اپلیکیشن‌‌های پیام‌‌رسان بلاک چینی با قابلیت پرداخت بهترین کاربرد ممکن را فراهم می‌‌آورند

در ماه‌‌های گذشته شاهد اخباری زیادی از جانب رسانه‌‌های اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام بوده‌‌ایم که قصد دارند بلاک چین‌‌‌‌های اختصاصی خود را راه‌‌اندازی کنند. دیوید چام (David Chaum)، از سرمایه‌‌گذاران نام‌‌آشنای دارایی‌‌های الکترونیک، در این خصوص اذعان داشته است که اپلیکیشن‌‌های پیام‌‌رسان بلاک چینی با قابلیت پرداخت می‌‌توانند روندی جدید را در تجارت الکترونیک به وجود آورند. از جمله این نرم‌‌افزارها می‌‌توان به WeChat اشاره کرد که تعداد زیادی کاربر چینی را در اختیار دارد.

0 103

دیوید چام (David Chaum)، سرمایه‌‌گذار دارایی‌‌های الکترونیکی، بر این باور است که بهترین مورد کاربردی برای رمز ارز و بلاک چین‌‌ با استفاده اپلیکیشن‌‌های پیام‌‌رسان بلاک چینی (مبتنی بر حریم خصوصی )با قابلیت پرداخت  به دست می‌‌آید. چام سخنان خود را در مصاحبه با پادکست بلومبرگ در روز ۲۷ مه عنوان کرد.

دیوید چام – یکی از رمزنگاران پیشگام در آمریکا که یک رمز ارز ایمن و مبتنی بر حریم خصوصی را در سال ۱۹۸۲ به وجود آورد – در گفتگو با بلومبرگ اذعان داشت که معتقد است افزایش آگاهی در مورد حریم خصوصی و رمز ارزها در دوره کنونی مسیر را برای پیشرفت‌‌های زیاد بلاک چین‌‌ و رمز ارزها باز کرده است تا به صورت گسترده توسط جامعه و مشتریان مورد استفاده قرار گیرند. وی عنوان کرد:

در دنیای مدرن، مطمئنا می‌‌توان بیشترین موفقیت را برای نرم‌‌افزارهای پیام‌‌رسان با قابلیت پرداخت متصور شد – مانند WeChat در کشور چین و چیزی که فیسبوک به دنبال آن است... WeChat به همراه بلاک چین‌‌ داخلی.

چام اظهار داشت که مشتریان به شیوه‌‌ای روزافزون در حال کسب آگاهی بیشتر در این مورد می‌‌باشند که رمزنگاری سراسری (End to End) در نرم‌‌افزارهای پیام‌‌رسان به منظور حفاظت از استقلال دیجیتالی آنان کافی نیست و از بلاک چین‌‌ و راه‌‌حل‌‌های فناورانه دیگر به منظور جلوگیری از دسترسی اشخاص ثالث به داده‌‌های خود استفاده می‌‌کنند – به عبارت دیگر، مردم داده‌‌های موجود شامل اطلاعات فرستنده، گیرنده و زمان‌‌بندی را مسیریابی خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد که پدیده بزرگ بعدی در فضای کریپتو پلتفرمی خواهد بود که حفاظت از داده‌‌ها را بهینه کرده و در عین حال از انتقال ارزش و سرویس‌‌های پیام‌‌رسان به صورت یکجا پشتیبانی می‌‌کند:

بنابراین چنین پلتفرمی به صورت پرداختی و بر اساس ابزارهای نگه‌‌دارنده دیجیتالی، کوین‌‌های دیجیتالی و همچنین راه‌‌حلی برای حرف زدن با یکدیگر است و در عین حال قابلیت اجرای ایمن اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز در خارج از زنجیره را فراهم می‌‌آورد.

پیش‌‌بینی چام در مورد اپلیکیشن‌‌های نویدبخش فضای کریپتو شباهت‌‌های زیادی به پلتفرم پیام‌‌رسان و پرداختی Elixxir دارد که متعلق به خودش است و در اوایل ماه جاری وارد فاز شبکه آزمایشی شد.

با این وجود، دیدگاه وی همانند گرایشی گسترده‌‌تر می‌‌باشد که شبکه‌‌های اجتماعی یا سرویس‌‌های پیام‌‌رسان جهانی – مانند فیسبوک، Kakao، Line و تلگرام – همگی در حال تلاش برای وارد شدن به فضای رمز ارزها می‌‌باشند یا پیش از این وارد آن شده‌‌اند. به دلیل محدودیت‌‌های اعمال شده بر رمز ارزها در چین، نرم‌‌افزار WeChat یک استثنا در این مورد می‌‌باشد.

مایکل نووگراتز، مدیرعامل بانک رمز ارزی Galaxy Digital، هفته گذشته در یکی از مصاحبه‌‌های خود پیش‌‌بینی کرد که حداقل یکی از پروژه‌‌های رمز ارزی ساخته شده توسط غول‌‌های رسانه اجتماعی به موفقیت بسیار زیادی دست خواهد یافت.

اسپنسر بوگارت (Spencer Bogart)، شریک شرکت Blockchain Capital، نیز در ماه جاری دیدگاه مشابهی را بیان و بر موارد استفاده گسترده‌‌‌‌ای تاکید کرد که پروژه رمز ارزی فیسبوک می‌‌تواند وارد فضای کریپتو کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.