بانک های هند با هدف بهبود دانش مالی کسب ‌وکارهای کوچک بلاکچین مشارکتی ایجاد می‌کنند

براساس خبری که روزنامه محلی Economic Times منتشر کرده است، بانک‌های هند در زمینه ایجاد یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین به منظور حدف موانع مالی برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

0 12

در مجموع یازده بانک از جمله بانک دولتی هند، بانک ICICI و دومین بانک بزرگ اعطاکننده وام در هندوستان در این پروژه حضور دارند. این بانک‌ها تاکنون چندین بار مذاکراتی در مورد پیاه‌سازی این پلتفرم انجام داده‌اند.

این پروژه از طریق یک بلاکچین مشارکتی به نام “Blockchain Infrastructure Company” سازماندهی شده است.

ویارال آچاریا معاون بانک مرکزی هند (RBI) در کنفرانسی که هفته گذشته برگزار شد، گفت.”میزان اعتبار کسب ‌وکارهای کوچک و متوسط کم است، به طور متوسط میزان اعتبار باید بین ۱۰ لاخ رویپیه (حدود ۱۴۰۰۰ دلار) تا ۱ کرور روپیه (حدود ۱۴۰۰۰۰ دلار) باشد”.

هند ، اگرچه که رویه سخت‌گیرانه نسبت به رمز ارزها اعمال کرده است در تلاش است تا در در صنایع و بخش‌های مختلف میزان استفاده از فناوری بلاکچین را در سراسر کشور گسترش دهد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ دولت هندوستان اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد پروژه‌ای بر بستر بلاکچین به نام Indiachainاست که به طور شفاف به بخش دولتی و خصوصی امکان ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف از جمله برنامه‌های پرداخت را می‌دهد.

با این وجود همان‌گونه که یکی از رسانه‌ها گزارش داده است، وضعیت قانونی رمز ارزها در هندوستان هنوز در وضعیت مشخصی ندارد و سرمایه‌گذاران همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.