انتقال اتریوم به الگوریتم اثبات سهام تا سال ۲۰۲۱ رخ نخواهد داد!

شبکه اتریوم مطمئنا دارای یکی از بزرگ‌‌ترین انجمن‌‌های رمز ارز‌‌ در فضای کریپتو است. کاربران این رمز ارز‌‌ مدت‌‌هاست که منتظر نسخه ۲.۰ اتریوم هستند و صحبت‌‌های زیادی در مورد عرضه آن در سال جاری مطرح شده‌‌اند. طبق گفته‌‌های سلکیس، مدیرعامل Messari، کاربران باید حداقل دو سال دیگر نیز منتظر باشند تا بتوانند از مزایای نسخه جدید اتریوم بهره‌‌مند شوند، چرا که الگوریتم اثبات سهام هنوز هم قابلیت‌‌های خود را ثبت نکرده است.

0 118

مدیرعامل شرکت تحلیلی Messari در یکی از نشست‌‌های برگزار شده توسط ConsenSys در تاریخ ۱۰ مه اذعان کرد که انتقال اتریوم ۲.۰ به الگوریتم اثبات سهام (PoS) تا سال ۲۰۲۱ اتفاق نخواهد افتاد.

در طی پنلی با عنوان “جنگ قراردادهای هوشمند در راه است”، رایان سلکیس خاطرنشان کرد که ریسک‌‌های عمده‌‌ای در مسئله انتقال اتریوم از اثبات کار (PoW) به الگوریتم اجماع اثبات سهام وجود دارند و سیستم‌‌های PoS “هنوز هم آزمایش خود را پس نداده‌‌اند.”

طبق گفته‌‌های سلکیس، الگوریتم اجماع اثبات کار فعلی در اتریوم ۱.x “احتمالا بسیار خوب است و حتی شاید به اندازه کافی مناسب باشد.” وی چنین توضیح داد که این الگوریتم به خوبی ساخته شده است و در طی یک دهه گذشته خود را با بیت کوین و در چند سال گذشته خود را به خوبی با اتریوم ثابت کرده است.

“انتظار ندارم که انتقال اثبات سهام اتریوم تا سال ۲۰۲۱ رنگ واقعیت به خود بگیرد.”

انتقال بلاک چین اتریوم از PoW به PoS یکی از مورد انتظارترین رویدادها در انجمن رمز ارز‌‌ها است. این تغییر به دنبال مقیاس‌‌پذیری، امنیت و راندمان اقتصادی بهتر است. همچنین PoS از لحاظ انرژی کارآمدتر از PoW محسوب می‌‌شود.

شرکت توسعه شاردینگ Prysmatic در روز ۷ مه گزارش داد که یکی از شبکه‌‌های آزمایشی اتریوم ۲.۰ با الگوریتم PoS به صورت آنلاین درآمده است. یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم در ماه مه عنوان کرد که مرحله اول انتقال به الگوریتم PoS ممکن است تا آخر ژوئن ۲۰۱۹ کامل شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.