بانک مرکزی بحرین، Sandbox را برای شرکت‌‌های بلاکچین راه اندازی می‌کند

بانک مرکزی بحرین یک Sandbox‌‌ رگولاتوری راه اندازی می‌کند تا شرکت‌‌های بلاکچین و کریپتو تا صدور مقررات رسمی بتوانند در کشور کار کنند. این خبر در تاریخ 20 فوریه توسط بلومبرگ اعلام شد.

0 103

همانطور که قبلا گزارش شده است، در ماه دسامبر 2018، بانک مرکزی پیش نویس پروپوزال‌‌های خود جهت تنظیم مقررات بالقوه و صدور مجوز برای سرویس‌‌های دارایی کریپتو را منتشر کرد. با چارچوب بلند مدتی که در حال حاضر برای مشاوره باز است، طبق گزارشات صورت گرفته Sandbox‌‌ جدید به شرکت‌‌های فعال در این بخش اجزاه می‌‌دهد که به مدت نه ماه به طور آزمایشی کار کنند.

دالال بوهجی (Dalal Buhejji)، مدیر کسب و کار در هیئت مدیره توسعه اقتصادی بحرین، به بلومبرگ گفت که این نوآوری، شرکت‌‌ها را قادر می سازد “راه حل خود را روی تعداد محدودی از کاربران، با تعداد محدودی از تراکنش‌‌ها، آزمایش کنند.” بوهجی گفت که هدف از این نوآوری تسریع ورود شرکت‌‌های جدید به بازار است.

از میان 28 شرکت که تاکنون برای Sandbox‌‌ تأیید شده است، بلومبرگ، SprinkleXchange – یک پلتفرم عمومی عرضه اولیه عمومی مبتنی بر بلاکچین که توسط Sprinkle Group SA مستقر در نیویورک اداره می‌‌شود- را جدا کرد.

همانطور که بلومبرگ می‌‌گوید، این تلاش برای جذب استعدادهای بلاکچین به کشور در حالی سرعت می‌‌گیرد که اقتصاد بحرین در تلاش است تا پس از کاهش قیمت نفت خام در سال 2014، بدهی‌‌های در حال افزایش خود را جبران کند. متحدان این کشور سال گذشته برای حمایت از اقتصاد ضعیف آن،- کوچترین عضو شورای همکاری شش نفره غنی از نفت خلیج فارس- 10 میلیارد دلار قرض دادند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، مدیر عامل هیئت توسعه اقتصادی بحرین در اکتبر 2017 از “بلاکچین”به عنوان یک فرصت بزرگ برای کشور در سال 2017 یاد کرد. در ماه نوامبر 2018، موسسه بانکداری و مالی کشور، آکادمی بلاکچین خود که دوره‌‌های توسعه، اجرا و استراتژی بلاکچین را ارائه می‌دهد، راه اندازی کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.