ایالت وایومینگ آمریکا لایحه جدیدی را تصویب کرد که به موجب آن رمز ارز به عنوان پول محسوب می‌‌شوند

در هفته‌‌های اخیر اخبار زیادی را در مورد تصمیمات ایالت وایومینگ در خصوص رمز ارز ها شنیده‌‌ایم. این ایالت در جدیدترین اقدام خود لایحه‌‌ای را تصویب کرده است که دسته‌‌بندی‌‌های مشخصی را برای رمزارزها تعیین کرده و آنها را مستقیما به عنوان پول و دارایی شخصی در نظر می‌‌گیرد.

0 84

بر اساس وب‌‌سایت رسمی ایالت وایومینگ آمریکا، این ایالت در روز ۳۱ ژانویه لایحه جدیدی را تصویب کرد که رمز ارز ها را به عنوان پول محسوب می‌‌کند.

مجلس قانون‌‌گذاری وایومنیگ روز ۱۸ ژانویه این لایحه را معرفی کرد و قصد دارد به شفاف‌‌سازی وضعیت قانونی رمزارزها کمک شایانی کند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف اوایل ماه جاری گزارش داد، این لایحه رمزارزها را در سه دسته‌‌بندی کلی دارایی‌‌های دیجیتالی مصرف‌‌کنندگان، اوراق بهادار دیجیتالی و ارزهای مجازی قرار می‌‌دهد. هر کدام از دارایی‌‌های دیجیتالی که در این سه دسته بندی قرار گیرند به عنوان دارایی‌‌ شخصی محسوب خواهند شد و همان وضعیت ارزهای فیات را در اختیار رمز ارز ها قرار می‌‌دهد.

این لایحه همچنین به بانک‌‌ها اجازه می‌‌دهد “خدمات کاستدی را برای آن دسته از دارایی‌‌های دیجیتالی که در این دسته‌‌بندی‌‌ها قرار می‌‌گیرند، فراهم آورند “.

همانطور که در وب‌‌سایت ایالت وایومنیگ نوشته شده است، لایحه مذکور از تاریخ ۱ مه اجرایی خواهد شد.

با وجود تصویب این لایحه در ایالت وایومینگ، کشورهای دیگر هنوز هم وضعیت نامشخصی در مورد دسته‌‌بندی رمز ارز ها دارند. بر اساس یکی از گزارشات اخیر ، مکزیک و دانمارک هنوز هم ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان دارایی‌‌های بدون مقررات در نظر می‌‌گیرند، در حالی که آلمان و ژاپن رمزارزها را به عنوان پول محسوب می‌‌کنند.

ایالت وایومینگ تلاش‌‌های بسیار زیادی را به کار بسته است تا به یک مرکز رمزارزی در ایالات متحده تبدیل شود. اوایل ماه جاری، یکی از رسانه‌ها گزارش داد که این ایالت لوایح بیشتری را به دستگاه قضایی خود معرفی کرده است تا محیط مقرراتی مناسب‌‌تری را برای رمزارزها به وجود آورد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.