ایالات متحده، پیشرو در زمینه ارائه مشاغل مربوط به بلاکچین در سطح جهان

براساس تحقیق نکست وب TheNextWeb)) TNW)) که در تاریخ ۸ مارس منتشر شد، ایالات متحده در زمینه مشاغل مرتبط با بلاکچین در جهان پیشرو است.

0 89

برای تهیه گزارش، TNW اطلاعات را از سایت کار و استخدام Glassdoor جمع آوری کرد و همه پیشنهادات شغلی کشورهای سرتاسر جهان که عبارت “ بلاکچین” را در لیست کار خود داشتند پیدا کردند.

نتایج به دست آمده نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا از لحاظ ارائه مشاغل مرتبط با بلاکچین در جهان پیشرو است و حدود نصف، یا ۲۶۱۶ نفر از مجموع ۵۷۱۱ شغل بلاکچین موجود در Glassdoor در سطح جهان به ایالات متحده اختصاص داد. پس از ایالات متحده، انگلستان با ۱۰۱۵ تبلیغ شغل مرتبط با بلاکچین در رتبه دوم است، و هند ۲۵۷ فرصت غشلی جایگاه سوم را به دست آورده است.

شایع‌ترین فرصت شغلی که در این سایت ثبت شده، “مهندس بلاکچین” است. موقعیت هایی مثل “مهندس ارشد نرم افزار” و “توسعه دهنده بلاکچین ” نیز دومین و سومین شغل محبوب هستند.

اTNW فهرستی از شرکت‌هایی که فرصت‌های شغلی مربوط به بلاکچین را ارائه می‌دهند نیز تهیه کرده است که در بین اسن شرکت‌ها، غول فناوری IBM و به دنبال آن شرکت حسابداری چهار بزرگ (Big Four) ارنست و یانگ (Ernst & young) و شرکت نرم افزاری اوراکل بیشترین فرصت‌های شغلی مرتبط بلاکچین را ارائه می‌دهند‌.

طبق گزارشات صورت گرفته؛ از ۱۰ شرکت برتر دنیا، تنها ۳ شرکت که عبارتند از فوریس لیمیتد (Foris Limited)، کریمتو دات کام (Crypto.com) و ویرکس (Wirex) به ارزهای دیجیتال مرتبط هستند. استارت‌آپ پرداخت ریپل (Ripple) در جایگاه هفدهم است، و شرکت فناوری نرم افزار بلاکچین کانسنسیس (ConsenSys) در جایگاه هفدهم است.

در ماه فوریه شرکت استخدام هایرد (Hired) گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تقاضای جهانی برای مهندسان بلاکچین ۵۱۷ درصد افزایش یافته است. دومین نقش مهندسی نرم افزار که به سرعت رشد می‌کند، مهندس امنیت است با رشد ۱۳۲ درصدی و سومین مورد، مهندس سیستم‌های نهفته با رشد ۷۶ درصدی است. در شهرهای مختلفی که در این گزارش مورد بررسی قرار‌گرفته‌اند، نقش مهندس بلاکچین همچنان جزو سه شغل پردرآمد مهندسی نرم افزار قرار دارد.

در همین ماه، کارشناسان و فعالان صنعت در نشست سالانه شبکه CIO وال استریت ژورنال گفتند که پذیرش فناوری بلاکچین هنوز در مراحل اولیه است. به گفته کریستین مای (Christine Moy)، مدیر اجرایی و رئیس مرکز بلاکچین برتر در جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase)، اگر چه فناوری بلاکچین کاربرد عملی خود را پیدا کرده است، اما کاربردهای جدید آن در مقیاس بزرگ نیستند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.