بایننس چِین (Binance Chain) راه‌اندازی شد؛ شروع تبادلات شبکه اصلی از ۲۳ آوریل

صرافی بزرگ بایننس در خبری اعلام کرد که زنجیره‌ اختصاصی خودش یعنی بایننس چِین (Binance Chain) را راه‌اندازی کرده است. این زنجیره می‌خواهد بستر عرضه و مبادله‌ی کوین‌های بومی بایننس را فراهم کند و دسترسی عمومی به آن از تاریخ ۲۳ آوریل میسر خواهد شد.

0 187

طبق اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۱۸ آوریل منتشر شده است، صرافی بایننس شبکه‌ی اصلی خود موسوم به Binance Chain را راه‌اندازی کرده و انتظار دارد امکان مبادله‌ی توکن بومی این صرافی، یعنی بایننس کوین (BNB)، از تاریخ ۲۳ آوریل میسر شود.

این صرافی بزرگ اولین بار در ماه دسامبر ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که می‌خواهد بلاک چین اختصاصی خودش را راه‌اندازی و بستری برای عرضه‌ی رمز ارزهای جدید و عرضه‌های اولیه‌ی توکن فراهم کند.

حالا بر اساس این اطلاعیه مشخص شده که بایننس از امروز در حال تولید بلاک‌هایی با اجماع از بلاک جنسیس (genesis) است و علاوه بر این، می‌خواهد کوین بومی خودش یعنی BNB را در بلاک جنسیس عرضه کند.

آن طور که در این اطلاعیه آمده است، نرم‌افزار مرورگر زنجیره‌ی بایننس و کیف پول تحت وب این صرافی، ابتدا در حالت آزمایشی بتا برای شماری از همکاران این شرکت در دسترس قرار خواهد گرفت و سپس در تاریخ ۲۳ آوریل به صورت عمومی عرضه می‌شود.

این صرافی همزمان با راه‌اندازی زنجیره‌ی بایننس، اطلاعاتی درباره‌ی نحوه‌ی تبدیل توکن‌های BNB مبتنی بر استاندارد ERC-20 و توکن‌های بومی BNB که با نماد BEP2 شناخته می‌شوند منتشر کرده است. این شرکت تاکید کرده که پس از تاریخ ۲۳ آوریل دیگر به درخواست‌های مربوط به برداشت توکن‌های ERC-20 BNB ترتیب اثر نخواهد داد.

اگر دقیق‌تر بگوییم، بایننس همزمان با افزایش میزان درخواست کاربران برای تبدیل توکن‌های ERC-20 BNB به BEP2 BNB تعداد بیشتری کوین BEP2 منتشر خواهد کرد. این شرکت مقداری از توکن‌های ERC20 BNB را می‌سوزاند اما مجموع تعداد توکن‌های خود را در هر دو شبکه ثابت نگه می‌دارد. در اطلاعیه‌ی بایننس گفته شده تا زمانی که تبدیل اولین دسته از توکن‌های BNB صورت نگیرد، این صرافی جفتی برای توکن‌های خود در نظر نخواهد گرفت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.