بازار عرضه اولیه سکه (ICO) در سه ماهه‌ سوم سال 2018

سرمایه گذاری‌های شخصی در ICO در سه ماهه‌ی سوم سال 2018 پیشرفت فراوانی داشته و تعداد گردش‌ها نسبت به سال 2017 دو برابر شده است. سرمایه گذاری‌‌‌های شخصی در سال 2018 رشدی 100 درصدی را تجربه کرده‌‌اند، زیرا سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر در زمینه عرضه اولیه سکه سرمایه گذاری‌‌ فراوانی انجام داده‌اند. ICO در پایان سه ماهه‌ سوم سال 2018 جمعا چیزی حدود 4.1 میلیارد دلار سرمایه جمع‌آوری کرد که نسبت به مقدار جمع‌آوری‌شده در سال 2017 تقریبا دو برابر بود. تعداد “شرکت‌های پشتیبانی‌شده توسط سرمایه گذاری‌‌ ریسک پذیر” در سه ماهه‌ی سوم سال 2018 هفده درصد افزایش یافت.

0 74

 

 

Funds

سرمایه‌های جمع‌آوری شده در ICO در هر سه ماه (منبع: پایگاه داده‌ی InWara)

سرمایه‌گذاران برجسته‌ای همچون Fenbushi، Pantera، Blockchain، Andreessen Horowitz و… در زمینه‌ پروژه‌های جالب فضای کریپتو سرمایه گذاری‌‌ قابل‌توجهی کرده‌اند.

به نظر می‌رسد شرکت‌های رمز ارز متوجه این موضوع شده‌اند که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای “آنقدرها هم بد نیستند”. ICOهای عمومی که زمانی به همه اجازه‌ سرمایه گذاری‌‌ می‌دادند، به سرعت در حال تغییر رویه‌ی خود به رویه‌ای هستند که دارای محدودیت و فروش شخصی بوده و تنها به سرمایه‌گذاران مجاز و ارتباطات نزدیک اجازه‌ی سرمایه گذاری‌‌ می‌دهد.

بسیاری از ICOها مثل Telegram، Dfinity و غیره امروزه هیچ فروش عمومی‌ ندارند، چرا که سرمایه‌گذاران خرده‌فروش باید صبر کنند یک توکن در لیست یک صرافی قرار گیرد تا بتوانند آن را بخرند.

رکود در صنعت موجب کاهش تعداد ICOها می‌‌گردد

این اتفاق به خاطر 20 میلیارد دلاری که در دو سال گذشته توسط ICOها جمع‌آوری شده است، رخ داده و نشان‌دهنده‌ی این است که ارزهای دیجیتال در بخش‌های متعدد به کار گرفته شده‌اند. با این حال، در حال حاضر بیش از 300 فروش اصلی و پیش فروش معوق وجود دارد و دلیل آن بازار کم‌رونق است که موجب ارزش پایین سرمایه گذاری‌‌ در ارزهای (بیت کوین، اتریوم) شده است.

chart

تعداد ICOها در هر سه ماه (منبع: پایگاه داده‌ی InWara)

به دلیل توقیف سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده‌ ICOها در ارزهای رو به کاهش، ثروت این ICOها به سرعت در حال کاهش بوده و بعضی از آن‌ها در وضعیت اقتصادی بدی قرار دارند.

با این حال، ICOها به عنوان ابزاری برای جمع‌آوری سرمایه، توجه زیادی را به سمت خود جلب کرده‌اند. حتی با اینکه سه ماهه‌ی سوم سال 2018 کندترین سه ماهه‌ی این سال به حساب می‌آید، اما باز هم شرکت‌ها توانسته‌‌اند بیش از 170 ICO را مدیریت کنند.

بازار در نتیجه‌ کاهش حجم ICOها، در کل فضا رشد می‌کند

از نظر تعداد کلی ICOهای مدیریت‌شده، ایالات متحده‌ی آمریکا و سنگاپور از انگلستان جلوتر بوده و امیدی واقعی برای بازارهای آسیایی به حساب می‌آیند. در سه ماهه‌‌ی سوم سال کاهش فراوانی در استونیا، سوئیس و کانادا مشاهده شد.

candle chart

تعداد ICOها برای هر کشور (سه ماهه‌ی دوم و سه ماهه‌ی سوم سال 2018) (منبع: پایگاه‌ داده‌ی InWara)

آفریقا به دلیل پوشش ناچیزی که در این فضا دارد جزو slow adopter (پذیرش کند) به حساب می‌آید.

سه ماهه‌ سوم سال 2018، ICOها در شرایط بد و دشواری قرار دارند

تنها حدود 20 درصد از ICOهای سه ماهه‌ی سوم سال در فهرست صرافی‌ها دیده می‌شوند و این در حالیست که تعداد صرافی‌ها نسبت به سال 2017 حدودا 25 درصد افزایش یافته است. این مسئله برای سرمایه‌گذاران خطرناک است، زیرا احتمال توقیف توکن‌هایشان وجود دارد و ممکن است هیچ نقدینگی‌ برای فروش نداشته باشند.

chart

ICOهایی که در فهرست صرافی‌ها قرار دارند برای هر سه ماه (منبع: پایگاه داده‌ی InWara)

باید به این نکته توجه داشت که قرار گرفتن یا نگرفتن ICOها درفهرست یک صرافی نشان‌دهنده‌ انتخاب استراتژیک خود ICOها است، نه تمایل نداشتن صرافی‌ها به قرار دادن آن‌ها در فهرست خود.

برای جزئیات و اطلاعات بیشتر، گزارش InWara برای سه ماهه‌ی سوم سال 2018 را ببینید.

