بت ( BAT ) چیست؟ راهنمای مبتدیان

بت (BAT) یک توکن برای تبلیغات دیجیتالی و مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که با استفاده از پلتفرم مخصوص خود واسطه‌ها را در فرآیند تبلیغات حذف می کند. بت تقریبا اولین پروژه ارزهای رمزنگاری شده است که روی تبلیغات دیجیتال تمرکز می‌کند. تیم توسعه دهنده این توکن یک مرورگر به اسم brave ساخته اند که از بت پشتیبانی می‌کند و بر پایه حفظ حریم شخصی، سرعت و مدیریت تبلیغات کار می‌کند.
آیا بت می‌تواند تاثیرات کلاهبرداری‌های تبلیغاتی را کاهش دهد؟
آیا کار با بت برای مبتدی‌ها راحت است ؟

0 509

Basic Attention Token یا به اختصار BAT یک توکن برای تبلیغات دیجیتالی و بر پایه بلاک چین اتریوم است.

بت چیست؟
بت چیست؟

ماموریت تیم BAT این است که وضعیت نا‌به‌سامان فضای تبلیغات دیجیتال را رفع کند که در آن فعالیت کاربران بدون آن‌که بدانند مورد ردیابی قرار می‌گیرد، ناشران محتوا در کسب درآمد مشکل دارند و تبلیغ‌کنندگان قربانی ثابت کلاهبرداری‌ها می‌شوند.

درآمد حاصل از تبلیغات دیجیتال به سرعت در انحصار دو قدرت بزرگ فیسبوک و گوگل در خواهد آمد. این دو شرکت به تنهایی 73 درصد از کل دلارهای تبلیغات دیجیتال را دریافت می‌کنند که تیم بت می‌خواهد آن را تغییر دهد.
بت واسطه‌ها را از روند تبلیغات حذف می‌کند. کاربران بابت تماشای تبلیغات هزینه پرداخت کرده و ناشران نیز به صورت مستقیم درآمد خود را دریافت می‌کنند و علاوه بر این، تبلیغ‌کنندگان ROI بهتر و اطلاعات دقیق بیشتری را برای تجزیه و تحلیل با استفاده از بت به دست می‌آورند.

این راهنمای BAT، موارد زیر را شامل می‌شود:

  • بت چگونه کار می‌کند؟
  • Brave چیست؟
  • مروری بر تاریخچه بت
  • عرضه سکه
  • معاملات
  • از کجا بت بخریم؟
  • کجا بت را ذخیره کنیم؟
  • حرف آخر

بت چگونه کار می‌کند ؟

در حال حاضر تنها مرورگری که می‌تواند از BAT استفاده کند مرورگر Brave می‌باشد که توسط تیم توسعه دهنده بت ساخته شده است. نقشه راه آن‌ها این طور بیان می‌کند که سیستم بت تا انتهای سال 2018 به مرورگرها و برنامه‌های دیگر اضافه خواهد شد.

بت چیست؟
بت چیست؟

تبلیغ‌کنندگان با استفاده از قراردادهای هوشمند، تبلیغات دیجیتال را به وسیله یک توکن پرداخت که در وضعیت قفل شده است به کاربران ارسال می‌کنند. زمانی که یک کاربر تبلیغات را می‌بیند، آن‌ها بخشی از این توکن پرداخت را دریافت می‌کنند. مرورگر Brave نیز برخی از توکن‌های پرداخت را دریافت می‌کند و باقی مانده پرداخت هم به ناشری که تبلیغات را میزبانی می‌کند ارسال می‌گردد.
به عنوان یک کاربر، می‌توانید BAT خود را در مرورگر و برای استفاده در چندین مورد از جمله مقالات و محصولات برتر، کمک مالی به ارائه‌دهندگان محتوا، یا دریافت عکس‌های با وضوح بالا و خدمات اطلاعات مصرف کنید. اکوسیستم بت حتی ممکن است با استفاده از میکروپرداخت‌های بت برای پرداخت به نظرات و رأی بالا/پائین در انجمن‌ها گسترش یابد و این چنین سیستمی‌ برای هر کس در فضای تبلیغات دیجیتال سودمند است.
1- کاربران می‌توانند در حالی‌که با توجهشان کسب درآمد می‌کنند به صورت کاملا امن گشت و گذار کنند.
2- ناشران می‌توانند بخشی از درآمد از دست رفته توسط ربات ها و واسطه‌ها را برگردانند.
3- تبلیغ‌کنندگان اطلاعات بیشتری را در مورد مبارزات انتخاباتی دریافت می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد پیام‌های خود را به طور موثرتری به هدف برسانند.

