ایجاد قرارداد هوشمند برای تامین مالی در کانادا توسط پلتفرم بلاکچین Skuchain

0 72

غول فناوری اطلاعات کانادا، CGI‌‌ یک برنامه پایلوت (آزمایشی) را معرفی کرد که با همکاری بانک ملی کانادا و Skuchain ساخته شده و یک راه حل تامین مالی زنجیره تامین عرضه است که از فناوری دفتر کل توزیع شده بهره می‌‌برد.

هدف این پروژه بهبود و تسهیل در مذاکره در مورد توافقنامه‌‌های قراردادی پیچیده‌ای است که بانک‌‌ها برای تضمین تراکنش‌‌های تامین مالی استفاده می‌‌کنند.

بانک ملی کانادا، CGI‌‌ و Skuchain، برنامه‌‌ی پایلوت برای تسهیل تامین مالی معامله با بلاک چین را معرفی کردند.

اعتبارنامه ضمانتی و وثیقه‌‌ها توافقنامه‌‌های مشروطی هستند که توسط بسیاری از صنایع برای تأمین قراردادها استفاده می‌‌شود. در حال حاضر، معاملات جهانی در یک بازار 18 تریلیون دلاری و این فرایندها از طریق ایمیل انجام می‌‌شوند و طرفین را در معرض اشتباهات، تاخیر و عدم شفافیت در شرایط و وضعیت تأیید قرار می‌‌دهند.

برای این پایلوت، CGI‌‌ پلتفرم تامین مالی معامله Trade360 را با قرارداد ساز Contract builder) Skuchain) ادغام کرد تا بانک ملی کانادا بتواند خدمات تامین مالی معامله خود را روی یک راه حل بلاک چین B2B اداره کند که این کار احتمالا موجب بهبود زمان پردازش، کاهش خطرات و کمک به تقویت روابط مشتری بانک می‌‌شود.

NBC ششمین بانک بزرگ تجاری در کانادا است. مشتریان در بانک ملی کانادا قادر به شروع، اداره و کسب نتیجه از مذاکرات اعتبارنامه‌‌های ضمانتی و تضمین کامل قراردادهای هوشمند هستند که نسبت‌‌های غیر معین الگوهای از پیش تایید شده‌‌ی بانک‌‌ها را تغییر می‌‌دهند.

طبق گفته پاتریک روی (Patric Roy)، معاون پرداخت‌‌ها، مدیریت پول نقد و راه حل‌‌های بین المللی در بانک ملی کانادا، این پلتفرم قابلیت مشاهده‌‌ی سراسر چرخه حیات در صورت افزایش وثیقه‌‌ها و احتمالا کاهش هزینه‌‌ها را ارائه می‌‌کند.

این پروژه آزمایشی یک فرصت عالی برای اهرم بندی فناوری بلاک چین برای ساده کردن روند مذاکرات مربوط به اعتبارنامه‌‌های اعتباری و ضمانت‌‌نامه‌‌ها همراه با شفاف‌‌تر و امن‌‌تر ساختن آن است. این کار ما را قادر می‌‌سازد تا یک تجربه ساده، سریع و کارآمد را به مشتریان تجاریمان ارائه کنیم که باعث تسهیل در مدیریت کسب‌ و کار آنها می‌‌شود.

سرینی‌‌واسان سریرام (Srinivasan Sriram)، مدیر عامل اجرایی Skuchain، گفت: اعتبارنامه ضمانتی قرارداد ساز  اولین اجرای استاندارد نوظهور DLPC  است.

“این استاندارد نتیجه بیش از دو سال کار توسط گروه کاری تعهد پرداخت دفتر کل توزیع شده (DLPC) در انجمن بانکداران تامین مالی و تجارت (BAFT) است که معاون فناوری ما یعنی آقای رنگاناتان کریشنان (Ranganathan Krishnan) مدیریت ‌‌کرده است.”

مشخصات DLPC برای استفاده در تعدادی از ابزارهای معامله از جمله صورتحساب‌‌ها، ضمانت‌‌نامه‌‌ها، اعتبارنامه‌‌های ضمانتی، پذیرش بانکداران، پرداخت‌‌های معوق، پذیرش معامله، ضمانت‌‌نامه‌‌های تامین خسارت و ضمانت نامه پرداخت، طراحی شده‌‌ است.

Skuchain که در سال 2014 در مانتین ویو (Mountain View) در کالیفرنیا تاسیس شد، دارای پلتفرم ابری تجارت مشارکتی تحت اختیار (EC3) خود در زمینه هوا فضا، غذا و کشاورزی، الکترونیک، انرژی، خودرو، تامین مالی و سایر صنایع در آسیای شرقی، اروپا، آمریکا و آفریقا بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.