بازار به شدت به هارد فورک اتریوم چشم دوخته است

براساس گزارش اخیر شرکت تحقیقاتی دارایی‌های رمز ارزی Cumberland ، بازار به شدت به هارد فورک اتریوم به نام کنستانتینوپل و Serenity (اتریوم ۲.۰) چشم دوخته است که این امر نشانگر اهمیت بسیار زیاد این بروزرسانی‌ها می‌باشد.

0 84

هارد فورک کنستانتینوپل بروزرسانی شبکه اتریوم است که تغییرات مهمی در آن ایجاد خواهد کرد. یکی از مهمترین این تغییرات جایگزینی پروتکل اثبات سهام با اثبات کار است.

در گزارش مورد بحث بیان شده که شبکه فعلی اتریوم قادر به پشتیبانی از میلیون برنامه کاربردی غیرمتمرکز نیست و انعطاف‌پذیری لازم هم در معماری ماشین مجازی اتریوم وجود ندارد. همچنین تاخیر در اجرای پروتکل اثبات سهام را باید به این چالش‌ها افزود.

محققان معتقدند که نقشه راه اتریوم مانند اتریوم 1.x که قرار است در تاریخ ۱ ژوئن راه‌اندازی شود، می‌تواند مشکلات فوق را حل کند. اتریوم 1.x به طور عمده از خطرات شبکه اصلی مانند سوء استفاده از قراردادهای هوشمند و رشد حجم بلاکچین را برطرف می‌کند.

اگرچه اتریوم 1.x هنوز در مرحله آزمایشی است اما به عقیده محققان این طرح قابلیت‌های بسیاری دارد و آن‌طور که باید به آن توجه نشده است. محققان باور دارند که طرح مذکور تاثیرگذاری بسیاری بر قیمت اتریوم خواهد داشت و پیچیدگی‌های فنی آن نیز به مراتب بیشتر از هارد فورک کنستانتینوپل یا Serenity است.

در ۳۱ ژانویه اتریوم اولین نسخه پیش انتشار فاز صفر را منتشر کرد. به گفته بنیاد اتریوم این تغییرات اولین نسخه منتشر شده از نسخه‌های هفتگی فوریه ۲۰۱۹ بوده است. فاز صفر در نسخه 0.1 تقریبا به اتمام رسیده اما هنوز آمده انتشار نیست. در روز ۳۰ ژانویه هم آزمایش جدیدی به نام Gorli راه‌اندازی شد که نقش مهمی در کلاینت شاردینگ Serenity به نام Prysm دارد.

همان‌طور که قبلا گزارش شد، در اواسط ژانویه توسعه‌دهندگان هسته اتریوم آسیب‌پذیری امنیتی را در کنستانتینوپل پیدا کردند که امکان حملات پردازشی (reentrancy) را به هکرها می‌داد. این آسیب‌پذیری به هکرها فرصت سرقت رمز ارز ها را از طریق قراردادهای هوشمند و بوسیله تکرار درخواست‌های سرمایه گذاری می‌داد.

طبق داده‌هایی که در کوین‌مارکت‌کپ منتشر شده است، اتریوم در نمودار ماهانه خود به صورت تدریجی روند کاهش قیمت را داشته است. در تاریخ ۷ ژانویه،‌ سومین کوین بزرگ بازار حدود ۱۵۷.۴۹ دلار معامله می‌شد، در حالی‌که قیمت امروز آن ۱۲۰ دلار است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.