اپلیکیشن Sideshift یک معامله بین شبکه لایتنینگ BTC و تتر (Tether) را به نمایش می‌‌گذارد

news.Bitcoin.com در ماه اکتبر گزارشی در مورد توسعه‌‌ Drivechain منتشر کرد. Drivechain‌‌ پروژه‌‌ای است که توسط یک توسعه دهنده نرم افزار به نام Paul Sztorc راه اندازی شده است. ما نیز در همان دوران اپلیکیشن‌‌های توسعه پروژه را که توسط برنامه نویس آندریاس برکن (Andreas Brekken) کدگذاری شده بود تحت پوشش قرار دادیم. یکی از آن اپلیکیشن‌‌هایی که برکن در نظر داشت، امکان مبادله تمام کوین‌‌های درایونت (Drivenet) بین تمام پروتکل‌‌های بلاکچین را فراهم می‌‌کرد. در روز جمعه، یک اپلیکیشن به نام Sideshift.ai برای نمایش تبادل یک bitcoin core با تتر (USDT) با استفاده از شبکه لایتنینگ استفاده شد.

0 77

معرفی Sideshift

در ۱۱ ژانویه نمایشی از اپلیکیشن Sideshift که امکان مبادله رمز ارزها بین زنجیره‌‌ها را فراهم می‌‌کند اجرا شد. Sideshift در سال گذشته توسط آندریاس برکن در میان مجموعه‌‌ اپلیکیشن‌‌هایی که برای پروژه Drivechain ساخته بود، برای اولین بار منتشر شد. برکن مدیر اجرایی سایت Shitcoin.com و یک برنامه نویس بدنام که در سال گذشته بیشترین BTC (۲۲۰،۰۰۰ دلار) را در شبکۀ لایتنینگ ذخیره کرد. پلتفرم Sideshift به مردم اجازه می‌‌دهد کوین‌‌ها را با کارمزد پایین و زمان پردازش کمتر از ۵ ثانیه، تبدیل کنند.

در این نمایش، Sideshift، مبادله‌‌ای بین BTC که در شبکه لایتنینگ ذخیره شده و تتر (USDT) با استفاده از کیف پول تلفن همراه Eclair برای اندروید را پردازش می‌‌کند. در حال حاضر اپلیکیشن Sideshift در مراحل اولیه خود است، اما کاربران می‌‌توانند “مرحله پایلوت آزمایشی” را تجربه کنند. با این حال، برای دسترسی به مرحله آزمایش، یک کد ویژه مورد نیاز است و توییتر Sideshift کدها را فقط به کدنویسان مشتاقی می‌‌دهد که یک حساب Bitcointalk.org دو ساله یا بیشتر دارند.

 Sideshift
 

 پلتفرم Sideshift

علاوه بر این، اپلیکیشن Sideshift برای ساکنین ساکن کره شمالی یا ایالات متحده قابل دسترسی نیست. البته ممنوعیت ایالات متحده احتمالا به دلیل قوانین مالی افراطی در کشور است. سازمان‌‌های نظارتی و رگولاتوری ایالات متحده به طور بالقوه می‌‌توانند اشخاص و سازمان‌‌ها را بواسطه‌‌ تهدید آن‌ها با مجازات کیفری برای انجام تراکنش‌‌های مالی تحت تعقیب قانونی قرار دهند.

 Sideshift
 

ممنوعیت دسترسی به Sideshift در دو کشور

پلتفرم‌‌های مبادله بین زنجیره‌‌ای هنوز در مرحله آزمایش به سر می‌‌برند

ما برای اینکه بتوانیم Sideshift را مشاهده کنیم، پروکسی خود را به یک سرور اروپایی تغییر دادیم و به پلتفرمی که شبیه Shapeshift، اما بدون در نظر گرفتن دستورالعمل‌‌های مشتری-خود-را-بشناس (KYC) عمل می‌‌کند نگاهی اجمالی انداختیم. آزمایش کنندگان به بررسی تراکنش‌‌های قبلی که در صفحه اصلی Sideshift ثبت شده بود مقادیر کمی کریپتوکارنسی را مبادله کردند.

 Sideshift
 

این جدول، نرخ Sideshift قیمت کریپتوکارنسی‌‌هایی را نشان می‌‌دهد که در مقابل یکدیگر جفت شدند

این پلتفرم تمام رمز ارزهایی که امکان مبادله آن‌ها وجود دارد را نشان می‌‌دهد. این رمز ارزها عبارتند از BCH، BTC، LTC، ZEC ,USDT، XMR، DASH، ETC، ETH، DAI و SPANK. Sideshift در ادامه نرخ تبدیل برای هر دارایی دیجیتالی که در مقابل دیگر کوین‌‌های درون فهرست جفت شده‌‌اند را وارد لیست می‌‌کند. در زمان انتشار این اخبار، آخرین تغییر هفت ساعت پیش با استفاده از شبکه لایتنینگ با ۰۰۰۳/۰ BTC در ازای ۰۰۸۶۰۱/۰ ETH بود. همچنین مبادله‌‌ای بین ۰۱۴۹۰۲۲/۰ BTC و ۹۸۰۵/۰ ZEC صورت گرفت که شبه لایتنینگ در آن نقشی نداشت.

 Sideshift

برای استفاده از Sideshift، یک کد دسترسی برای دوره پایلوت آزمایشی مورد نیاز است.

در طی چند ماه گذشته، پس از اینکهShapeshift ، KYC را پذیرفت، علاقه مندان کریپتوکارنسی در جستجوی سیستم عامل‌‌هایی بوده‌‌اند که مبادلات ناشناس کریپتو را ارائه می‌‌کنند. از آن زمان تعدادی اپلیکیشن “تغییر” دارایی دیجیتال نیز به صورت ناگهانی سر بر آورده‌‌اند. از آنجاییکه حرفه‌‌ای‌‌های این صنعت اعتماد کمی با بورس‌‌های واسطه دارند، مبادلات اتمی بین زنجیره‌‌ای نیز در میان طرفداران ارز دیجیتال محبوبیت پیدا کرده است. با وجود اینکه Sideshift معامللات بین زنجیره‌‌ای سریعی را ارائه می‌‌دهد، آزمایش کنندگان باید به یاد داشته باشند که این پلتفرم هنوز در دوران اولیه خود است. بنابراین کسانی که کدهای دسترسی را از مدیر Sideshift دریافت می‌‌کنند، احتمالا فقط باید از بخش کوچکی از کریپتوکارنسی استفاده کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.