بازیکنان Call of Duty 3. 3 میلیون دلار ارز رمز به سرقت بردند

0 63

گروهی از بازیکنان”Call of Duty” که اهل ایندیانا هستند متهم شدند که یک مرد اهل ایلینوی (Illinois) را واردار کردند تا به آنها در هک کردن کیف پول‌‌های کریپتو در بیش از ۱۰۰ تلفن همراه از راه دور کمک کند و به این طریق ۳/۳ میلیون دلار ارز رمز را به سرقت بردند.

این ماجرا در بلومینگتون (Bloomington)، ایلینوی آغاز شد، جایی که یک مرد محلی به FBI گفت که او افرادی را ملاقات کرده که می‌‌خواستند گروهی از مجرمان سایبری باشند که ندای وظیفه را به صورت آنلاین بازی می‌‌کنند. در بازی شبیه سازی جنگ، بازیکنان می‌‌توانند در زمان واقعی و با حریم خصوصی نسبی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

گفته می‌‌شود که این گروه مستقر در خارج از دالتون (Dolton) ایندیانا، مردی از بلومینگتون را مجبور کردند تا از یک تاکتیک تهدیدآمیز به نام “SWATing” استفاده کند؛ این تاکتیک یک پدیده‌‌ی ناخوشایند، غیرقانونی و خطرناک است که روز به روز در جوامع بازی آنلاین محبوب‌‌تر می‌‌شود.

SWATing زمانی است که با یک گزارش دروغین از یک جرم خشونت آمیز در خانه‌‌ی یک نفر، تقاضای اعزام پلیس به آنجا می‌‌شود. که موجب می‌‌شود SWAT بلافاصله واکنش نشان دهد و اغلب منجر به تجاوز به حریم خانه، آتش سوزی و حتی مرگ اتفاقی قربانیان ناشناس می‌‌شود. این پدیده اغلب به عنوان روشی کاملا شریرانه برای انتقام یا همانطور که در این مورد می‌‌بینیم برای ارعاب یا تهدید یک فرد استفاده می‌‌شود.

مرد از ترس انتقامجویی بیشتر هکرها درخواست‌‌ آنها را قبول کرد و آنها نیز نام، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که اجازه دسترسی دورادور وی به تلفن همراه قربانیانشان را می‌‌داد در اختیارش قرار دادند.

طبق گفته‌‌های FBI، این مرد پذیرفت که تلفن همراه بیش از ۱۰۰ نفر را تحت تسلط گروه دربیاورد. هنگامی که گروه تلفنی را تحت تسلط می‌‌گرفتند می‌‌‌‌توانستند حساب رمزنگاری قربانی را هک کنند و سرمایه‌‌اش را تخلیه کنند.

طبق گفته FBI، این گروه مظنون به این است که انواع مختلفی ارز رمزنگاری شده به ارزش حداقل ۳/۳ میلیون دلار ، از جمله ۸۰۵۰۰۰ دلار توکن‌‌های REP آگور (Augur)، را به سرقت برده و سپس مظنونین از طریق شبکه‌‌های کریپتوکارنسی مانند اتر یا بیت کوین، توکن‌‌های سرقت شده را به کیف پول‌‌های دیجیتال خود منتقل کرده‌‌اند.

تاکنون، شیکاگو سان-تایمز (Chicago Sun-Times) نام مظنونین شناسایی شده در این ادعا را فاش نکرده است، زیرا ظاهرا به هیچ جرمی متهم نشده‌‌اند. مرد بلومینگتونی در مصاحبه‌‌ای آنلاین، اعلام بی‌‌گناهی کرد – حتی تا آنجا پیش رفت که می‌‌گفت خودش را یک قربانی می‌‌بیند:

او گفت: “من هیچ کاری انجام نداده‌‌ام اما با آگور و افبیای همکاری می‌‌کنم.” “من هرگز از هیچ کسی [توسط] هک کردن رمزنگاری سودی دریافت نکرده‌‌ام.”

مجموع سرقت‌‌ کریپتو در نیمه اول سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱/۱ میلیارد دلار می رسد

بر اساس مطالعه اخیر شرکت امنیت سایبری کربن بلک (Carbon Black)، کل مقدار ارز رمزی که از طریق جرایم اینترنتی به سرقت رفته است تنها در سال جاری بیش از ۱/۱ میلیارد دلار است- سرقت‌‌های صورت گرفته عمدتا از طریق باج افزار و هک صرافی‌ها است.

در گزارش این شرکت ادعا شده است که بسیاری از جنایتکاران برای ضبط کریپتوکارنسی قربانیانشان از دارک استفاده می‌‌کنند و براورد می‌‌شود که بیش از ۱۲،۰۰۰ فروشگاه اینترنتی با تقریبا سه برابر تعداد لیست‌‌ سرقت‌‌های رمزنگاری بین آنها وجود دارد. ریک مک الروی (Rick McElroy)، استراتژیست امنیتی در کربن بلک، در مورد این روند با اشاره به اینکه این روزها اینجام عملیات برای مجرمان سایبری آسان است، گفت:

“این که ارتکاب جرائم سایبری مانند باج افزار بدون اینکه به هیچ مهارت خاصی نیاز باشد تا این حد آسان است مایه شگفتی است… همیشه این گروه‌‌های شریر بزرگ نیستند که چنین جرایمی را مرتکب می‌‌شوند ، هرکسی می‌‌تواند چنین کاری را انجام دهد.”

بخشی از دلیل این امر، دسترسی و کاربر پسند بودن ابزار معامله است. مک‌‌الروی گفت که بخش‌‌های خاصی از بدافزار حتی منظور کمک به افرادی که می‌‌خواهند مجرمان سایبری باشند خدات مشتری ارائه می‌‌دهد، افزون بر این که نرم افزارهای مخرب به طور متوسط ​​۲۲۴ دلار هزینه برمی‌‌دارند، اما می‌‌توانند با هزینه‌‌ی خیلی کمی به اندازه ۰۴/۱ در دسترس قرار بگیرند.

هرچند مک‌‌الروی می‌‌گوید که به احتمال زیاد، بسیاری از حملاتی که از طرف یک گروه سازمان یافته از جنایتکاران، مانند گروهی که در ایندیانا بود، علیه کاربران رمزنگاری، شرکت‌‌ها و صرافی‌ها رخ می‌‌دهد محصول یک مهندس آموزش دیده است که کار ندارد:

“شما ملت‌‌هایی دارید که به تدریس برنامه نویسی مشغولند، اما هیچ شغلی وجود ندارد … فقط در رومانی مردم زیادی وجود دارند که باید قرض خود را پرداخت کنند.”

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.