Brave چیست؟

Brave یک مرورگر متن‌باز است که توسط تیم بت ساخته شده است. مرورگر با توجه به رعایت حریم شخصی و سرعت، تبلیغات و ترکرهای (trackers) سرزده را مسدود (بلاک) می‌کند. حتی مسدودکننده‌های تبلیغاتی پیشرو در مرورگرهای قدیمی ‌این اجازه را می‌دهند که تبلیغات و ترکرها رفتار شما را نظارت کنند، اما Brave آن‌ها را متوقف می‌کند.
Brave همچنین امنیت سایت‌هایی را که می‌توانند از پروتکل HTTPS استفاده کنند با اضافه کردن یک لایه امنیتی بیشتر ارتقا می‌دهد.

بت چیست؟
بت چیست؟

مرورگر با استفاده از یک سیستم دفترکل که در پس زمینه اجرا می‌شود، به طور ناشناس سایت‌ها و محتویاتی که شما بیشتر وقت خود را صرف آنها کرده‌اید انتخاب می‌کند و به این ترتیب ناشران می‌توانند بر این اساس پرداخت کنند.
اگرچه توجه شما دائماً اندازه‌گیری می‌شود، این اطلاعات کاملا ناشناس هستند و اطلاعات خصوصی شما هرگز دستگاه شما را ترک نمی‌کند و به این وسیله مرورگر Brave می‌تواند توجه شما را به یک تبلیغ اختصاص بدهد.
میزان توجه برای هر تبلیغ بر اساس زمان دیده شدن آن تبلیغ و تعداد پیکسل‌های آگهی که نسبت به محتوای مرتبط قابل مشاهده است، محاسبه می‌شود.
با استفاده از یادگیری ماشینی (machine learning) که بر روی توجه شما برای تبلیغات مختلف متمرکز است، مرورگر Brave می‌تواند تا آگهی‌هایی را که شما بیشتر مایل به دیدنشان هستید ارائه دهد و این یک برد برای کاربران و تبلیغ کنندگان است. این تیم بنا بر دلایلی می‌تواند ثابت کند که استراتژی یادگیری ماشینی آن‌ها بیشتر از هر سیستم ترکر واسطه، قادر به تولید محتواست.

بت چیست؟
بت چیست؟

در حال حاضر بیش از 150 ناشر با BAT برای پیوستن به پرداخت‌های Brave و سرویس میکروپرداخت‌ها در مرورگر Brave همکاری کرده‌اند. برخی از این ناشرین برجسته عبارت از: Wikihow ،Archive.org و Smashing Magazine هستند و انتظار می‌رود دیگر شرکا در کوتاه مدت اعلام شوند.

مروری بر تاریخچه BAT

به طور رسمی در ماه مارس امسال معرفی شد، پلتفرم بت تقریبا نوپاست. این پروژه در ماه مه یک فروش توکنی موفق داشت و در کمتر از 30 ثانیه 35 میلیون دلار سرمایه جذب کرد.
تیم BAT چند حامی‌قوی دارد، یکی از قابل توجه ترین آنها Brendan Eich، کارآفرین معروف است. Brendan جاوا اسکریپت را ساخته است و پروژه موزیلا را به فایرفاکس متصل کرد. اگر کسی هست که می‌خواهد یک شرکت تبلیغاتی مبتنی بر مرورگر را هدایت کند، آن شخص همین مرد است.

بت چیست؟
بت چیست؟

این تیم توسط Zooko Wilcox ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت زی‌کش (Zcash)، و همچنین Ankur Nandwani، مدیر تولید کوین‌بیس (Coinbase)، توصیه شده است.

 

BAT تقریبا تنها پروژه رمز ارز است که تمرکز آن بر تبلیغات دیجیتال است. تنها شرکت دیگری که تبادل آگهی غیر متمرکز ایجاد می‌کند AdEx است. تفاوت اصلی بین این دو این است که تمرکز AdEx بر تبلیغات (به طور خاص در ویدیوها) است، در حالی که BAT گستره‌ای بیش از تبلیغات دارد و شامل محتوای حقوقی، پشتیبانی ناشر، کمک‌های مالی و غیره می‌شود.

عرضه سکه

در زمان نوشتن این مقاله، یک میلیارد توکن بت در گردش وجود دارد. 200 میلیون عدد اضافی در یک استخر برای توسعه محصول قفل شده اند و 300 میلیون توکن بخشی از استخر رشد کاربر (UGP) است.
بسیاری از رمز ارزها معروف ازسیستم استخراج (اثبات کار) یا سیستم سهامداری (اثبات سهام) استفاده می‌کنند تا سکه‌های جدید را در اکوسیستم منتشر کنند. BAT در این زمینه متفاوت است و تا هنگامی‌که استخر رشد کاربر خالی است، هیچ توکن بیشتری ایجاد نخواهد شد.
استخر رشد کاربر برای تشویق مردم برای شرکت در اکوسیستم BAT استفاده می‌شود. کاربران مرورگر Brave تا 5 بت با این شرط که باید از آن بر روی پلتفرم Brave استفاده کنند، دریافت خواهند کرد. اگر از این BAT در مدت 6 ماه استفاده نکنید، آن‌ها از شما گرفته می‌شوند و دوباره در UGP قرار می‌گیرند تا دوباره پخش شوند.