سرمایه گذاری‌‌ شخصی برای هر کشور

از نظر تعداد گردش سرمایه گذاری‌‌‌های شخصی برای هر کشور، ایالات متحده‌ی آمریکا در فضای کریپتو از باقی کشورها جلوتر است.

ایالات متحده‌ی آمریکا با بیش از 200 گردش سرمایه گذاری‌‌ شخصی در سه ماهه‌ی سوم سال 2018 بر بازار غلبه داشت، بیشتر آن هم به دلیل سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری بود که خارج از آمریکا فعالیت داشتند. آسیا از نظر گردش سرمایه گذاری‌‌‌های شخصی از اروپا جلوتر است و تعداد گردش سرمایه گذاری‌‌‌های چین و سنگاپور حدود 150 گردش است.

chart

تعداد گردش سرمایه گذاری‌‌‌های شخصی برای هر کشور (منبع: پایگاه داده‌ی InWara)

اکنون به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر می‌خواهند کاری کنند که بلاک چین امتدادی از فعالیت‌های آن‌ها باشد، در حالی که سرمایه‌گذاران ریسک پذیر کمتری وجود دارند که تماما متمرکز بر بلاک چین باشند.

چشم‌انداز بخش صنعت

فناوری بلاک چین در سه ماهه‌ سوم سال 2018 توجه فراوانی به خود جلب کرده است. سرویس‌های مالی با داشتن 100 ICO در سه ماهه‌ سوم سال، مقام اول در جایگاه صنعتی را از آن خود کرده‌اند.

سرویس‌های مالی مشهورترین بخش در ICOها به حساب می‌آیند؛ در عین حال، دیگر بخش‌ها مثل مراقبت‌های بهداشتی و معاملات نیز به خاطر ظهور “سرمایه‌های مبتنی بر چند رمز ارز” در سه ماهه‌ی سوم سال 2018 رشد یافته‌اند.

chart

تعداد ICOها برای صنعت (سه ماهه‌ی دوم و سه ماهه‌ی سوم سال 2018) (منبع: پایگاه داده‌ی InWara)

در سه ماهه‌ی سوم سال 2018، بسیاری از شرکت‌ها با این دیدگاه ظهور یافتند که راه‌حل‌های بلاک چین متعددی را توسعه دهند. از نظر سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده در سه ماهه‌ سوم در فضای بلاک چین، DREP و 0xcert در راس هرم قرار دارند. بسیاری عقیده دارند که فناوری‌ که پشتیبان بیت کوین باشد، توانایی ایجاد اخلال در روند جهانی تجارت را دارد.

اگرچه قیمت ارزهای رمزنگاری شده در سال 2018 کاهش یافت، اما به نظر می‌رسد که عقیده‌ اساسی در فناوری بلاک چین رو به پیشرفت و توسعه باشد.

انتخاب سرمایه از میان 10 ارز برتر در زمینه‌ سرمایه گذاری‌‌

از آن جایی که سرمایه‌های متمرکز بر بلاک چین در سال 2018 بیش از اندازه خریداری شدند، بخش زیادی از سرمایه گذاری‌‌ توسط DCG & Blockchain انجام گرفت.

chart

تعداد سرمایه‌ها برای هر صندوق سرمایه گذاری‌‌ (منبع: پایگاه داده‌ی InWara)

نکات کلیدی:

با وجود ریسک فراوان سرمایه گذاری‌‌ در ICOها، درصد بالای ICOهای تقلبی و کاهش قیمت توکن‌های بسیاری از پروژه‌ها، هنوز هم چیزهای زیادی وجود دارند که باید در بازار ارز رمز پیش‌بینی شوند.

سه ماهه‌ی سوم سال 2018 در مقایسه با سه ماهه‌‌‌ی اول و دوم این سال دوره‌ی کندی برای ICOها به حساب می‌آید. با این حال، در این دوره مقدار کلی سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده به بیش از 2.4 میلیارد دلار رسید. به این ترتیب، بیش از 40 درصد این مقدار (چیزی حدود یک میلیارد دلار) را 20 ICOی بزرگ تولید کرده‌‌اند.

اگر از جنبه‌ی مثبت به آن نگاه کنیم، سال 2018 دنیای رمز ارز را به افراد بسیار بیشتری در سراسر دنیا معرفی کرد. در این سال کوین‌های بیشتر، ICOهای بیشتر، پول بیشتر و صنایع بیشتری در بلاک چین مشاهده می‌شود.

به خاطر پروژه‌های جدید سرمایه گذاری‌‌ که در شرف ورود به بازار هستند و همچنین به خاطر کشورهای متعدد در سراسر دنیا که در حال تلاش برای قانونی ساختن ارز رمزها و توجیه مالیات و قوانین هستند، می‌توان امید داشت که احتمال کاربرد بیشتر، افزایش یافته است. علاوه بر اینکه در دسترس بودن محصولات سرمایه گذاری‌‌ افزایش یافته است، احتمال شنیدن خبرهای مهم و اساسی دیگر هم تا اواخر سال 2018 و اوایل سال 2019 وجود دارد.

درباره و متدلوژی

تیم تحقیقاتی InWara تحقیقات باکیفیت و دقیقی را ارائه می‌کند که توسط کنترل‌کنندگان شایسته و تحلیل‌گران حرفه‌ای انجام می‌گیرند. این تیم تحقیقاتی تنها به دنبال انتشار دقیق‌ترین اطلاعات ممکن است، بنابراین تمام اطلاعات بر مبنایی حقیقی لحاظ شده و داده‌ها از طریق تحلیل بیش از 3000 کاغذ کسب و کار ICO جمع‌آوری شده‌اند؛ حدود 2200 مقاله‌ی رسمی شرکت‌ها، 500 مطلب مطبوعاتی و بررسی متداوم اخبار و منابع رسانه‌های اجتماعی.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.