بانک بزرگ عمانی به شبکه پرداخت بین‌‌المللی ریپل نت (RippleNet) می‌‌پیوندد

دومین بانک بزرگ عمان، بانک ظفار (BankDhofar)، شروع به استفاده از فناوری ریپل نت برای پرداخت‌‌های بین المللی به هند کرده است. این خبر در ۱۶ فوریه طی تویئتی که توسط نوین گوپتا (Navin Gupta)، مدیر جنوب آسیا و منا (MENA) در ریپل به اشتراک گذاشته شد، منتشر شد.

0 89

ریپل نت شبکه پرداخت جهانی مبتنی بر بلاکچین‌‌ توسعه دهندگان پرداخت‌‌های سازمانی است که توسط شرکت فناوری ریپل توسعه داده شده است. در ماه ژانویه، ریپل نت شبکه خود را به بیش از ۲۰۰ مشتری، مانند JNFX، سند فرند (SendFriend)، ترنس پیگو (FTCS ,(Transpaygoو یورو اگزیم بانک (Euro Exim Bank) گسترش داد.

طبق اعلامیه اخیر، بانک ظفار اولین بانک در کشور عمان و یکی از اولین شرکت‌‌های منطقه است که از ریپل نت استفاده می‌‌کند. این فناوری بانک را قادر می‌‌سازد که بتواند نقل و انتقالات بین المللی از طریق یک اپلیکیشن بانکداری تلفن همراه و “در عرض مدت زمانی کمتر از ۲ دقیقه” را ارائه دهد، و بدین ترتیب امکان انجام انتقال پرداخت در زمان واقعی را برای هندی‌‌های خارج از هند که در عمان زندگی می‌‌کنند فراهم کند.

بانک ظفار در سال ۱۹۹۰ تاسیس و سپس به یکی از بزرگترین بانک‌‌های کشور تبدیل شد. در سال ۲۰۱۷، درآمد بانک ظفار از خدمات بانکی، ۴/۲ میلیون دلار و درآمد کل آن ۲/۲۸ میلیون دلار بود.

در اوایل ماه جاری، فینابلر (Finablr)، پلتفرم پرداخت جهانی و اپراتور بورس خارجی مستقر در امارات متحده عربی (UAE)، برای انجام تراکنش‌‌های زمان واقعی به تایلند به شبکه ریپل نت پیوست. نخستین شریک این سرویس، بانک بزرگ تایلند، بانک تجاری سیام (Siam Commercial Bank) به امارات متحده عربی و مشتریان یونی مونی (Unimoni) در سراسر جهان اجازه می‌‌دهد که که به تایلند پول بفرستند.

در ماه دسامبر، بانک ملی کویت (NBK) نیز یک محصول انتقال وجه بین المللی را بر اساس فناوری بلاکچین‌‌ ریپل نت راه اندازی کرد. طبق گزارشات صورت گرفته، NBK، اولین موسسه مالی در کویت خواهد بود که این محصول انتقال وجه – “NBK Direct Remit” – برای پرداخت‌‌های پرداخت آنلاین بین المللی مبتنی بر ریپل نت استفاده می‌‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.