با بیت‌کوین چه چیزی می‌توانید بخرید؟

بیت‌کوین بدون شک بزرگترین پدیده اقتصادی حال حاضر و یک پول جدید است. اما آیا استفاده از آن در خرید و فروش اجناس و کالاها به راحتی سرمایه‌ گذاری و کسب سود از آن است؟ در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت که استفاده از بیت‌کوین به عنوان روش پرداخت برای خدمات و کالاها چقدر رایج است و بزرگترین مانع برای پذیرش بیت‌کوین توسط کسب و کارها چیست.

0 119

بعد از یک علاقه ‌شدید اولیه در میان کسب و کارها برای پذیرش بیت‌کوین در خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌‌های آنلاین، این علاقه به دلیل افزایش کارمزدهای تراکنش bitcoin و تغییر قیمت‌ها، که جذابیت بیت‌کوین را به عنوان یک روش تبادل کاهش داد، عمدتاً از بین رفت.

این گفته به این معنی نیست که هیچ بازاری برای خرج بیت‌کوین وجود ندارد، با این حال، پیدا کردن چنین بازاری بسیار سخت است. آنچه در بالا گفته شد صرفاً به این معنی است که میزان بیت‌کوین در این بازارها، انتظارها را برآورده نکرده است و ممکن است تا زمانی که شما این متن را می خوانید، استفاده از بیت‌کوین در بعضی از این بازارها، متوقف شده باشد.

با این حال، در زمان نوشته شدن این متن، شما هنوز می‌توانید طیف وسیعی از کالاها و خدمات را با ارز رمزنگاری‌شده خریداری کنید. از مزیت‌های انجام این کار، می توان به سهولت تراکنش‌‌های ‌بین المللی و ناشناس بودن (مگر اینکه شما خواهان تحویل حضوری باشید) اشاره کرد. کسب و کارها نیز با پذیرش بیت‌کوین، به بازار وسیع‌ تری دسترسی دارند و نیازی نیست که خیلی نگران بازپرداخت‌ها باشند (زمانی که خریداران، پرداخت را بعد از دریافت محصول لغو می‌کنند).

اگر می‌خواهید که برای خرید هدایا از بیت‌کوین استفاده کنید، روش قابل استفاده، خرید کارت‌های هدیه‌ی Gyft یا eGifter است. بدین ترتیب، دریافت‌کننده می‌تواند کارت هدیه را در یکی از خرده‌فروشی‌های متعددی که موجود هستند، خرج کند.

می‌توانید از طریق Expedia، CheapAir و Surf Air، هزینه‌ی پروازها و هتل‌های خود را با بیت‌کوین بپردازید و اگر شما آرزوهای بزرگ‌تری دارید، می‌توانید هزینه‌ی سفر فضایی همراه با با بعضی از دارایی های مهم خود را از طریق Virgin Galactic، با بیت‌کوین بپردازید. مایکروسافت، در “فروشگاه‌های نرم‌افزاری” (app stores) خود، که در آن می‌توانید فیلم‌ها، بازی‌ها و سرویس‌های نرم‌افزاری دانلود کنید، بیت‌کوین را می‌پذیرد.

بعضی از نوزاندگان مثل Bjork و Imogen Heep، در ازای دریافت ارز دیجیتال، به شما اجازه‌ی دانلود موسیقی‌هایشان را می‌دهند.

نیاز دارید که اسباب منزل یا هدیه‌ای خاص برای کسی بخرید؟ Overstock یکی از اولین خرده‌فروشی‌های بزرگی است که پذیرش بیت‌کوین را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد و بنیانگذار آن “پاتریک بایرن” (Patrick Byrne) هنوز یکی از فعال‌ترین طرفداران فن‌آوری است.

خیال خرید کمی طلا دارید؟ Shaps Pixley ،APMEX و JM Bullion در ازای دریافت بیت‌کوین، به شما شمش طلا می‌فروشند.

و اگر گرسنه هستید و در ایالات متحده زندگی می کنید، PizzaforCoins در ازای دریافت بیت‌کوین، پیتزا را  درب منزل شما (بسته به اینکه کجا زندگی می‌کنید) تحویل می‌دهد.

اگر تشنه دانش هستید، چندین دانشگاه خصوصی و عمومی و نیز دو تا از پیش دبستانی‌های نیویورک، بیت‌کوین را قبول می‌کنند.

بعضی از شرکت‌های حقوقی و حسابداری نیز در ازای دریافت اعتبار دیجیتال، خدماتشان را ارائه می‌دهند.

البته، همیشه می توانید شادی خود را از طریق پرداخت به یکی از مراکز خیریه یا جمع آوری پول پذیرنده‌ی بیت‌کوین مثل BitHope، BitGive یا Fidelity Charitable با دیگران قسمت کنید.

برای دریافت فهرستی از فروشگاه‌های آفلاین در نزدیکی شما که bitcoin قبول می‌کنند، نگاهی به وبسایت‌هایی مثل SpendBitcoins یا CoinMap بیاندازید.

هشدار: کسب و کارهای مورد اشاره در اینجا، تنها انتخاب‌های موجود نیستند و نباید اشاره به اسم آن‌ها در این متن را به عنوان یک پیشنهاد در نظر گرفت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.