بایننس چگونه در عرض یک سال از کوین بیس‌‌ موفق‌تر بوده است؟

امسال حجم معاملات در سراسر بازار ارز رمز دائما شیبی به سمت پایین داشته، اما این موضوع بر سرعت رشد بایننس تاثیری نگذاشته است. بایننس در حال حاضر از نظر حجم معاملات، برترین صرافی رمز ارز دنیا به حساب می‌آید. تفاوت سود اضافی میان کوین ‌بیس و بایننس باعث شده که بایننس عنوان موفق‌‌ترین صرافی ارز رمز سال ۲۰۱۸ را کسب کند. در ادامه به مقایسه حجم معاملات این دو صرافی پرداخته می‌شود.

0 93

با وجود رکود بازار در سال ۲۰۱۸، این سازمان مستقر در مالتا باید حدود ۱ میلیارد دلار سود کسب کند. این مقدار از سود سالانه‌‌ی کوین بیس که تا پایان امسال به ۴۵۶ میلیون دلار می رسد، حدودا ۶۵۰ میلیون دلار بیشتر است. به دلیل اینکه هر دو صرافی گزارش سالانه‌‌ خود را سال آینده می‌‌فرستند، بازار منتظر تصویر دقیق‌‌تری است؛ اما با این حال، تفاوت سود اضافی میان کوین بیس‌‌ و بایننس باعث شده که بایننس عنوان موفق‌‌ترین صرافی ارز رمز سال ۲۰۱۸ را کسب کند.

مقایسه‌‌‌‌ حجم معاملات

طبق فهرست حجم کریپتو که در سازمان شفافیت بلاک چین (BTI) موجود است، بایننس از نظر حجم معاملات در ۲۴ ساعت هدایت صنعت صرافی را بر عهده دارد. در ماه نوامبر، این صرافی معاملات روزانه‌‌ای به ارزش ۱.۰۲ میلیارد دلار را در پلتفرم خود قرار داد. در همان زمان، کوین بیس‌‌ نیز حجم معاملاتی به ارزش ۱۰۶ میلیون دلار را ثبت کرد. صرافی‌‌های جهانی دیگر مثل OKEx، هوبی، بیت‌‌فاینکس و غیره نسبت به رقیب آمریکایی خود ظرفیت بیشتری را منتشر کرده‌‌اند.

با این حال، از نظر کاربران فعال، کوین بیس‌‌ در صدر لیست قرار دارد. این شرکت در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸، ۴۲۱،۹۰۹ مشتری فعال داشت، در حالی که بایننس با ۳۱۲،۸۰۱ کاربر در مقام دوم قرار داشت.

list

منبع: وبسایت رسمی سازمان شفافیت بلاک چین

با این حال، گزارش سازمان شفافیت بلاک چین به این موضوع اشاره می‌‌کند که یکی از عواملی که بر حجم اضافه‌‌ صرافی‌‌های برتر تاثیر گذاشته، مسئله دستکاری در بازار است. به همین خاطر معامله‌‌کنندگانی که به صورت همزمان سرمایه خرید و فروش می‌‌کنند (Wash Trade)، می‌‌توانند موجب فعالیت‌‌های مالی گمراه‌‌کننده در صرافی‌‌های کریپتو شوند. علاوه بر این، معاملاتی که در صورتحساب پرداختی حضور دارند، حجم‌‌های تقلبی ایجاد می‌‌کنند. کوین‌‌هایی که ارزش بازاری کمی دارند، تعداد زیادی توکن را در اختیار صرافی‌‌ها قرار می‌‌دهند که ارزش آن‌‌ها بین ۵ تا ۶۰ بیت کوین است. سپس صرافی‌‌ها از این توکن‌‌ها استفاده می‌‌کنند تا حجم‌‌های خود را به صورت ساختگی دچار تورم کنند.

توکن‌‌های کمتر در کوین بیس‌‌

کوین بیس‌‌ در مقایسه با بایننس آلتکوین‌‌های کمتری در فهرست پلتفرم معاملاتی خود دارد. صرافی بیت کوین پس از افزودن ارز رمزهای جدید مثل بیت‌‌کوین کش، اتر، اتریوم کلاسیک و لایت کوین، سرعت خود را بیشتر کرده و در عین حال، ۱۵۸ ارز رمزنگاری شده با ۴۰۰ زوج معاملاتی را در لیست خود قرار داده است.

با این حال، قوانین کوین بیس‌‌ را بیشتر از بایننس محدود می‌‌کنند.

کوین بیس‌‌ به عنوان یک تجارت انتقال‌‌دهنده‌‌ مجاز پول در ایالات متحده عمل می‌‌کند؛ بنابراین، می‌‌تواند روابط بانکی منظمی با بانک‌‌های محلی داشته باشد. این به این معناست که صرافی می‌‌تواند انجام معاملات کریپتو به فیات را برای مشتریانش آسان کند؛ اما تنها سرمایه‌‌هایی را می‌‌تواند در فهرست خود قرار دهد که یا غیر متمرکز هستند و یا توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و تحت قوانین امنیتی آن‌‌ها تنظیم شده‌‌اند.

چنین اجباری برای بایننس وجود ندارد. این صرافی معمولا به عنوان یک پلتفرم معاملاتی کریپتو به کریپتو عمل می‌‌کند و امکان معامله‌‌ فیات در آن وجود ندارد. علاوه بر این، می‌‌تواند بسیاری از قوانینی که کوین بیس‌‌ بر مبنایی روز به روز با آن‌‌ها روبه‌‌روست را دور بزند.

در نهایت، این سود است که مشخص می‌‌کند کدام یک برنده است. با اینکه بایننس صرافی نسبتا جدید و کم‌‌تجربه‌‌ای است، اما تا به حال از بقیه جلوتر بوده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.