ایالت Connecticut در آمریکا، لایحه‎‎ مجوز استفاده از قرارداد هوشمند در تجارت را ارائه کرد

طی ماه‎های اخیر چند لایحه مربوط به بلاکچین و قراردادهای هوشمند در مجالس ایالتی امریکا مورد بررسی قرار گرفت. از این میان، مهمترین رویداد اخیر این بود که در تاریخ ۷ مارس، کمیته‎ی بازرگانی مجلس عمومی کنتیکت (CGA) لایحه‎ی ۷۳۱۰، مبنی بر امکان بکارگیری قراردادهای هوشمند برپایه‎ی بلاکچین در امورتجاری انجام شده یا آغاز شده در این ایالت را ارائه کرد.

0 85

این کمیته توضیح داد که هرگونه امضای رمزنگاری شده یا هر مدرک حفاظت شده از طریق فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT)، باید در قالب یک فرم الکترونیکی یا یک مدرک الکترونیکی درنظر گرفته شود.

کمیته‎ی بازرگانی CGA تأکید کرد که هیچگاه قرارداد هوشمند مرتبط با یک معامله، تنها به این دلیل که بجای روش سنتی از یک قرارداد هوشمند برای امنیت داده‎های معاملات استفاده می‎کند، مجاز به رد یا نقض یک اعتبار یا اثر قانونی نیست.

یک قرارداد هوشمند، پروتکلی‎ست که به منظور تأثیرگذاری بر عملکرد، و یا تأیید و اجرای مذاکرات یک قرارداد، طراحی شده است. قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین، به طرفین اجازه می‎دهد تا بدون دخالت شخص ثالث، مستقیماً معامله‎ای معتبر انجام دهند. قرارداد هوشمند با دربرداشتن تمامی اطلاعات مربوط به شرایط قرارداد، معاملات را قابل ردیابی و غیرقابل برگشت می‎سازد.

در تاریخ ۶ مارس، مجلس عمومی ایالت کلرادو لایحه‎ی بررسی امکان به‎کارگیری فناوری بلاکچین بر مدیریت حقوق آب را مطرح کرد.

در اوایل ماه فوریه، کوین تلگراف گزارش کرد که دو لایحه‎ی مرتبط با بلاکچین در ایالت وایومینگ امریکا به تصویب رسید. هر دو لایحه (لایحه‎ی شماره‌ی ۱۸۵ در خصوص توکنیزاسون و لایحه‎ی شماره‎ی ۷۴ در خصوص پذیرش بلاکچین) در ژانویه‎ی امسال مطرح شده و قرار شد در سال ۲۰۱۹ اجرا شوند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.