ایالت کلرادو در آمریکا، لایحه‎ معافیت مالیاتی کریپتو را به‌ عنوان قانون تصویب کرد

نمایندگان مجلس سنای ایالت کلرادو اخیراً لایحه‎ای را به تصویب رساندند که به موجب آن، ثبت‎کنندگان اوراق دیجیتال، معامله‎گران و همچنین ملزومات صدور مجوز فروش برای افرادی که با توکن‎های دیجیتال فعالیت مالی می‎کنند، از معافیت‎های محدودی برخوردار می‏شوند.

0 78

طبق اسناد منتشر شده در تاریخ 6 مارس، جرد اس. پلیس (Jared S. Polis) فرماندار ایالت کلرادو، الحاق “سند توکن دیجیتال کلرادو” به قانون را امضا کرد.

این سند که ابتدا در ماه ژانویه در مجلس سنا مطرح و توسط نماینده‎ی جمهوری‎خواه جک تیت (Jack Tate) و نماینده‎ی دموکرات استیو فنبرگ (SteveFenberg) حمایت شد، معافیت‎های محدودی را برای ثبت اوراق، معامله‎گران و همچنین ملزومات صدور مجوز فروش برای افرادی که با توکن‎های دیجیتال فعالیت مالی می‎کنند، به همراه می‎آورد.

این لایحه، “توکن دیجیتال” را به‎عنوان “یک واحد دیجیتال با مشخصات ویژه، امن شده از طریق دفتر یا پایگاه داده‎ی غیر متمرکز، قابل تبدیل به کالا و خدمات و همچنین قابل معامله یا جابه‎جایی بین اشخاص، بدون دخالت واسطه یا نگهدارنده‎ی ارزش،” معرفی می‎کند.

لایحه‎ قبلی در خصوص کنترل توکن‎های بلاکچین، در ماه می سال گذشته در مجلس سنای کلرادو رأی نیاورد. این لایحه یک “توکن بلاکچین با شبکه‎ی باز” تعریف کرده و توکن‎های بلاکچین با شبکه‎باز مطمئن را از اوراق بهادار مستثنی می‏کرد. درحالی که برخی از اعضای بخش خصوصی از این نتیجه نا امید شده بودند، دیوید گلد (David Gold) از سرمایه‎داران ریسک پذیر و از سرمایه‎گذاران بلاکچین، گفت:

این فرصتی برای کلرادو است تا محیطی شفاف برای بخش خصوصی فراهم کند. این به معنی آزادی کلاه‎برداران برای نقض قوانین امنیتی نیست. کسانی که با آن مخالف هستند، آن را درک نمی‎کنند.

در ابتدای ماه جاری سناتور جک تیت (جمهوری‎خواه)، به همراه با نمایندگان جنی جیمز آرنت (دموکرات) و مارک کتلین (جمهوری‎خواه)، لایحه‎ای را ارائه کردند که مؤسسه‎ی آب کلرادو در دانشگاه ایالتی کلرادو را موظف به تحقیق درباره‎ی پتانسیل اعمال بلاکچین بر مدیریت پایگاه داده‎ی حقوق آب می‎کند.

به گزارش فینمگ، در ماه فوریه دو لایحه‎ی مربوط به بلاکچین در ایالت وایومینگ امریکا به تصویب رسید که هردو لایحه (یکی مربوط به توکنیزاسیون دارایی‎ها و دیگری مربوط به سرمایه‎گذاران کسب و کارهای بلاکچین) در ژانویه‎ی امسال مطرح شده و در اواخر سال 2019 به اجرا درمی‎آیند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.