انیمیشن بیت کوین و دوستان

انیمیشن بیت کوین و دوستان، از اولین مجموعه های انیمیشنی رمز ارزها در دنیا است که توسط تیم رسانه ای فینمگ دوبله شده است.

1 8,771

انیمیشن بیت کوین و دوستان، از اولین مجموعه های انیمیشنی رمز ارزها در دنیا است که توسط تیم رسانه ای فینمگ دوبله شده است.
قسمت اول به روزهای ابتدایی ساخت و ابداع بیت کوین توسط مخترع آن ساتوشی ناکاموتو و جستجوی شخصیت بیت کوین، B پرداخته است.
از جمله شخصیت های تاثیرگذار عرصه رمز ارز ها که در قسمت اول انیمیشن بیت کوین و دوستان به تصویر گذاشته شده است، کاراکترهای ویتالیک بوترین موسس و خالق رمز ارز اتریوم و هال فینی از پیشگامان رمز نگاری و رمز ارزها و اولین فردی است که یک تراکنش بیت کوینی به وی ارسال شده است.

محوریت قسمت دوم این انیمیشن، مقایسه ویژگی‌های بی‎نظیر و خلاقانه بیت کوین با طلا و ارزهای فیات سنتی همچون دلار بوده و علاوه بر این، تمرکز‌زدایی از اقتصاد و قدرت، به شیوه‎ای نمادین و طنز در آن به تصویر کشیده شده است. همچنین در این قسمت به موضوع پیدایش تدریجی سایر رمز ارزها نیز پرداخته شده است.

راس اولبریکت، خالق موسسه سیلک رود از جمله شخصیت های مهم دنیای کریپتو است که در این قسمت مورد توجه قرار گرفته است. همچنین برخی از پدیده‎های مهم تاریخی، همچون پیمان پولی برتون وودز (۱۹۴۴) و شوک نیکسون (۱۹۷۱) با زبان استعاری مورد اشاره واقع شده‎اند.

هر چند هدف اصلی مجموعه بیت کوین و دوستان آموزش مفاهیمی مانند بلاکچین و بیت کوین نیست و بیشتر با هدف شناساندن رمز ارز ها به عامه مردم طراحی شده است اما به طرق مختلف در این انیمیشن به موضوعاتی مانند شبکه بلاکچین بیت کوین، استخراج، رمز نگاری و ارزش بیت کوین و پول پرداخته شده است. سازندگان این انیمیشن در مصاحبه ای اظهار داشته اند در مورد ساخت برخی کانسپت های فیلم همانند فضای تاریک و نحوه ارائه مفاهیمی مانند پاداش بلاک ها در بیت کوین تحت تاثیر و پیرو متدها و روش کاری انیمیشن ساز و فیلم ساز بزرگ تیم برتون بوده اند.
نظر شما درباره انیمیشن بیت کوین و دوستان چیست؟

انیمیشن بیت کوین و دوستان - اپیزود اول

……………………………………..

انیمیشن بیت کوین و دوستان - اپیزود دوم


ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Riza

    بینظیرید شماها