بخشی از اتریوم‌‌های به سرقت رفته از Cryptopia در یک صرافی دیگر ذخیره شده‌‌اند

صرافی رمز ارز Cryptopia چندی پیش مورد حمله قرار گرفت و بخش زیادی از دارایی‌‌های آن به سرقت رفت. داده‌‌ها نشان می‌‌دهند که بخش زیادی از کوین‌‌های به سرقت رفته در صرافی‌‌های دیگر پیدا و در بین کاربران مبادله شده‌‌اند.

0 89

بر اساس توییت استارت‌‌آپ مبارزه با پول‌‌شویی Coinfirm در تاریخ 20 مه، بخشی از اتریوم‌‌های به سرقت رفته از صرافی رمز ارز نیوزیلندی Cryptopia جابجا شده و در یک صرافی رمز ارز دیگر ذخیره شده‌‌اند.

بر اساس داده‌‌های Coinfirm، تعداد 30,790 اتریوم (7.778 میلیون دلار) به سرقت رفته به یک آدرس دیگر منتقل شده‌‌اند و 10 اتریوم (بیش از 2,500 دلار) به یک صرافی رمز ارز دیگر انتقال یافته‌‌اند. یکی از حساب‌‌های توییتری با نام Whale Alert که گزارشات زیادی را در مورد تراکنش‌‌های رمز ارزی بزرگ فراهم می‌‌آورد عنوان کرده است که 500 عدد از اتریوم‌‌های به سرقت رفته (بیش از 125,000 دلار) به EtherDelta و 1,000 اتریوم دیگر نیز به یک کیف پول ناشناس منتقل شده‌‌اند.

همچنین پلتفرم بلاک چینی تامین مالی جمعی AMLT در این مورد اذعان داشته است که تقریبا تمامی توکن‌‌های غیر از اتریوم در صرافی‌‌های رمز ارز مختلف دست به دست شده‌‌اند. این خبر در حالی اعلام شده است که صرافی Cryptopia هفته گذشته دیوید راسکوو (David Ruscoe) و راسل موور (Russell Moore) از شرکت حقوقی و حسابرسی Grant Thornton New Zealand را به عنوان مامورین تسویه کننده منصوب کرد.

همانطور که در ماه ژانویه گزارش شده بود، صرافی Cryptopia در ابتدا به کاربران خود گفته بود که مشغول فرآیند تعمیر و نگه‌‌داری است و چندین بروزرسانی را قبل از اعلام خبر هک شدن خود عرضه کرد. یک از تحلیلات شرکت زیرساخت بلاک چین‌‌ Elementus در ماه فوریه تخمین زد که در طی حمله هکرها به Cryptopia حدود 16 میلیون دلار به صورت اتریوم و توکن‌‌های دیگر به سرقت رفتند – 3.2 میلیون دلار از این کوین‌‌ها توسط مامورین تسویه کننده در صرافی‌‌هایی مانند EtherDelta، بایننس (Binance) و Bitbox پیدا شد.

همچنین صرافی رمز ارز بایننس نیز در اوایل ماه جاری هک شد و 7,000 بیت کوین را در این حمله از دست داد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.