باگ تراکنش‌‌های شبکه بیت کوین کش در جریان آپگرید هارد فورک!

شبکه بیت کوین کش اخیرا آپگرید هارد فورک جدیدی را به کاربران عرضه کرد و به نظر می‌‌رسد که تراکنش‌‌های این رمز ارز با مشکلات زیادی روبرو شده‌‌اند. گفتنی است که توسعه‌‌دهندگان اصلی بیت کوین کش، پچی (Patch) را برای برطرف کردن مشکل مذکور عرضه کرده‌‌اند و باید دید که تا چه حد قادرند تراکنش‌‌ها را به حالت عادی برگردانند.

0 85

بر اساس توییت صرافی رمز ارز BitMEX در روز 15 مه، تراکنش‌‌های شبکه بیت کوین کش (BCH) در جریان آپگرید هارد فورک خود با مشکلاتی روبرو شد.

بعد از هارد فورکی که در بلاک 582,680 صورت گرفت، این شبکه با مشکلاتی در انجام تراکنش‌‌ها مواجه شد.

BitMEX اذعان داشت که تعداد تراکنش‌‌ها در هر بلاک بسیار پایین بوده است. در 9 بلاک بعد از 582,687 هیچ تراکنشی صورت نگرفته است.

تراکنش‌‌های بیت کوین کش در هر بلاک. منبع: BitMEX

طبق داده‌‌های CoinDance، بزرگ‌‌ترین تعداد بلاک‌‌های استخراج شده بعد از آپگرید مذکور تنها در صرافی کوین بیس (Coinbase) پردازش می‌‌شدند. در همین حال، BitMEX گزارش داد که فضای این شرکت دارای 1,622 تراکنش است.

بعد از دیدگاه‌‌های مطرح‌‌شده توسط انجمن در مورد بلاک‌‌های خالی، توسعه‌‌دهندگان پچی را برای درست کردن باگ مذکور منتشر کرده‌‌اند.

کوین‌‌تلگراف در ماه آوریل گزارش داد که بیت کوین SV – نتیجه هارد فورک بیت کوین کش در نوامبر سال گذشته – به خاطر سازمان‌‌دهی مجدد بلاک‌‌ها با مشکلاتی از قبیل اندازه بسیار بزرگ بلاک‌‌ها روبرو شده است. BitMEX در مورد یافته‌‌های خود توضیح داد که دو زنجیره رقیب را پیدا کرده که در بلاک 578,639 از هم جدا شده‌‌اند.

در آن زمان، نود BitMEX تا بلاک 578,642 زنجیره سمت چپ را دنبال کرده بود و بعد از آن وارد زنجیره سمت راست شد. در مدت زمان یک ساعت زنجیره دائما به سمت چپ برمی‌‌گشت. BitMEX خاطرنشان کرده است که هیچ حمله دو بار خرج کردنی اتفاق نیافتاده است.

در اوایل ماه جاری اخباری منتشر شدند که تنها یک آدرس مسئول حدود نصف تراکنش‌‌های صورت‌‌گرفته در شبکه بیت کوین کش در ماه گذشته بوده است. این حساب مرموز از زمان فعال شدن خود در 8 آوریل بیش از 587,000 تراکنش انجام داده بود.

در زمان نوشتن این گزارش، بیت کوین کش چهارمین رمز ارز بزرگ از لحاظ ارزش بازاری در CoinMarketCap است. این کوین هم‌‌اکنون با قیمت حدود 394.76 دلار فروخته می‌‌شود و 5.44% افزایش قیمت در طول 24 ساعت داشته است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.