند.

روش‌‌های مورد استفاده برای توزیع بدافزارها متفاوت هستند، اما این دو محقق اذعان داشتند که ”

یکی از راه‌‌های رایج استفاده از زیرساخت‌‌هایی مانند Dropbox یا Github برای میزبانی بدافزارها است و همچنین با استفاده از آن‌ها می‌‌توان ابزار استخراج مختلفی مانند claymore و xmrig را ذخیره کرد

بعد از مونرو که به گفته محققین “مستعدترین رمز ارز” برای هک کردن است، بیت کوین در رده دوم قرار دارد، اگرچه در طول سال ۲۰۱۸ بدافزارهای کمتری بر روی آن مورد استفاده قرار گرفته‌‌اند. هکرها همچنین در سال‌‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ تلاش‌‌هایی را بر روی آلتکوین‌‌های دیگر مانند دوج‌‌کوین‌‌ و لایت‌‌‌‌کوین صورت دادند و سپس دوباره به سراغ بیت‌‌کوین و مونرو برگشتند، که احتمالا به دلیل سودآوری بیشتر این کوین‌‌ها است.

در میان رمز ارزهایی که توسط این تیم‌‌ شناسایی شدند مونرو با ۵۶ درصد بیشتر از بیت کوین در رده اول قرار داشت و زی‌‌کش رده سوم را به خود اختصاص داده بود.

Wallets

بر اساس تحقیق صورت گرفته توسط McAfee که دسامبر گذشته منتشر شد، به صورت کلی، نمونه‌‌های بدافزار استخراج کریپتو در سال گذشته حدود ۴,۰۰۰ درصد افزایش داشتند – این رشد به صورت کامل باج‌‌افزارهای قبلی را تحت‌‌الشعاع خود قرار داده است.

در ماه نوامبر سال گذشته، تحقیق صورت‌‌گرفته توسط شرکت اسرائیلی Check Point Software Technologies نشان داد که یکی از بدافزارهای استخراج مونرو با نام KinfMiner با گذر زمان توسعه بسیار بیشتری پیدا کرده است تا قابل شناسایی نباشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.