اپلیکیشن گوگل پی در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد

0 110

اگرچه صاحبان حساب‌های بانکی هر روز چک‌های کاغذی کمتری می‌نویسند، با این حال هنوز هم برای داشتن کارت‌های نقدی (debit cards) که امروزه متداول است، نیاز به افتتاح حساب‌‌ها وجود دارد.

از آنجا که پیوند این کارت‌های دبیت با گوشی‌های هوشمند به منظور پرداخت های دیجیتالی امکانپذیر است، گوگل از این فرصت برای دور زدن واسطه‌ها استفاده کرده و با ارائه سرویس اپلیکیشن گوگل پی (Google Pay) مستقیماً افراد را به حساب‌های پس انداز و جاری هدایت می‌کند.

خبر مشارکت گوگل و بانک‌های تحت پوشش FDIC (شرکت بیمه سپرده‌گذاری فدرال) اواخر نوامبر رسانه‌ای شد. این مشارکت به مشتریان اجازه می‌دهد برای مدیریت حساب خود بتوانند بطور مستقیم از این پلتفرم استفاده کنند. خبر این همکاری اولین بار توسط سیتی گروپ (Citigroup) اعلام شد و متعاقب آن اتحادیه کارت‌های اعتباری فدرال استنفورد (SFCU) نیز به این جمع پیوست. و این تازه آغاز کار بود.

شش بانک دیگر ایالات متحده طرح‌های خود برای مشارکت در این پلتفرم را اعلام کردند: بانک موبایل (Bank Mobile)، BBVA USA، بی ام او هریس (BMO Harris) ، کوستال کامیونیتی بانک (Coastal Community Bank)، فرست ایندیپندنس بانک (First Independence Bank) و SEFCU. این بانک‌ها هر کدام جداگانه اطلاعیه صادر کرده‌اند.

سخنگوی گوگل در گفتگو با تک کرانچ (TechCrunch) گفت:

پیشتر اعلام کرده‌ایم که مشغول بررسی نحوه شراکت خود با بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری در ایالات متحده هستیم تا حساب‌های بانکی دیجیتالی را از طریق گوگل پی ارایه کنیم. بدین ترتیب مشتریان می‌توانند از دیدگاه‌ها مفید و ابزارهای بودجه بندی بهره برده و در عین حال پول خود را در حساب‌های FDIC یا حساب‌های بیمه شده NCUA نگه‌دارند. بسیار خرسندیم که شش بانک جدید برای عرضه حساب‌های جاری و پس انداز قرارداد بسته اند.

در ضمن گوگل تأیید کرد در نظر دارد تا بانک‌های بیشتری را به این مجموعه اضافه کند؛ به این معنی که تعداد این هشت موسسه فعلی ممکن است قبل از عرضه این سرویس افزایش یابد.

اواخر سال گذشته که برای اولین بار درباره شراکت با سیتی گروپ صحبت شد، تاریخ عرضه این سرویس برای سال ۲۰۲۰ مشخص شده بود. با این حال اطلاعیه امروز به سال ۲۰۲۱ اشاره دارد و هنوز مشخص نیست که آیا این موضوع تنها در مورد بانک‌های جدیدالورود است یا تمام بانک‌ها را شامل می‌شود.

نماینده گوگل اشاره کرد گوگل لایه رابط کاربری و ابزارهای بودجه بندی این حساب‌ها را تأمین می‌کند که هنوز هم در موسسه‌های مشارکت کننده استقرار یافته و اجرا می‌شوند. با کنار رفتن بانکداری سنتی به نفع بانکداری مدرن و راهکارهای دیجیتال مانند رمز ارز و DeFi، به نظر می‌رسد هدف از طراحی این نوع شراکت، کمک به بانک‌ها در جهت پر کردن این خلاء با استفاده از داده‌های گوگل، افزایش مشتریان اکوسیستم آن و مطمئناً انگیزه‌‌های مالی باشد.

رودریگز سولر (Rodriguez Soler) رئیس و مدیر عامل شرکت BBVA USA می‌گوید:

BBVA چند دهه است که تمرکز خود را بر چگونگی استفاده از دنیای دیجیتال جهت پیشرفت صنعت مالی معطوف کرده و در این مسیر فرصت‌های بیشتر و بهتری را برای مشتریان به منظور سلامت مدیریت مالی ایجاد کرده است. همکاری با شرکت‌هایی مانند گوگل نمایانگر آینده بانکداری است. زمانی که شرکت های فناوری و مالی بزرگ برای منافع خود دست به دست هم می‌دهند، مصرف کنندگان، برندگان واقعی هستند.»

البته با تمام خطراتی که حریم شخصی را در «شرکت‌های بزرگ» تهدید می‌کند، حساب هک شده گوگل شاید بزرگترین کابوس زندگی بعضی از کاربران باشد.

منبع: decrypt.co

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.