بانک مرکزی کره‌جنوبی در کوتاه مدت قصد ایجاد رمز‎‎‌ ارز ملی ندارد

براساس خبری که روزنامه انگلیسی زبان کره‌جنوبی منتشر کرده است، بانک مرکزی این کشور اعلام کرده که قصد انتشار رمز ارز ملی را در آینده نزدیک ندارد.

0 83

براساس گزارش‌ها، بانک مرکزی کره‌جنوبی پس از مطالعه و تعیین چشم‌اندازهای خود به این نتیجه رسیده است که نیاز فوری به اجرای چنین پروژه‌ای در آینده نزدیک ندارد. یک مقام بانک مرکزی کره‌جنوبی گفته است که مطالعه این نهاد در زمینه احتمالات قانونی و اجتماعی رمز ارز ملی بوده است.

این مقام اضافه کرده است که: “برنامه‌ای برای این‌که در آینده نزدیک رمز ارز ملی در اختیار همه افراد قرار بگیرد، نخواهیم داشت. ابتدا باید درباره مزایا و معایب رمز ارز ملی کار کنیم.”

این گزارش رسمی اضافه می‌کند که بانک مرکزی در حال حاضر تصمیم دارد مطالعات بیشتری درباره چشم‌انداز رمز ارز ملی و تاثیر انتشار آن انجام دهد.

رمز ارز ملی یک ارز رمزنگاری شده است که توسط بانک مرکزی یک کشور صادر می‌شود و دارای اعتبار قانونی و دیگر ویژگی‌ها پول متمرکز و غیرمستقیم است.

همان‌طور که قبلا گزارش شده است، بانک توافقات بین‌المللی ( BIS ) مستقر در سوییس که سازمانی متشکل از ۶۰ بانک مرکزی در جهان است با بررسی‌هایی که انجام داده اعلام کرده است که حدود هفتاد درصد از بانک‌های مرکزی جهان در حال تحقیق در زمینه رمز ارز ملی هستند. البته تنها پنج بانک مرکزی از جمله سوئد و اروگوئه انتشار رمز ارز ملی را به مرحله اجرا درآورده‌اند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.