بخش کریپتوکارنسی فیدلیتی (Fidelity) ارائه خدمات سرمایه گذاری سازمانی را شروع می‌کند

شعبه کریپتوکارنسی جدید فیدلیتی اینوستمنت (Fidelity Investment) اکنون فعال و در حال کار است. این واحد، دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی، در اوایل ماه جاری عملیات خود را آغاز کرد، اما در‌مورد آن هیچ اطلاعی نداد. این شرکت ارائه خدمات کاستدی (Custody) کریپتو و انجام معاملات به سرمایه گذاران سازمانی مانند صندوق‌های تامینی و شرکت‌های مدیریت دارایی خصوصی را شروع کرده است.

0 80

تام جسپ (Tom Jessop)، که مدیریت دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی را به عهده دارد، به CNBC گفت که زمستان کریپتو روی عملیات واحد جدید تاثیری نگذاشته است. او اظهار داشت که قیمت‌های ضعیف نیز نتوانستند موجب اختلال در عرضه‌های کریپتوکارنسی نهادی این شرکت شوند.

از جسپ در تاریخ ۸ مارس نقل قول شد که : ” در مورد خط مشی ما، قیمت واقعا تاثیری نداشت. اگر شما یک صندوق کریپتو را در اوج بازار راه اندازی کردید احتمالا در حال حاضر آسیب می‌بینید.” فیدلیتی اینوستمنت ابتدا اکتبر سال گذشته گذشته در مورد ساخت شرکت تابعه کریپتوکارنسی خود خبر داد.

Fidelity's Cryptocurrency Arm Starts Offering Institutional Investor Services

هرچند، از زمان اعلام این خبر، خرس‌ها همچنان به بازار تسلط دارند. در سال گذشته، Bitcoin core بیش از ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و از ۲۰ هزار به ۳۸۷۹ دلار در لحظه نوشتن این گزارش رسید‌.

در سال ۲۰۱۹، قیمت ها بین ۳۳۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار ثابت ماندند. اما سرمایه گذاران سازمانی محافظه کار، مانند آنهایی که مورد لطف فیدلیتی واقع شده‌اند، برای ورود به فضای کریپتوکارنسی مردد هستند. بخشی از دلیل این امر، بی ثباتی بیت‌کوین است که می تواند طی چند ساعت تا ۱۰ درصد نوسان یا سقوط پیدا کند.

صبر کنید و وضعیت را ببینید

جسپ اذعان کرد که سرمایه گذاران نهادی هنوز در حالت “انتظار و نظاره” هستند؛ وضعیتی که در آن سرمایه گذاری‌های کریپتوکارنسی مضطرب و نگرانند. هرچند، او توضیح داد که چنین سرمایه گذاران علاقه دارند تا مقداری کریپتو به لیست دارایی‌های خود اضافه کنند.بسیاری از سرمایه‌گذاران شرکتی کریپتوکارنسی را یک ذخیره ارزی در زمان بحران نظر می‌گیرند، در حالی که دیگران به عنوان فرصتی برای تجارت به آن نگاه می‌کنند. جسپ اظهار داشت:

برخلاف تصور، آنها (سرمایه گذاران نهادی) اکنون نیز به اندازه همان زمانی که قیمت‌ها بالا بود؛ مشتاق هستند. در بعضی موارد، نقطه ورود جذابی وجود خواهد داشت. اما به همین ترتیب، مردم نمی‌خواهند جزو اولین‌ها باشند، حتی اگر از این قیمت بالا بهره مند باشیم.

به گزارش CNBC، فیدلیتی برای تعیین سطح علاقه، حدود ۴۵۰ موسسه از جمله کمک‌های مالی و صندوق‌های تامینی و ثروتمند را مورد ارزیابی قرار داد. نتایج نشان داد ۲۲ درصد از پاسخ دهندگان در حال حاضر مالک کریپتوکارنسی هستتد و قصد دارند دارایی‌های خود را دو برابر کنند.

Fidelity's Cryptocurrency Arm Starts Offering Institutional Investor Services

دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی برای خرید و فروش کریپتوکارنسی در چندین صرافی و همچنین ذخیره دارایی‌های دیجیتالی با خیال راحت به این سرمایه‌ گذاران کمک خواهند کرد. جسپ همچنین اظهار داشت که بعضی از جنبه‌های این کسب و کار همچنان در حال پیشرفت هستند و از این پیشرفت‌ها می‌توان به توسعه مناطقی اشاره کرد که در آنها این شرکت می‌تواند در حین پرداختن به نیازهای مشتریانی که برخی از آنها نیاز به کمی آموزش در حوزه سرمایه گذاری های کریپتو دارند، به انجام کسب و کار‌خود بپردازد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.