اوردرهای 3 میلیارد دلاری، در اولین هفته از عرضه عمومی توکن‎های محلی صرافی Gate.io

صرافی Gate در حال حاضر در حال جمع‎آوری سرمایه از طریق عرضه توکن‎های بومی گیت چین (GT) است که کاربران را قادر می‎سازد تا برای پرداخت‎های کارمزد معاملات خود از آن استفاده کنند. این طرح به شیوه مشابه توکن بایننس چین (Binance Chain) صرافی رقیب بایننس، نمونه ای از عرضه اولیه صرافی یا اصطلاحا IEO بوده و علی رغم عدم عرضه توکن یا توانایی تأیید پیشرفت توسط کاربران، توجه قابل ملاحظه‎ای را به خود جلب کرده است.

0 101

طبق پست منتشر شده در وبسایت شرکت Gate.io در تاریخ 14 آوریل، این صرافی رمز ارز چینی شاهد ثبت اوردرهایی به ارزش 3 میلیارد دلار در طول فاز اولیه فروش داخلی توکن‎های خود بوده است.

صرافی Gate که تا کنون تنها امکان معامله رمز ارزها را فراهم می‎ساخت، در حال حاضر در حال جمع‎آوری سرمایه از طریق عرضه توکن‎های گیت چین (GT) است که نهایتاً کاربران را قادر می‎سازد تا برای پرداخت‎های کارمزد معاملات خود از آن استفاده کنند.

این توکن‎ها اکنون وجود ندارند؛ در حال حاضر این صرافی در حال عرضه امتیازاتی تحت عنوان ” Gate.io POINTs ” در فروش فعلی خود است که در آینده با نرخ حداکثری 2.5:1 قابل تبدیل به توکن‎های GT خواهد بود.

طبق محاسبات تأیید نشده سایت کوین دسک، مجموع کارمزدهای معاملات در فاز اولیه فروش این صرافی به رقم 64 میلیون دلار رسیده است.

توکن GT بخشی از اکوسیستم بلاکچین Gatechain را تشکیل می‎دهد که در حال حاضر برای راه‎اندازی در سه ماهه چهارم سال 2019 برنامه ریزی شده است.

این طرح به شیوه مشابه توکن بایننس چین (Binance Chain) صرافی رقیب بایننس، نمونه ای از عرضه اولیه صرافی یا اصطلاحا IEO بوده و علی رغم عدم عرضه توکن یا توانایی تأیید پیشرفت توسط کاربران، توجه قابل ملاحظه‎ای را به خود جلب کرده است.

طبق اعلام Gate.io در وبسایت رسمی خود، “در طول فاز اولیه فروش POINTs و توزیع پاداش‎های GT، ارزش اوردرهای ثبت شده به میزان 2.984 میلیارد دلار امریکا رسید”. در جای دیگری از این اعلامیه اشاره شده است:

توزیع توکن گیت چین (GT) کاملاً عمومی و شفاف است. هیچ‎گونه ICO، فروش خصوصی، پیش سفارش یا رزروی برای مؤسسات در کار نیست

فاز دوم فروش POINTs نیز اکنون با تمرکز بر گروه‎های خاص خریداران، در دست انجام است. در طول فاز عمومی، استیبل کوین مبتنی بر دلار تتر (USDT)، به عنوان ارز ورودی برای خرید POINTs، شاهد افزایش چشمگیر تقاضا از سوی کاربران بوده است؛ چرا که کاربران حق اولیه صرافی جهت ایمن سازی توکن‎ها را با ارز فیات پرداخت می‎کنند.

این رویداد در ادامه روندی‎ست که معامله‎گران در بعضی کشورها مخصوصاً چین، با آن مواجه شدند؛ پرداخت مبلغی بیشتر در ازای USDT به عنوان یک مدخل ورودی برای خرید سایر رمز ارزها از طریق فروش فرابورس (OTC)، که فرصتی عالی برای دستیابی به سود بازار بود.

در هفته گذشته، پس از تلاش صرافی Bgogo برای فروش پیش از عرضه توکن‎های ویژه پلتفرم بلاکچین Algorand، یک طرح دیگر IEO توانست منابع رمز ارز را به تمسخر گیرد. Algorand در این‎باره گفت که هیچ فعالیت دیگری نظیر این را مجاز ندانسته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.