این توکن ها بدترین عملکرد سال 2018 را داشته‌‌اند : عوامل و روندها

بازار ارزهای رمزنگاری شده، بسیار پرنوسان است، و در کنار اینکه امکان دارد برخی توکن ها به موفقیت خوبی دست یابند. برخی دیگر از توکن ها نیز عملکرد خوبی ندارند و سرمایه گذاران خود را با ضرر مواجه می‌کنند. در این مقاله توکن هایی که در سال 2018 بدترین عملکرد را از خود نشان داده اند، لیست شده است.

0 88

شرکت مشاوره سرمایه‌‌گذاری پنشن پارتنرز (Pension Partners) لیستی از بدترین رمز ارز ها از نظر عملکرد در سال 2018 را منتشر کرد.

Qtum، پلتفرم بلاکچین هیبرید مبتنی بر رمز ارز، تا سه ماهه‌‌ی سوم سال 2018 شاهد زیان 93.9 درصدی بود. یکی از طرح‌‌های بازاریابی که Qtum را به عنوان بهترین بلاکچین معرفی کرده بود، به پروژه اجازه داده بود تا در ماه ژانویه توکن‌‌ خود را با قیمت بالای 82.66 دلار قیمت‌‌گذاری کند.

https://s3.amazonaws.com/main-newsbtc-images/2018/10/12102419/chart-4.png

اما در نهایت پروژه Qtum به دلیل افول عملکرد و افزایش چالش‌‌ها درخشش خود را از دست داد. بلاک چین آن از نظر تراکنش‌‌های روزانه سقوط چشم‌‌گیری داشته است، در حالی که دشواری استخراج آن به شدت کاهش یافته است. در زمان نوشتن این مقاله Qtum با قیمت 3.47 دلار معامله می‌‌شود.

NEM با 91 درصد سقوط

جنبش نوین اقتصادی یا NEM، به عنوان یک پروژه انقلابی بلاک چین برای شرکت‌‌ها شروع به کار کرد. این شرکت ژاپنی در اوایل سال 2017 حمایت مالی پررنگی از طرف سرمایه گذاران داخلی دریافت کرد. NEM توکن‌‌های XEM خود را با قیمت اولیه 0.00023107 دلار به فروش رساند و تا پایان 5 آوریل 2015، این شرکت برای سرمایه گذاران اولیه خود 68.537 درصد سود تولید کرد. اما XEM مانند بسیاری از دارایی‌‌های کریپتوی دیگر، نتوانست به صعود خود ادامه دهد و در بازار نزولی سال 2018 راه سقوط را در پیش گرفت.

token

NEM جایگاه خود را در میان ده رمزارز برتر از نظر سرمایه‌‌ی بازاری حفظ کرده است که این خود نشان‌‌دهنده‌‌ی توجه و باور بازار خرده‌‌فروشی به آن است.

(ICON (ICX با سقوط 90 درصدی

ICX هم مانند اتر ارز محلی پروژه بلاکچینی به نام ICON است و یکی از تحت‌‌ تاثیرترین قربانیان جو نزولی بازار امسال بوده است. این پروژه همه‌‌ی چیزهای لازم ازجمله توسعه‌‌ پرشتاب، تیم خوب و قابل اتکا و هدفی بلندپروازانه برای اتصال چندین بلاکچین مختلف را دارا بوده است. اما ICX جدای از تلاشی که دارد، به یکی از بدترین دارایی‌‌های کریپتوی سال 2018 از نظر عملکرد تبدیل شده است که برای سرمایه‌‌گذاران خود 90 درصد زیان به بار آورد.

https://s3.amazonaws.com/main-newsbtc-images/2018/10/12105927/chart-6.png

جفت معاملاتی ICX/دلار اکنون 0.61دلار معامله می‌‌شود، یعنی بسیار کمتر از بالاترین قیمت پیشین خود، یعنی همان 12 دلار.

توکن‌‌های دیگر

ICX

کاردانو، لیسک و آیوتا برخلاف بنیان محکم خود، در این بازار نزولی رو به سراشیبی گذاشته‌‌اند. در حالی که کاردانو، ارز بومی این پلتفرم توزیع‌‌شده، تا سه‌‌ماهه‌‌ی سوم سال 2018 حدود 89.9 کاهش ارزش نشان داد. لیسک و آیوتا، دو توکن پروتکل بلاکچین که بیشترین بحث‌‌ها پیرامون آنان شده است، به ترتیب 86.6 و 87.6 درصد به سرمایه‌‌گذاران خود ضرر زده‌‌اند.

در همین حال، EOS و بیت‌‌کوین به بهترین/بدترین برندگان تبدیل شدند که در این اوضاع بازار شاهد کمترین سقوط بودند. EOS که با اتریوم 74.7 درصدی در رقابت است، شاهد 33.4 درصد زیان بود و بیت‌‌کوین که پیشگام ارزهای دیجیتال جهان است در حدود 54 درصد سقوط را تجربه کرد.

انتظارات برای آینده

روند سکه‌‌های بومی به اکوسیستم‌‌های بلاکچین آنان بستگی دارد. تاکنون ریپل، اتریوم و EOS در میان امیدوارکننده‌‌ترین پروژه‌‌های بلاکچین قرار داشته‌‌اند چون تقاضا برای سرویس‌‌ها و راهکارهای غیرمتمرکز در سال 2019 به رشد خود ادامه می‌‌دهد. بسیاری از تحلیل‌‌گران بر این باورند که توکن‌‌هایی مثلXRP، ETH، EOS و LTC در انتهای فاز شکل‌‌گیری خود هستند. مثلا بیت‌‌کوین هم‌‌اکنون ناحیه کف خود را در 6000 دلار حفظ کرده است.

بازار کریپتو به دلیل به‌‌کارگیری اندک، دارای بنیانی قوی نیست و دلیل آن هم عدم وجود مقررات مناسب و شکست خودرن بسیاری از پروژه‌‌های بلاکچین است. سال 2019 به عنوان سالی در نظر گرفته شده است که شفافیت بیشتری از جانب دولت‌‌ها و قانون‌‌گذاران در فضا‌‌های شبیه بلاکچین به وجود خواهد آمد. به همین شکل هم سرمایه‌‌گذاری‌‌هایی به‌‌ویژه از طرف سرمایه‌‌گذاران نهادی که پیش‌‌تر به سرمایه‌‌گذاری پیوسته بودند به وجود خواهند آمد، و امید این است که سال 2019 از نظر عملکرد کاملا برعکس سال 2018 باشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.