معاملات

توکن BAT خیلی زود در ماه ژوئن 2017 به بالاترین سطح خود یعنی 0.327 دلار (0.00012950 بیت کوین) رسید. این ارز تجربه مشابهی با سرنوشت بسیاری از سکه‌های بازار رمزنگاری داشت و قیمت آن تا ماه اوت کاهش یافت و از آن زمان به بعد، قیمت در اکتبر 2017 نسبتا راکد باقی مانده است.
بر خلاف سایر رمز ارزها، به نظر نمی‌رسد قیمت BAT، تحت تأثیر تکامل محصول یا اطلاعیه‌های مشارکتی قرار گرفته باشد و قیمت آن به طور کلی از ماه جولای زیاد یا کم، تابع قیمت بیت کوین بوده است.
این تیم به وضوح اعلام کرد که توکن بت فقط برای استفاده در پلت فرم بت استفاده می‌شود و اگر چه این توکن‌ها در چند مبادله معامله شده است، آن‌ها این نوع فعالیت را تایید و ترغیب نمی‌کنند.

از کجا بت بخریم

شما می‌توانید بت را به عنوان جفت معاملاتی بیت کوین در باینانس (Binance)، بیت‌رکس (Bittrex) و لیکوئید (Liquid) خریداری کنید. همچنین روی این پلتفرم با جفت معاملاتی اتریوم نیز قابل معامله است که البته حجم معاملاتی کمی‌دارد.
برای خرید BAT، توصیه می‌کنم که ابتدا بیت کوین را از جمینی (Gemini) یا از جی‌داکس (GDAX) خریداری کنید، و سپس بیت کوین خود را به یکی از صرافی‌هایی که BAT در آن وجود دارد انتقال دهید و بیت کوین‌تان را با بت مبادله کنید.
به زودی، با استفاده از مرورگر Brave قادر به دریافت بت خواهید بود. به عنوان یک متقاضی اولیه، شما می‌توانید یک جایزه تا سقف 5 بت از مرورگر دریافت کنید و از اوایل سال 2018 شما می‌توانید بت را بابت مشاهده تبلیغات نیز دریافت کنید.
برای مشاهده فهرست کامل صرافی‌هایی که می‌توانید از آن BAT خریداری کنید، به CoinMarketCap مراجعه نمایید.

BAT را کجا ذخیره کنیم

به عنوان یک نشانه ERC20، بت می‌تواند در هر کیف پول سازگار با ERC20 ذخیره شود. MyEtherWallet یک گزینه عالی برای ذخیره توکن‌های شما و انتقال آنها به کیف پول کاغذی است.
اگر می‌خواهید بت خود را در یک کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید (چیزی که به شدت توصیه می‌شود)، کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S یا Trezor بسیار مناسب هستند.
مهمتر از همه، شما می‌توانید بت را در کیف پول مرورگر Brave ذخیره کنید. برای انجام این کار ابتدا باید Brave را دانلود و باز کنید، سپس به زبانه “Shields” در بالای صفحه بروید و “Start using Brave payments… ” را انتخاب کنید.

بت چیست؟
بت چیست؟

برای فعال کردن کیف پول و سیستم پرداخت، روی کلید روشن / خاموش کردن کلیک کنید.

بت چیست؟
بت چیست؟

داشبورد پرداخت‌های Brave شما شامل چندین قسمت از اطلاعات مفید مانند مانده حساب شما، زمانی‌ که شما سهم بعدی خود را دریافت می‌کنید و همچنین لیست وب‌سایت‌هایی می‌باشد که شما بیشترین توجه خود را صرف آن کرده‌اید.

بت چیست؟
بت چیست؟

بعد، بر روی دکمه ” Add funds ” کلیک کنید تا پول‌ها به کیف پول شما منتقل شود. شما قادر به انتقال دادن بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و البته بت هستید. هر سکه‌ای که شما آن را انتقال می‌دهید بت نیست و به طور خودکار پس از رسیدن به کیف پول شما تبدیل می‌شود.

بت چیست؟
بت چیست؟

آدرس عمومی‌کیف پول‌تان را کپی کنید یا اینکه کد QR را از قسمت Exchange اسکن کنید تا انتقال شما انجام شود.

بت چیست؟
بت چیست؟

حرف آخر

بت یکی از معدود ارزهای رمزنگاری‌ شده است که به سادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و محصول کار یک تیم Rockstar در خارج از کشور است. رهبر کل این پروژه در حال حاضر مرورگر بسیار عالی فایرفاکس را تولید کرده و روابطی را برای پیاده‌سازی بت در سایر مرورگرها ایجاد کرده است.
همانطور که رشد محتوای پر اهمیت وب همچنان ادامه دارد، BAT در حال شکل دادن مسیر به نحوی است که به ارائه دهندگان پاداش بدهد و امکان زیادی وجود دارد که آنها به هر چیزی که قول آن را داده‌اند، دست یابند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.