بحران مالی قریب‌الوقوع، فرصت مناسبی برای جذب توده‌ها به کریپتو

امروزه بیشتر از هر زمانی راجع به وقوع یک بحران مالی قریب‌الوقوع در رسانه‌ها هشدار داده‌ می‌شود. اما آیا چنین رویدادی می‌تواند نقطه عطفی باشد که بیت کوین و کریپتوکارنسی را به صورت قطعی وارد جریان اصلی بازار مالی کند؟ ریک فالکوینج (Rick Falkvinge)، سیاستمدار و کارآفرین حوزه فناوری می‌گوید که این بحران مالی زمان مناسبی است تا سرانجام مردم به سمت کریپتو بروند.

0 83

“طوفان در راه است”

کارشناسان هشدار دادند که بحران مالی جهانی در حال نزدیک شدن است و ما آماده نیستیم. معاون صندوق پولی بین المللی، دیوید لیپتون (David Lipton) در ماه دسامبر اعلام کرد که “طوفان در راه است” و گفت که متاسفانه “کارهایی که برای پیشگیری از بحران انجام شده، ناقص است.” در حالی که جانت یلن (Janet Yellen)، رئیس سابق بانک مرکزی، گفت: از دست رفتن اقتدار رگولاتورهای بانکی و حرکت به سوی مقررات زدایی نیز نشانه‌های هستند که راجع به یک فاجعه اقتصادی دیگر هشدار می‌دهند. ریک فالکوینج (Rick Falkvinge): بحران مالی قریب‌الوقوع فرصت مناسبی برای تبدیل توده‌ها به کریپتو است.

کارشناسان هشدار داده‌اند که جنگ تجاری پایدار بین ایالات متحده و چین می‌تواند به اقتصاد جهانی آسیب برساند، و سطح بدهی‌های جهانی رکورد زده است. به نظر می‌رسد که علائم هشدار دهنده همراه با خطر وام‌هایی با بهره‌ها بالا و کمبود ابزار موجود برای مقابله با بحران مالی آینده در هرجایی دیده می‌شود.

اما این اتفاقات در دنیای کریپتو به چه معناست؟ آیا سقوط بازار می‌تواند – همانطور که در بازار‌ونزوئلا دیده می‌شود- به بازار کریپتو کمک ‌کند؟‌ یا اینکه آیا می‌تواند باعث شود که مردم با فروش دارایی‌های دیجیتال خود با بالاترین قیمت تمام دارایی‌های خود را به پول نقد تبدیل کنند؟

فرصت ساخت یا نابودی

بنیانگذار لیبرتارین پایرت پارتی (Libertarian Pirate Party) سوئدی، ریک فالوینج، به news.Bitcoin.com گفت که نه تنها یک بحران مالی در حال وقوع است بلکه این اتفاق یک فرصت ” ساخت یا نابودی” برای تبدید توده‌ها به کریپتوکارنسی‌ مورد استفاده است. او در مورد نشانه‌های هشدار دهنده گفت: “مانند تماشای یک کوهستان پر از برف مرطوب نمی‌توانید بگویید که چه چیزی می‌تواند موجب ریزش بهمن شود، اما به طور قطع می‌دانید که بهمن در راه است.” ریک فالکویج: بحران مالی قریب‌الوقوع فرصت مناسبی برای تبدیل توده‌ها به کریپتو است.

“از ۱۵ اوت ۱۹۷۱ [تاریخ شوک نیکسون] حباب متورم‌تر شده است. ما این وضعیت را شبه پایدار می‌نامیم، وضعیتی شبیه چرخیدن یک فرفره. برای مدت کوتاهی پایدار است، اما برای همیشه نمی‌تواند پایداری خود را حفظ کند.

اما آقای فالکوینج، طرفدار بیت‌کوین کش (BCH) و واعظی برای حقوق دیجیتال، تا آنجا پیش رفت که گفت سقوط آینده فرصت نهایی برای تبدیل توده‌ها به کریپتوکارنسی است.

آقای فالکوینج در ادامه عنوان کرد که جهان کریپتو باید ثابت کند که پول دیجیتال قابل استفاده و گزینه‌ای بهتر از فیات است. او گفت: “ما باید این موضوع را جا بیندازیم. … ما باید ارزشی به آن بدهیم که تبدیل به یک پیشنهاد بهتر شود. در پایان روز، باید تحویل داده شود. این نکته‌ای است که من به آن می‌پردازم. در پایان روز، یک بحران – بحران اعتباری، بحران بازار سهام، بحران بازار مسکن- زمانی است که ما فرصت مناسبی داریم برای معرفی کریپتو به جهان و استفاده از آن برای آزاد شدن از این nickel-and-diming، که در بازارهای فعلی بسیار شایع است.

وی افزود:

ما باید این موضوع را جا بیندازیم‌. ما باید ارزشی به آن بدهیم که تبدیل به یک پیشنهاد بهتر شود. این فرصت یک بار در طول عمر به دست می‌آید و دیگر اتفاق نمی‌افتد. این فرصت ساخت یا نابودی است

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.