بایننس بازار نام بازار USDT خود را به بازار استیبل‌‌کوین ترکیبی تغییر می‌‌دهد

طبق اعلامیه‌‌ی منتشر شده در 26 نوامبر، صرافی‌‌ رمز ارز بزرگ بایننس، نام بازار تتر (USDT)خود را به یک بازار استیبل‌‌‌‌کوین ترکیبی (USDⓈ) تغییر داده است. این به صرافی‌‌‌‌ها اجازه می‌‌دهد که از جفت‌‌های معاملاتی استیبل‌‌کوین بیشتری پشتیبانی کنند.

0 98

این صرافی‌‌ همچنین یادآور می‌‌شود که USDⓈ یک استیبل‌‌کوین جدید نیست، بلکه نماد بازار استیبل‌‌کوین جدید بایننس است. بایننس اطلاعیه جداگانه‌‌ای در مورد اینکه دقیقا چه جفت‌‌هایی به این بازار اضافه می‌‌شوند یا منتقل می‌‌شوند، اعلامیه‌‌ای جداگانه منتشر می‌‌کند.

این حرکت به دنبال اعلامیه‌‌ی روز 15 نوامبر صورت می‌‌گیرد که طبق آن بایننس، کوین USDC) USD) را وارد فهرست خود خواهد کرد. USDC استیبل‌‌کوینی است که قیمت آن توسط USD شرکت پرداخت بلاک چین سیرکل (Circle) تعیین می‌‌شود. پیش از آن، بایننس پشتیبانی خود را از TUSD) TrueUSD ) و PAX، دارایی‌‌ که قیمت آن توسط USD پکسوس (Paxos) تعیین می‌‌شود، اعلام کرد.

توکن USDCدر ماه اکتبر با همکاری صرافی‌‌ رمز ارز کوین بیس و سیرکل راه اندازی شد. به نظر می رسد که این کوین، کاملا توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌‌شود. این مقدار دلار در حساب‌‌هایی که گزارش ذخایرشان به طور عمومی اعلام می‌‌شود، نگهداری می‌‌شود. آسف هرژی (ASiff Hirji)، مدیر اجرایی و رییس کوین بیس گفت: “استیبل کوینی که این شرکت منتشر کرده است با نسبت 1: 1 توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌‌شود، به طور کامل مورد حسابرسی قرار می‌‌گیرد و کاملا شفاف است.”

تدر (USDT) نیز در همین ماه، پس از نوسانی که موجب شد ثبات قیمت بلند مدت خود توسط دلار آمریکا را از دست بدهد و تا 91/0 دلار نزول کند، به منشا مجادلات تبدیل شد. این مشکلات در میان شایعاتی مبنی بر ورشکستگی صرافی‌‌ رمز ارز بیت فاینکس، که مدیرعامل آن همان مدیر عامل شرکت تتر است، ظهور کردند.

طبق گزارش کوین مارکت کپ، در زمان انتشار این اخبار، USDT از لحاظ سرمایه‌‌ی بازار، هشتمین ارز دیجیتال است. USDT با 07/0 درصد کاهش قیمت در یک روز، 968/0 دلار معامله می‌‌شود. در عوض USDC در طول 24 ساعت گذشته 53/0 درصد افزایش یافته و در حدود 03/1 دلار معامله می‌‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.