با وجود بازار نزولی دسامبر، اتریوم و ترون بازده خوبی برای سرمایه‌‌گذاران دارند

بسیار زیادی را برای سرمایه‌‌گذاران خود دربر داشتند. همین دلیل باعث شد که سهم بازاری آلتکوین در مقایسه با بیت کوین‌‌ تا حدودی بهتر شود، ولی باز هم تا رسیدن به جایگاه اول راه درازی در پیش دارد.

0 140

در مقایسه با کاهش قیمت بسیار زیادی از کوین‌‌ها مانند بیت کوین‌‌، آلتکوین‌‌های اتریوم، آیوتا و ترون در ماه گذشته سود

بعد از پشت سر گذاشتن چندین تلاش نافرجام برای شکست دادن بازار نزولی، بیت کوین‌‌ و بازار کریپتو به صورت کلی ماه دسامبر را در شرایطی نامساعد پشت سر گذاشتند. با این حال، چند رمز ارز مانند اتریوم، ترون و آیوتا توانستند تا حدودی با جو نامناسب بازار مقابله کنند و سال ۲۰۱۸ را با عملکردی مثبت به پایان برسانند.

اتریوم، ترون و آیوتا سردمداران بازار دسامبر بودند

علی‌‌رغم نزول در اوایل ماه دسامبر، هردوی اتریوم و ترون توانستند شرایط مناسبی به دست آورند و حتی در سومین هفته ماه قیمت قبلی خود را پشت سر گذاشتند و موجب سودآوری شدند – حتی با وجود اینکه بیت کوین‌‌ و کوین‌‌های دیگر باز هم افت قیمت داشتند.

اتریوم دسامبر را با قیمت ۱۳۶ دلاری به پایان برد، حدود ۲۰ درصد بیشتر از رقمی که در ماه قبل ثبت شده بود. اتریوم زمانی به عنوان دومین کوین با ارزش بازار کریپتو به شمار می‌‌رفت، ولی اکنون قیمتی کمتر از ریپل دارد. اکنون به نظر می‌‌رسد که اتریوم در شرف پس گرفتن رتبه دوم خود است. همانطور که CNN گزارش داد، بازگشت قیمت‌‌ اتریوم احتمالا به دلیل فشار بالا به پلتفرم‌‌های کریپتویی است، به این معنی که این کوین بسیار زیاد به فروش رسیده است.

ethereum price tron price bitcoin price

اتریوم و ترون در ماه دسامبر سودهایی استثنایی را به دست آوردند، اگرچه هر کدام از آن‌ها تقریبا ۹۰ درصد کمتر از بالاترین حد خود هستند.

در عین حال، قیمت ترون حتی بالاتر نیز رفت و به ۰.۰۱۹۳ دلار رسید – تقریبا ۳۳ درصد از قیمت ماه نوامبر بالاتر است – تا جایگاه خود را در رده دهم رمز ارزها محکم‌‌تر کند. آیوتا، که در رده ۱۲ است، در حال تلاش برای رسیدن به ۱۰ رمز ارز برتر بوده و در طی ۳۰ روز گذشته حدود ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

بیت کوین‌‌ در نبض بازار در حال نزول

بازگشت قیمت این کوین‌‌ها بر خلاف جهت‌‌گیری کلی بازار بود. یک ماه نه چندان خوشایند دیگر برای بیشتر رمز ارزها رقم خورد، آن هم زمانی که به سالگرد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین‌‌ رسیده‌‌ایم.

قیمت بیت کوین‌‌ در ماه گذشته در حالی ۵ درصد کاهش پیدا کرد که قرار بود Bakkt – شرکت نوپای کریپتویی راه‌‌اندازی شده توسط IEC – اولین اوراق آتی بیت کوین‌‌ را عرضه کند. به جای آن، Bakkt تاریخ آن را به زمان نامعلومی در سال ۲۰۱۹ موکول و در عین حال سرمایه گذاری ۱۸۲ میلیون دلاری در طرح خود را اعلام کرد.

bitcoin price dominance

برتری بیت کوین‌‌ در ماه دسامبر بیش از ۵۰ درصد باقی ماند، اما در طول ماه به تدریج کاهش یافت.

ریپل با کاهش ۳.۳ درصدی عملکرد بهتری داشت. بیت کوین‌‌ کش کاهشی ۹.۵ درصدی را تجربه کرد و EOS حدود ۱۲.۲۱ درصد کاهش یافت که در مقایسه با کاهش ۳۰.۲۶ درصدی استلار (XLM) چندان زیاد نبود. بر طبق CoinMarketCap، بازار رمز ارزها از اول دسامبر تاکنون ۸.۴ میلیارد دلار کاهش ارزش داشته است و با ۶ درصد کاهش کلی به ۱۲۸ میلیارد دلار رسید.

عملکرد قدرتمند اتریوم، ترون و آیوتا باعث شد که آلتکوین تا حدودی سهم بازار را از بیت کوین‌‌ پس بگیرد، که مدت‌‌هاست ارزش بازاری بسیار کمتری را تجربه می‌‌کند. با این حال، سهم بازاری بیت کوین‌‌ – که با عنوان شاخص برتری بیت کوین‌‌ شناخته می‌‌شود – با ورود به سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۰ درصد باقی می‌‌ماند و دسامبر را با ۵۱.۹ درصد به پایان رساند، در حالی که در شروع ماه این آمار برابر با ۵۳.۵ درصد بود.بسیار زیادی را برای سرمایه‌‌گذاران خود دربر داشتند. همین دلیل باعث شد که سهم بازاری آلتکوین در مقایسه با بیت کوین‌‌ تا حدودی بهتر شود، ولی باز هم تا رسیدن به جایگاه ا

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.