انتشار V2.0 HUSD توسط صرافی Huobi با قابلیت مبادله میان استیبل کوین های مختلف

استیبل کوین ها همان‌گونه که در حال گسترش هستند، در حال افزایش پدیداری خود در فضای کریپتو نیز هستند و تجارت با آن‌ها نیز سهولت یافته است. هم‌اکنون صرافی دیجیتال Huobi Global با انتشار V2.0 HUSD قابلیت مبادله میان استیبل کوین‌ های مختلف را برای معامله گران فراهم کرده است.

0 83

تمام استیبل کوین ها به دنبال کاهش نوسان هستند اما قابلیت جایگزینی یک‌به‌یک را ندارند.

هدف استیبل کوین پیوستن به یک ارز فیات یا یک کالای مبادله شده هم چون یک کالای ارزشمند یا یک فلز صنعتی برای به حداقل رساندن نوسان قیمت است.

HUSD Solution V2.0 از قابلیت مبادله میان چهار استیبل کوین زیر پشتیبانی می‌کند:

(Gemini Dollars (GUSD), Paxos Standard (PAX), True USD (TUSD و (USD Coin (USDC.

این چهار کوین با توکن HUSD ارائه می‌شوند.

کاربران می‌توانند روی هرگونه PAX, TUSD, USDC یا GUSD سپرده‌گذاری کنند و سپس صرف‌نظر از اینکه کدام توکن در ابتدا سپرده‌گذاری شده است، هرکدام از این چهار توکن را برداشت کنند. مقاله Neutral  تحت عنوان مطالعه موردی Huobi’s HUSD Solution تشریح می‌کند:

هنگامی‌که شما هرکدام از استیبل کوین‌ها را سپرده‌گذاری می‌کنید، آن‌ها به‌صورت HUSDدر حسابتان نشان داده خواهند شد. شما می‌توانید هرکدام از استیبل کوین‌ها را برداشت کنید: زمانی که مقدار کافی از یک استیبل کوین مشخص در حسابتان نباشد، می‌توانید هرکدام از دیگر استیبل کوین‌ها را با مقدار متعادل مناسبی برای برداشت انتخاب کنید.

Huobi Global در زمان اعلام راه‌اندازی V.1) HUSD) در اکتبر 2018 مدعی شد که هدف HUSD تسهیل پروسه تصمیم‌گیری معامله گران در مورد استیبل کوین‌های مختلف با امکان صرفه‌جویی در هزینه‌های تجاری است. بااین‌وجود معایب طراحی در اولین نسخه‌ HUSD شناسایی شد.

طبق اعلامیه‌ Neutral وجود مشکل در نسخه‌ی اصلی ناشی از این واقعیت بود که این نسخه قابلیت مبادله یک‌به‌یک را میان PAX, TUSD, USDC و GUSD داشت. بنابراین هرکدام از این کوین‌ها را می‌توان با USD 1 مبادله کرد.

V2.0 HUSD

با این ‌وجود Neutral، خاطر نشان کرد که Huobi Global این واقعیت را نادیده گرفته است که “استیبل کوین‌ها باوجود ارزش بازپرداخت یکسان، قابلیت مبادله یک‌به‌یک را ندارند”.

این اختلافات قیمت جزئی منجر به صدور توکن‌های مختلف همراه با تخفیف برای مردم باهدف افزایش نقدینگی شد.

درنتیجه، معامله گران از این موقعیت استفاده کردند بدین‌صورت که با استفاده از HUSD solution اقدام به بازخرید و اربیتراژ کل قیمت کردند. در این وضعیت، نسبت یک‌به‌یک میان استیبل کوین‌های پیشنهادی توسط HUSD برقرار نشد و بازارسازان از این مزیت برای کسب سود استفاده کردند.

HUSD Solution V2.0 اکنون با پایه‌گذاری ارزش‌های میان استیبل کوین‌ها نه‌تنها در قیمت‌گذاری بلکه در دیگر فاکتورهای مختلف، نرخ ثابت یک‌به‌یک ارز را حذف کرده است.

به‌طور مثال، قیمت پایه استیبل کوین هم‌اینک توسط داده‌های به دست آمده از صرافی‌های اصلی تنظیم‌شده است و کاربران برای مبادله استیبل کوین باید با تغییر مبادله خودکار به مبادله دستی، زمان و مقدار را به‌طور مستقل تعیین کنند.”

آیا برای استیبل کوین اتفاقی بزرگ درراه است؟

دنیای استیبل کوین‌ها در حال گسترش است. برای مثال کمپانی GMO Internet از راه‌اندازی یک استیبل کوین وابسته به ین ژاپن در اکتبر 2019 خبر می‌دهد. و در ماه گذشته Cryptogarage با مشارکت Tokyo Tanshi به راه‌اندازی سایدچین Liquid‌‌بر اساس SETTLENET suite اقدام کرده است که هدف آن انتشار اولین برنامه کاربردی استیبل کوین وابسته به ین است.

KRWb نیز در ژانویه 2019 از راه‌اندازی the KRWb در آینده خبر داد که قرار است یک استیبل کوین یک‌به‌یک وابسته به وون کره باشد.

در هفته گذشته دیدیم که JPMorgan از استیبل کوین JPM Coin خود رونمایی کرد که در معاملات اوراق بهادار و به‌عنوان بخشی از خصوصیات خدمات خزانه بانکی استفاده خواهد شد.

علاوه بر این بر طبق گزارش‌های Bloomberg، فیسبوک قصد دارد استیبل کوین خود را منتشر کند. این استیبل کوین اجازه تبادل پول را به کاربران واتس آپ می‌دهد.

استیبل کوین برای بسیاری از افراد، آینده را نشان می‌دهد. همان‌طور که CoinJar یکی از بنیان‌گذاران Asher Tan  بیان می‌کند “اتفاق بزرگی درراه است “.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.